Połącz się z nami

News Chicago

Pięć lat minęło jak jeden dzień. Kasia Romanowska podsumowuje jubileusz fundacji You Can Be My Angel w Chicago

Opublikowano

dnia

 

Ponad 800 osób wzięło udział w jubileuszowym koncercie w Copernicus Center na którym wystąpił Andrzej Piaseczny. Na scenie pojawiła się także chicagowska artystka KAEYRA. Po koncercie odbył się bankiet na którym chicagowskie anioły dziękowały darczyńcom, mediom i przyjaciołom fundacji.

Działalność You Can Be My Angel przez ostatnie pół dekady podsumowywała Kasia Romanowska. Na antenie Radia Deon mówiła nie tylko o przeszłości, ale także o planach na przyszłość

„Te pięć lat to ogrom dobroci, wiele wsparcia z waszej strony. Myślę, że będziemy iść coraz bardziej do przodu bo tych dzieciaków jest coraz więcej. Zawsze jest ktoś kto potrzebuje pomocy”.

Na koncercie w duecie wystąpili Andrzej Piaseczny oraz Karolina Baran znana jako KAEYRA. Dla Kasi Romanowskiej było to wielkie przeżycie

„Ta piosenka, którą Andrzej wybrał, to był strzał w dziesiątkę. Tak jakby ich głosy zgrały się między sobą. Na koniec Andrzej Piaseczny podziękował, że mógł zaśpiewać z Karoliną. Dodał, że już jest wielka, a będzie jeszcze większa jako artystka”.

Galeria zdjęć

Chicagowskie anioły liczą już kilkudziesięciu wolontariuszy, a po jubileuszowym koncercie wielu wyraziło chęć dołączenia do fundacji

„Po tym koncercie dzwoniły do mnie osoby z zapytaniem jak zostać wolontariuszem. Dzwoniły do mnie osoby z zapewnieniem, że następnym razem możemy do nich zapukać. I to jest właśnie fajne, że to jest ta pomoc trochę szalona, radosna, ale docierająca do najmłodszych”.

Jak do tej pory na koncercie You Can Be My Angel zebrano ponad 20 tysięcy dolarów. Ostateczna suma będzie wiadoma jeszcze w tym tygodniu.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, Andrzej Baraniak

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Popularne