Połącz się z nami

News Chicago

Zmiany na rynku hipotecznym dla samo zatrudnionych. Dowiedz się czego dotyczą

Opublikowano

dnia

Fannie Mae operuje na rynku kredytów hipotecznych. Zadaniem firmy jest, poprzez pośrednie działania finansowe, zapewnienie Amerykanom dostępnego i taniego kredytu, przez co realizuje rządową strategię obniżania barier w dostępie do mieszkań i domów. FNMA jest jedną z głównych instytucji dostarczających funduszy na kredyty hipoteczne w USA. Szacuje się, że w tej chwili pośrednio finansuje ok. 20% z nich.

Celem założenia FNMA było zapewnienie płynności na rynku kredytów hipotecznych często dokonując wielu zmian. W dniu dzisiejszym zostały wprowadzone zmiany dotyczące samo zatrudnionych. O tych zmiana informuje ekspert Radia Deon ds. pożyczek hipotecznych Beata Bukowski.

Godnym polecenia faktem jest to, że Team Beaty Bukowskiej ma dostęp do wielu banków. To zwiększa wachlarz możliwości hipotecznych. Mówi o tym Beata Bukowski.


„Współpracujemy z wieloma bankami na rynku co pozwala w znalezieniu szerszej ofert. Jesteśmy tylko w biznesie udzielania pożyczek i nie robimy nic innego. Nie otwieramy kont bankowych, nie oferujemy pożyczek studenckich. Dlatego jesteśmy specjalistami w swojej dziedzinie. Możemy znaleźć dla odpowiedni program pożyczkowy dla państwa specyficznej sytuacji”

REKLAMA REKLAMA

Z dniem dzisiejszym zostały wprowadzone zmiany przez Fannie Mae dotyczące osób samo zatrudnionych. Informuje o tym nasz ekspert finansowy Beata Bukowski.

beata-bukowski„Ważną informacją jest zmiana dokonana przez Fannie Mae dla samo zatrudnionych. Dotychczas można było wziąć jeden rok rozliczenia podatkowego pod uwagę i nie było żadnych dodatkowych pytań. Teraz, aby to zrobić musimy udowodnić, że przez minimum przez pięć lat jesteśmy samozatrudnień. Dla korporacji to nie problem i łatwo udowodnić, ale w przypadku tak zwanego ”sole proprietorship” trzeba udowodnić przedstawiając na przykład listy od księgowego lub rozliczenia z IRS. Jeśli nie będzie pięciu lat historii podatkowej musimy użyć dwa lata rozliczeń podatkowych”

Konta bankowe pod lupą

Fannie Mae wprowadziło również zmiany dotyczące konieczności analizy kont bankowych biznesowych i prywatnych. O ważnych zmianach dla samo zatrudnionych mówi nasz ekspert.

„Przy każdej pożyczce dla samo zatrudnionej osoby musimy zrobić analizę kont bankowych. Jeśli wszystkie pieniądze są na koncie biznesowym i przelejemy je na konto prywatne musimy sprawdzić czy jesteście państwo nadal w stanie prowadzić swoją działalność gospodarczą. Jeśli tak zwana „entity”, która nie ma funduszy na koncie, nie możecie państwo poczynić żadnych inwestycji i stworzyć stabilności w dochodach”

Team Beaty Bukowskiej zajmuje się pomocą w całym procesie kupna nieruchomości (domu lub mieszkania). Usługi finansowe dotyczą wszystkich formalności pożyczkowych– od doradztwa, aż do „closingu”.

Aby uzyskać więcej informacji, zainteresowani mogą kontaktować  się z biurem Beaty Bukowski pod numerem telefonu 773-321-0008.
Team Beata Bukowski
1000 N. Milwaukee Ave, #403

Arkadiusz Stachnik
redakcja@radiodeon.com

Foto: FLickr.com/ Philip Taylor

News Chicago

4 restauracje z okolic Chicago najbardziej romantycznymi w USA wg nowego rankingu

Opublikowano

dnia

Autor:

Zaplanowałeś już idealne Walentynki ze swoją ukochaną? Jeśli szukasz bardzo wyjątkowego klimatu w ten dzień, odwiedź jedną z czterech restauracji z okolic Chicago. Znalazły się one na liście 100 najbardziej romantycznych restauracji w Ameryce, stworzonej przez platformę OpenTable.

Obszerna lista, sporządzona przez platformę rezerwacyjną, opiera się na ponad 13 milionach recenzji, zgodnie z komunikatem prasowym OpenTable.

Z okolic Chicago na liście znalazły się następujące lokale: 3 Arts Club Cafe w RH Chicago w Gold Coast, Andy’s Jazz Club w River North, Mon Ami Gabi w Lincoln Park i Meson Sabika w Naperville.

Już najwyższy czas aby rezerwować stolik na Walentynki, zanim ich zabraknie. OpenTable podaje, że w 2022 r., 54% rezerwacji walentynkowych zostało zamówionych do 7 lutego.

REKLAMA REKLAMA

Aby posiłek walentynkowy był nieco mniej gorączkowy, OpenTable sugeruje, by świętować uroczystość w weekend i rezerwować stolik przed 6:00PM lub po godzinie 8:00PM, poza godzinami szczytu.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Inside Creative House
Czytaj dalej

News Chicago

Policyjna akcja aresztowania mężczyzny w West Garfield Park wymagała pomocy SWAT

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowska policja wezwała oddział SWAT do domu w West Garfield Park po tym, jak grupa mężczyzn próbowała uwolnić innego zatrzymanego mężczyznę w poniedziałek wieczorem. Uzbrojeni napastnicy strzelali do funkcjonariuszy.

Według władz incydent miał miejsce przy 4400 West West End Avenue około godziny 9:41 wieczorem w poniedziałek. Policja twierdzi, że chciała wziąć do aresztu uzbrojoną osobę, gdy grupa osób próbowała pomóc uwolnić mężczyznę.

Funkcjonariusze porazili paralizatorem jedną z interweniujących osób, podała policja.

Osoba aresztowana i osoba, która została porażona, zabarykadowały się w domu i chwilę później oddały strzały do funkcjonariuszy. Wezwano zespół SWAT. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a broń zabezpieczona – poinformowały władze.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Ajax9
Czytaj dalej

News Chicago

Ogromny pożar w Chicago Heights. Spłonął magazyn mebli i tkanin

Opublikowano

dnia

Autor:

Kilka jednostek straży pożarnej odpowiedziało w poniedziałek na alarm pożarowy w magazynie Morgan Li, przy 1101 Washington Ave., w Chicago Heights, krótko po 6 rano, poinformował rzecznik miasta David Ormsby. Magazyn, w którym sprzedaje się meble i tkaniny był całkowicie objęty płomieniami.

Wielkie ciemne kłęby dymu unosiły się w poniedziałek do południa nad Chicago Heights. Wszystkim pracownikom udało się wydostać z ogromnego pożaru, nikt nie został ranny.

Morgan Li to firma rodzinna, która ma cztery inne zakłady produkcyjne. Niedawno sfinalizowała zakup zakładu produkcyjnego o powierzchni 230 000 stóp kwadratowych, który obejmuje 13 akrów powierzchni.

„Uważamy wszystkich naszych pracowników za naszą rodzinę; zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby odbudować to, co zostało utracone i nadal wspierać naszych ludzi i całą społeczność Chicago Heights” – przekazała firma w opublikowanym poście.

REKLAMA REKLAMA

Przyczyna pożaru nie była od razu znana. Przedstawiciele firmy współpracują z władzami w prowadzonym  dochodzeniu, zgodnie z wydanym oświadczeniem. Komendant Straży Pożarnej stanu Illinois rozpoczął dochodzenie w poniedziałek po południu.

Funkcjonariusze policji zablokowali ulice East 12th i East 11th w pobliżu Washington Avenue, podczas akcji gaśniczej strażaków.

Pożar został ugaszony w południe, ale ekipy pozostały na miejscu, aby dogasić gorące punkty i sprawdzić cały budynek. Nie zgłoszono żadnych obrażeń, a ogień nie rozprzestrzenił się na okoliczne konstrukcje – przekazała straż pożarna.

Ekipy ComEd i Nicor Gas przybyły na miejsce zdarzenia ale nie znalazły problemu z żadnymi przewodami elektrycznymi ani gazowymi.

Chicago Heights i jego okolice wciąż borykają się z problemami ekonomicznymi, katastrofa spowoduje utratę miejsc pracy przez mieszkańców.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu