Połącz się z nami

News Chicago

„Bajkowe podróże, czyli wspomnień czar”. Agata Paleczny zaprasza na jubileuszowy spektakl Warsztatów Teatralnych

Opublikowano

dnia

W niedzielę 9 czerwca o 4 po południu Warsztaty Teatralne Little Stars w Copernicus Center przedstawią „Bajkowe podróże, czyli wspomnień czar”. Podczas barwnego widowiska z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych odbędzie się przegląd ulubionych postaci, scen i piosenek z piętnastu lat pracy.

Jubileuszowy spektakl Warsztatów Teatralnych to pełna refleksji bajka dla małych i dużych. Do udziału w przedstawieniu zachęca na antenie Radia Deon dyrektor teatru, reżyser i producent, Agata Paleczny

Warsztaty Teatralne Little Stars na scenie działają już piętnaście lat. To ogólnorozwojowe zajęcia artystyczne dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Jak podkreśla Agata Paleczny, uczą języka polskiego, rozwijają talenty, ale przede wszystkim przygotowują do życia

W ramach jubileuszu Warsztaty Teatralne Little Stars ogłaszają konkurs plastyczny „Wspomnień czar”czyli Nasze bajki w WASZYCH oczach”. Agata Paleczny mówi o regulaminie konkursu, tematyce prac i zapewnia, że na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody

W sprawie szczegółów  dostępny jest kontakt telefoniczny 773.727.3554

lub emailowy:  NaszTeatrChicago@gmail.com
Termin zgłaszania upływa 30 maja 2019 r.

Marta Kędzior
redakcja@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Facebook.com/Agata Paleczny, Sławomir Budzik

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Maj 2019
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne