Połącz się z nami

News Chicago

Krystian Herba z Rzeszowa bije rekord Guinnessa w Chicago. W sobotę musi wjechać rowerem na Willis Tower

Opublikowano

dnia

krystian-herba-2Krystian Herba od 20 lat trenuje trial – dyscyplinę, która polega między innymi na przeskakiwaniu murków, czy innych przeszkód na rowerze. Szczególną pasją Krystiana jest pokonywanie schodów. W Chicago zmierzy się on z jednym z najwyższych budynków na świecie – Willis Tower – Polak spróbuje wjechać na sam szczyt i pobić rekord Guinnessa.

W studio Radia Deon Krystian Herba opowiada o swoich początkach, kiedy nie wiedział jak nazywa się dyscyplina, która tak bardzo zmieniła jego życie

„Początki były już ponad 20 lat temu, kiedy zaczynałem trenować. Dyscyplina nazywa się trial rowerowy i nie wiedziałem nawet, że ta dyscyplina się tak nazywa. krystian-herba-5Wtedy nie było internetu, nie było telefonów komórkowych, w telewizji takie rzeczy nie były pokazywane, ciężko było czerpać wiedzę i umiejętności. Wszystko wymyślałem sam. Sam trenowałem przez pierwszych sześć lat. Potem trafiłem na pierwsze zawody i udało mi się zająć dobre miejsce”.

Z czasem Krystian zaczął odnosić wielkie wielkie sukcesy i wspinać się swoim rowerem na najwyższe budynki świata. Wśród nich znalazły się…

„Tajpej 101 na Tajwanie, Eureka Tower w Melbourne, Shanghai World Financial Center w Szanghaju, Atomium w Brukseli – niewysoka, ale bardzo trudna technicznie konstrukcja. No i oczywiście Pałac Kultury w Warszawie”.

Krystian wjeżdża na Shanghai World Financial Center w Szanghaju
[youtube id=”PXPCqkNmms8″ width=”620″ height=”360″]

Po treningu w Chicago Krystian Herba jest optymistycznej myśli.

„Skoczyłem sobie w sumie około 47 pięter, czyli miałem do dyspozycji około 1/3 budynku. Schody są takie same na całości. Ostatnie 20 pięter jest trochę węższych, ale myślę, że zdobycie Willisa jest na pewno bardzo realne, czuje się całkiem dobrze i mam nadzieję, że jutro wszystko będzie super”.

Cała wspinaczka może zająć Krystianowi ponad dwie godziny. Choć czas w tym wypadku nie jest gwarancją sukcesu

„Myślę, że cała wspinaczka może zająć około 2,5 godziny. Ciężko jest dokładnie przewidzieć jaki to będzie czas, wiadomo, że na to składa się co najmniej kilka czynników. Nie spodziewałbym si, że będzie to szybciej, a jeżeli już to na pewno nie dużo szybciej. Tutaj czas nie jest istotny, istotne jest, żebym wskoczył na szczyt, więc jeżeli nie będę się czuł najlepiej, nie będę się spieszył”.

Przyjdźcie dopingować

Krystian na sobotnie wydarzenie zaprasza całą chicagowską Polonię. Jak sam mówi doping dodaje mu skrzydeł

krystian-herba„Bardzo was zapraszam, jeżeli tylko macie czas. W sobotę startuje o 11. Przyjdźcie pół godzinki wcześniej, na pewno będę miał trochę czasu również dla was i na pewno kiedy już pobiję rekord (mam nadzieję tak się stanie), na pewno do was przyjadę na dół. Nie wiem jeszcze ile osób będzie mogło wejść do środka, więc myślę, że na sto procent spotkamy się na zewnątrz. Wierzcie mi – doping naprawdę dodaje skrzydeł”.

Krystian na swoim rowerze będzie próbował pobić rekord Guinnessa w sobotę 1 października o godzinie 11 przed południem.

Krystian Herba urodził się 12 sierpnia 1981 roku w Rzeszowie. Karierę sportową rozpoczął w 1995. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, finalista i uczestnik wielu zawodów cyklotrialowych na świecie. Reprezentant Polski w latach 1999-2009. Obecnie zajmuje się pokazami akrobacji rowerowych

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna, wikipedia.org
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Wrzesień 2016
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne