Połącz się z nami

News Chicago

Cukierek albo psikus. Na przedmieściach Chicago wyznaczono godziny halloweenowego szaleństwa

Opublikowano

dnia

Wspólnoty mieszkańców na przedmieściach Chicago opublikowały grafik godzin w których dzieci mogą zbierać halloweenowe cukierki. Ma to uchronić dorosłych przed całonocnym czuwaniem przed drzwiami. Cukierek czy psikus tradycyjnie odbywa się w ostatni dzień października.

Większość miasteczek na przedmieściach Chicago zachęca, aby dzieci zbierały cukierki zaraz po szkole. Najwcześniej oficjalnie można to zrobić w Elk Grove na zachodzie Chicago (tam chodzenie po domach może się rozpocząć o 2 po południu).

Miasta takie jak Loambard, La Grange, czy Oak Brook chcą, aby dzieci nie były na ulicach wcześniej niż o 3 po południu. Najpóźniej halloweenowe szaleństwo rozpoczyna się w Elgin, Mundulain, czy Aurorze – o godzinie 4 po południu.

Przedstawiciele wspólnot mieszkańców podkreślają, że rodziny, którą chcą wziąć udział w akcji powinny mieć zaświecone przed domem światło. Więcej informacji na temat zasad trick-or-treat w lokalnym urzędzie miasta.

Aurora: 4 – 7:30 p.m.
Buffalo Grove: 2 – 7 p.m.
Burr Ridge: 3 – 8 p.m.
Clarendon Hills: 3 – 7 p.m.
Darien: Przed zmrokiem
Elgin: 4 – 7 p.m.
Elmhurst: 3:30 – 7:30 p.m.
Hinsdale: Przed zmrokiem
La Grange: 3 – 7 p.m.
La Grange Park: 3 – 8 p.m.
Lombard: 3 – 7 p.m.
Mundelein: 4 – 8 p.m.
Oak Brook: 3 – 7 p.m.
Oakbrook Terrace: 2 – 6 p.m.
Westchester: 3:30 – 6:30 p.m.
Western Springs: 3 – 8 p.m.
Willowbrook: 3 – 7 p.m.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: nbcchicago.com
Foto: Flickr.com/ Embajada de los Estados Unidos en Uruguay

News Chicago

Zmiana oznakowań toalet w chicagowskich szkołach publicznych. Chłopcy i dziewczynki razem?

Opublikowano

dnia

Autor:

Zgodnie z nową polityką dystryktu Chicago Public Schools ma czas do środy na zmianę oznakowań toalet w szkołach. Uczniowie będą mogli korzystać z dowolnych łazienek, niezależnie od płci.

Nowa polityka została ogłoszona na Twitterze w zeszłym miesiącu.

Szkoły takie jak LaSalle Language Academy wysyłały rodzicom biuletyny wyjaśniające, czego się spodziewać. LaSalle ma teraz dwie, wielostanowiskowe toalety dla wszystkich płci. Są one wyposażone w zapewniające prywatność przegrody.

„Chcemy stworzyć środowisko tak pełne szacunku i integracyjne, jak to tylko możliwe” – powiedział Curran Cross, kierownik programu edukacyjnego.

Niektórzy rodzice uważają, że ta polityka to nic wielkiego. „Nie przeszkadza mi to” – powiedział Mandal Golden. „Nie boją się korzystać z toalety w domu. Mamy w domu chłopców i dziewczynki, to ta sama polityka. Toalety są na ogół prywatne”.

 

Inni wydają się rozwścieczeni wprowadzaną zmianą, mówiąc, że obawiają się zamieszania, nękania i zastraszania. „Myślę, że to szaleństwo. Nie mogę się z tym zgodzić, chłopcy i dziewczynki mają być oddzieleni” – powiedział jeden z rodziców.

W tej chwili nie ma jeszcze danych, ile szkół CPS zmieniło oznakowanie. Szkoła LaSalle twierdzi jednak, że bezpieczeństwo faktycznie wzrosło, zgodnie z ankietami przeprowadzonymi wśród uczniów.

Chicago Public Schools oświadczyło, że jest otwarty na wszelkie opinie na temat nowej polityki. Możesz je wysłać e-mailem na adres osp@cps.edu.

Chicago Public Schools to 299 Okręg Szkolny Chicago, trzeci co do wielkości w Stanach Zjednoczonych, obejmując ponad 600 szkół podstawowych i średnich, do których uczęszcza około 400 000 uczniów zarejestrowanych na jego obszarze.

 

Źródło:wgn9, wikipedia

Foto:Flickr/Cold, Indrid/Stig Nygaard

Czytaj dalej

News Chicago

Zaginął Polak z Palos Heights. Policja szuka 64-letniego Roberta Skoczenia.

Opublikowano

dnia

Autor:

Policja poszukuje 64-letniego mężczyzny. Zaginiony Robert Skoczen cierpi na chorobę Parkinsona i może być w niebezpieczeństwie.

Poszukiwany Robert Skoczen był ostatnio widziany na 135th Street i Ridgeland Avenue w Palos Heights o godzinie 10:05 w niedzielę, 5 grudnia.

 

Skoczen jest białym mężczyzną, mierzącym 6 stóp i ważacym 230 funtów. Ostatnio widziano go w ciemnoniebieskiej kurtce Boston Red Sox i czarnych spodniach. Jego stan naraża go na niebezpieczeństwo.

 

Jeśli masz jakiekolwiek informacje o zaginionym, zadzwoń na policję Palos Heights pod numer 708-448-2131.

 

 

Źródło: fox32

Foto:Flickr/Avariel Falcon/  Palos Hights Police Departament Facebook

Czytaj dalej

KONCERTY I FESTIWALE W CHICAGO

Musical „Frozen” wbrew tytułowi rozgrzewa serca publiczności. Przedstawienie powróciło do Chicago’s Cadillac Palace Theatre.

Opublikowano

dnia

Autor:

Wspaniały musical „Frozen” to świąteczna propozycja  Chicago’s Cadillac Palace Theatre dla całych rodzin.

Jest to sceniczna adaptacja „Krainy lodu” – filmu animowanego z 2013, wyprodukowany przez Walt Disney Animation Studios i Walt Disney Pictures, w reżyserii Chrisa Bucka oraz Jennifer Lee, inspirowanego baśnią o „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena.

 

Musical „Frozen” to spektakl pełen magii i muzyki, w czasie którego widzowie na żywo największe przeboje z produkcji Disneya. Spektakl, będący hitem na Broadwayu i podczas swojej pierwszej krajowej trasy koncertowej, opowiada historię Anny i Elsy,  oraz  miłości, która wszystko przezwycięża. Wspaniała scenografia i oprawa muzyczna gwarantuje niezapomniane przeżycie dla publiczności.

 

 

 

 

 

Caroline Bowman grająca rolę Elsy, mówi Miłość zwycięża wszystko, ale ta miłość jest między dwiema siostrami, to rodzinna miłość, a nie książę ratujący księżniczkę”.

Spektakl będzie grany w Chicago’s Cadillac Palace Theatre do 22 stycznia.

Bilety na „Frozen – The Musical” są już w sprzedaży na BroadwayinChicago.com.

 

Źródło:abc7, Wikipedia, chicago-theatre.com

Foto:YouTube

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne