Połącz się z nami

News Chicago

Dzieci, które przyszły pomóc dzieciom. Akcja ścinania włosów fundacji You Can Be My Angel ogromnym sukcesem

Opublikowano

dnia

Ponad 100 osób ustawiło się w kolejce przed salonem fryzjerskim „Estetica”, aby obciąć swoje włosy i przekazać dzieciom po chemioterapii. To już kolejny sukces fundacji You Can Be My Angel, która od lat pomaga dzieciom chorym na raka. W ciągu najbliższych tygodni planowane są kolejne akcje charytatywne.

W studio Radia Deon prezes fundacji Kasia Romanowska nie ukrywała swojej radości z odzewu jaki miał miejsce w niedzielę przed salonami Zig Zag i Estetica. Szczególnie pozytywnie zaskoczyła ją kolejka przed salonem Estetica

„Cała buzia mi się śmieje, nie spodziewaliśmy się przede wszystkim takiego odzewu na południu i chylę czoła w kierunku wszystkich, którzy z południa dojechali do salonu Estetica. Nie spodziewaliśmy się tak ogromnego odzewu. O godzinie 12 już była kolejka. Wolontariusze dzwonili do mnie troszkę z przerażaniem jak my to ogarniemy. Natomiast wszystkie panie fryzjerki pod kierownictwem Pani Ewy dały radę, dziewczyny dały z siebie wszystko” .

Ścięte włosy zostaną przekazane fundacji Children With Hair Loss, która za darmo produkuje peruki dla dzieci po chemioterapii. A o różnicy w noszeniu takiej peruki w Polsce przekonała się sama Kasia Romanowska.

REKLAMA REKLAMA

„Ja sobie nie zdawałam sprawę z tego jak duża jest różnica z noszenia peruki sztucznej a z takiego naturalnego włosia. Nie zdawałam sobie sprawy do momentu, w którym nie byłam w szpitalu w Polsce i nie widziałam tych dzieciaków, które zakładają peruki”.

Ci, którzy nie mieli okazji być w niedzielę w salonie Zig Zag lub Estetica a chcieliby pomóc Kasia Romanowska ma dobre informacje

„Dla tych wszystkich, którzy nie zdążyli [pomóc] chciałam podkreślić, że można takie włosy suche, obcięte w woreczku dowieźć do jednego i drugiego salonu i panie je przyjmą”.

Włosy muszę mieć co najmniej osiem cali długości.

Galeria zdjęć

Kolejna akcja już 19 czerwca w stadninie koni Pistakee Bay w miejscowości McHenry na dalekich północno zachodnich przedmieściach. Na Noc Świętojańską zapraszają wszyscy wolontariusze You Can By My Angel.

Pistakee Bay
2622 Regner Rd.
McHenry, IL 60951

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Facebook.com/ You_Can_Be_My_Angel

News Chicago

Dzisiaj zaczynamy wyjątkowe rekolekcje adwentowe w Lombard. Ks. Mirosław Maliński zaprasza każdego!

Opublikowano

dnia

Autor:

W ostatnią niedzielę rozpoczęliśmy Adwent. Specjalne rekolekcje na ten czas wygłasza w Chicago ks. Mirosław Maliński, znany także jako „Malina” – autor wielu książek i audiobooków, duszpasterz akademicki z Wrocławia prowadzący Centralny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego Maciejówka, założyciel i redaktor naczelny portalu 2ryby.pl.

Pierwsza seria spotkań rekolekcyjnych już się odbyła w dniach 27 – 30 listopada w Kościele Św. Konstancji w Chicago.

Natomiast dzisiaj wieczorem rozpoczną się rekolekcje w Kościele Miłosierdzia Bożego i Kings Hall w Lombard. Będą tu prowadzone osobne spotkania dla młodzieży, kobiet i mężczyzn w trzech salach bankietowych.

Jak mówi ks. Maliński, w Adwencie powinniśmy „dołożyć do naszego pieca duchowego”. Sam na tych rekolekcjach będzie poruszał temat małżeństwa, rodziny oraz związków niesakramentalnych, mówiąc o poszukiwaniu szczęścia.

REKLAMA REKLAMA

W rekolekcjach wezmą udział także inni goście z Polski, zaproszeni przez grupę JP2:

Rafał Porzeziński, współtwórca i prowadzący bardzo popularnego w Polsce programu „Ocaleni”, przytoczy przykłady osób, które znajdowały się na dnie ale mimo wszystko potrafiły zobaczyć wyjście z ciężkiej sytuacji, odbić się i wygrać swoje życie.

Grzegorz Górny, dziennikarz i autor książek, wskaże na znane objawienia, wyjaśniając, że wiara i wiedza są komplementarne.

Modest Amaro, były słynny kucharz – celebryta opowie o swojej przemianie.

Rafał Kawalec z grupy JP2 zapowiada, że wisienką na torcie będzie spotkanie z rodziną słynnego w Polsce kucharza – Modesta Amaro, zdobywcy dwóch gwiazdek Michelin, pierwszego takiego wyróżnienia dla Polski.

Modest Amaro był prawdziwym celebrytą ale postanowił zmienić swoje życie.

Spotkania w sobotę 3 grudnia zajmą cały dzień. „To jedyny taki dzień w roku, specjalny, z naszymi wyjątkowymi gośćmi z Polski” – zaznacza Rafał Kawalec.

Obejmuje zarówno obszary pogłębiania swojej wiedzy jak i duchowości. A zakończy się Mszą św. i Adoracją Najświętszego Sakramentu, czyli wspólnym spotkaniem z żywym Bogiem.

Spotkania są przeznaczone dla każdego, nie tylko dla osób wierzących.

Rekolekcje skierowane do młodych ludzi, przeznaczone są dla osób od 13-14 roku życia do 25 lat. Spotkania dla kobiet i mężczyzn niekoniecznie są przeznaczone dla małżeństw. Wszyscy są zaproszeni, także osoby samotne i po przejściach.

„To spotkania w 3 wymiarach: z samym sobą, z drugim człowiekiem i z Panem Bogiem” – mówi Rafał Kawalec.

Ks. Maliński ma zaufanie do młodych osób, które poszukują swojego miejsca i szczęścia na Ziemi. Po takim spotkaniu mogą oni wejść w nową jakość, także dotyczącą budowania więzi z innymi ludźmi.

Wszyscy potrzebujemy dobrych i trwałych relacji, zbudowania w przyszłości szczęśliwej rodziny. To jedna z najważniejszych kwestii i możliwa do wykonania, podkreśla „Malina”.

Więcej szczegółowych informacji na temat planowanych rekolekcji można znaleźć na stronie internetowej grupy JP2.

Spotkania na zachodzie Chicago, w Lombard w dniach 2-4 grudnia, wymagają rejestracji, ponieważ rezerwowane są sale bankietowe i obiad. Koszt posiłku dla młodzieży to 20 dolarów, 40 dolarów dla osób powyżej 25 roku życia.

Formularz rejestracyjny jest dostępny na www.jp2group.com. Można także kontaktować się pod numerem telefonu 773 340 31 35.

Serdecznie Zapraszamy!

 

Źródło: informacja własna
Foto: Grupa JP2
Czytaj dalej

News Chicago

Zakaz dla broni szturmowej i magazynków o dużej pojemności, FOID od 21 roku życia – plan Demokratów Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek Demokraci z Izby Reprezentantów stanu Illinois przedstawili propozycję zakazania broni szturmowej i magazynków z amunicją o dużej pojemności oraz wyeliminowania możliwości uzyskania pozwolenia na broń przez większość osób poniżej 21 roku życia.

Ustawa, złożona w ostatnim dniu sesji legislacyjnej w 2022 roku, jest odpowiedzią na masową strzelaninę podczas parady 4 lipca w Highland Park, w której zginęło siedem osób, a dziesiątki innych zostało rannych przez strzelca używającego karabinu szturmowego i magazynku o dużej pojemności.

Domniemany strzelec Robert Crimo III uzyskał kartę FOID ( firearm owner’s identification card) w wieku 19 lat za zgodą rodziców, co jest dozwolone przez obecnie obowiązujące prawo stanowe.

Ustawa Izby Reprezentantów została złożona przez przedstawiciela Demokratów, Boba Morgana z Deerfield, który maszerował w paradzie, kiedy doszło do strzelaniny.

REKLAMA REKLAMA

„Spędziłem miesiące na spotkaniach z ofiarami, ekspertami politycznymi, liderami społeczności i nie tylko”, napisał w czwartkowym poście na Twitterze Morgan, który przewodził grupie Demokratów w Izbie Reprezentantów przy opracowywaniu wniosku,

„Dzięki ich opiniom i perspektywom jestem przekonany, że to kompleksowe podejście dotrze do źródła epidemii przemocy z użyciem broni palnej i uratuje życie”.

Prawodawcy mają wrócić do Springfield dopiero po 1 stycznia, ale wraz z nowym rokiem przychodzi niższy próg głosowania dla przyjęcia przepisów, które wchodzą w życie natychmiast.

Przed nowym rokiem wymaganą większością było trzy piąte głosów w każdej izbie, ale od 2023 r. wystarczy zwykła większość.

Propozycja Morgana jest zgodna z niektórymi zaleceniami zawartymi w 16-stronicowym raporcie opublikowanym w czwartek przez ekspertów z Johns Hopkins Center for Gun Violence Solutions, w tym zakazem pozwoleń na broń dla osób poniżej 21 roku życia, zakazem sprzedaży magazynków o dużej pojemności i wzmocnieniem stanowego prawa czerwonej flagi.

Propozycja Morgana umożliwiłaby osobom poniżej 21 roku życia uzyskanie karty FOID tylko wtedy, gdy są aktywnymi członkami armii USA lub Gwardii Narodowej stanu Illinois.

Środek ten ma również na celu rozszerzenie stanowego prawa dotyczącego nakładania zakazu posiadania broni palnej, dla niektórych osób.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Z kosmosu do Chicago: SpaceX Dragon bezpiecznie wylądował w Muzeum Nauki i Przemysłu

Opublikowano

dnia

Autor:

Po podróży na orbitę ziemską i z powrotem, statek kosmiczny SpaceX Dragon przybył do swojego nowego domu, którym będzie Muzeum Nauki i Przemysłu w Chicago. Wiosną dołączy do wystawy Henry Crown Space Center.

Muzeum świętowało przybycie statku kosmicznego Dragon 1 C113 ceremonią powitalną w czwartek. Odwiedzający zgromadzili się wokół trawnika przed muzeum, aby zobaczyć eksponat, zanim został przewieziony do Centrum Kosmicznego Museum of Science and IndustryMSI.

Wystrzelony w sierpniu 2017 roku pojazd Dragon pierwszej generacji dwukrotnie leciał na Międzynarodową Stację Kosmiczną, aby przetransportować sprzęt potrzebny do spacerów kosmicznych, zasoby komputerowe i inny ładunek.

Chevy Humphrey, prezes i dyrektor generalny MSI, wyraził wdzięczność za ten prezent firmie SpaceX mówiąc. że statek kosmiczny pozwala muzeum podzielić się „kluczowym” fragmentem historii podróży kosmicznych i innowacji.

REKLAMA REKLAMA

Dragon wiosną 2023 r. dołączy do kolekcji artefaktów i elementów interaktywnych w Henry Crown Space Center, które składa hołd „marzeniom i dramatom związanym z eksploracją kosmosu”.

Na uroczystości obecny był zastępca burmistrza Chicago Samir Mayekar, który nazwał przybycie statku kosmicznego „historycznym dniem” dla Chicago.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: MSI

 

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

czerwiec 2016
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu