Połącz się z nami

News Chicago

Dotkliwa porażka Chicago Cubs. Pierwszy mecz rozegrany z Cleveland Indians studzi emocje fanów

Opublikowano

dnia

Wtorek 25 października, godzina 7:10 wieczorem. Miotacz Cleveland Indians ciska piłkę w stronę trzymającego kij gracza Chicago Cubs. Dexter Fowler piłkę odbija i zostaje pierwszym czarnoskórym zawodnikiem Cubs, który zagrał w meczu o mistrzostwo Major League Baseball.

 Relacja Sławka Sobczaka

Pierwszym Afroamerykaninem jakiego zobaczyliśmy w zawodowej lidze pałkarzy był słynny Jackie Robinson wystepujący od 1947 roku. W drużynie Cubs zobaczyliśmy czarnoskórych graczy dopiero w 1953 r. gdy do Chicago przenieśli się Ernie Banks i Gene Baker. Niedźwiadki ostatni raz zagrali w World Series 71 lat temu, na mistrzostwo czekają od 108 lat. Niestety pierwszy mecz na Progressive Field w Cleveland Cubs sromotnie przegrali 0:6 studząc nieco emocje zagorzałych fanów. Za to w Cleveland szał radości. Indianie i ich kibice czekają na mistrzostwo MLB od 1948 roku. W dodatku w niedalekiej hali Quicken Loans Arena w tym samym czasie zawieszano mistrzowski baner Cavaliers.

Koszykarze po raz pierwszy w historii wygrali ligę NBA przełamując niemoc zawodowych drużyn z Cleveland. Ostatni taki triumf zaliczyli footballiści Browns w 1964 roku i największe miasto Ohio stało się pośmiewiskiem sportowej Ameryki. Brązowi nie wygrali jeszcze meczu w tym sezonie, za to Kawalerzyści (wygrali wczoraj mecz otwarcia sezonu) i Indianie są na topie, co niezmiernie cieszy miejscowych. My czekamy na rewanż Cubs i trzy mecze w Chicago w nadchodzący weekend.

Sławomir Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Flikr.com/Arturo Pardavila III

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne