Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Nie daj się noworocznej depresji. Psycholog Anna Węgierek doradza spotkanie z terapeutą

Opublikowano

dnia

Większość z nas pragnie w nowym roku dokonać w swym życiu zmian. Niestety, postanowienia noworoczne mogą przynieść nam więcej szkody niż pożytku. Jak twierdzą specjaliści, często nie udaje się ich dotrzymać, a świadomość poniesionej porażki rujnuje nasz nastrój. Nie pomaga także styczniowa pogoda.

O tym, z czego wynika depresja występująca z początkiem nowego roku i jak sobie z nią radzić, mówi doktor Anna Węgierek. Według niej najgorsze stany emocjonalne wynikają z nierozwiązanych sytuacji

 „Najczęściej nie za bardzo wiemy, skąd ten smutek się bierze. Ogólnie rzecz biorąc nastał nowy rok, jesteśmy znów starsi, nie osiągamy tego, czego chcemy. I z tą myślą zostajemy sami. To krąży gdzieś z tyłu naszej głowy. Pamiętajmy, że wpadamy w depresję, kiedy jest coś, z czego nie do końca zdajemy sobie sprawę, mamy to w podświadomości, ale nie do końca wiemy dlaczego”.

Psycholog uważa, że zbyt mocno koncentrujemy się na problemach. Zamiast stawiać sobie nierealistyczne zadania, powinniśmy w każdym dniu codziennego życia doszukiwać się czegoś pozytywnego

REKLAMA REKLAMA

„Wszystko zależy od każdego z nas. Każdego dnia powinniśmy walczyć o to, aby znaleźć w nim coś przyjemnego, coś dobrego, coś, co rozjaśni nam ten dzień. Musimy przełamać to, że wpadamy w dzban negatywności. Szukamy tego jednego małego srebrnego kamyka, który świeci zupełnie inaczej”.

Ważna jest pomoc terapeutyczna

Doktor Anna Węgierek przypomina, że żyjemy w czasach nowoczesnych. Nasza świadomość powinna nas więc przekonywać, że w kiepskich stanach emocjonalnych niczym złym jest poszukiwanie pomocy terapeutycznej

„Pamiętajmy, co to znaczy iść do terapeuty. To znaczy mieć kogoś, kto jest w danym momencie tylko dla nas. Kto nie powie nikomu innemu. Z kim możemy czuć się swobodnie. Pamiętajmy, że to jest właśnie cud tej relacji: pacjent- terapeuta”.

 Doktor Anna Węgierek jest gościem w każdy czwartek na antenie Radia Deon w programie „Cisza Przed Burzą”

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, pixabay.com

 

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Dziś charytatywny wernisaż dr. Błażeja Łojewskiego. Pomóżmy dzieciom z Lasek!

Opublikowano

dnia

Autor:

5 lutego będziemy mieć wspaniałą okazję by pomóc niewidzącym dzieciom, wychowankom Ośrodka w Laskach pod Warszawą. Siódmy wernisaż charytatywny na rzecz tej placówki organizuje jej nieoficjalny ambasador w Chicago – dr. Błażej Łojewski. Przyjdźcie do Muzeum Polskiego o godzinie 3.00PM zachęca Gość Radia Deon – zróbmy razem coś dobrego.

Dr. Błażej Łojewski, od lat działający w Chicago na rzecz Ośrodka dla Dzieci Niewidomych w Laskach, zainteresował się tą placówką przypadkiem. Poznał ją bliżej i widząc potrzeby jej wychowanków został niejako ambasadorem ośrodka, szukającym wsparcia dla niewidzących dzieci.

„To są normalne dzieci” mówi dr. Błażej Łojewski, różnią się tylko tym od zdrowych rówieśników, że nie widzą. Mają takie same potrzeby związane ze swoim rozwojem jak dzieci widzące.

Dzieci niewidzące wymagają indywidualnej terapii i opieki, które zapewnia im Ośrodka dla Dzieci Niewidomych w Laskach. Wychowankowie placówki potrzebują, jak wszystkie zdrowe dzieci, możliwości edukacji i rozwoju w różnych dziedzinach.

REKLAMA REKLAMA

Podstawowym celem Ośrodka dla Dzieci Niewidomych jest przygotowanie dzieci do bycia samodzielnymi, podkreśla dr. Błażej Łojewski. Wychowankowie uczą się jak poruszać się omijając przeszkody, jak sobie radzić w środkach komunikacji, czy w bibliotece i innych miejscach albo jak postępować ze zwierzętami.

Dzieci uczą się czytać i pisać pismem Braille’a, choć są już dostępne specjalne skanery umożliwiające czytanie, rozpoznawanie przeszkód czy twarzy. Ważne jest jednak by dzieci nauczyły się sobie radzić bez takiego urządzenia i nie były od niego uzależnione.

Każde dziecko wymaga indywidualnego podejścia na drodze do bycia samodzielnym, tłumaczy nasz Gość.

Gość Radia Deon serdecznie zachęca do wejścia na stronę internetową ośrodka, https://www.laski.edu.pl, żeby dowiedzieć się więcej o działalności placówki, wszelkich aktualnych wydarzeniach oraz najpilniejszych potrzebach dzieci.

Wpłat na konto ośrodka można dokonywać kartą, lub poprzez przelew bankowy. Osoby przekazujące darowiznę mają wpływ na to, na co konkretnie zostanie ona przeznaczona.

Dr. Błażej Łojewski zachęca do wpłat na indywidualne potrzeby dzieci. Wsparcie szczególnie jest teraz potrzebne szkole muzycznej.

Najbardziej cenne są wpłaty regularnie wspierające działalność ośrodka, do czego ogromnie zachęcamy razem z naszym Gościem.

„Proszę o tyle ile możecie dać” mówi dr. Błażej Łojewski.

„Ponad 100 lat temu jak takich ośrodków nie było to ci ludzie byli skazani na jałmużnę” mówi Gość Radia Deon, teraz mogą być w pełni niezależni jeśli tylko pomożemy im w tej drodze do samodzielności.

Siódmy wernisaż charytatywny dr Błażeja Łojewskiego na rzecz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach odbędzie się 5 lutego o godzinie 3:00PM w Muzeum Polskim w Ameryce z siedzibą w Chicago, 984 N Milwaukee Ave.

Podczas wernisażu zaprezentowany zostanie „psychizm”, nowatorska koncepcja sztuki, w której widz staje się twórcą. Koncepcja, która powstała w 2016 roku chce, aby widz zobaczył to, co chce zobaczyć, widz ma zawsze rację.

Podczas wernisażu wystąpią znani jazzmani: Sławomir Bielawiec (fortepian) i Rob Denty (saksofon).

„Wstęp jak zawsze jest bezpłatny, ale pamiętajcie, że są tacy, którzy mają mniej i potrzebują więcej i jeśli tylko możecie – prosimy o zapoznanie się ze stroną internetową Centrum: laski.edu.pl i w miarę możliwości wesprzyjcie ich w ramach posiadanych środków” prosi dr Błażej Łojewski.

Wszyscy są zaproszeni. Zabierzcie ze sobą rodziny, przyjaciół i znajomych, korzystajcie z mediów społecznościowych, jak zawsze będzie ciekawie i jak zawsze trochę inaczej.

Ośrodek dla Dzieci Niewidomych w Laskach pod Izabelinem to jedyne takie miejsce, zajmujące się edukacją niewidzących dzieci. Został założony przez św. Elżbietę Czacką, pochodzącą z Ukrainy, która w 1911 r. ufundowała Towarzystwo Opieki Nad Ociemniałymi.

Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek prowadzi także filie placówki na Ukrainie, m.in. w Żytomierzu. W ośrodku w Laskach przebywają obecnie także niewidome dzieci, które wyemigrowały z Ukrainy.

W ośrodku działa szkoła podstawowa, średnia i szkoły zawodowe. Dzieci rozwijają swoje talenty, także muzyczne, ale przede wszystkim uczą się bycia samodzielnymi.

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Sławomir i Kajra: To będzie miłość nie tylko w Zakopanem ale i w Chicago!

Opublikowano

dnia

Autor:

W sobotę, w Willowbrook na Compass Arenie zgromadzoną publiczność porwą do wspólnej zabawy Sławomir, Kajra i zespół Ciupaga. Na koncert są ponoć jeszcze ostanie bilety. Łapcie je, by razem zaśpiewać szalony przebój „Miłość w Zakopanem”.

W studiu Radia Deon Chicago Kajra i Sławomir cieszą się z ponownego przyjazdu do Chicago i serdecznie dziękują za gorące przyjęcie.

Potężny i ponadczasowy przebój „Miłość w Zakopanem” dzięki słowom o szampanie stał się w Polsce niemalże hymnem sylwestrowym, choć święci triumfy także na innych ważnych imprezach.

 „Miłość w Zakopanem” została stworzona właśnie z potrzeby dobrej zabawy. „Potrzebowaliśmy w naszym repertuarze takiej jednej szybkiej i mocnej piosenki” mówi Sławomir o tym jak powstał zakopiański hit. Sam szampan wymyśliła Kajra.

REKLAMA REKLAMA

Piosenka trafiła do bardzo szerokiego grona odbiorców. I dzieci i osoby starsze, i całe rodziny potrafią się przy niej świetnie bawić, mówi Kajra.

Sławomir jest zarówno aktorem, piosenkarzem, konferansjerem i prezenterem telewizyjnym. Na pewno we wszystkich tych rolach także wyjątkowym showmanem, którego zna cała Polska i nie tylko.

Ale Gość Radia Deon Chicago mówi, że najbardziej kocha występy na żywo i wspólną zabawę z widownią przy porywającej muzyce, dawanie ludziom radości i pozytywnej energii.

Goście Radia Deon prywatnie są małżeństwem od 2011 r. i mają 6-letniego syna. „Moje życie ze Sławomirem jest ekstremalne” ocenia Kajra. Przy nim takie przeżycia jak np. skok ze spadochronem to pestka.

Zarówno Sławomir jak i Kajra są z wykształcenia aktorami i grają także w filmach, spektaklach i serialach. Często także współpracują z osobami znanymi w Polsce z telewizji, tworząc teledyski do swoich piosenek. Kręcili je np. z Małgorzata Sochą czy Ewą Kasprzyk.

Jako popularni i bardzo lubiani, nasi Goście byli zapraszani do różnych programów, w których biorą udział celebryci. Kajra jest finalistką programu „Dancing with the Stars” w Polsce.

Natomiast gdy Sławomir zaśpiewał w finale cyklu „Twoja twarz brzmi znajomo” utwór Freddie’go Mercury’ego, sam Brian May udostępnił jego wykonanie w mediach społecznościowych.

W wolnym czasie para wypoczywa w ciszy w domu. „Kochamy ciszę. Odpoczywamy po koncertach, po tych tysiącach mil przemierzonych i setkach spotkań z ludźmi” opowiada Sławomir.

„Kajra lubi nurkować, a ja się trzymam tego wyrywania chwastów” zdradza Sławomir.

Koncert na Compass Arenie już w tą sobotę, 4 lutego, o godzinie 7.00PM. Wystąpią Sławomir, Kajra i Kapela Ciupaga. Bilety na koncert w Willowbrook są dostępne na stronie megakoncerty.com

Serdecznie Zapraszamy! To będzie świetna zabawa!

 

Źródło: inf. własna
Foto: YouTube

 

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

O. Marek Janowski o tym co najważniejsze w życiu. Razem szykujemy Radioton dla Zambii

Opublikowano

dnia

Autor:

Pędzimy pospiesznie przez nasze życie. Uważamy, że jesteśmy samowystarczalni i niezależni. W studiu Radia Deon polski duszpasterz, Jezuita i publicysta, Ojciec Marek Janowski z Ośrodka Milenijnego w Chicago, mówi dlaczego nie da się tak naprawdę żyć. Na naszej antenie w dniach 2-3 marca odbędzie się radioton solidarności z misjonarzami w Zambii – zatrzymajmy się i zmieńmy perspektywę.

„Bożki współczesności – samowystarczalność i niezależność – nas zabijają”, mówi O. Marek Janowski. Człowiek od samego początku jest właśnie zależny, najpierw od łona matki, potem od opieki i miłości swoich rodziców a następnie od relacji z innymi ludźmi, którymi się otacza.

To, że musimy być samowystarczalni i niezależni jest wielkim kłamstwem współczesnej cywilizacji, uważa nasz Gość. „Takie podejście stawia człowieka poza relacjami.”

Najbardziej ten problem widać u młodych ludzi, którzy nie umieją w dzisiejszych czasach tworzyć relacji międzyludzkich. A to najbardziej elementarna i naturalna nasza potrzeba, podkreśla O. Marek Janowski. Brak dobrych, głębokich relacji z ludźmi odbija się bardzo na psychice. Stąd mamy wielką popularność różnych terapii.

REKLAMA REKLAMA

Doświadczenie choroby czy cierpienia może całkowicie przewartościować i zmienić nasze podejście do życia. „My wszyscy w jakiś sposób śpimy na tym świecie, tak z duchowego punktu widzenia patrząc” mówi Gość Radia Deon.

Takie zdarzenia jak diagnoza poważnej choroby uświadamia nam naszą śmiertelność i przemijalność tego świata. Wtedy łatwiej jest spojrzeć na nasze życie z dystansem.

„Takie przewartościowanie jest nam bardzo potrzebne”, mówi O. Marek Janowski i niekoniecznie musi być związane z bardzo drastycznym doświadczeniem.

Codzienne nasze wyzwania także mogą nas obudzić, byśmy zrozumieli, że życie ma jedyny sens właśnie w dobrych i mądrych relacjach, bez których usychamy. Warto rozejrzeć się wokół siebie i zobaczyć, czy mamy wokół siebie ludzi, czy tworzymy przyjaźnie, uważa nasz Gość.

Na antenie Radia Deon Chicago w dniach 2 i 3 marca odbędzie się wielki radioton solidarności z misjonarzami w Zambii, którzy od 1904 roku pracują tam na rzecz ubogich społeczności. Jezuici utworzyli tam szkoły, szpitale i radio. Zajmują się edukacją dzieci i uczą tubylców rolnictwa.

Uważamy, że warto zatrzymać się i popatrzeć na świat z trochę innej perspektywy, dzięki tej akcji. Także zadać sobie kilka kluczowych pytań o to co jest w naszym życiu ważne.

Społeczeństwa afrykańskie są bardzo relacyjne, zaznacza O. Marek Janowski. Możemy się od nich wiele nauczyć.

Radioton będzie także okazją by dać wiele dobra dla mieszkańców Zambii, ale to jest dobro, które pomoże także nam, podkreśla Gość Radia Deon Chicago. Dzięki niemu staniemy się lepszymi ludźmi.

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube, istock/Tom Merton/ monkeybusinessimages

 

 

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2018
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu