Połącz się z nami

News Chicago

Andrzej Fonfara w Radio DEON. Dramatyczne zwycięstwo Polskiego Księcia – Polak wraca do gry

Opublikowano

dnia

Andrzej Fonfara w sobotę 4 marca udanie powrócił na ring po porażce z Joe Smithem Jr. Polski Książę po dramatycznej walce znokautował w ostatniej dziesiątej rundzie Chada Dawsona. Jak sam wielokrotnie podkreślał to bardzo ważna walka dla niego i tym bardziej zwycięstwo jest cenniejsze.

Zobacz całą walkę Andrzeja Fonfary
[youtube id=”bshnCyyyyYk” width=”620″ height=”360″]

Gośćmi Radia Deon byli Andrzej Fonfara i jego były trener i przyjaciel Bogdan Maciejczyk. Jak obaj wielokrotnie podkreślali to ważny powrót po bolesnej porażce ze Smithem Juniorem. Polak na kolejną przegraną nie mógł sobie pozwolić. Były mistrz świata Chad Dawson, pogromca między innymi Tomasza Adamka zagrał mocnymi kartami i postawił twarde warunki. Był trudny do złapania w ringu, bił niebezpiecznie, a szczególnie dochodziły celne ciosy na podbródek Andrzeja Fonfary.

Jak mówi bokser realizował plan taktyczny jaki wraz z trenem sobie założył.

REKLAMA REKLAMA

„Walkę mieliśmy tak ustaloną, żeby złamać Chada Dawsona przed czasem. W tych pierwszych rundach Chad uciekał, robił co mógł, ma duże doświadczenie. Dążyłem do tego żeby najmocniejsze ciosy dochodziły do szczęki. Może za bardzo skupiłem się na głowie. Potem mój narożnik wraz trenerem Hunterem mówił mi aby zrobić większą kombinację i abym bił na doły. Byłem mocny, a Chad z rundy na rundę słabł i coraz bardziej się odkrywał. Boksował fajnie ale nie poczułem żadnego mocnego ciosu. Wiedziałem, że mogę ten pojedynek zakończyć przed czasem”

Czułem się bardzo mocny

Szósta runda była decydująca. Chad Dawson zaczął słabnąć. Andrzej Fonfara jak sam mówi dopiero „wchodził” w pojedynek.

„Do piątej, szóstej rundy widziałem u niego chęć wygrania, widziałem ogień w jego oczach. Po każdej rundzie patrzyłem na niego, puszczałem mu oczko, że jestem gotowy na kolejną rundę. Od szóstej rundy widziałem, że jest słabszy i ma tendencję spadkową, a ja tak naprawdę wszedłem w pojedynek”

Bogdan Maciejczyk podkreśla, że lewa ręka Andrzeja zdecydowanie lepiej pracowała. Jest to bardzo ważne uderzenie boksera.

„Andrzej zawsze miał dobrą lewą rękę, pracowaliśmy razem nad tym, jak również Sam Colona zwracał na to uwagę. Szlify, które wprowadził nowy trener Hunter sprawiły, że ręka stała się jeszcze bardziej efektywna. Andrzej wykorzystując swoje atuty i ponawiając ataki wykorzystywał lewy prosty. Jest to najważniejszy cios dla ortodoksyjnego boksera”

Andrzej Fonfara po zwycięstwie nad Chadem Dawsonem został liderem w zestawieniu najlepszych polskich bokserów. To klasyfikacja wszystkich bokserów bez podziału na kategorie wagowe.

Posłuchaj wywiadu Sławka Budzika z Andrzejem Fonfarą i Bogdanem Maciejczykiem

Arkadiusz Stachnik
redakcja@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

Piotr Bobak skazany na 4 lata w sprawie makabrycznego wycięcia dziecka nożem z łona matki

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek 23 stycznia Piotr Bobak został skazany na cztery lata więzienia za utrudnianie dochodzenia w sprawie zabójstwa ciężarnej nastolatki z Chicago w kwietniu 2019 r. Dziecko kobiety zostało wycięte z macicy nożem rzeźnickim.

44-letniemu Piotrowi Bobakowi, który spotykał się z podejrzanym w czasie zabójstwa, uznano czas spędzony w areszcie na poczet zasądzonego wyroku. Mężczyzna opuści więzienie za niecałe cztery miesiące. Następnie musi odbyć sześciomiesięczny okres próbny na podstawie ugody sądowej.

Marlen Ochoa-Lopez, lat 19, była w dziewiątym miesiącu ciąży, kiedy poszła do domu dziewczyny Bobaka, Clarisy Figueroa, wierząc, że dostanie darmowe artykuły dla dzieci po tym, jak skontaktowała się z nią na grupie na Facebooku.

Prokuratorzy twierdzą, że córka Figueroa, Desiree Figueroa, odwróciła uwagę ciężarnej albumem ze zdjęciami, podczas gdy jej matka zaczęła dusić Ochoa-Lopez.

REKLAMA REKLAMA

Synek kobiety, Yovanny Jadiel Lopez, został następnie wycięty z jej macicy nożem rzeźnickim.

Kilka godzin później Clarisa Figueroa rzekomo wybiegła z domu, twierdząc, że właśnie urodziła chłopca i że ten nie oddycha. Chłopiec doznał urazu mózgu i był hospitalizowany, ale zmarł kilka miesięcy później.

Ciało Marlen Ochoa-Lopez znaleziono w koszu na śmieci.

Bobak zeznał na rozprawie, że został wprowadzony w błąd przez swoją „ówczesną dziewczynę” i jej córkę. Powiedział, że nie miał wcześniejszej wiedzy na temat tego, co kobiety planowały zrobić, a po fakcie „źle ocenił sytuację” podczas sprzątania miejsca zbrodni.

Żadna z kobiet nie przyznała się do zarzutów morderstwa, porwania, rozczłonkowania ciała i ukrycia zabójstwa. Ich sprawy wciąż są w toku.

 

Źródło: yahoo
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

Kolejne zwłoki w jeziorze Michigan. Policja prowadzi śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowska policja prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci niezidentyfikowanego mężczyzny. Jego ciało zostało wydobyte w niedzielę z jeziora Michigan w pobliżu Museum Campus.

Według policji ciało mężczyzny zostało wydobyte z wody tuż po godzinie 11.00 rano przy 1100 S. Lakeshore Drive w pobliżu Museum Campus.

Osoba została zidentyfikowana jako dorosły mężczyzna, nie mający przy sobie dokumentów.

Śledczy prowadzą śledztwo i czekają na wyniki sekcji zwłok – poinformowała prokuratura. Żadne inne informacje nie zostały ujawnione.

REKLAMA REKLAMA

Do niedawnych głośnych spraw związanych ze zwłokami znalezionymi w jeziorze Michigan należała śmierć prawdopodobnie zamordowanego Krzysztofa Szubera z Polski, o której pisaliśmy wielokrotnie w grudniu, oraz zaginięcie doktoranta Northwestern University,  Petera Salvino, o którym pisaliśmy 20 grudnia.

Źródło: abc7
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Jeśli J.B Pritzker podpisze ustawę, łatwiej będzie zmienić nazwisko w Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Ustawa wysłana do gubernatora J.B. Pritzkera zniosłaby ograniczenia dla mieszkańców Illinois, którzy nie mogą zmienić nazwiska z powodu popełnionych w przeszłości przestępstw. Jej zwolennicy twierdzą, że szczególnie pomogłaby osobom transpłciowym lub ofiarom przemocy domowej i handlu ludźmi.

Khadine Bennett z American Civil Liberties Union of Illinois powiedziała, że sponsorzy ustawy, przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne, koncentrowali się na potrzebach ludzi mających obawy przed nadużyciami partnerów lub znalezieniem ich przez handlarza.

Zgodnie z obowiązującym prawem istnieje dożywotni zakaz zmiany nazwisk osób skazanych za kradzież tożsamości lub figurujących w rejestrach państwowych za określone przestępstwa. Inni skazani za przestępstwa mogą czekać 10 lat na zmianę nazwiska.

Zgodnie z nową ustawą, jeśli zostanie podpisana przez gubernatora, sędzia podejmie ostateczną decyzję w sprawie zmiany nazwiska przy udziale lokalnego prokuratora. Z ustawy skorzystają także osoby transpłciowe.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu