Połącz się z nami

News Chicago

Siedem centów za torbę na zakupy. Rada Miasta w Chicago szuka sposobu na zasilenie swojego budżetu

Opublikowano

dnia

Klienci chicagowskich sklepów już niedługo zapłacą 7 centów za każdą plastikową lub papierową torbę na zakupy. Pomysł miejskich radnych ma przynieść dodatkowe fundusze do pustej kasy miejskiej i znalazł się w projekcie budżetu na 2017 rok jaki przedstawi burmistrz Chicago jutro w ratuszu.

 Relacja Sławka Sobczaka

Zamysł ma dwa cele: zmniejszyć przewidywaną gigantyczną dziurę w wysokości  $137.6 mln i zachęcić do przynoszenia na zakupy własnych toreb, najlepiej ekologicznych. Ekstra opłata ma przynieść $13 mln rocznie, z czego $9,2 mln dostanie miasto, a resztę właściciele sklepów. Rahm Emanuel zapowiedział, że nie będzie w przyszłorocznym budżecie żadnych większych podwyżek podatków, choć Rada Miejska przegłosowała wiosną nowy haracz, który zwiększy w ciągu najbliższych czterech lat opłaty wodno-kanalizacyjne o ponad 30 proc.

Aldermani szukając pieniędzy wprowadzić chcą oprócz podatku od zakupowych toreb szereg grzywien i kar. Pakiet obostrzeń ma dać do kasy miejskiej dodatkowe $30 mln. Podobną kwotę przynieść mają cięcia na elektryczności, gazie i kosztach paliwa. Emanuel planuje też wprowadzenie podatku od nabytych nieruchomości. Burmistrz wciąż nie wspominał jak chce pokryć koszt zatrudnienia dodatkowych 970 policjantów.

Sławomir Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Flikr.com/Michael Kowalczyk

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne