Połącz się z nami

Ciekawostki

Leonardo DiCaprio i Sylvester Stallone marzą o Oskarach. Szanse ocenia krytyk filmowy Iza Lech

Opublikowano

dnia

Akademia Filmowa w Stanach Zjednoczonych przyznała kolejne nominacje do najważniejszych nagród kinematografii. Najwięcej z nich zdobył film „Zjawa” z Leonardo DiCaprio, Marsjanin z Mattem Damonem oraz Mad Max z Tomem Hardy. Wśród nominowanych filmów w najważniejszych kategoriach zabrakło najnowszej części Gwiezdnych Wojen.

Przyznanie nominacji śledziła krytyk filmowy Iza Lech, która ogromnie cieszy się , ze film „Zjawa” zdobył aż 12 nominacji filmowych. Wśród nich Leonardo DiCaprio został nominowany w kategorii „Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy”. Czy gwiazda Hollywood może liczyć na pierwszego w swojej karierze Oskara?

Kiedy usłyszałam, że 12 nominacji otrzymuje film The Revenant [Zjawa], to byłam w przysłowiowym siódmym niebie. Czy Leonardo DiCaprio dostanie Oskara w tym roku – pozostawiam sobie jeden procent niepewności, ponieważ ten rok charakteryzuje się tym, że nie ma takich numer jeden aktorów. Wszyscy są na bardzo dobrym poziomie. Nikt się nie wybija, bo wszystkie role były bardzo dobre –  mówi specjalnie dla Radia Deon Iza Lech.

Wśród nominowanych do „najlepszej roli drugoplanowej” znalazł się Sylvester Stallone, który podobnie jak Leonardo DiCaprio nigdy nie zdobył Oskara. Czy po 40 latach „Sly” stanie na scenie w Hollywood?

REKLAMA REKLAMA

„Prawie 40 lat w 1977 roku [Stallone] stał na tej scenie po raz pierwszy reklamując Rockiego. Czy po 40 latach otrzyma Oskara za odtworzenie jak sam mówi <swego najlepszego przyjaciela>. Mam ogromną nadzieję, że tak, ponieważ widziałam film Creed parę razy i wydaję mi się, że to jest jedna z najlepszych ról Sylvestra Stallone”.

W najważniejszych kategoriach Oskarowych zabrakło Gwiezdnych Wojen. Iza Lech mówi, że nie jest to dla niej zaskoczeniem

„Nie jest to dla mnie zaskoczeniem. Zwykle firmy z tak wielkim rozmachem i o takim rozgłosie nie są nominowana w najważniejszych kategoriach. Oczywiście zgarniają wszystkie nominacje jeśli chodzi o efekty specjalne, make-up, czy inne mniej ważne kategorie. Ale Gwiezdne Wojny w tym roku nie pobiły rekordów takich jak w sprzedaży biletów. Dostały tylko trzy nominacje, co jest zaskoczeniem, ponieważ mogły dostać więcej” – mówi Iza Lech.

88 Gala rozdania Oskarów odbędzie się 28 lutego w Hollywood. Poprowadzi ją po raz drugi słynny komik Chris Rock. Transmisja na kanale telewizyjnym ABC.

[youtube id=”TqVcreW7_Fo” width=”620″ height=”360″]

Rafał Muskala
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: CNS photo/Fox, commons.wikimedia.org

News USA

Dzieci piszą listy do Św. Mikołaja. Ty możesz spełnić ich marzenia

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od 110 lat amerykańska poczta prowadzi akcję „Operation Santa”. Wg tej tradycji udostępnia listy adresowane do Św. Mikołaja zainteresowanym mieszkańcom, którzy mają okazję zostać elfami i obdarować dzieci. W tym roku „Operation Santa” odbywa się wirtualnie.

Program „Operation Santa” udostępnia listy do Św. Mikołaja wolontariuszom, którzy gotowi są spełnić zawarte w nich życzenia.

Ponieważ w tym roku po raz pierwszy program odbywa się w całości online, zainteresowane elfy mogą wejść na stronę internetową USPSOperationSanta.com i wybrać list.

Gdy paczka z prezentami jest już gotowa, należy udać się na pocztę i wysłać ją, używając otrzymanego wcześniej wraz z listem kodu QR.

REKLAMA REKLAMA

Listy do Św. Mikołaja będę przyjmowane w tym roku do 12 grudnia.

Muszą być one zaadresowane na 123 Elf Road, North Pole 88888, mieć znaczek i adres nadawcy.

Elfy mają czas na odbiór listów online do 19 grudnia.

Amerykańska poczta USPS oficjalnie zaangażowała się w tą akcję w 1912 roku, kiedy główny poczmistrz Frank Hitchcock zezwolił pracownikom poczty oraz zwykłym obywatelom – klientom urzędów pocztowych na odpowiadanie na stale rosnącą w sezonie świątecznym liczbę listów kierowanych do Św. Mikołaja.

W latach 40. ubiegłego wieku liczba ta wzrosła do tego stopnia, że amerykańska poczta zwróciła się do organizacji charytatywnych, grup społecznych oraz przedsiębiorstw o pomoc w odpowiadaniu na korespondencję od dzieci.

Tak zrodził się program „Operation Santa”, który w tym roku obchodzi już swoją 110. rocznicę.

 

Źródło: usps operation santa
Foto: YouTube, istock/opolja

 

Czytaj dalej

News USA

Elektroniczne zawieszki bagażowe wprowadzają Alaska Airlines. Nie będzie konieczne nadanie walizki

Opublikowano

dnia

Autor:

Alaska Airlines poinformowała w zeszłym tygodniu, że jako pierwsza amerykańska linia lotnicza uruchomiła program elektronicznych znaczników bagażowych, umożliwiający podróżnym oznakowanie własnego bagażu za pomocą aplikacji mobilnej linii lotniczej, jeszcze zanim dotrą na lotnisko.

Linia lotnicza poinformowała, że jej 2500 członków Alaska Mileage Plan zacznie otrzymywać elektroniczne znaczniki.

Ci elitarni członkowie, którzy zostali włączeni do pierwszej tury programu, podróżowali w ciągu ostatniego roku i odprawili co najmniej jeden bagaż oraz byli jednymi z pierwszych, którzy zarejestrowali się, aby używać tagów.

Urządzenia o wymiarach trzy na pięć cali są aktualizowane informacjami o locie gościa za pośrednictwem aplikacji mobilnej Alaska Airlines podczas procesu odprawy.

REKLAMA REKLAMA

Etykiety zasadniczo pozwalają klientom na udanie się bezpośrednio do strefy zrzutu bagażu po przylocie, skracając czas spędzany w holach lotniskowych o 40%.

Urządzenia nie wymagają ładowania ani baterii, a pracownicy przetestowali ich wytrzymałość, przejeżdżając po nich ciężarówką.

Aktywacja odbywa się poprzez przyłożenie telefonu używanego do odprawy do przywieszki bagażowej, która posiada antenę, która odczytuje informacje przesyłane z telefonu. Na ekranie zawieszki zostają wyświetlone informacje o locie gościa.

Elektroniczna zawieszka bagażowa będzie dostępna do zakupu dla wszystkich gości Alaska Airlines od 2023 roku.

Będzie działać na wszystkich sprzedawanych lotach Alaska Airlines obsługiwanych przez Alaska Airlines, Horizon Air i SkyWest Airlines.

Oprogramowanie do urządzenia dostarcza holenderska firma BAGTAG.

Elektroniczne znaczniki znalazły się na liście Best of What’s New 2022 magazynu Popular Science.

„Przetestowaliśmy nasze elektroniczne zawieszki bagażowe podczas niezliczonych lotów w całym kraju, w tym na trasach międzynarodowych, na których latają Alaska Airlines, i urządzenia działały dokładnie tak, jak powinny” — powiedział Charu Jain, starszy wiceprezes ds. merchandisingu i innowacji linii.

„Zbierzemy opinie od naszej pierwszej fali użytkowników, zanim urządzenia będą dostępne do zakupu dla wszystkich naszych gości na początku przyszłego roku”.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: Alaska Airlines, istock/Digitalmediapro
Czytaj dalej

News Chicago

Słynny bożonarodzeniowy dom Tinley Park już błyszczy się ponad 200 tys lampek i 400 figurek. Musisz go zobaczyć!

Opublikowano

dnia

Autor:

Słynny w okresie świątecznym dom w Tinley Park powrócił na kolejny sezon, większy i jaśniejszy niż kiedykolwiek. Tysiące widzów przybywa każdego roku, aby go zobaczyć.

Zaraz po Halloween 80-osobowa ekipa zaczęła projektować ekspozycję. Świąteczna wystawa obejmuje trzy domy przy Avon Lane.

Świecące arcydzieło powstało po raz pierwszy w 1996 roku i od tego czasu rośnie w siłę.

„Moją ulubioną częścią są domowe rzeczy, wiesz, mamy te wszystkie małe, domowej roboty wioski i domy, które zbudowaliśmy. Mamy nasz diabelski młyn, mamy naszą karuzelę, wszystko, co się rusza, jest tym, co dzieci i ludzie naprawdę lubią” – powiedział Dominic Kowalczyk, właściciel.

REKLAMA REKLAMA

Co roku Kowalczyk przekazuje hojną darowiznę na rzecz lokalnej organizacji charytatywnej. W zeszłym roku był w stanie przekazać 35 000 $ i ma nadzieję, że w tym roku uda mu się to powtórzyć.

„Zbieramy pieniądze na ‘Together We Cope’” – wyjaśnia Kowalczyk.

Oczekuje się, że przez cały miesiąc obszar będzie pełen widzów, którzy będą robić zdjęcia i cieszyć się tym miejscem.

Dekoracje znajdują się pod adresem 17321 Avon Lane, Tinley Park, można je podziwiać od 5:00PM do 10:00PM do 31 grudnia.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube, fb
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

styczeń 2016
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu