Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

„To wszystko dodaje skrzydeł…” Katarzyna Romanowska z fundacji You Can Be My Angel o pielgrzymowaniu z celem

Opublikowano

dnia

W niedzielę zakończyła się 29. piesza pielgrzymka z Chicago do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville. W tym roku po raz kolejny uczestniczyli w niej wolontariusze Fundacji You Can Be My Angel.

Gościem w  studio Radia Deon była prezes fundacji- Katarzyna Romanowska, która na antenie mówiła o wyjątkowej osobie, która pielgrzymowała w tym roku razem z nimi

„Był to naprawdę niesamowity ktoś. Jest to dziadziu naszego nowego podopiecznego Julianka Warniczka. Dziadzia adoptowaliśmy wszyscy do fundacji, został naszym dziadkiem. Pan niesamowity nie tylko kondycyjnie, ale również jeśli chodzi o pogodę ducha. Szedł w trudzie i w pocie właśnie w tej intencji, aby Julian był zdrowy, aby wyszedł z raka, z którym w tym momencie walczy”.

Nowym podopiecznym Fundacji You Can Be My Angel jest teraz piętnastomiesięczny Julian Warniczek. Po raz pierwszy pod skrzydłami Aniołów znalazł się chłopiec z Chicago

„Myślę, że to jest nie tylko nasz lokalny  podopieczny, ale też taki nasz polonijny chłopiec. Takie nasze pierwsze dziecko, któremu uda się pomóc, bo ja mocno wierzę, że wszystko skończy się dobrze”.

Podczas pielgrzymki Fundacja You Can Be My Angel kwestowała na rzecz Julianka. Udało się zebrać kwotę ponad dziewiętnastu tysięcy dolarów. Na antenie Radia Deon Katarzyna Romanowska  w imieniu całego zastępu Aniołów dziękowała wszystkim pielgrzymom za hojność i otwarte serca

„Niesamowici ludzie mający otwarte serca. Chodzili po placu za nami, pytali, gdzie jesteśmy. Jeszcze wczoraj dzwoniły telefony i ludzie, którzy nie mogli być na pielgrzymce, chcieli pomóc Julkowi. Tych wszystkich, którzy chcieliby nas wesprzeć, prosimy o kontakt, można też wejść na naszą stronę internetową. Tam też jest możliwość zrobienia donacji. Można też wysłać czek lub zadzwonić do mnie i zapytać jak można pomóc. Ja na wszystkie takie pytania bardzo chętnie odpowiem”.

 Katarzyna Romanowska wspominała także niezwykłą atmosferę, jaka towarzyszyła wszystkim uczestnikom podczas całej pielgrzymki, jak i kopńczącego ją nabożeństwa

„Tak wspaniała atmosfera, taki wspaniały śpiew, bo mnie osobiście ten śpiew zauroczył najbardziej. Ja myślę, że to tylko dodaje wszystkim skrzydeł i wtedy jeszcze bardziej ludzie są i chcą być dobrzy”.

 Katarzyna Romanowska przypominała, że Fundacja You Can Be My Angel będzie już wkrótce brała udział w Taste of Polonia w Chicago. Podczas cztery dni trwającej imprezy będą zbierane środki także na leczenie Julianka. Więcej informacji na temat akcji oraz form pomocy można uzyskać pod numerem telefonu 773-25-9749 lub na portalu społecznościowym Facebook

https://www.facebook.com/YouCanBeMyAngel/

Marta Kędzior
redakcja@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Sebastian Pazik, czyli Kiler, przebojowo wciska gaz w swojej nowej piosence

Opublikowano

dnia

Autor:

Najnowsza piosenka Sebastiana Pazika, znanego szerzej jako Kiler, „Jazda jazda jazda”, to prawdziwy przełom w rock’n’rollowym brzmieniu. Od premiery teledysku minęło 2 tygodnie, a liczba wyświetleń na YouTube przekroczyła już 98 tysięcy, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu słuchaczy. W studiu Radia Deon Chicago artysta mówi o swoich muzycznych inspiracjach i marzeniach.

Pseudonim Kiler wziął się stąd, „że na pianinie grałem nogami” tłumaczy Sebastian Pazik, a koledzy nazywali go przez to The Killer.

Poza śpiewaniem nasz Gość gra właśnie na instrumentach klawiszowych i także jako klawiszowiec niedawno dołączył do trasy popularnego Kaspiego. Ta trasa była dużym sukcesem, jak opowiada Sebastian – bilety były wyprzedane a publiczność świetnie się na koncertach bawiła.

Kiler gra zresztą już od dziecka, a zaczynał jeszcze w Polsce, uczęszczając do szkoły muzycznej.

Sebastian Pazik opisuje muzykę, którą tworzy jako „czysty, prawdziwy, klasyczny rock’n’roll”. Choć jego utwory są też w stylu rockabilly, czyli łączą rocka z muzyką country. W swoich pomysłach muzycznych czerpie także z muzyki disco-polo, na której, jak twierdzi, się wychował.

Kiler poza tym, że gra i śpiewa jest zawodowym policjantem w Chicago, a praca zajmuje mu niestety dużo czasu. Zawód policjanta, zwłaszcza w Wietrznym Mieście jest także bardzo trudny i pełen napięć, a dla naszego Gościa muzyka jest sposobem na odstresowanie się.

„To jest taka totalna odskocznia, moment, w którym można zapomnieć o tym co się dzieje w pracy” tłumaczy Kiler.

Koledzy z policji często proszą Sebastiana, żeby śpiewał swoje piosenki oraz covery na imprezach w pracy.

Ostatni utwór pt. „Jazda jazda jazda” ma to „coś” chwytliwego w sobie. Charakterystyczne gitary, energiczny rytm i chwytliwy refren to elementy, które bez wątpienia przyczyniają się do sukcesu tego utworu.

Tytuł wziął się z powiedzenia Kaspiego, który często powtarza „jazda”, gdy ponagla do działania. Kilera i jego zespół zaskoczyło jednak to jak szybko ta piosenka zdobyła popularność w Internecie.

Poza graniem w Stanach Zjednoczonych muzyk chciałby również koncertować w Polsce, choć uważa, że ciężko jest się tam przebić na muzycznym rynku

Sebastian Pazik tworzy wraz ze swoim zespołem muzyków.

Życzymy kolejnych sukcesów!

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube, Sebastian Pazik
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Wiek 70 lat nie musi oznaczać bezczynnej emerytury. Ewa Sumelka właśnie obroniła doktorat

Opublikowano

dnia

Autor:

Czy mając 70 lat można obronić doktorat? Rzadko się to zdarza, ale Ewa Sumelka z Poznania, popularyzatorka nauki, historii i sztuki właśnie tego dokonała. Zastanawiacie się czy warto podejmować taki trud w wieku gdy ogromna większość osób osiada na wcześniej zdobytych laurach? My uważamy, że zdecydowanie tak i mamy nadzieję, ze historia dr Sumelki kogoś zainspiruje lub zmotywuje do dalszego rozwoju siebie i nauki.

Ewa Sumelka przez 50 lat pracowała w Katedrze i Zakładzie Histologii i Embriologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jest autorką i współautorką kilkudziesięciu publikacji naukowych.

Wiosną tego roku przeszła na zasłużoną emeryturę. Jednak zanim się to stało zainteresowała się historią budynku Collegium Anatomicum swojej uczelni.

„Rezultatem tego zainteresowania była pierwsza książka, która wyszła w 2015 roku” wyjaśnia dr Ewa Sumelka. Był to tom „Collegium Anatomicum w Poznaniu – o historii, sztuce i nauce” wydany przez Wydawnictwo Naukowe UMP.

Nasza rozmówczyni jest także absolwentką poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, a sztuka i historia zawsze były w kręgu jej zainteresowań.

Ale cała sprawa nie zakończyła się na jednej książce. Odkrywana wiedza poskutkowała jeszcze głębszymi badaniami, z których następnie wyrósł doktorat i powstanie także nowe dzieło.

Wejście na drogę związaną z napisaniem doktoratu nie było trudne, ponieważ Ewa Sumelka zawodowo pracowała na uczelni i miała stały kontakt ze światem nauki, chociażby z samymi profesorami.

„Jak zaczęłam pisać artykuły popularnonaukowe i byłam zapraszana do wielu prezentacji i wykładów (…) to wtedy profesorowie, z którymi współpracowałam powiedzieli mi, że to co zrobiłam musi być obwarowane doktoratem” tłumaczy dr Sumelka.

Praca naszej rozmówczyni została także doceniona w konkursie organizowanym przez serwis Nauka w Polsce PAP oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Ewa Sumelka dostała tytuł Popularyzator Nauki w 2011 roku.

Otwarcie przewodu doktorskiego nastąpiło w 2017 roku a sama praca powstawała przez 6 lat. W listopadzie tego roku została obroniona na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, a nosi tytuł „Zarys dziejów Collegium Anatomicum Uniwersytetu Poznańskiego w latach 1920-1939 – od sztuki do nauki”.

Wg dr Sumelki staranie się o napisanie doktoratu w wieku dojrzałym najczęściej wynika z pasji, zainteresowania i zgłębiania wiedzy danej osoby na jakiś temat. Nasza rozmówczyni będzie się starała o umieszczenie swojej pracy doktorskiej w publicznej bibliotece cyfrowej, by była ogólnie dostępna dla wszystkich.

Natomiast dla osób z mniej naukowym podejściem, Ewa Sumelka przygotowuje książkę, opartą na swojej pracy.

Dr Sumelka nadal zamierza studiować historię Collegium Anatomicum oraz sąsiedniego budynku – Collegium Heliodori Święcicki, dawnego Collegium Chemicum. Kolekcjonuje także różnorodne pamiątki związane z historią uczelni i miasta.

Będąc od marca na emeryturze dr Ewa Sumelka niewiele odpoczywa, pracuje m.in. nad dokumentacją i archiwizacją wyników badań, tworzy rysunki do książek dydaktycznych i wciąż zajmuje się historią uczelni i regionu.

Jest także współorganizatorką warsztatów naukowych dla dzieci, młodzieży szkolnej i dorosłych w ramach wielu Festiwali Nauki i Sztuki oraz projektu Mały Medyk. Prowadzi również wykłady na uniwersytecie trzeciego wieku.

Serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu i zachęcamy do naśladowania!

Źródło: informacja własna, Rynek Zdrowia
Foto: Marta Szyszka
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

To wyjątkowy czas bycia razem. Agata Paleczny zaprasza całe rodziny na „Magiczne Święta”

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzieci, rodzice, dziadkowie – wszyscy są zaproszeni by kolejny rok zachwycić się „Magicznymi Świętami” w Copernicus Center. XII Wielki Świąteczny Festiwal Rodzinny odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia. Na wydarzenie, które wprowadzi nas w szczególną atmosferę Bożego Narodzenia obchodzonego według polskich tradycji, zaprasza Gość Radio Deon Chicago, Agata Paleczny – aktorka, animatorka kultury i założycielka Warsztatów Teatralnych Little Stars. Przyjdźcie koniecznie!

„Magiczne Święta” to niezwykle oblegane wydarzenie, które już na stałe wpisało się w świąteczny kalendarz chicagowskiej Polonii. W tym roku jest organizowane już po raz dwunasty w Copernicus Center. Nawiązujący do polskich świąt festiwal to pełna radości i wzruszeń opowieść wypełniona muzyką, tańcem i śpiewem.

„Cały festiwal pod nazwą Wielki Świąteczny Festiwal Rodzinny powstał z inicjatywy Fundacji Kopernikowskiej” przypomina Agata Paleczny.

11 wcześniejszych edycji tego wydarzenia tworzyli wspólnie: Akademia Muzyki przy Paderewski Symphony Orchestra, Warsztaty Teatralne Little Stars i Zespół Pieśni i Tańca Polonia, działający przy PRCUA.

W tym roku, poza Akademią PaSo i Warsztatami Little Stars, „Magiczne Święta” przygotowuje Teatr Tańca Marzeny Pol z Wyspy Dzieci.

Nie zabraknie także wspomnień i nostalgicznej zadumy, zapowiada nasz Gość.

Festiwal rozpocznie się już o godzinie 12.00PM. Bramy Copernicus Center zostaną otwarte a wszyscy goście są zaproszeni na kiermasz, który jest bardzo ważnym elementem tego wydarzenia. Będą na nim fantastyczne pomysły na świąteczne prezenty i dekoracje, takie jak biżuteria, książki czy nawet ubrania.

Poza kiermaszem, który będzie otwarty do godziny 6.00PM i spektaklem na scenie, zaplanowana jest także oczywiście obowiązkowa wizyta Św. Mikołaja.

Część widowiskowa „Magicznych Świąt” rozpocznie się o godzinie 4.00PM. „Za każdym razem chcemy aby ten koncert – spektakl wyglądał inaczej i udaje nam się to zrobić” podkreśla Agata Paleczny.

Na scenie wystąpi ponad 100-osobowa grupa aktorów, muzyków i tancerek w wieku od 3 – 19 lat, związanych z Akademią Muzyki Paderewski Symphony Orchestra, Warsztatami Teatralnymi Little Stars i Teatrem Tańca Marzeny Pol z Wyspy Dzieci.

Ale dzieci nie będą same, ponieważ na scenie pojawią się trzy pokolenia – wystąpią również ich rodzice i dziadkowie. W końcu ideą „Magicznych Świąt”, jest spotkanie rodzinne.

A na specjalne życzenie publiczności koncert zakończy wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

Wstęp na kiermasz świąteczny oraz zdjęcia ze Św. Mikołajem są bezpłatne.

Bilety na „Magiczne Święta”, w cenie 20 dolarów, są do nabycia za pośrednictwem strony Fundacji Copernicus – tutaj, a także można je zamawiać drogą telefoniczną pod numerem telefonu 773 888 5108 (biuro Warsztatów Teatralnych) lub 773-467-9000 (biuro PASO).

Serdecznie Zapraszamy na rodzinne świętowanie!

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube, Copernicus Center

 

 

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

sierpień 2016
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu