Połącz się z nami

News Chicago

Szukasz pomysłu jak zrobić indyka. W delikatesach Kołatek zrobią go za ciebie

Opublikowano

dnia

 

Już pół roku temu Bartek Kołatek ze sklepu Kolatek’s Bakery and Deli zamówił indyki. Wszystko po to, aby mieć pewność, że najlepsze z nich trafią na stoły klientów chicagowskich delikatesów. Każdy kto zamierza w tym roku wybrać kuchnie właśnie od Kołatków w najbliższą sobotę będzie miał okazję skosztować dziękczynnych wyrobów.

Bartek Kołatek na antenie Radia Deon, że każdego roku przepis na indyka wygląda trochę inaczej. Jednak zmiany są potrzebne

„Nad tym przepisem pracuje siedem lat i co roku coś się w nim zmienia. Ale w tym roku będzie to coś genialnego”

Czuję się fantastycznie

Naturalne i organiczne indyki są już do kupienia w Kolatek’s Bakery and Deli. Bartek Kołatek przekonuje dlaczego powinniśmy wybierać zdrowe jedzenie

„Wystarczy popatrzeć i posłuchać co mówią klienci – lepiej się czuję jak zjem jedzenie lepszej jakości. Mogę to powiedzieć również o sobie. Im więcej mam lat, to czuje, że jeżeli zjem coś niedobrego to moje ciało mi mówi – to już nie było to. A jeżeli zjem zdrowe jedzenie to się czuję fantastycznie”

Już w najbliższą sobotę 18 listopada w delikatesach będzie można spróbować wyrobów kuchni Kołatków. Na miejscu będzie również okazja, aby zamówić dziękczynnego indyka

„O 10 rano zaczynamy, do 12 w południe będzie można skosztować indyka. Będzie można również spróbować farszu”

Kolatek’s Bakery and Deli mieści się przy skrzyżowaniu ulic Grand i Harlem pod adresem 2445 N Harlem Ave

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: pixabay.com

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Listopad 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne