Połącz się z nami

News Chicago

Pożegnalny przejazd ulicami Chicago. Janusz Radgowski symbolicznie dziękuje Polonii za doping i wsparcie

Opublikowano

dnia

Po czterech miesiącach i 15 dniach podróży Janusz Radgowski osiągnął swój cel. Sportowiec dotarł bezpiecznie do miasta Lewes w stanie Daleware nad Atlantykiem. Trasa jego supermaratonu mierzyła trzy tysiące trzysta mil. Pokonanie tej trudnej i długiej drogi sam Janusz uważa za sukces swojego życia. Teraz przyszedł jednak czas na odpoczynek i powrót do Polski.

W niedzielę, 2 października odbył się symboliczny pożegnalny przejazd ulicami Chicago. Janusz Radgowski zrobił minimaraton pomiędzy trzema parafiami w Chicago. Pierwszą była parafia św. Rozalii. Tam sportowiec otrzymał błogosławieństwo.Wyjazd rozpoczął się o godzinie 4.30 po południu. Potem nastąpił przejed do kościoła św. Priscilli. Tam z kolei odbyło się krótke spotkanie, które potrwało do 5.30. Następnie Janusz przejechał po Addison do parafii św. Franciszka Borgii. Ważnym punktem wyprawy było dotarcie do Kościoła Ojców Cystersów. Miejsce to ma dla Janusza szczególne znaczenie. Tam bowiem znajduje się pomnik Jan Pawła II.

W trakcie podróży Janusz Radgowski wielokrotnie przeżywał chwile niepewności i zwątpienia. Jak wspomina maratończyk, ogromnie ważne było wtedy dla niego wsparcie Polonii. To ono głównie dawało wiarę, że ta trasa zakończy się powodzeniem. Stąd jego ogromna wdzięczność dla wszystkich, którzy go wspierali

„Cała Polonia z Chicago utkwiła w moim sercu. Jestem za wszystko bardzo wdzięczny. To dzięki góralom, Bogdanowi Królowi, firmom, które mi patronowały, a także zwykłym mieszkańcom miejscowości, przez które przejeżdżałem, udało mi się pokonać trasę do Atlantyku. To dzięki nim mogłem tego wszystkiego dokonać”.

Janusz Radgowski zakończył swoją podróż po Stanach Zjednoczonych, ale już deklaruje udział w kolejnych supermaratonach. Jak sam podkreśla, tylko ciągłe pokonywanie samego siebie i pomoc innym stanowią dla niego sens życia.

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne