Połącz się z nami

Ciekawostki

Zobacz Arkę Noego w Kentucky. Jezuita Jerzy Karpiński opowiada o swoich wrażanieniach z podróży

Opublikowano

dnia

W stanie Kentucky została otwarta Arka Noego. Mierzący ponad 140 metrów długości i nieco ponad 20 metrów wysokości jest największą konstrukcją na świecie zbudowaną z drewna. To również największy obiekt związany z religią chrześcijańską. Jest ona wiernym odzwierciedleniem opisanej w Biblii Arki Noego. Tysiące pielgrzymów przybywa do Williamstown w Kentucky aby zobaczyć to dzieło.

Galeria zdjęć

Gościem w naszym studio był o. Jerzy Karpiński, który uczestniczył w pielgrzymce do Arki Noego. Jak sam stwierdził, obiekt robi niesamowite wrażenie. Jest wykonany według wskazówek przekazanych Noemu przez Boga.

„Szczególnie robi ogromne wrażenie jak ktoś zna Biblię albo przynajmniej trochę pamiętamy z dziecinnych lat z katechizmu. Wielka ogromna konstrukcja dokładnie takich rozmiarów jakie są podane w Biblii”

Arka miała uratować ludzkość przed falą powodzi zesłaną przez Boga. Miały w tym pomóc systemy oświetlenia i nawadniania. Odzwierciedla to wnętrze konstrukcji, która w całości zbudowana jest z drewna. Dzięki temu unosi się tam przepiękny zapach.

„W dwóch, trzech miejscach u góry pozostawione jest otwór, przez który woda z deszczów mogła wpadać i być rozprowadzona dla wszystkich zwierząt.Również system wentylacyjny i oświetleniowy. To wszystko w drzewie co stwarza przepiękny zapach”

Otwarcie Arki Noego
[youtube id=”XLE5QkKO44Y” width=”620″ height=”360″]

W środku obiektu jest wystawa pokazująca Noego i jego rodzinę- żonę i trzech synów. Arka Noego zachwyca rozmiarami postaci, które sprawiają wrażenie bardzo realnych.

„W środku są dokładne repliki, w naturalnych rozmiarach zgodne z tym co powiedziane jest w Biblii. Noe wziął wszystko ze sobą i to jest przedstawione w pomieszczeniach. Żył ze swymi trzema synami i żoną. Zauważyłem, że jak widnieje gdzieś Noe to zaraz obok żona stoi, jak stoi jeden z synów to zaraz obok stoi żona. A więc wszystko jest pięknie przedstawione”.

W Arce są również repliki zwierząt żyjących ówcześnie w naturalnych rozmiarach. Można zauważyć podział zwierząt dokonany przez Noego.

„Pan Bóg kazał zabrać zwierzęta czyste i nie czyste. Zastanawialiśmy się dlaczego Bóg rozdzielił zwierzęta. Są to racje zdrowotne, zwierzęta nieczyste to te, które żywią się padliną, wówczas jedzono mięso pieczone na ogniu i surowe, a więc ktoś kto by zjadł zwierze w którym jest padlina, mogłoby mu to zaszkodzić. Noe wziął wszystkie zwierzęta co oznacza, że na tej Ziemi jest miejsce dla każdego. Dla tych zwierząt, które są niebezpieczne i dla tych, które są pożyteczne”

Na dzień dzisiejszy udostępnione są trzy piętra. Do Arki Noego w Kentucky przybywa ogromna ilość pielgrzymów i turystów. Projekt kosztował 100 milionów dolarów, a jego ukończenie trwało 6 lat.

Arkadiusz Stachnik
redakcja@radiodeon.com

Źródło: informacja własna
Foto: Rafał Muskała, o. Jerzy Karpiński

NEWS Florida

Jutro Florida Man Games: najbardziej szalona potyczka sportowa na Ziemi

Opublikowano

dnia

Autor:

Sobotnie „Florida Man Games” to zawody nawiązujące do wizerunku kochającego piwo, posiadającego aligatory i noszącego fryzurę typu mulet zjawiska mediów społecznościowych znanego jako „Człowiek z Florydy”. Pośród konkurencji będą m.in. walka na brzuchy i ucieczka przed policją.

„Florida Man Games” zadebiutują już jutro, w sobotę, 24 lutego w St. Augustine na Florydzie. Gry będą naśmiewać się z reputacji mieszkańców Słonecznego Stanu związanej z publikowaniem dziwnych wiadomości na temat broni, narkotyków, alkoholu i gadów – lub kombinacji tych czterech.

Wśród konkurencji będzie m. in. tor przeszkód w unikaniu aresztowania, podczas którego uczestnicy przeskakują płoty i podwórza, ścigani przez prawdziwych funkcjonariuszy policji; Cash Grab kategorii 5, w którym uczestnicy próbują zgarnąć jak najwięcej pieniędzy w dmuchanej budce i oczywiście zapasy piwnych brzuchów, czyli Florida Sumo.

Nie zabraknie konkursu jazdy na mechanicznym aligatorze, wyborów najlepszej fryzury typu mulet oraz wyboru najpiękniejszej dziewczyny z Florydy.

Koncepcja „Florida Man” wkradła się do świadomości ludzi dziesięć lat temu dzięki kontu @_FloridaMan na ówczesnym Twitterze.

Na koncie opatrzonym hasłem „Prawdziwe historie najgorszego superbohatera świata” pojawiały się takie nagłówki, jak: „Mężczyzna z Florydy podpalił garaż, który skonfiskował jego samochód, niszcząc własny pojazd” czy „Mężczyzna z Florydy próbował zapłacić w McDonald’s trawką.”

Bilety na wydarzenie kosztują od 45 o 145 dolarów i można je kupić tutaj.

Za organizacją „Florida Man Games” stoi mieszkaniec St. Augustine: Pete Melfi, właściciel The 904 Now, mediów zajmujących się powiatem St. Johns.

„To będzie szalony dzień pełen zabaw w błocie i torów przeszkód w stylu Florydy. To naprawdę będzie okazja, aby przez jeden dzień przeżyć życie Florida Man” – zapowiedział Melfi.

Źródło: fox13
Foto: „Florida Man Games”, YouTube
Czytaj dalej

News USA

Bobi zdetronizowany. Nie potwierdzono wieku psa uznanego za najstarszego na świecie

Opublikowano

dnia

Autor:

Pies Bobi, który zakończył życie w zeszłym roku w wieku 31 lat, został pozbawiony tytułu najstarszego psa na świecie po kontroli przeprowadzonej przez Księgę Rekordów Guinnessa (GWR), jak ogłosiła w czwartek organizacja. Nie udowodniono jego sędziwego wieku.

Bobi, pies rasy Rafeiro do Alentejo, stał się sławny jako najstarszy pies na świecie, dopóki w styczniu tymczasowo nie utracił tytułu w oczekiwaniu na wynik śledztwa urzędników Księgi Rekordów Guinnessa GWR. O jego śmierci pisaliśmy w październiku.

Organizacja stwierdziła, że nie ma dowodów, których potrzebuje na poparcie, że Bobi jest rekordzistą.

Mark McKinley, dyrektor ds. rejestrów w GWR, stwierdził, że wszczęto przegląd kartoteki Bobiego w związku z obawami zgłaszanymi przez weterynarzy i innych ekspertów, zarówno prywatnymi, jak i publicznymi komentarzami, a także w związku z wynikami dochodzeń przeprowadzonych przez niektóre media.

Zasadnicze znaczenie miały dane z mikrochipa z portugalskiej bazy danych SIAC, oraz dodatkowe oświadczenie weterynaryjne. Nie przyniosły one rozstrzygających dowodów, które mogłyby ostatecznie potwierdzić datę urodzenia Bobiego.

Obecnie nie jest jasne, kto dzierży tytuł najstarszego psa w historii. Urzędnicy GWR zachęcają właścicieli do zgłaszania swoich czworonogów.

Właściciel Bobiego, Leonel Costa, twierdził, że pies dożył 31 lat i 165 dni. Mówił, że miał 8 lat, gdy w 1992 roku urodził się jego pies. Całe życie spędził w Conqueiros, małej portugalskiej wiosce położonej około 93 mil na północ od stolicy Portugalii, Lizbony.

Według American Kennel Club średnia długość życia psów rasy Rafeiro do Alentejos wynosi około 12–14 lat.

Tytuł najstarszego psa należał wcześniej do australijskiego psa pasterskiego Bluey’a, który urodził się w 1910 i dożył 29 lat i 5 miesięcy.

 

Źródło: cnn
Foto: guinnessworldrecords
Czytaj dalej

News Chicago

Zobacz miasto z perspektywy, jakiej nigdy wcześniej nie widziałeś. FlyOver rusza 1 marca

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak już zapowiadaliśmy, tym roku na Navy Pier zawita nowa, ekscytująca przejażdżka, oferująca zupełnie nową przygodę. Wzniesie ona pasażerów ponad niesamowitą panoramą miasta dzięki ogromnemu sferycznemu ekranowi o szerokości 65 stóp, który otacza jeźdźców i ruchome siedzenia.

FlyOver to wciągająca atrakcja łącząca wiodące technologie dronów wraz z imponującymi ujęciami lotniczymi i narracją pierwszoosobową.

Ekscytujący obiekt o powierzchni 48 000 stóp kwadratowych wypuścił swój pierwszy zwiastun na początku miesiąca i ostatecznie zadebiutuje na molo Navy Pier w Chicago w przyszłym tygodniu, w piątek, 1 marca.

„Dzięki tej wciągającej opowieści chcieliśmy uchwycić bogatą różnorodność mieszkańców Chicago i tętniące życiem dzielnice, które splatają tkankę tak wyjątkowego miasta” – powiedziała Lisa Adams, dyrektor operacyjna i producentka wykonawcza Flyover Attractions.

Zgodnie z zapowiedzią kultowe miejsca w Chicago, które zostaną zaprezentowane na platformie FlyOver, to Navy Pier, North Ave Beach, Lake Shore Drive, Chicago Theatre i Joffrey Ballet.

„Od wspinania się na drapacze chmur o wysokości ponad 13000 stóp, przez nurkowanie w dół budynków, prześlizgiwanie się po chodnikach, nurkowanie w kultowych obiektach, takich jak Chicago Theatre, po unoszenie się wśród fajerwerków i nie tylko – to doświadczenie będzie pierwszym tego rodzaju w Chicago” – napisano w komunikacie FlyOver.

Obsługujące jednocześnie 60 gości, fotele ruchome zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać swoim pasażerom poczucie ruchu. Jednocześnie goście doświadczą wiatru, mgły i zapachów.

Bilety są już w sprzedaży i można je znaleźć na stronie www.flyoverchicagonavypier.com.

 

Źródło: secretchicago
Foto: YouTube, Flyover
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu