Połącz się z nami

News Chicago

„Wiatr przyszedł jakby znikąd”. Nagła burza nad Chicago zniszczyła drzewa i samochody

Opublikowano

dnia

Powracających z pracy mieszkańców Chicago w środę po południu przywitał deszcz i wiatr wiejący z prędkością nawet 60 mil na godzinę. W północnej Indianie drzewo spadło na samochód. W wielu miejscach grad uszkodził także dachy. W Wisconsin zaczęła tworzyć się trąba powietrzna.

Mieszkańcy podkreślają, że burza była nagła i intensywna – „Wiatr przyszedł jakby znikąd. Siedzieliśmy przed domem i nagle nasza trampolina znalazła się w zupełnie innym miejscu” – powiedział Tim Kimmet. „Cieszymy się, że drzewo nie spadło na nasz garaż. Ale wygląda na to, że mój samochód jest zupełnie do kasacji” – dodała Rose Umleuf.

Według meteorologów wiatr w części Chicago i Indiany wiał z prędkością 60 mil na godzinę. Najgorsza sytuacja była w okolicach autostrady I-80 oraz w północno-zachodniej Indianie. Na zachód od Milwaukee w stanie Wisconsin kierowcy dostrzegli chmurę, która zaczęła przybierać kształt trąby powietrznej.

Pogoda wpłynęła także na kursowanie samolotów na O’Hare. O 5:30 wieczorem 50 lotów zostało odwołanych. Opóźnienia wynosiły ponad godzinę i dwadzieścia minut.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: nbcchicago.com
Foto: Twitter.com/ Bill Savage, pixabay.com

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Maj 2018
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne