Połącz się z nami

News Chicago

Raban w Chicago. Darek Malejonek w kościele św. Trójcy zaprasza na Światowe Dni Młodzieży w Polsce

Opublikowano

dnia

26 lipca w Krakowie rozpoczną się 31 Światowe Dni Młodzieży. Do Polski przyjadą miliony osób „naładować akumulatory” i spotkać się z papieżem Franciszkiem. Ambasadorem Światowych Dni Młodzieży jest Darek Malejonek, który przyleciał do Chicago, aby dać przedsmak tego, co będzie działo się w Krakowie.

26 lutego w kościele św. Trójcy w Chicago rozpocznie się koncert, konferencja, modlitwa i tańce. Wszystko w ramach wielkiego Rabanu jak ma zrobić Darek Malejonek. Jak sam mówi muzyka, którą gra ma do kościoła zaprosić wszystkich

„Gramy dla wszystkich. Niektórzy ludzie, jak słyszą chrześcijańska muzyka to mówią >o nie, to nie jest dla mnie< dlatego my gramy dla wszystkich i staramy się grać wszędzie. Dochodzić do tych ludzi, którzy są generalnie z daleka od kościoła”.

Światowe Dni Młodzieży to dla Darka Malejonka „naładowanie akumulatorów”. Artysta serdecznie zaprasza wszystkich z Chicago na wiekopomne wydarzenie.

„Jestem pewien, że jeżeli przyjedziecie do Polski i zobaczycie to wydarzenie, które uważam będzie wiekopomnym wydarzeniem. Potężny zastrzyk radości, nowej energii dla ludzi, którzy są smutni, przybici problemami. Nagle przyjedzie młodzież, która będzie chodziła po ulicach, będzie grała, śpiewała, do tego spotkanie z papieżem. Myślę, że to nawet umarłego z grobu wskrzesi”.

Przedsmak wielkich wydarzeń w Chicago 26 i 27 lutego w kościele św. Trójcy

„Będzie spotkanie z siostrami. Będzie występ muzyczny. Będzie Eucharystia, konferencje, będzie wspólne przebywanie ze sobą, także warto przyjść”.

W czasie Rabanu w Chicago będzie możliwość indywidualnych rozmów z księżmi oraz możliwość spowiedzi. Na spotkaniu obecne będą również siostry Emanuela oraz Gaudia z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Więcej informacji pod numerem telefonu 773 340 3135

Zapowiedź Rabanu w Chicago
[youtube id=”3iHPOeaULDw” width=”620″ height=”360″]

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

 

News Chicago

Chicago Water Taxi ponownie kursuje po rzece Chicago. Wskakujcie na pokład

Opublikowano

dnia

Autor:

Niepowtarzalny żółty kolor Chicago Water Taxi powrócił na rzekę Chicago po zamknięciu usług na początku pandemii a właściciele firmy nadal pracują nad przywróceniem dawnego poziomu przewozów pasażerów. Jeśli chcesz się dostać z Michigan Avenue na Madison Street, lub odwrotnie, wsiadaj na pokład.

Osoby pracujące w centrum miasta mogą dostać się do biura na wiele sposobów – pieszo, samochodem, pociągiem, autobusem lub statkiem.

Jeśli zdecydujesz się na taksówkę wodną w Chicago, istnieje duża szansa, że Twoim kapitanem będzie Doug Chyna. Jest kapitanem drużyny Chicago River od ponad 20 lat.

Pandemia zamknęła firmę na kilka lat a żółte, charakterystyczne łodzie wróciły na wodę dopiero w tym miesiącu. Jednak Chicago Water Taxi obsługuje obecnie tylko część swoich pierwotnych usług.

„Przed pandemią Covid-19 byliśmy bardzo zajęci. Kursowaliśmy do Michigan Avenue, Madison Street, Clark i LaSalle, Riverwalk i Chinatown” – wspomina Chyna.

Aktualnie, dopóki nie zwiększy się liczba pasażerów, można korzystać wyłącznie z taksówki wodnej pomiędzy Michigan Avenue i Madison Street. Pasażerami są głównie osoby dojeżdżające do pracy lub chcące wyjść z biura na lunch lub przerwę.

Doug Chyna zauważa, że każdego dnia chętnych na kurs przybywa. Wg kapitana przepłynięcie łodzią jest relaksujące i odstresowuje osoby pracujące w biurach.

Chicago Water Taxi kursuje we wtorki, środy i czwartki w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Pełny rozkład jazdy można znaleźć na stronie chicagowatertaxi.com.

Źródło: cbs
Foto: YouTube, istock/Manakin/
Czytaj dalej

News Chicago

Jutro do Chicago przybywa Mała Amal. Spotkaj się z nią podczas spaceru po Navy Pier

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek, 28 września, Chicago Shakespeare Theatre gości projekt The Walk with Little Amal, cieszącą się międzynarodowym uznaniem lalkę o wysokości 12 stóp przedstawiającą 10-letnią dziewczynkę, pochodzącą z Syrii. Stała się ona światowym symbolem praw człowieka, zwłaszcza uchodźców. Wietrzne Miasto będzie tej jesieni częścią jej epickiej podróży po Stanach Zjednoczonych liczącej ponad 6 000 mil.

Amal po raz pierwszy wystąpi w Chicago. Pojawi się na Navy Pier w czwartek, 28 września, idąc od jeziora Michigan w kierunku miasta, podczas bezpłatnego wydarzenia dla wszystkich grup wiekowych, które odbędzie się o 5:30PM.

Wydarzenie, organizowane we współpracy z Navy Pier, uświetni występ Uniting Voices (dawniej Chicago Children’s Choir) oraz występy A.B.L.E. oraz Chicago Children’s Museum we współpracy z Syrian Community Network.

Po przybyciu do Chicago Amal zapyta: „Co to za miasto, przyjaciele?” – powtarzając przejmujący wers Szekspira z „Wieczoru Trzech Króli”

Widzowie w każdym wieku dołączą do wykonawców i partnerów, aby powitać Amal, pomagając jej zamienić przytłaczające ją przybycie w nieznane miejsce w celebrację własnej zdolności do tworzenia piękna i odnajdywania wspólnoty.

Jej podróż po molo rozpocznie się przed Chicago Shakespeare i zakończy w Polk Bros Park. Podczas wydarzenia widzowie będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o lokalnych grupach działających na rzecz wsparcia osób ubiegających się o azyl w Chicago oraz przekazać datki na ich rzecz.

Podczas postoju przed Muzeum Dziecięcym w Chicago Amal przywita się z wysoką na 5 stóp rzeźbą „Flyboy” autorstwa chicagowskiego artysty Hebru Brantleya, która jest hołdem dla znaczenia dzieciństwa w życiu każdego człowieka.

Wydarzenie zbiega się z marionetkowym Free Family Day, który odbędzie się w Muzeum w godzinach 10:00AM–5:00PM.

Podczas ostatniego przystanku Amal na molo ponad 70 członków chóru młodzieżowego Uniting Voices wykona swoją oryginalną piosenkę „We All Live Here” w Polk Bros Park.

Pobyt Amal w Chicago jest częścią jej marszu po Ameryce, w ramach którego odwiedzi  ponad 35 miast od Bostonu po San Diego a ponad 1000 artystów i organizacji artystycznych zorganizuje setki wydarzeń, aby ją powitać.

Podróże Amal pełne sztuki i nadziei celebrują bogate historie uchodźców, imigrantów i osób przesiedlonych oraz społeczności, które ich przyjmują. Każdy może wybrać się na spacer z wielką lalką.

The Walk with Little Amal odbędzie się 28 września o godzinie 5:30PM zaczynając od namiotu Chicago Shakespeare Theatre na Navy Pier (800 E. Grand Avenue). Wstęp jest bezpłatny dla widzów w każdym wieku; nie są wymagane żadne bilety ani wcześniejsze rezerwacje.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z kasą teatru pod numerem 312.595.5600 lub odwiedź stronę internetową teatru pod adresem chicagoshakes.com.

Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć na stronie chicagoshakes.com/littleamal lub w mediach społecznościowych @chicagoshakes i @walkwithamal.

Od lipca 2021 r. Amal przejechała ponad 6000 mil odwiedzając 97 miast w 15 krajach i została powitana na ulicach przez ponad milion ludzi, w tym setki artystów, przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego i przywódców religijnych.

Jej podróże to festiwale sztuki i nadziei, które zwracają uwagę na ogromną liczbę dzieci uciekających przed wojną, przemocą i prześladowaniami, a każde z nich ma swoją własną historię. Jej pilnym przesłaniem dla świata jest: „Nie zapomnij o nas”.

Źródło: chicagostarmedia
Foto: YouTube, Chicago Shakespeare Theatre
Czytaj dalej

News Chicago

W musicalu Little Shop of Horrors postrach sieje krwiożerna roślina. Zobaczcie na własne oczy

Opublikowano

dnia

Autor:

Rachityczna roślinka może okazać się pewnego dnia bardzo żarłoczna, ale jeśli w zamian może spełnić czyjeś marzenia? Co wtedy? Sprawdźcie w Paramount Theatre w Aurorze, gdzie można zobaczyć szalony musical Howarda Ashmana i Alana Menkena „Little Shop of Horrors”. To debiut reżyserski aktorki Landree Fleming, wschodzącej gwiazdy chicagowskiego teatru muzycznego, znanej z roli Lucindy w „Into the Woods” i Penny w „Lakierze do włosów”.

Musical „Little Shop of Horrors” otworzył 12. sezon Broadway Series w Aurora Theatre. Spektakl będzie wystawiany do 15 października.

Autorami scenariusza są Howard Ashman i Alan Menken, duet odpowiedzialny za takie produkcje jak „Aladyn”, „Mała Syrenka” oraz „Piękna i Bestia”. Musical jest luźno oparty na niskobudżetowym filmie z 1960 roku z Jackiem Nicholsonem w roli głównej.

„Little Shop of Horrors” miał swoją premierę poza Broadwayem w 1982 r., następnie został przeniesiony na Broadway, gdzie wystawiany był przez pięć lat i od tego czasu jest produkowany na całym świecie. Na podstawie tej wersji powstał także kultowy film z 1986 roku w reżyserii Franka Oza, z Rickiem Moranisem, Ellen Green, Vincentem Gardenią i Stevem Martinem w rolach głównych.

O czym mówi jego fabuła?

Seymour (Jack Ball) to potulny pracownik kwiaciarni, który odkrywa dziwną roślinę żywiącą się krwią, którą nazywa Audrey II. Następnie zostaje wciągnięty w szalony plan by zdobyć dla niej krew, jednocześnie próbując ocalić miłość swojego życia, Audrey (Teressa LaGamba), przed jej złym chłopkiem – dentystą, którego gra Russell Mernagh.

W rolę właściciela kwiaciarni, pana Mushnika wciela się Gene Weygandt.

Teatr Paramount mieści się pod adresem 23 E. Galena Blvd. w centrum Aurory.

Przedstawienie trwa około 2 i pół godziny. Bilety w cenie 28–79 dolarów, oraz informacje można znaleźć na stronie paramountaurora.com lub dzwoniąc pod numer (630) 896-6666.

Uwaga: „Little Shop of Horrors” zawiera dorosły język i przemoc.

Źródło: suntimes, broadwayworld
Foto: Amy Nelson, YouTube, Paramount Theatre
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

Popularne w tym miesiącu