Połącz się z nami

News Chicago

Dyskusja o dostępie do broni wraca na polityczne salony. Demokraci i Republikanie mają zupełnie odmienne zdanie

Opublikowano

dnia

Demokraci obserwując bezczynność GOP w zakresie ograniczenia dostępu do broni palnej planują dziś demonstrację wokół Kapitolu. Ma to popchnąć legislatorów do zmian w prawie po straszliwej strzelaninie w Las Vegas. Z samego rana na stopniach Kapitolu staną politycy z wezwaniem do działania.

Relacja Sławka Sobczaka

Udział zapowiedzieli: liderka demokratycznej mniejszości w Izbie Reprezentantów, Nancy Pelosi, postrzelona w głowę podczas spotkania z wyborcami w Tucson,  demokratka Gabby Giffords oraz konserwatysta John Lewis. Demokratyczna senator z Kalifornii Dianne Feinstein już ogłosiła plan zmian w prawie. Zakłada on nakaz stosowania urządzenia blokującego zmianę broni pół-atomatycznej na automatyczną. To właśnie takich przerobionych karabinów z tzw. „bump stocks” używał snajper rozstrzeliwując fanów muzyki country.

Masakry nie dałoby się przeprowadzić z broni przeładowywanej ręcznie. Republikańscy liderzy wezwali do powściągliwości w działaniach do zakończenia śledztwa. Amerykanie, choć stanowią niespełna 4,5 proc. światowej populacji posiadają 42 proc. istniejącej na kuli ziemskiej broni.

Sławek Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: CNS photo/Elijah Nouvelage, Reuters

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2017
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne