Połącz się z nami

News Chicago

Cukierek albo psikus. Na przedmieściach Chicago wyznaczono godziny halloweenowego szaleństwa

Opublikowano

dnia

Wspólnoty mieszkańców na przedmieściach Chicago opublikowały grafik godzin w których dzieci mogą zbierać halloweenowe cukierki. Ma to uchronić dorosłych przed całonocnym czuwaniem przed drzwiami. Cukierek czy psikus tradycyjnie odbywa się w ostatni dzień października.

Większość miasteczek na przedmieściach Chicago zachęca, aby dzieci zbierały cukierki zaraz po szkole. Najwcześniej oficjalnie można to zrobić w Elk Grove na zachodzie Chicago (tam chodzenie po domach może się rozpocząć o 2 po południu).

Miasta takie jak Loambard, La Grange, czy Oak Brook chcą, aby dzieci nie były na ulicach wcześniej niż o 3 po południu. Najpóźniej halloweenowe szaleństwo rozpoczyna się w Elgin, Mundulain, czy Aurorze – o godzinie 4 po południu.

Przedstawiciele wspólnot mieszkańców podkreślają, że rodziny, którą chcą wziąć udział w akcji powinny mieć zaświecone przed domem światło. Więcej informacji na temat zasad trick-or-treat w lokalnym urzędzie miasta.

Aurora: 4 – 7:30 p.m.
Buffalo Grove: 2 – 7 p.m.
Burr Ridge: 3 – 8 p.m.
Clarendon Hills: 3 – 7 p.m.
Darien: Przed zmrokiem
Elgin: 4 – 7 p.m.
Elmhurst: 3:30 – 7:30 p.m.
Hinsdale: Przed zmrokiem
La Grange: 3 – 7 p.m.
La Grange Park: 3 – 8 p.m.
Lombard: 3 – 7 p.m.
Mundelein: 4 – 8 p.m.
Oak Brook: 3 – 7 p.m.
Oakbrook Terrace: 2 – 6 p.m.
Westchester: 3:30 – 6:30 p.m.
Western Springs: 3 – 8 p.m.
Willowbrook: 3 – 7 p.m.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: nbcchicago.com
Foto: Flickr.com/ Embajada de los Estados Unidos en Uruguay

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne