Połącz się z nami

News Chicago

„Wiem o jaką Polskę chcę walczyć”. Kandydat na posła w Sejmie, Filip Frąckowiak z wizytą w Chicago

Opublikowano

dnia

25 października obywatele Polski będą oddawać swój głos w wyborach parlamentarnych. Walka wyborcza trwa już od miesięcy zarówno w obozach lewej jak i prawej strony parlamentu. Jednym z kandydatów na posła jest obecny radny Warszawy Filip Frąckowiak, którego rodzina jest mocno związana z Chicago. Radny przebywał z kilkudniową wizytą w wietrznym mieście.

Dla Filipa Frąckowiaka jednym z priorytetów jest podtrzymywanie kultury polskiej Polonii mieszkającej zarówno za wschodnią granicą kraju, jak na zachodzie, w Stanach Zjednoczonych.

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/frackowiak-5″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

„Drugim priorytetem po bezpieczeństwie Polski dla mnie jest współpraca z Polakami mieszkającymi za granicą, zarówno tymi na wschodzie, jak i z Państwem w Stanach Zjednoczonych. Chciałbym, aby państwo polskie pomogło Państwu podtrzymywać kulturę polską, dlatego, że póki co, jest ona na Państwa barkach”.

REKLAMA REKLAMA

Rodzina Filipa Frąckowiaka od dekad związana jest z wietrznym miastem. Sam radny mieszkał tu wielokrotnie

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/frackowiak-3″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

„Chicago w mojej rodzinie jest obecne od dekad ze względu na mamę, tatę i świętej pamięci Józefa Szaniawskiego. Dlatego czuję się tak związany z Chicago. Mieszkałem tutaj wielokrotnie, po wiele miesięcy. Mogę powiedzieć, ze mieszkając na Belmoncie mając siedem lat trochę jestem jakby stąd”.

Jednym z planów kandydata jest stworzenie dobrych warunków rozwoju dla młodych ludzie. Szczególnie ważne jest stworzenie nowych miejsc pracy

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/frackowiak-4″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

„Mam co zaproponować Polakom i wiem o jaką Polskę chcę walczyć, dlatego nie mówię, że moją zaletą jest to, ze mam 35 lat. Na pewno Polsce potrzeba szansy dla młodych, nie w polityce, ale w ekonomii i chodzi o to, żeby zwiększyć możliwości zwiększania się miejsc  pracy”.

Filip Frąckowiak jest absolwentem Collegium Civitas na którym ukończył Stosunki Międzynarodowe. W latach 2007-2011 pracował w redakcji zagranicznej TVP Info. Od 2012 roku jest dyrektorem Izby Pamięci Pułkownika Kuklińskiego, a od 2014 radnym miasta Warszawy.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

Znaleziono poszukiwaną od niedzieli mieszkankę z Algonquin. Jej ciało wyłowiono z rzeki

Opublikowano

dnia

Autor:

Ciało wydobyte w poniedziałek rano z Fox River w Carpentersville zostało pozytywnie zidentyfikowane przez biuro koronera powiatu Kane jako ciało kobiety z Algonquin, która zaginęła w niedzielę.

52-letnia Kimberly Koerner z Algonquin została znaleziona w wodzie w pobliżu dróg Bolz i Williams około 8:40 rano, jak poinformował koroner Rob Russell. Sekcja zwłok zaplanowana jest na środę.

Nie podano żadnych informacji na temat możliwej przyczyny śmierci, ale nie ma widocznych ani jawnych oznak, że była ofiarą morderstwa, czytamy w komunikacie.

Koerner była ostatnio widziana około 9 rano w niedzielę, gdy spacerowała przed sklepem Jewel-Osco przy 1501 E. Algonquin Road, poinformował Departament Policji w Algonquin.

REKLAMA REKLAMA

Połączenie między zaginioną kobietą a ciałem w rzece zostało ustalone po udostępnionej informacji, że ofiara była ubrana w biały zimowy płaszcz, w tym samym kolorze, jaki miała na sobie Koerner, kiedy była widziana po raz ostatni, podała policja Algonquin i Carpentersville.

Członkowie rodziny zgłosili zaginięcie Koerner w niedzielę rano, a policja w Algonquin wydała ostrzeżenie po znalezieniu jej torebki, telefonu i kluczy na parkingu przed sklepem.

Poproszono o pomoc opinię publiczną, podając rysopis kobiety.

Policja ustaliła, że Koerner była w drodze do Jewel-Osco, ale nie weszła do sklepu.

„Od tego czasu (zaginęła) podjęto wiele działań dochodzeniowych, w tym użyto dronów i wielu jednostek K-9″

Zdjęcia z kamery przy dzwonku do drzwi pokazały, jak Koerner spaceruje samotnie po Greenridge Avenue, w okolicy znajdującej się na południowy zachód od sklepu, zaledwie kilka przecznic od rzeki.

Nie ujawniono informacji o tym, kto odkrył jej ciało w rzece.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

45 osób zginęło w katastrofie lotu 553 w pobliżu Midway. 8 grudnia minie 50 lat od tej tragedii

Opublikowano

dnia

Autor:

W tym tygodniu przypada 50. rocznica katastrofy lotniczej w Chicago. 8 grudnia 1972 roku samolot United Airlines 737 rozbił się w pobliżu międzynarodowego lotniska Midway.

Lot 553 leciał z Waszyngtonu do Omaha z zaplanowanym międzylądowaniem w Chicago. Samolot podchodził do lądowania gdy doszło do katastrofy.

Maszyna uderzyła w drzewa i dachy wzdłuż West 71st Street, po czym uderzyła w dom, zabijając 43 osoby na pokładzie samolotu i dwie osoby w domu.

Wśród ofiar była 29-letnia Michele Clark, pionierka w branży telewizyjnej, zaczynająca karierę w CBS 2. Zginęła w katastrofie lotniczej około pięć miesięcy po tym, jak została mianowana korespondentką sieci.

REKLAMA REKLAMA

Jej pamięć została uhonorowana w postaci imienia szkoły – Michele Clark Magnet High School znajduje się w zachodniej części Chicago.

 

 

Źródło: cbs
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Sprawdźcie swoje ogrzewanie. 12 osób zatruło się czadem w kościele baptystów na South Side

Opublikowano

dnia

Autor:

Przedstawiciele straży pożarnej poinformowali, że 12 osób zostało hospitalizowanych po wycieku tlenku węgla w kościele w południowej części Chicago.

Tuż po godz. 1.00PM w niedzielę wezwano straż pożarną Chicago do kościoła baptystów w New Philadelphia z powodu doniesień o zapachu gazu i złym samopoczuciu kilkunastu osób.

Kiedy ekipy strażackie przybyły do kościoła, zbadały powietrze i stwierdziły wysoki poziom tlenku węgla.

Poszkodowani zostali przewiezieni do dwóch szpitali, w tym do University of Chicago Medical Center, w stanie od dobrego do poważnego. Ekipy komunalne stwierdziły, że przyczyną wycieku były wadliwe części pieca grzewczego.

REKLAMA REKLAMA

Duchowny Darryl Person zaznaczył, że jest to dobre przypomnienie dla wszystkich, aby sprawdzili swoje systemy grzewcze.

„Upewnij się, że twój piec jest dobrze sprawdzony, jeśli coś wyczujesz, wezwij straż pożarną, nie bądź bohaterem, ponieważ tlenek węgla jest tym, co nazywają „cichym zabójcą”. 

 

Źródło: fox32, abc7
Foto: abc7
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

październik 2015
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu