Połącz się z nami

spoleczne

„Akceptacja przychodzi łatwiej, jeśli nie spodziewasz się po drugim doskonałości”. Jak przezwyciężyć swoje różnice

Opublikowano

dnia

Wszyscy wnosimy do małżeństwa przekonania, tradycje i przesądy w związku z pewnymi sprawami dotyczącymi związku małżeńskiego. Jednakże z faktu, że małżonkowie posiadają różne przekonania, nie wynika, że nie mogą wypracować satysfakcjonujących obojga rozwiązań.

Problemy powstają jednak wówczas, gdy partnerzy nie są zdolni lub nie chcą, zrozumieć swych myśli i uczuć.

Zaakceptowanie wzajemnych różnic i dostosowanie się do nich jest niezbędne w budowaniu zdrowego związku. Zanim mężczyzna i kobieta się pobiorą, mieszkają oddzielnie przez dwadzieścia lub trzydzieści lat. Rozwijają osobiste nawyki i wartości. Po ślubie mieszkają razem, jedzą razem, śpią razem i oddają się sobie wzajem. Zaczynają odsłaniać przed sobą swe ciała, umysły oraz najgłębsze ambicje. Wcześniej mogli nie traktować tego jak atak na własną prywatność. Silne pragnienie przyciągało ich do siebie i poświęcali wiele z własnych osobistych pragnień, by nie zakłócać harmonii swego związku. Wzajemna miłość tworzyła w nich pewien rodzaj zespolenia.

Różnice mogą wzbogacić związek

W miarę zdobywania do siebie zaufania, mąż i żona stopniowo coraz mniej ukrywają swe różnice. Ludzkie niedoskonałości stają się dla nich coraz bardziej widoczne. Wzrastali w różnych rodzinach i różnych środowiskach. Możliwe też, że pochodzą z różnych klas społecznych, różnych regionów, a może nawet i z różnych krajów. Mogli utożsamiać się z różnymi szkołami, religiami, filozofiami, kulturami i poglądami politycznymi. Dlatego też nieporozumienia, niezgoda i konieczność dostosowania się powinny być brane pod uwagę.

REKLAMA REKLAMA

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi. Gdy dwoje ludzi łączy się ze sobą, naturalnie łatwiej im jednoczyć się wokół swych podobieństw. Różnice mogą dzielić. Jednakże gdy wzajemnie się akceptujemy, różnice mogą także ubogacić związek. Akceptujcie w sobie podobieństwa i różnice

Porozmawiajcie ze sobą o tym, na ile jesteście podobni lub różni w następujących dziedzinach:
osobowość, wartości, przekonania i systemy etyczne
rodzina, pochodzenie i kultura
poziom wykształcenia
religia
hobby i spędzanie wolnego czasu

JA i MY

Opowiedzcie, jak każde z was odebrało osobiście jakieś ważne wydarzenie, które oboje przeżyliście. Stwórzcie obrazek, zacznijcie od namalowania dwu nakładających się kół. Gdzie powstaje część wspólna, napiszcie „MY” i zanotujcie wszystkie rzeczy, które symbolizują wasze podobieństwa. W pozostałych częściach kół, które się nie nakładają, napiszcie „JA” i umieśćcie tam listę tych rzeczy, które symbolizują waszą indywidualność.

Biorąc pod uwagę wartości i przekonania, w jakich zostaliście wychowani, jak sobie radzicie z zaakceptowaniem drugiego, zwłaszcza jego różnic?

Co potraficie zaakceptować w swoim partnerze?

„Akceptacja przychodzi łatwiej, jeśli nie spodziewasz się po drugim doskonałości. Akceptacji pomaga także stałe posiadanie przed oczami wszystkich jego dobrych cech.”
Annie and Steve Chapman

Źródło: deon.pl
Foto: Flickr.com/ JD Hancock

REKLAMA REKLAMA

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Jak spisać polski testament mieszkając w USA? Mecenas Leszek Lis wskazuje na różnice między USA a Polską.

Opublikowano

dnia

Autor:

Na antenie Radio Deon Chicago mecenas Leszek Lis tłumaczył sprawy związane z prawem spadkowym. Jak przygotować testament w Polsce, by był ważny w USA?

Mecenas Leszek Lis mówił o błędach popełnianych w czasie sporządzania testamentu i o tym, że każdy dokument musi być sądownie zbadany pod kątem prawnych wymogów.

Gość Radio Deon wyjaśniał kwestie ważne dla osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych, ale mających majątek w Polsce.

W przypadku dysponowania nieruchomością w Polsce decyzję co do jej dziedziczenia musi podjąć sąd polski. Jest to pewien problem, na który można zaradzić przygotowując osobny dokument dotyczący wyłącznie tego majątku w formie własnoręcznej, a nie w formie aktu notarialnego.

REKLAMA REKLAMA

Testament napisany własnoręcznie nie potrzebuje opieczętowania. Musi być jednak odpowiednio skonstruowany, aby był ważny.

Poza nieruchomościami powinniśmy także pomyśleć o kontach bankowych w Polsce, jeśli odkładamy tam emeryturę. Dziedziczenie tych pieniędzy także powinniśmy uregulować.

Warto być przygotowanym na wszelkie ewentualności jakie niesie życie i nie zostawiać rodziny z problemem nieuregulowanej sprawy spadkowej.

Dla wszystkich zainteresowanych sprawami spadkowymi podajemy numery telefonów do kancelarii mecenasa Leszka Lisa:  773 244 1190 oraz 773 744 2412.

 

Foto:Flickr/John Marino/

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Czekają nas nowe obostrzenia. Czy restauracje będą tylko dla zaszczepionych?

Opublikowano

dnia

Autor:

Statystyki dotyczące zachorowań na COVID-19 wciąż rosną w Illinois. Możliwe, że zostaną wprowadzone bardzie rygorystyczne środki ostrożności.

W tej chwili obowiązuje nakaz noszenia maseczek w pomieszczeniach i zachowanie dystansu społecznego.

Gubernator JB Pritzker zachęca jednak władze lokalne do wdrażania bardziej rygorystycznych obostrzeń, jeśli uznają je za stosowne. Czynnikiem decydującym ma być wskaźnik transmisji i infekcji w danej okolicy.

Chicago jest jednym z regionów, które same rozważają rozszerzenie reżimu sanitarnego w miarę wzrostu liczby przypadków. Burmistrz Lori Lightfoot powiedziała w tym tygodniu, że urzędnicy miejscy rozważają różne strategie w celu ograniczenia rozprzestrzenianie się wirusa.

REKLAMA REKLAMA

Komisarz Chicago Department of Public Health, dr Allison Arwady, powiedziała na początku tego miesiąca, że ​​być może będzie brany pod uwagę wymóg szczepienia w przypadku niektórych działań i miejsc publicznych.

Jednak Pritzker nie myśli o wprowadzeniu takiego wymogu w całym stanie.

Lightfoot, rozmawiając w poniedziałek z mediami, powiedziała – „Przyglądamy się wielu różnym strategiom, które mogą nam pomóc w radzeniu sobie z tym najnowszym wzrostem, ale zawsze robimy to we współpracy i w komunikacji z osobami i firmami, których to dotyczy”. „Nie narzucamy niczego jednostronnie”.

Lightfoot i inni urzędnicy publiczni wyrazili zaniepokojenie rosnącą liczbą nowych zachorowań zarówno w mieście, jak i w stanie Illinois. Miasto tylko w poniedziałek zgłosiło prawie 1000 nowych przypadków COVID-19, co skłoniło do dyskusji na temat rozszerzenia potencjalnych strategii przeciwdziałania pandemii.

Lori Lightfoot  wyklucza zastosowanie tak zdecydowanych posunięć jak całkowity lockdown. Wyklucza również wprowadzenie polityki jaką uchwalono w Nowym Jorku. Tamtejsze przepisy wymagają od wszystkich prywatnych firm narzucenia swoim pracownikom przymusowych szczepień.

„Nie zobaczymy tego tutaj, w Chicago”, powiedziała na początku tego miesiąca.

Arwady powiedziała, że miasto rozważy objęcie większej liczby firm i miejsc zakazem wstępu dla gości i klientów nieszczepionych.

„Czy możemy zacząć wymagać dowodu szczepienia w przypadku większej liczby aktywności i miejsc publicznych? Tak, myślę, że możemy” – powiedziała.

Miejskie obiekty sportowe, w tym United Center, ustanowiły wymagania dotyczące szczepień lub negatywnych testów dla swoich klientów. Ale pomysł może dotyczyć również niektórych firm, w tym w restauracji i sal koncertowych. Rozważane są także ograniczenia liczby osób w obiektach.

Na tą chwilę gubernator Illinois J.B. Pritzker podkreśla, że głównym celem jego administracji będzie egzekwowanie obecnie istniejących mandatów dotyczących masek, ale powiedział, że nie wyklucza dodatkowych kroków w przyszłości.

„Patrzymy na wszystko, co zostało zrobione w ciągu ostatnich kilku lat, ale tak naprawdę skupiamy się na upewnieniu się, że ludzie przestrzegają wymagań dotyczących noszenia maseczek w pomieszczeniach” – powiedział. „Dziękuję wszystkim, którzy to robią”.

 

Żródło: nbc, twitter

Foto: YouTube, Twitter, pixabay/ HakanGERMAN, Flickr/ Chad Davis

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Adwent

Niesamowita świąteczna akcja dla potrzebujących rodzin w Elgin. Oni także będą się cieszyć Bożym Narodzeniem

Opublikowano

dnia

Autor:

Społeczność Elgin jednoczy się w świątecznej akcji pomocy. Dzięki hojności darczyńców wiele potrzebujących wsparcia rodzin będzie mogło cieszyć się Bożym Narodzeniem.

Armia Zbawienia i Centrum Kryzysowe Społeczności Elgin połączyły swoje siły, aby zorganizować to wydarzenie.

„Dzięki połączeniu jesteśmy w stanie uzyskać wsparcie naszych wolontariuszy i darczyńców, co pomaga nam w zapewnieniu tej akcji sukcesu” – powiedziała Melissa Owens z Community Crisis Center.

Dla każdej, zarejestrowanej rodziny przygotowana została osobna paczka, a w niej zabawki dla dzieci, piżama i produkty na świąteczny obiad, łącznie z indykiem. W paczkach umieszczono 3-5 prezentów na dziecko, każdy oddzielnie zapakowany i gotowy do otwarcia w Boże Narodzenie.

REKLAMA REKLAMA

Z pomocy korzysta prawie 800 rodzin. Każda z nich była umówiona tak, by przy odbiorze paczek mogła zachować dystans społeczny i nie dopuścić do zbytniego zatłoczenia placówki. Dla wielu, którzy zmagali się z pandemią przez ostatnie półtora roku, pomoc jest bardziej potrzebna niż kiedykolwiek.

„Chcemy tylko upewnić się, że dzieci dostaną zabawki na całym świecie. Wszyscy powinni cieszyć się świętami Bożego Narodzenia” – powiedziała kapitan Linnea Forney z Armii Zbawienia.

 

 

Źródło: abc7

Foto:pixabay/Bru-nO / Bob_Dmyt 

 

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

październik 2015
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu