Połącz się z nami

News USA

Mieszkaniec stanu Floryda ledwo uszedł z życiem. Zaatakował go niedźwiedź. Skąd się tam wziął?

Opublikowano

dnia

Do ataku doszło w mieście Naples w południowo-zachodniej części półwyspu. Mężczyzna wypuszczał psa na zewnątrz, gdy nagle tuż przed swoim domem dostrzegł niedźwiedzia, który się w niego wpatrywał. Po chwili zwierzę rzuciło się na mężczyznę powalając go na ziemię. Na szczęście ten zdołał szybko dotrzeć do drzwi i uciec do środka.

Relacja Emilii Sadaj

“Szczerze mówiąc, nie wiem jak udało mi się wyjść z tego żywym” – wspomina Andrew Meunier, któremu założono 41 szwów na twarzy podczas trwajacego cztery godziny laserowego zabiegu.

Mężczyzna pamięta, że bestii, która go zaatakowała, towarzyszyły jeszcze trzy inne niedźwiedzie, które nawiedziły okolice, zwabione prawdopodobnie zapachami z kubłów na śmieci.

Widok niedźwiedzi na Florydzie nie jest czymś niecodziennym. Stan zamieszkuje ponad 4 tysiące tych drapieżników. Ale ich atak na człowieka należy do rzadkości. Incydent w Naples to pierwszy udokumentowany przypadek napadu niedźwiedzia na człowieka na półwyspie florydzkim.

Emilia Sadaj
esadaj@radiodeon.com

Źródło: foxnews.com
Foto: Flickr.com/ Magnus Johansson

News USA

Tuż przed wizytą Joe Bidena zawalił się most w Pennsylwanii. Są ranni

Opublikowano

dnia

Autor:

Most z wieloma samochodami zawalił się dziś rano w Pittsburghu w Pensylwanii, zaledwie kilka godzin przed wizytą prezydenta Joe Bidena w tym mieście. Prezydent ma dziś przylecieć, aby właśnie omówić potrzebę odnowy infrastruktury w kraju. W tym zdarzeniu trzynaście osób zostało rannych.

Ratownicy musieli zjechać na linie o długości 150 stóp, podczas gdy inni utworzyli ludzki łańcuch, aby pomóc uratować wielu ludzi zwisających z autobusu.

Trzy lub cztery pojazdy znajdowały się na dwupasmowym moście podmiejskim, który rozciąga się nad strumieniem w Frick Park, kiedy zawalił się w piątek rano, poinformował komendant straży pożarnej Pittsburgh Darryl Jones. Dziesięć osób doznało obrażeń nie zagrażających życiu, a trzy zostały przetransportowane do pobliskich szpitali.

Obrazy z miejsca katastrofy pokazują autobus na szczycie części mostu, który spadł i pochylił się w górę pod kątem prawie 45 stopni. Urzędnicy poinformowali, że w tym czasie w autobusie byli tylko kierowca i pasażer. Przed autobusem leżał też samochód do góry nogami.

Jones powiedział, że wśród rannych znaleźli się pierwsi ratownicy, którzy próbowali pomóc w oblodzonym terenie.

Gubernator Pensylwanii John Fetterman nazwał most „istotną arterią infrastruktury” dla miasta, dodając:

„To surrealistyczne dzisiejszego ranka widzieć, jak całkowicie się zawalił”.

„Dzięki Bogu, że autobusy szkolne były opóźnione z powodu pogody, więc ruch był mniejszy niż normalnie. Dzięki Bogu, że nie zgłoszono żadnych ofiar w tym momencie. Życzę wszystkim, którzy zostali ranni, bezpiecznego i szybkiego powrotu do zdrowia” – oświadczył Fetterman.

Władze poinformowały, że po zawaleniu wykryto silny zapach gazu ziemnego, linia gazowa została odcięta. Część mieszkańców ewakuowano ze swoich domów.

Mieszkańcom zaleca się nie zbliżanie do tego obszaru.

 

Źródło: abc7

Foto: You Tube, Pittsburgh Public Safety

Czytaj dalej

News USA

Sieć 5G nadal w ekspansji. Firma Verizon wierzy że da się ją pogodzić z ruchem lotniczym

Opublikowano

dnia

Autor:

Verizon Communications Inc. poinformował, że wciąż czeka na jasne przepisy rządowe określające, gdzie dokładnie mogą dotrzeć jej sygnały w nadchodzących miesiącach. Ale gigant bezprzewodowy nadal się rozwija i zapewnia łączność dla swoich klientów. Planuje wydać około 10 miliardów dolarów w ciągu kilku lat na rozszerzenie usług 5G przy użyciu licencjonowanego widma radiowego.

Dyrektor naczelny Verizon Communications Inc., Hans Vestberg, poinformował we wtorek, że firma obsługuje już 95 milionów ludzi usługą dużych prędkości, pomimo tymczasowych ograniczeń sygnału komórkowego w pobliżu pasów startowych lotnisk.

Operator telefonii komórkowej i rywal AT&T Inc. napotkał w ostatnich miesiącach sprzeciw ze strony amerykańskich regulatorów bezpieczeństwa lotniczego, dla rozszerzania sieci piątej generacji o nowe częstotliwości pasma C, która zapewnia szybsze prędkości internetowe i jej większą przepustowość.

„Mamy zapewnienie od Białego Domu, że problem ten zostanie rozwiązany wkrótce”- oświadczył Vestberg podczas telekonferencji z analitykami.

„W tej chwili nie ma to wpływu na naszą działalność, ale chcemy, aby problem został rozwiązany tak szybko, jak to możliwe, więc presja jest na wszystkich zaangażowanych, aby to naprawić”- dodał Vestberg.

Verizon poinformował, że około jedna trzecia jego podstawowej bazy klientów już korzysta z telefonów obsługujących 5G. Firma w zeszłym roku zobowiązała się zapłacić około 53 miliardów dolarów za licencje i związane z nimi koszty aukcji, aby zabezpieczyć omawiane fale radiowe w paśmie C, które stanowią kamień węgielny jej strategii 5G.

Firma poinformowała we wtorek, że dodatkowe wydatki na ulepszenia sieci w paśmie C wyniosą w tym roku od 5 do 6 miliardów dolarów, co stanowi największą część szacowanego na 10 miliardów dolarów budżetu do 2023 roku.

Verizon, największy pod względem liczby abonentów operator sieci komórkowej, dodał w grudniu 553 000 nowych abonentów, co oznacza wolniejszy wzrost niż konkurencyjni operatorzy. AT&T na początku tego miesiąca podało wstępne wyniki pokazujące zysk netto w wysokości 880 000 nowych abonentów ostatnich trzech miesiącach 2021 r., podczas gdy T-Mobile US Inc. dodał 844 000.

Operatorzy telefonii komórkowej często zachęcają klientów do zawierania umów abonamentowych, które zazwyczaj rozliczają ich z miesięcznym wyprzedzeniem i stanowią niezawodny strumień przychodów. Jednak Verizon stara się również rozwijać swoją działalność prepaid w miarę dojrzewania branży bezprzewodowej.

W czwartym kwartale dochód netto przypisany Verizon wzrósł do 4,61 mld USD z 4,59 mld USD rok wcześniej. W przeliczeniu na akcję zysk utrzymywał się na stałym poziomie 1,11 USD.

Verizon podał, że całkowita liczba jego połączeń – obejmująca podłączone urządzenia, takie jak smartwatche i tablety, ale nie usługi telefoniczne sprzedawane przez partnerów, takich jak Charter Communications Inc. i Comcast Corp. – wyniosła końcem zeszłego roku 115,4 miliona.

Jednostka prepaid straciła jednak 85 000 klientów w ostatnim kwartale, co odzwierciedla silną konkurencję.

W bieżącym roku Verizon spodziewa się, że przychody z usług bezprzewodowych wzrosną o co najmniej 3%, wyłączając wpływ z przejęcia TracFone.

Akcje Verizon spadły we wtorek o 0,1% w wyniku spadków głównych indeksów w USA.

 

Źródło: wallstreetjournal

Foto: You Tube, pixabay/geralt 

Czytaj dalej

News USA

„Co za Głupi Sukinsyn..” mega wpadka prezydenta Joe Bidena rozmawiającego z dziennikarzem

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek, w Białym Domu, prezydent Joe Biden nazwał dziennikarza Fox News, Petera Doocy’ego głupim sukinsynem, reagując na jego pytanie dotyczące inflacji. Jego słowa zarejestrowały mikrofony. Biden przeprosił, tłumacząc, że nie było to „nic osobistego”. To niestety nie pierwsza gafa popełniona przez prezydenta USA.

Incydent miał miejsce, gdy Biden zakończył posiedzenie White House Competition Council, dotyczące obniżania cen różnych produktów dla amerykańskich rodzin.

Według materiału opublikowanego na Twitterze przez głównego korespondenta medialnego CNN Briana Steltera, Peter Doocy, reporter Fox News, zapytał Bidena: „Czy mógłbym zadać pytanie dotyczące inflacji? Czy uważa pan, że inflacja jest obciążeniem politycznym w średnim okresie?”

Na co prezydent odpowiedział sardonicznie przy włączonym mikrofonie:

„To wielki atut, większa inflacja. Co za głupi sukinsyn.”

Doocy wyjaśnia: „Nawet go nie słyszałem, ponieważ ludzie krzyczeli na nas, żebyśmy wychodzili, ale ktoś pojawił się w sali odpraw kilka minut później i zapytał, czy słyszałeś, co powiedział prezydent? A ja powiedziałem nie, co? Powiedzieli, że nazwał cię głupim sukinsynem. I zapytałem, czy powiedział SOB? A ta osoba powiedziała „nie”.

W wystąpieniu w „Hannity” późnym poniedziałkowym wieczorem Doocy poinformował prezentera Fox News, że Biden skontaktował się z nim, aby przeprosić po incydencie, mówiąc, że uwaga nie była „niczym osobistym”. Reporter potwierdził, że przyjął przeprosiny.

Przedstawiciele Białego Domu nie odpowiedzieli na prośbę o komentarz.

W przeszłości Doocy brał udział w politycznych starciach z administracją prezydenta Bidena. Podczas jednej z jego rzadkich konferencji prasowych jako prezydenta, Joe Biden rozmawiał z Doocym, który był nieustannie krytyczny wobec niego.

„Zawsze zadajesz mi najmilsze pytania”, powiedział Biden do Doocy’ego podczas spotkania prasowego 19 stycznia.

„Mam ich pełny segregator” – odpowiedział Doocy.

„Wiem, że masz” – powiedział Biden. „Żadne z nich nie ma dla mnie większego sensu. Strzelaj”.

Biden zachichotał, gdy Doocy zapytał: „Dlaczego w pierwszym roku tak bardzo starasz się pociągnąć kraj tak daleko w lewo?”
„Cóż, nie robię tego” – odparł Biden. „Próbujecie mnie przekonać, że jestem Bernie Sanders” – powiedział prezydent. „Nie jestem. Lubię go. Nie jestem Berniem Sandersem. Nie jestem socjalistą. Jestem demokratą głównego nurtu”.

 

Podobna sytuacja miała miejsce w czwartek, kiedy korespondentka Fox News Jacqui Heinrich zadała Bidenowi pytanie o możliwość inwazji Rosji na Ukrainę. „Dlaczego czeka pan, aż Putin zrobi pierwszy krok?” – zapytała Heinrich. Biden podobno odpowiedział pod nosem: „Co za głupie pytanie”.

W piątek Heinrich zapytała sekretarz prasową Białego Domu Jen Psaki o incydent, mówiąc: „Czy prezydent wie, że wczoraj został złapany na włączonym mikrofonie? Dlaczego wydaje się odrzucać ideę proaktywnego odstraszania?”

„Cóż, prezydent z pewnością nie odrzuca tego pomysłu, biorąc pod uwagę, że podjął wiele kroków, w tym wspieranie i zatwierdzanie kilku sankcji, które Departament Skarbu nałożył zaledwie kilka dni temu. Chciałabym zauważyć, że

Stany Zjednoczone udzieliły Ukrainie większej pomocy w zakresie bezpieczeństwa w ostatnim roku niż w jakimkolwiek momencie w historii.

Tylko w ubiegłym roku przekazaliśmy Ukrainie 650 milionów dolarów na pomoc w zakresie bezpieczeństwa; w sumie od 2014 roku przeznaczyliśmy 2,7 ​​miliarda dolarów. Te dostawy są w toku” wyjaśniła Psaki.

 

Źródło: fox13, variety

Foto: You Tube

 

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

styczeń 2018
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne