Połącz się z nami

News Chicago

Nie lekceważ pierwszych objawów. Doktor Błażej Łojewski radzi zadbać o kondycję naczyń krwionośnych

Opublikowano

dnia

Choroby naczyń krwionośnych, żył i tętnic to bardzo podstępne schorzenia. W początkowym stadium rozwoju przebiegają niemal bezobjawowo. Jedynie specjalistyczne badania pozwalają jednoznacznie stwierdzić, z jaką chorobą naczyń żylnych mamy do czynienia.

Doktor Błażej Łojewski z kliniki Midwest Vein Center w Niles pod Chicago potwierdza, że żyły chorują dyskretnie. Gdy zaczynają źle funkcjonować, zwykle nie zdajemy sobie z tego sprawy. Specjalista wyjaśnia, po czym poznać, że dzieje się z nimi coś złego

„Pacjenci przychodzą do lekarza, gdy na ich nogach pojawiają się żylaki. To one najbardziej przeszkadzają i sugerują, że jest jakiś problem. Jednak bardzo często pacjenci lekceważą objawy takie jak uczucie ciężkości nóg,swędzienie, pieczenie obrzęki, przebarwienia czy skurcze. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek tego typu doplegliwości się pojawią, lepiej to sprawdzić”.

Najważniejsza jest właściwa diagnoza

Najważniejsza według doktora Łojewskiego jest właściwa diagnoza. Tylko ona może doprowadzić do całkowitego pozbycia się żylaków

 „Stanu schorzenia nie można ocenić na podstawie tego, jak wyglądają nogi, czy układ żylny. Samo badanie skóry czy nawet jej prześwietlenie nic nam nie da. Jedynym badaniem diagnostycznym jest badanie ultrasonograficzne. Ono daje nam obraz tego, co się dzieje głęboko pod skórą”.

Rejestracji w klinice Midwest Vein Center można dokonywać w języku polskim. Doktor Błażej Łojewski podkreśla, że podanie danych przez telefon znacznie skraca czas oczekiwania na pierwsza wizytę

„Całą dokumentację można wykonać telefonicznie. Można podać swoje dane. Już podaczas pierwszej wizyty my wiemy wtedy, jaką odpowiedzialność finansową ponosi pacjent i jaka jest jego sytuacja z ubezpieczeniem”.

Więcej informacji na temat profilaktyki i leczenia układu żylnego można uzyskać pod numerem telefonu 847 730 1804

Midwest Vein Center
7177 N Milwaukee Ave
Niles, IL 60714

Marta Kedzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

 

News Chicago

Młodzieżowy mistrz szachów mieszka w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

15 – letni Avi Kaplan niedawno zajął drugie miejsce w ogólnokrajowym turnieju szachów młodzieżowych. Poznaj młodego szachistę z Chicago.

Kaplan zaczął grać w szachy w pierwszej klasie. Zdolny nastolatek trenuje granie w szachy około 20 godzin tygodniowo, zwiększając tą liczbę do 40 godzin, gdy  przygotowuje się do turnieju.

„Poszedłem do szkoły Chicago Public School i mieli tam fajną drużynę szachową i czuję, że CPS jest naprawdę dobry we wprowadzaniu ludzi do gry” – opowiada Kaplan.

Kaplan mówi, że chce zostać wielkim mistrzem szachowym i przekazywać tajniki gry w szachy młodszym pokoleniom.

 

Źródło: fox 32

Foto: You Tube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Masz jeszcze choinkę w domu? Pamiętaj, że możesz oddać żywe drzewko tylko do 22 stycznia

Opublikowano

dnia

Autor:

Akcja zbiórki i recyklingu choinek w Chicago, rozpoczęta 8 stycznia, dobiega końca. Żywe, ścięte drzewka, są zbierane w kilku punktach w mieście tylko do soboty 22 stycznia. Nie wyrzucaj więc swojej choinki tylko oddaj by mogła być mądrze i korzystnie dla środowiska zutylizowana.

Chicagowski program recyklingu drzewek jest prowadzony od 8 do 22 stycznia. Choinki zebrane podczas akcji recyklingowych przerabia się na ściółkę, która następnie służy do wspomagania uprawy roślin, wzbogacając glebę w miejskich parkach i lasach.

Oddanie choinki do recyklingu jest o wiele bardziej przyjazne i korzystne dla środowiska niż wysyłanie ich na wysypiska śmieci. Oczywiście upewnij się, że wszystkie ozdoby, świecidełka i światła zostały usunięte z Twojego drzewka. Plastikowe torby używane do transportu należy również usunąć przed umieszczeniem drzew w boksach.

Akcja zbierania choinek jest prowadzona w 26 parkach w całym mieście. W sześciu z nich jest również możliwość otrzymania bezpłatnej ściółki od 12 stycznia. Będzie to: Lincoln Park, Margate Park, Mount Greenwood Park, North Park Village, Warren Park i Forestry Site.  

Szczegóły akcji tutaj.

Źródło: wgn

Foto: pixabay/ksyfffka07

Czytaj dalej

News Chicago

Pożar magazynu na Northwest Side. Tutaj są polskie biznesy

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę w środę w nocy na Northwest Side wybuchł pożar w opuszczonym magazynie. W dzielnicy Polacy prowadzą swoje firmy. Nikt nie ucierpiał.

Pożar rozpoczął się około 2:30 w pobliżu alej Austin i Dickens. Chicago Fire Department potwierdziło, że magazyn był opuszczony.

Nie zgłoszono poszkodowanych przez pożar osób.

 

Źródło: cbs

Foto: You Tube

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2017
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne