Połącz się z nami

News Chicago

Rekord w historii Chicago. We wczesnym głosowaniu na prezydenta wzięło udział już ponad 20 tys rezydentów

Opublikowano

dnia

Bez względu na to kto wygra listopadowe wybory elekcja w Illinois będzie miała wymiar historyczny. We wszystkich placówkach wczesnego głosowania jest możliwość rejestracji do głosowania. Osoby, które potrzebują zmienić nazwisko lub adres zamieszkania, muszą przedstawić dwa dokumenty tożsamości.

Relacja Sławka Sobczaka

Wczesne głosowanie przeprowadzane od 29 września już przyniosło rekord w historii Chicago. Do niedzieli głos oddało ok. 22 tysięcy rezydentów Wietrznego Miasta.  Od wczoraj do 7 listopada trwa  wczesne głosowanie we wszystkich już okręgach miejskich na terenie miasta. – Tylko wczoraj do 5:30 po południu głos oddało 17,493 osób bijąc dotychczasowe osiągnięcie, 15 tys. wcześnie wybierających z 2012 roku – potwierdził rekord tzw. Day One Jim Allen, rzecznik Chicago Board of Election Commissioners. W Illinois zarejestrowano dotąd ponad 7,9 mln uprawnionych do wyborów, 100 tys. więcej niż w 2008 r. gdy zainteresowanie z powodu startu Baracka Obamy było rekordowe.

W Chicago mieszka ok. 1,5 miliona aktywnych wyborców – do wyczynu z lat 40. i 50.,  gdy rejestrowano 2,3 mln chętnych jest więc daleko. Marcowe wczesne prawybory wskazały, iż 90 proc. wyborców stanowili Demokraci. Na przedmieściach w powiecie Cook Demokraci stanowili 72 proc. Trwa walka o elekcyjne głosy. – Nasz zespół wykonał 1,7 mln telefonów i zapukał do 250 tys. drzwi – przyznała rzeczniczka kampanii republikańskiego senatora Marka Kirka. Jego demokratyczny rywal Tammy Duckworth i jego drużyna też nie próżnują …

Sławomir Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Flikr.com/Ed Schipul

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne