Połącz się z nami

Ciekawostki

Niesamowity gest znanej sieciówki. Firma TJMaxx nie zostawiła swoich pracowników

Opublikowano

dnia

Popularna sieć sklepów TJMaxx, Marshalls i HomeGoods nadal wypłaca pensje pracownikom sklepów w Portoryko, zamkniętych po huraganie Maria.

Relacja Emilii Sadaj

Ta wiadomość dotarła do fanów sieciówki przez wpis internauty na portalu społecznościowym, który dziękuje firmie za to, że nadal wysyła jego synowi wypłaty. Kompania oficjalnie potwierdziła informacje.

“Z powodu straszliwej sytuacji, w jakiej znalazło się Portoryko, informujemy, że kontynuujemy wypłacanie pensji w naszych filiach TJMaxx, Marshalls i HomeGoods na wyspie. Uważamy, że własnie tak powinniśmy się zachować w tych okolicznościach” – czytamy w oświadczeniu kompanii.

Na terenie Portoryko znajduje się 29 sklepów sieciówki, które od kilku tygodni pozostają zamknięte.

Emilia Sadaj
esadaj@radiodeon.com

Źródło: people.com
Foto: Flickr.com/Mike Mozart

News USA

Właściciele luksusowych mieszkań w Miami będą wjeżdżać windą bez wychodzenia z auta

Opublikowano

dnia

Autor:

Długo oczekiwany, luksusowy Bentley Residences Miami zadebiutuje w 2026 roku. Już teraz jednak ogłoszono kilka atrakcyjnych udogodnień i funkcji mieszkaniowych, które z pewnością zachęcą tych, którzy chcą się przenieść do Sunshine State i ..stać ich na to. Najbardziej wyjątkowe to winda samochodowa.

Firma Bentley Motors nawiązała współpracę z firmą Dezer Development, której markowe portfolio nieruchomości obejmuje wieżę Porsche Design Tower, Residences by Armani/Casa i wiele innych. Celem było stworzenie pierwszej na świecie rezydencji marki Bentley.

Budynek będzie wyposażony w wyjątkowe udogodnienie – windę samochodową.

Rezydencje, których ceny zaczynają się od 4,2 miliona dolarów, będą oferować windę, nazwaną „Dezervator”, nazwaną na cześć Dezer Development.

Ta winda przewozi zarówno samochody, jak i ich pasażerów z trasy wprost do mieszkania, co oznacza, że jego właściciel być może nigdy nie będzie musiał korzystać z głównego wejścia do budynku.

Osobista winda samochodowa wywiezie pojazd na dowolne piętro, nawet na najwyższe, 61. znajdujące się na wysokości 749 stóp, i pomieści do trzech lub czterech samochodów na mieszkanie.

Windy mają innowacyjny układ hydrauliczny, który łapie samochód za opony i wciąga go na automatyczny system wahadłowy. Następnie układ przenosi samochód w górę lub w dół na właściwą podłogę.

Każde miejsce garażowe łączy się bezpośrednio z mieszkaniem i posiada stacje ładowania pojazdów elektrycznych dla maksymalnie czterech pojazdów. Garaże w jednostkach łączą się bezpośrednio z mieszkaniami.

Podczas jazdy Dezervatorem dolne części szybu windy są oszklone i oferują panoramiczne widoki na części wspólne budynku. To udogodnienie jest nie tylko rzadkie w Miami, ale także całkiem zabawne.

Garaże oferują prywatne, wygodne i bezpieczne miejsce do przechowywania pojazdów, ale ta funkcja zapewnia również bezproblemowy i sprawny dostęp do domu. Dzięki niej oszczędza się czas potrzebny na zaparkowanie i koszty samego parkingu.

Specjalne naklejki umieszczane są na pojazdach właścicieli i są skanowane po przybyciu do budynku. Istnieje wyrafinowany system oświetlenia, który prowadzi kierowcę do właściwego Dezervatora, aby dotarł do swojego mieszkania.

Właściciel mieszkania nie musi wychodzić z samochodu ani nawet naciskać przycisku aby przywołać windę i dostać się do domu.

Firma Bentley Residences udostępniła niedawno możliwość wirtualnego zwiedzania budynku przez potencjalnych chętnych do ich zakupu.

 

Źródło: robreport
Foto: Dezer Development
Czytaj dalej

News Chicago

Masz los Pick 4 kupiony w Illinois? Sprawdź! W stanie padło w sumie 1,4 mln USD

Opublikowano

dnia

Autor:

Według urzędników loterii dziewięciu graczy w całym stanie wygrało co najmniej 10 000 $ podczas wtorkowego losowania Pick 4. W Chicago dwóch graczy wygrało po 13 000 $, a jeden gracz 15 400 $. Dwóch graczy grających w Pick 4 na stronie Illinois Lottery zgarnęło 10 000 $ i 10 400 $.

Największym wtorkowym zwycięzcą w Lottery’s Pick 4, zgarniającym aż 25 000 $ jest kupon z Peorii.

Jak podaje Illinois Lottery, Pick 4 to gra, w której uczestnicy lubią typować znaczące liczby, takie jak rok urodzenia, przy zakupie losów. We wtorkowym losowaniu ponad 2600 graczy Pick 4 dopasowało jakąś kombinację zwycięskich liczb, którymi były 1-9-7-8, powiedzieli przedstawiciele loterii.

Poza Illinois, jeszcze ośmiu graczy Pick 4 wygrało od 10 000 $ do 15 400 $, a ponad 350 graczy wygrało od 1 000 $ do 8 000 $.

Poniżej znajdują się lokalizacje, w których zostały sprzedane zwycięskie losy na wtorkowe losowanie Pick 4.

  • 25 000 $: Express Liquors przy 725 N. Western Ave., Peoria
  • 15 400 $: Poovathur Citgo przy 5547 N. Kedzie Ave., Chicago
  • 13 000 $: Stony Island Mart przy 7448 S. Stony Island Ave., Chicago, 2 zwycięzców
  • 13 000 $: Express Liquors, przy 725 N. Western Ave., Peoria
  • 10 400 $: Tony’s Fresh Market, przy 6704 Joliet Rd., Wieś
  • 10 400 $: witryna loterii stanu Illinois
  • 10 000 $: Country Market, przy 1901 W. Monroe St., Springfield
  • 10 000 $: witryna loterii stanu Illinois

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Khosrork
Czytaj dalej

NEWS Florida

Unikatowy kościół w Tampie zbudowano 100 lat temu z kamienia. Skąd go wzięto?

Opublikowano

dnia

Autor:

W mieście znanym ze stuletnich budynków wykonanych z cegły, Dom Modlitwy św. Jakuba przy 2708 N Central Ave. wyróżnia się tym, że jest zbudowany ze skał. Wyróżniał się także, gdy został ukończony 100 lat temu, a pochodzenie kamieni wciąż nie jest znane. W lutym budynek obchodził swój setny jubileusz.

Do tej pory eksperci mają podzielone zdania co do tego skąd pochodziły skały użyte do budowy Domu Modlitwy Św. Jakuba. Nie wiadomo czy mogły być wyłowione z pobliskiej rzeki Hillsborough. Niektórzy uważają, że mogły to być tzw. skały balastowe.

Skały balastowe były kiedyś kamieniami używanymi do równoważenia pustych statków. Załogi wyrzucały skały do wody przed zamieszczeniem ładunku.

W pionierskich latach w społecznościach przybrzeżnych kamienie te były następnie wydobywane i wykorzystywane do budowy. W Północnej Karolinie i Puerto Rico te kamienie można znaleźć na ulicach w znajdujących się pobliżu wody. W Tampie skały te dały nazwę dzielnicy Ballast Point w South Tampa.

Historyk Kościoła Morris Kennedy jest jednym z tych, którzy uważają, że skały pochodziły z rzeki. Są ostre i postrzępione, mogły powstać po wysadzeniu koryta rzecznego dynamitem.

Zgodnie z zatwierdzonym przez kościół wnioskiem o wpisanie do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych w 1991 r., kamień, znany również jako chert, „występuje naturalnie na Florydzie”. Ale występuje w obfitości w północnej części stanu a rzadko występuje na południowej Florydzie.

Rejestr mówi również, że kościół jest jedną z dwóch budowli w stanie i jedyną w Zatoce Tampa, która używa chertu jako „materiału konstrukcyjnego”.

Jednak jest dom w centrum Tampy zbudowany z podobnie wyglądającego kamienia. Nieruchomość przy 712 S Edison Ave. znajduje się trzy przecznice od Bayshore Boulevard i 4 mile od Ballast Point.

Kiedy kościół został wzniesiony, kamienie zostały ułożone na zewnętrznych ścianach na zaprawie cementowej o grubości 16 cali, zgodnie z Tampa Tribune. Architekturę porównano z architekturą kościoła św. Marcina w Canterbury, który istnieje od 1500 lat.

W 1997 roku Dom Modlitwy połączył się z Kościołem Episkopalnym św. Jakuba, który został założony w 1891 roku. Razem stanowią Kościół Episkopalny Domu Modlitwy św. Jakuba i mają około 150 parafian.

Tajemnica budowy Domu Modlitwy pozostaje nierozwiązana.

 

Źródło: tampabay
Foto: sjhoptpa

 

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

listopad 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu