Połącz się z nami

News Chicago

Pięć lat minęło jak jeden dzień. Kasia Romanowska podsumowuje jubileusz fundacji You Can Be My Angel w Chicago

Opublikowano

dnia

 

Ponad 800 osób wzięło udział w jubileuszowym koncercie w Copernicus Center na którym wystąpił Andrzej Piaseczny. Na scenie pojawiła się także chicagowska artystka KAEYRA. Po koncercie odbył się bankiet na którym chicagowskie anioły dziękowały darczyńcom, mediom i przyjaciołom fundacji.

Działalność You Can Be My Angel przez ostatnie pół dekady podsumowywała Kasia Romanowska. Na antenie Radia Deon mówiła nie tylko o przeszłości, ale także o planach na przyszłość

„Te pięć lat to ogrom dobroci, wiele wsparcia z waszej strony. Myślę, że będziemy iść coraz bardziej do przodu bo tych dzieciaków jest coraz więcej. Zawsze jest ktoś kto potrzebuje pomocy”.

Na koncercie w duecie wystąpili Andrzej Piaseczny oraz Karolina Baran znana jako KAEYRA. Dla Kasi Romanowskiej było to wielkie przeżycie

„Ta piosenka, którą Andrzej wybrał, to był strzał w dziesiątkę. Tak jakby ich głosy zgrały się między sobą. Na koniec Andrzej Piaseczny podziękował, że mógł zaśpiewać z Karoliną. Dodał, że już jest wielka, a będzie jeszcze większa jako artystka”.

Galeria zdjęć

Chicagowskie anioły liczą już kilkudziesięciu wolontariuszy, a po jubileuszowym koncercie wielu wyraziło chęć dołączenia do fundacji

„Po tym koncercie dzwoniły do mnie osoby z zapytaniem jak zostać wolontariuszem. Dzwoniły do mnie osoby z zapewnieniem, że następnym razem możemy do nich zapukać. I to jest właśnie fajne, że to jest ta pomoc trochę szalona, radosna, ale docierająca do najmłodszych”.

Jak do tej pory na koncercie You Can Be My Angel zebrano ponad 20 tysięcy dolarów. Ostateczna suma będzie wiadoma jeszcze w tym tygodniu.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, Andrzej Baraniak

News Chicago

Zmiana oznakowań toalet w chicagowskich szkołach publicznych. Chłopcy i dziewczynki razem?

Opublikowano

dnia

Autor:

Zgodnie z nową polityką dystryktu Chicago Public Schools ma czas do środy na zmianę oznakowań toalet w szkołach. Uczniowie będą mogli korzystać z dowolnych łazienek, niezależnie od płci.

Nowa polityka została ogłoszona na Twitterze w zeszłym miesiącu.

Szkoły takie jak LaSalle Language Academy wysyłały rodzicom biuletyny wyjaśniające, czego się spodziewać. LaSalle ma teraz dwie, wielostanowiskowe toalety dla wszystkich płci. Są one wyposażone w zapewniające prywatność przegrody.

„Chcemy stworzyć środowisko tak pełne szacunku i integracyjne, jak to tylko możliwe” – powiedział Curran Cross, kierownik programu edukacyjnego.

Niektórzy rodzice uważają, że ta polityka to nic wielkiego. „Nie przeszkadza mi to” – powiedział Mandal Golden. „Nie boją się korzystać z toalety w domu. Mamy w domu chłopców i dziewczynki, to ta sama polityka. Toalety są na ogół prywatne”.

 

Inni wydają się rozwścieczeni wprowadzaną zmianą, mówiąc, że obawiają się zamieszania, nękania i zastraszania. „Myślę, że to szaleństwo. Nie mogę się z tym zgodzić, chłopcy i dziewczynki mają być oddzieleni” – powiedział jeden z rodziców.

W tej chwili nie ma jeszcze danych, ile szkół CPS zmieniło oznakowanie. Szkoła LaSalle twierdzi jednak, że bezpieczeństwo faktycznie wzrosło, zgodnie z ankietami przeprowadzonymi wśród uczniów.

Chicago Public Schools oświadczyło, że jest otwarty na wszelkie opinie na temat nowej polityki. Możesz je wysłać e-mailem na adres osp@cps.edu.

Chicago Public Schools to 299 Okręg Szkolny Chicago, trzeci co do wielkości w Stanach Zjednoczonych, obejmując ponad 600 szkół podstawowych i średnich, do których uczęszcza około 400 000 uczniów zarejestrowanych na jego obszarze.

 

Źródło:wgn9, wikipedia

Foto:Flickr/Cold, Indrid/Stig Nygaard

Czytaj dalej

News Chicago

Zaginął Polak z Palos Heights. Policja szuka 64-letniego Roberta Skoczenia.

Opublikowano

dnia

Autor:

Policja poszukuje 64-letniego mężczyzny. Zaginiony Robert Skoczen cierpi na chorobę Parkinsona i może być w niebezpieczeństwie.

Poszukiwany Robert Skoczen był ostatnio widziany na 135th Street i Ridgeland Avenue w Palos Heights o godzinie 10:05 w niedzielę, 5 grudnia.

 

Skoczen jest białym mężczyzną, mierzącym 6 stóp i ważacym 230 funtów. Ostatnio widziano go w ciemnoniebieskiej kurtce Boston Red Sox i czarnych spodniach. Jego stan naraża go na niebezpieczeństwo.

 

Jeśli masz jakiekolwiek informacje o zaginionym, zadzwoń na policję Palos Heights pod numer 708-448-2131.

 

 

Źródło: fox32

Foto:Flickr/Avariel Falcon/  Palos Hights Police Departament Facebook

Czytaj dalej

KONCERTY I FESTIWALE W CHICAGO

Musical „Frozen” wbrew tytułowi rozgrzewa serca publiczności. Przedstawienie powróciło do Chicago’s Cadillac Palace Theatre.

Opublikowano

dnia

Autor:

Wspaniały musical „Frozen” to świąteczna propozycja  Chicago’s Cadillac Palace Theatre dla całych rodzin.

Jest to sceniczna adaptacja „Krainy lodu” – filmu animowanego z 2013, wyprodukowany przez Walt Disney Animation Studios i Walt Disney Pictures, w reżyserii Chrisa Bucka oraz Jennifer Lee, inspirowanego baśnią o „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena.

 

Musical „Frozen” to spektakl pełen magii i muzyki, w czasie którego widzowie na żywo największe przeboje z produkcji Disneya. Spektakl, będący hitem na Broadwayu i podczas swojej pierwszej krajowej trasy koncertowej, opowiada historię Anny i Elsy,  oraz  miłości, która wszystko przezwycięża. Wspaniała scenografia i oprawa muzyczna gwarantuje niezapomniane przeżycie dla publiczności.

 

 

 

 

 

Caroline Bowman grająca rolę Elsy, mówi Miłość zwycięża wszystko, ale ta miłość jest między dwiema siostrami, to rodzinna miłość, a nie książę ratujący księżniczkę”.

Spektakl będzie grany w Chicago’s Cadillac Palace Theatre do 22 stycznia.

Bilety na „Frozen – The Musical” są już w sprzedaży na BroadwayinChicago.com.

 

Źródło:abc7, Wikipedia, chicago-theatre.com

Foto:YouTube

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

kwiecień 2018
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Popularne