Połącz się z nami

Newsroom

Dostałeś mandat podczas sprzątania ulic. Nie musisz go płacić. Chicago niespodziewanie zlikwidowało opłatę

Opublikowano

dnia

Ponad tysiąc osób, które otrzymało w poniedziałek mandat podczas wiosennego sprzątania ulic będzie mogło się starać o jego zlikwidowanie. Wszystko ze względu na opady śniegu, które w wielu miejscach utrudniły pracę sprzątających pojazdów. Mandat wynosi 60 dolarów.

O sprawie poinformowała rzeczniczka chicagowskiego departamentu ulic Marjani Williams – „Każdy kierowca, który otrzymał mandat za pozostawienie samochodu na ulicy z datą 9 kwietnia nie musi go płacić. Wydział Finansów prześle także list informujący w tej sprawie”.

Według szacunków ponad tysiąc samochodów zostało pozostawionych w poniedziałek na trasach gdzie miały przejść sprzątające pojazdy. W pomarańczowej kopercie znajduje się mandat w wysokości 60 dolarów.

Pozostałe wykroczenia, które zostały ukarane mandatem 9 kwietnia nie podlegają likwidacji.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: chicago.suntimes.com
Foto: Flickr.com/ Guian Bolisay

News Chicago

W przyszłym roku Peoples Gas wdroży zniżkowe stawki dla osób o niskich dochodach

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowy system stawek zniżkowych został zatwierdzony w ramach decyzji, na mocy której organy regulacyjne obniżyły także podwyżkę stawek z 402 do około 301 mln dolarów, o którą wnioskowała Peoples Gas. Zmiana ma pomóc zapobiec częstym wyłączeniom mediów w dzielnicach Chicago o niższych dochodach.

16 listopada Komisja Handlu stanu Illinois ICC obniżyła o około 25% wnioskowaną przez Peoples Gas podwyżkę stawek na przyszły rok. O tej decyzji pisaliśmy 17 listopada.

Jednocześnie ICC nakazała spółce Peoples Gas i innym przedsiębiorstwom użyteczności publicznej wdrożenie systemu wielopoziomowych stawek zniżkowych – drugiego tego rodzaju systemu w kraju – do października 2024 r.

Obiecała przy tym powiększenie puli mieszkańców Chicago kwalifikujących się do pomocy w opłaceniu rachunków za ogrzewanie.

Zatwierdzone stawki Peoples Gas to wciąż rekordowy wzrost – który według szacunków organów nadzoru konsumenckiego wyniesie 6 dolarów w stosunku do średniego miesięcznego rachunku gospodarstwa domowego. Ale zmienione stawki zniżkowe zapewnią znacznie większą pomoc osobom, które jej najbardziej potrzebują.

Nowy edykt energetyczny ustanawia pięć poziomów zniżek dla gospodarstw domowych w stosunku do federalnych wytycznych dotyczących ubóstwa.

Wynoszą one od 5% zniżki dla klientów z dochodem gospodarstwa domowego do trzykrotności federalnego poziomu ubóstwa, aż do 83% zniżki dla osób poniżej połowy tego progu.

Każdy klient, który udokumentuje takie trudności finansowe, będzie mógł uzyskać przysługujące mu zniżki, w przeciwieństwie do istniejących teraz programów pomocy, które opierają się na finansowaniu rządowym. Zazwyczaj wyczerpuje się ono przed upływem końca roku, a pomoc otrzymuje jedynie 20% kwalifikujących się klientów.

Nowe rabaty będą dotyczyć całego rachunku klienta, a nie tylko stałych kosztów dostawy, jak nalegała Peoples Gas. W ten sposób klienci nie będą musieli wydawać więcej niż 3% swoich miesięcznych dochodów na rachunki za gaz.

Podobna struktura rabatów obowiązywała w ubiegłym roku w stanie Waszyngton.

Według analizy przeprowadzonej przez Illinois Public Interest Research Groupe, we wrześniu około 20% mieszkańców Englewood, o kodzie pocztowym 60621 otrzymało powiadomienia o odcięciu gazu, a około połowa została obciążona opłatami za zwłokę w płatnościach za rachunki.

Informacje na temat istniejących programów pomocy można znaleźć na stronie helpillinoisfamilies.com lub dzwoniąc pod numer (833) 711-0374.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, istock/Dobrila Vignjevic/
Czytaj dalej

News Chicago

Pracownicy FEMA mogą zapukać do Twoich drzwi. Oferują pomoc po wrześniowej powodzi

Opublikowano

dnia

Autor:

Ekipy pracowników Disaster Survivor Assistance (DSA) z FEMA pukają do drzwi na południowych przedmieściach powiatu Cook, pomagając mieszkańcom dotkniętym burzami i powodziami z 17–18 września w przejściu przez proces pomocy federalnej. Jednak mieszkańcy zawsze powinni sprawdzić ich dowody tożsamości by nie paść ofiarą oszustwa.

O zatwierdzeniu przez Joe Bidena ogłoszenia stanu klęski żywiołowej dla części powiatu Cook, które doświadczyły gwałtownych burz i powodzi 17 i 18 września, pisaliśmy 21 listopada.

Ekipy DSA będą odwiedzać domy, firmy i organizacje non-profit na dotkniętych obszarach, aby pomóc mieszkańcom zarejestrować się w celu uzyskania wsparcia. Załogi rozpoczęły pracę w Calumet City, Dolton i Riverdale, a w nadchodzących tygodniach planują przenieść się do innych dotkniętych społeczności.

Ich celem jest także identyfikacja i zaspokojenie najpilniejszych potrzeb oraz skierowanie mieszkańców do innych agencji lokalnych, stanowych i wolontariackich w celu uzyskania dodatkowego wsparcia.

UWAGA: Członkowie załogi DSA nigdy nie będą prosić ani przyjmować pieniędzy i zawsze będą nosić plakietkę identyfikacyjną FEMA ze zdjęciem.

Koszula, kamizelka lub kurtka FEMA nie stanowi dowodu tożsamości.

Pomagając komuś w rejestracji, członek załogi poprosi o dane osobowe, w tym numer ubezpieczenia społecznego, roczny dochód i dane bankowe.

Przed podaniem jakichkolwiek danych osobowych mieszkańcy powinni poprosić o dowód tożsamości. Mogą także zadzwonić na infolinię FEMA pod numer 800-621-3362, aby sprawdzić, czy dana ekipa FEMA jest legalna.

Mieszkańcy powiatu Cook nie muszą jednak czekać, aż załoga DSA zapuka do ich drzwi.

Aby się zarejestrować samemu, powinni pobrać aplikację mobilną FEMA, odwiedzić stronę DisasterAssistance.gov lub zadzwonić pod numer 800-621-3362. Jeśli dana osoba korzysta z usługi transmisji wideo (VRS), usługi telefonicznej z napisami lub innej, podczas składania wniosku musi podać numer tej usługi.

Więcej informacji na temat pomocy po powodzi w Illinois można znaleźć na stronie www.fema.gov/disaster/4749.

 

Źródło: fema.gov
Foto: YouTube, istock/Wirestock/
Czytaj dalej

News Chicago

Biden nakazał wymianę ołowianych rur w ciągu 10 lat, ale Chicago dostało odroczenie

Opublikowano

dnia

Autor:

Administracja Bidena ogłosiła w czwartek plan, który w ciągu 10 lat będzie wymagał od wszystkich miast z wyjątkiem kilku, całkowitego usunięcia rur wodociągowych zawierających ołów, który może powodować uszkodzenie mózgu. W Chicago zajmie to jednak co najmniej kolejne 40 lat.

Mimo krajowego wymogu, Chicago nie będzie musiało stosować się do planu Joe Bidena, ponieważ ma niezwykle dużą liczbę wiodących wodociągowych linii z ołowiu – ponad 400 tys. To zdecydowanie największa liczba ze wszystkich miast w kraju.

Plan Bidena, który nie jest ostateczny i będzie przedmiotem publicznych komentarzy przez dwa miesiące, wymaga, aby Chicago wymieniało do 10 000 wiodących linii serwisowych rocznie.

Miasto ogłosiło wcześniej, że ma nadzieję przeprowadzić w przyszłym roku planowaną wymianą 8000 rur wodociągowych, w oczekiwaniu na finansowanie ze strony państwa.

W zeszłym miesiącu ogłoszono przyznanie Wietrznemu Miastu pożyczki federalnej w wysokości 336 mln dolarów na wymianę do 30 000 rur ołowianych w całym mieście. Pisaliśmy o tym 5 listopada.

Według Departamentu Gospodarki Wodnej Chicago, ołowiane przyłącza instalowano wyłącznie w domach jednorodzinnych, dwu- i niektórych trzymieszkaniowych.

Urzędnicy stwierdzili, że nie ma kryzysu zdrowia publicznego z powodu wody w Chicago.

Jednak według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom CDC żadna ilość ołowiu nie jest bezpieczna do spożycia.

Pożyczka jest udzielana na podstawie ustawy o finansowaniu i innowacjach w zakresie infrastruktury wodnej i zostanie przeznaczona na wymianę do 30 000 rur ołowianych w mieście. Jednak to tylko około 7,5% rur ołowianych w całym Chicago.

Odkąd była burmistrz Lori Lightfoot uruchomiła w 2020 r. program wymiany rur o nazwie Equity Lead Service, wymieniono 3777 rur ołowianych. Urzędnicy ds. gospodarki wodnej uważają, że program wprowadzony w roku 2023 zatytułowany Breaks and Leaks pomoże przyspieszyć to tempo.

Teraz za każdym razem, gdy ołowiana rura w Chicago pęknie lub zacznie przeciekać, miasto będzie musiało ją wymienić.

„Nasz cel na ten rok to 4500, ale na przyszły rok to 8 000” –mówi Cheng.

Mieszkańcy mogą sprawdzić, czy mają w swoim domu wiodącą linię serwisową, odwiedzając tę stronę internetową.

Osoby posiadające linię serwisową z rur ołowianych mogą tutaj zamówić bezpłatny zestaw do testowania wody pod kątem zawartości ołowiu.

Źródło: suntimes, nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

kwiecień 2018
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Popularne w tym miesiącu