Połącz się z nami

News Chicago

Uwaga, nadchodzi Florence! Polish Navy z Chicago wyrusza na wschodnie wybrzeże USA. Pomóc może każdy z nas

Opublikowano

dnia

Masowe ewakuacje, pozamykane szkoły i urzędy, setki odwołanych lotów samolotów. Wschodnie wybrzeże USA przygotowuje się na nadejście huraganu Florence. Chicagowska grupa wolontariuszy Polish Navy organizuje wyjazd, aby oferować swoją pomoc, gdy huragan dotrze do lądu.

Wolontariusze są gotowi do pracy, samochody gotowe do załadunku. O tym, jak wygląda obecnie organizacja pomocy, mówił Adam Romanowski, jeden z wolontariuszy

Na antenie Radia Deon Adam Romanowski apeluje do Polonii o pomoc. Wymienia najbardziej potrzebne środki, które organizacja Polish Navy będzie gromadzić, aby zawieźć na dotknięte huraganem tereny

Wyjazd grupy Polish Navy planowany jest na piątek. Każdy, kto chciałby wesprzeć akcję lub przyłączyć się do grupy proszony jest o kontakt e-mailowy lub telefoniczny z organizatorami. Adam Romanowski podaje adres, pod którym można składać datki

Narodowe Centrum Huraganów ostrzega przed silnym wiatrem oraz wysokimi falami, które mogą dawać się we znaki u wybrzeży Północnej i Południowej Karoliny oraz w Wirginii. Jeśli burza zatrzyma się w głębi lądu, co sugerują niektóre prognozy, dojdzie do katastrofalnych powodzi.

Polish Navy skupia około 50 wolontariuszy, którzy za cel wyznaczyli sobie pomoc regionom po katastrofach naturalnych. Każdy, kto chciałby wesprzeć akcję lub przyłączyć się do grupy proszony jest o kontakt e-mailowy pod adresem thepolishnavychicago@gmail.com 

Można dzwonić także pod numery telefonów: Kinga 773 727 1436, Adam 773 512 8392

Adres, pod którym wolontariusze będą zbierać datki: 8601 Fullerton Ave, River Groove

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, Polish Navy First Responders

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne