Połącz się z nami

News Chicago

Wieczorem ostatnie orędzie prezydenta Baracka Obamy. Wśród gości w Kongresie również mieszkańcy Chicago

Opublikowano

dnia

Prezydent Barack Obama wygłosi dziś ostatnie w czasie swojego urzędowania w Białym Domu orędzie o stanie państwa. Coroczny rytuał to obowiązek szefa amerykańskiego rządu, w tym roku ze względu na prawybory nieco przyspieszony.

O godzinie 20.00 czasu chicagowskiego Obama przedstawi dziś obraz sytuacji Stanów Zjednoczonych skierowany jednak bardziej do obywateli niż do polityków ze względu na koniec swoich urzędowania. Sytuacja jest analogiczna do Polski przed wyborami, Obama wbrew roztaczanemu przez konserwatystów widokowi USA w ruinie przedstawi wizję kraju wyzwolonego z kryzysu z wielkim perpektywami.

 Zobacz ORĘDZIE Baracka OBAMY

[youtube id=”WweX6_cAV5Q” width=”620″ height=”360″]

Specjalni goście

Godzinnego orędzia State of the Union na Kapitolu wysłuchają specjalni goście, wśród nich obok Michelle Obama zasiądą uchodźcy z Syrii i Meksyku, co ma być dowodem słuszności polityki prezydenta przyjmowania imigrantów z Bliskiego Wschodu. Na 10 miesięcy przed wyborami ocena dwóch kadencji Obamy jest jednak dla niego druzgocząca, choć oficjalnie przy 5-proc. bezrobociu i niezłych notowaniach gospodarki nie jest z USA źle.

Sondaże bezlitosne dla Obamy

Ankiety nie pozostawiają jednak złudzeń, prawie 70 proc. Amerykanów ocenia prezydenta fatalnie, co skrzętnie wykorzystuje choćby Donald Trump wytykający błędy polityki zagranicznej Białego Domu.

Cedric Rowland oraz Gloria Balenski z Chicago będą siedzieć w loży podczas ostatniego już orędzia o stanie państwa. Prezydent Barack Obama wygłosi je przed połączonymi Izbami Kongresu Stanów Zjednoczonych. Zakłada się, że podsumuje osiem lat swoich rządów.

Relacja Sławomira Sobczaka

Gloria Balenski po 34 latach prawie straciła swoją pracę i ubezpieczenie zdrowotne. Jednak dzięki działaniom prezydenta Baracka Obamy udało jej się zachować świadczenia oraz nadal pracować w przemyśle elektronicznym.

Balenski w 2012 roku przeszła również zawał serca, jednak i z tej sytuacji wyszła obronną ręką. Mieszkanka Chicago napisała list do prezydenta Obamy w podziękowaniu za jego poczynania. Z pewnością ponad 11 milionom Amerykanów korzystających z Obamacare takie historie się spodobają, ale że za to i inne pomysły pomocy socjalnej płaci klasa średnia i bankrutujące kampanie ubezpieczeniowe, z pewnością prezydent Barack Obama dziś nawet nie wspomni.

W loży z pierwszą damą

Z kolei Cedric Rowland od trzech lat pomaga mieszkańcom Chicago w procedurach ubezpieczenia Obamacare. Dzięki niemu wiele osób dowiedziało się w jaki sposób mogą skorzystać z priorytetowej ustawy prezydenta Baracka Obamy.

Mieszkańcy Chicago zasiądą w loży wraz z pierwszą damą Michelle Obama. Orędzie o stanie państwa będzie transmitowana we wtorek o godzinie 8 wieczorem

Sławomir Sobczak
redakcja@radiodeon.com
Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: abc7chicago.com
Foto: commons.wikimedia.org

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Uwaga: Nocny zimowy zakaz parkowania w Chicago zacznie obowiązywać 1 grudnia. Nie narażajcie auta na odholowanie

Opublikowano

dnia

Autor:

Zakaz parkowania obejmuje ponad 100 mil miejskich ulic. Nie przestrzeganie go grozi odholowaniem samochodu i grzywną w wysokości od 235 dolarów dla właściciela. Ograniczenia obowiązują niezależnie od opadów śniegu od 3:00 nad ranem do 7:00 rano w okresie od 1 grudnia do 1 kwietnia, jak podaje miejski wydział Department of Streets and Sanitation.

Oznakowanie jest umieszczane na stałe wzdłuż tras, których zakaz dotyczy a departament umieści ulotki na samochodach jako dodatkowe przypomnienia przed wprowadzeniem ograniczeń.

Mapę ulic objętych zakazem można znaleźć na stronie internetowej miasta.

Osoby, które ignorują wyznaczoną strefę zakazu parkowania, muszą zapłacić minimalną opłatę za holowanie w wysokości 150 USD oprócz mandatu w wysokości 60 USD i początkowej opłaty za przechowanie samochodu w wysokości 25 USD.

Samochody odholowywane są na duży miejski parking przy 10301 S. Doty Avenue lub 701 N. Sacramento Boulevard.

Zakazy dotyczące parkowania w mieście zostały wdrożone po całkowitym zablokowaniu ruchu na drogach, które nastąpiło podczas dużych burz śnieżnych w 1967 i 1979 roku.

Miasto uważa, że zakaz parkowania na „krytycznych drogach” zapewnia, że ​​pługi i ciężarówki z solą mogą szybko zareagować na zimowe burze.

Kierowcy mogą również odwiedzić stronę chicagoshovels.org lub zadzwonić pod numer 311, aby dowiedzieć się, czy ich pojazd został odholowany z powodu zakazu.

Oddzielny zakaz parkowania związany ze śniegiem obowiązuje na 500 milach innych dróg, gdy jest minimum 2 cale śniegu — niezależnie od pory roku.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/aapsky
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Kobieta porwana 50 lat temu odnalazła się. Jej siostra z Aurory nigdy nie straciła nadziei na ponowne spotkanie

Opublikowano

dnia

Autor:

To spotkanie jednej rodziny to prawdziwy, wczesnoświąteczny cud. Kobieta, która zaginęła ponad 50 lat temu, została odnaleziona w Forth Worth w Teksasie. Podczas gdy większość jej rodziny, w tym matka, jest teraz z nią, jedno z jej rodzeństwa mieszka w Illinois. Nadchodzące święta spędzą razem.

Rebecca Del Bosque, która mieszka w Aurorze, spędziła dziesięciolecia próbując znaleźć swoją siostrę. Nigdy nie porzuciła nadziei na jej odnalezienie i wg niej, właśnie to sprowadziło jej siostrę do domu.

Historia zniknięcia Melissy Highsmith prześladowała jej rodzinę od 51 lat. Poszukiwanie przez internet w końcu przyniosło skutek.

„Rozmawiałam przez telefon z moją siostrą i obie zaczęliśmy płakać”- mówi Del Bosque.

Jej młodsza siostra Sharon Highsmith, przebywająca obecnie w Hiszpanii, także spędziła lata na poszukiwaniach.

Poszukiwania zakończyły się sukcesem dzięki serwisowi Ancestry.com, a rodzina nie mogła uwierzyć w swoje szczęście.

„Mój tata pasował do jednego z jej dzieci w wieku 23 lat i mnie” – wyjaśnia Highsmith. „Moja siostra dopasowała się do dwójki swoich dzieci na Ancestry.com”.

W końcu, z pomocą entuzjasty genealogii, udało im się dojść do Melissy.

Melissa Highsmith miała zaledwie 22 miesiące, kiedy jej opiekunka odebrała ją z ich domu w Fort Worth w Teksasie w sierpniu 1971 roku. Opiekunka zniknęła z Melissą, która dorastała w Fort Worth, nie wiedząc, że została porwana.

Ojciec Jeffrie Highsmith powiedział:

„Powiedzieli:„ Tato, ona żyje ”, a ja zacząłem płakać, a po 51 latach to takie wzruszające”.

Podczas gdy Melissa przyzwyczaja się do nowej rzeczywistości, siostra z Aurory, której jeszcze nie poznała, przygotowuje się do tego, co z pewnością będzie jej najbardziej wyjątkowym okresem świątecznym.

„To jest to, na co nie mogę się doczekać najbardziej, jak kupienie jej czegoś i przyjście, by spojrzeć jej w twarz, przytulić ją, pokochać ją, po prostu usiąść obok niej i mieć starszą siostrę po raz pierwszy w życiu” – powiedziała Del Bosque.

Melissa jest najstarszą z czwórki rodzeństwa. Wielu z nich po raz pierwszy spotka się w Boże Narodzenie.

 

Źródło: cbs
Foto: YouTube
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Amerykańscy żołnierze lecący do Polski lądowali awaryjnie na O’Hare. Czujniki wskazały na zagrożenie pożarem

Opublikowano

dnia

Autor:

Samolot Boeing 747 przewożący personel wojskowy został zmuszony do awaryjnego lądowania na lotnisku O’Hare w poniedziałek po południu. Żołnierze zmierzali do Poznania.

Samolot był w powietrzu przez 58 minut po wylocie z Topeki w Kansas. Wylądował w Chicago o 3:49 PM po tym, jak członkowie załogi zostali zaalarmowani o niebezpieczeństwie w przedziale ładunkowym.

Funkcjonariusze straży pożarnej w Chicago poinformowali, że czujnik samolotu powiadomił załogę o możliwym pożarze. Ratownicy czekali na lądowanie maszyny na O’Hare i sprawdzili ją gdy tylko bezpiecznie znalazła się na ziemi.

314 członków personelu wojskowego na pokładzie samolotu zostało ewakuowanych, ale urzędnicy twierdzą, że nie znaleziono ognia. Nie zgłoszono także żadnych obrażeń.

Atlas Air wydał następujące oświadczenie w odpowiedzi na incydent:

„Możemy potwierdzić, że [lot] wylądował bezpiecznie po otrzymaniu informacji o potencjalnej nieprawidłowości w przedziale ładunkowym wkrótce po wylocie z Topeka w stanie Kansas (FOE).

Załoga postępowała zgodnie ze wszystkimi standardowymi procedurami i bezpiecznie skierowała się do Chicago w stanie Illinois (ORD). Jako środek zapobiegawczy władze Chicago przeprowadziły inspekcję samolotu po przylocie i ustaliły, że wszyscy pasażerowie mogą bezpiecznie opuścić samolot.

Nasz zespół bada przyczynę tego incydentu i będzie pracował nad bezpiecznym przywróceniem samolotu do eksploatacji”.

To drugie awaryjne lądowanie samolotu wojskowego w Chicago w ciągu tygodnia. W zeszły poniedziałek rządowy samolot został zmuszony do lądowania na lotnisku Midway po tym, jak podobno uderzył w ptaka.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

styczeń 2016
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu