Połącz się z nami

News Chicago

„Trzy godziny wcześniej zwiedzałam Notre Dame”. Moment wybuchu pożaru w katedrze relacjonuje Beata Dębek

Opublikowano

dnia

W poniedziałek, 15 kwietnia w Paryżu katedra Notre Dame zajęła się ogniem. W wyniku pożaru zniszczeniu uległa znaczna część świątyni, w tym między innymi zawaliła się jej iglica. Paryżanie i turyści w szoku obserwowali, jak płomienie niszczą katedrę Notre Dame, a części kościoła zbudowanego ponad 800 lat temu runęły na ich oczach.

W Paryżu wraz z rodziną przebywa obecnie Beata Dębek, która na co dzień pracuje w Banku Światowym oraz jest skarbnikiem w American Polish Advisory Council w Waszyngtonie. W momencie wybuchu pożaru katedry Notre Dame przebywała na wieży Eiffla. Na własne oczy widziała moment, w którym płomienie zaczęły trawić świątynię

Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną pożaru katedry Notre Dame. Jak mówi Beata Dębek, z nieoficjalnych informacji wynika, że w katedrze w tym czasie trwały prace remontowe i to podczas nich mogło dojść do zaprószenia ognia

Z całego świata napływają do Paryża wyrazy współczucia po pożarze w słynnej katedrze Notre Dame. Przebywająca w stolicy Francji Beata Dębek zauważa, że w centrum miasta życie powoli wraca do normy

Pożar w słynnej paryskiej katedrze Notre Dame początkowo objął iglicę i dach nawy poprzecznej, a następnie rozszerzył się na cały dach świątyni. Iglica zawaliła się i spłonęła. Według strażaków struktura budowli i fasada zachodnia zostały ocalone. Prezydent Francji zapowiedział odbudowę świątyni.

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Beata Dębek, (CNS photo/Benoit Tessier, Reuters)

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Popularne