Połącz się z nami

Finanse Chicago

Pułapki Emerytalne, których należy unikać. Radzi Dariusz Godlewski z firmy Financial Wealth Alliance

Opublikowano

dnia

Nie ma wątpliwości, że planowanie emerytury jest  procesem długotrwałym i dość  skomplikowanym. Oznacza to, że ciągle należy być na  bieżąco i uaktualniać swoje informacje pod względem  zmieniających się przepisów podatkowych, oraz wahań rynku, co powoduje konieczność ciągłego dopasowywania planu emerytalnego do zaistniałych okoliczności.

Ponieważ , zaprojektowanie opowiedniej strategii wymaga właściwej interpretacji  wszystkich czynników zewnętrznych, dlatego też łatwo jest coś przeoczyć. Małe potknięcia nie mają  tutaj aż tak dużego znacznia, ale niektóre decyzje mogą całkowicie zniszczyć plan emerytalny. W związku z tym będziemy dzisiaj omawiać podstawowe pułapki, których należy sie wystrzegać.

Posłuchaj rozmowy Jarka Maculewicz i Dariusza Godlewskiego z firmy Financial Wealth Alliance
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/05-finanse-chicago-pulapki-i-emerytalne” comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Brak planu finansowego – Jak można sobie wyobrazić, jest to sytuacja nie do pomyślenia, aczkolwiek  (niestety!) spotykana. Należy przy tym nadmienić, że aby osiągnąć sukces emerytalny musimy założyć  swój plan stosunkowo wcześnie, tak aby nie obudzić się kiedy jest już za późno. Przy czym zabezpieczenie przyszłości  emerytalnej bez właściwego planu finansowego, jest praktycznie niemożliwe.Dariusz-1-Internet-size-960pix

Ignorowanie zaistniałych zmian zewnętrzych – Musimy zdawać sobie sprawę, że nie osiągniemy satysfakcjonizujących wyników, jeśli będziemy przymykać oczy na zaistniałe zmiany zewnętrzne. Plan emerytalny wymaga ciągłego, corocznego monitorowania i dopasowywania zaistniałych okoliczności do naszej osobistej sytuacji.

Lekceważenie kosztów podatkowych –Jak sądzisz co się stanie ze stawkami podatkowymi  w przyszłości? Będą one się zmieniać w zależności od zadłużenia państwa oraz potrzeb rządu. Na dzień dzisiejszy większość  prognoz wskazuje tendencję wzrostową. Dlatego też naszym celem jest minimalizowanie kosztów i  przeznaczanie jak najmniejszą części naszych oszczędności na cele podatkowe.

Nie uwzględnianie wydatków związanych z ochroną zdrowia – Czy w dzisiejszych czasach jest coś droższego niż opieka zdrowotna? Czy posiadamy jakiś inny wydatek, który z każdym rokiem wzrasta tak dynamicznie jak cena ubezpieczenia zdrowotnego? Musimy zdać sprawę z tego, że będzie to największy nakład pieniężny jakiemu jesteśmy zobligowani sprostać podczas naszej emerytury. Zwykle też jest to przyczyną „numer jeden” naszej ruiny finansowej na emeryturze.

Posiadanie błędnego pojęcia względem inwestycji– Czy jesteś przygotowany na kolejną korektę rynku, która z pewnością nadejdzie?

Bardzo prawdopodobne jest to, że zanim dotrzemy do naszej upragnionej emerytury, będziemy zmuszeni przejść przez prawdziwe pole minowe. Aby przetrwać, potrzebujemy odpowiednie narzędzia, strategię oraz zasób informacji. Można nas znalezć nas na stronie internetowej www.FinancialWealthAlliance.com lub kontaktując się bezpośrednio z Dariuszem Godlewskim (847)312-3454.

 

Investment Advisory Services offered through Brookstone Capital Management LLC, a SEC Registered Investment Advisor. Any statement contained herein are not intended to be construed as tax advice.  You should consult your tax advisor as to any tax or related matters.  The information and opinions contained herein are provided by third parties and have been obtained from sources believed to be reliable, however, we make no representation as to its completeness or accuracy.  The information is not intended to be used as the sole basis for financial decisions, nor should it be construed as advice designed to meet the particular needs of an individual’s situation. Content is provided for informational purposes only and is not a solicitation to buy or sell any products mentioned.

Czytaj dalej
Reklama

Finanse Chicago

Jak zmaksymalizować swoje konta emerytalne? Na pewno musisz unikać zasady „Set It and Forget It”

Opublikowano

dnia

W zeszłym tygodniu pisałem o zmianach wprowadzanych przez niektóre firmy w odniesieniu do „pension plans”, polegajacych na ich zamrożeniu lub zakończeniu. Temat ten kontynuowaliśmy podczas ostatniej audycji radiowej, gdzie były podane konkretne rozwiązania zmierzające do minimalizowania skutków przekształceń zachodzących w planach oferowanych przez pracodawców oraz ich ewentualnego przenoszenia na indywidualne plany emerytalne. Tym razem, chciałbym poświęcić nieco uwagi maksymalizowaniu zysków na indywidualnych planach emerytalnych. 

Utrata  „pension plans”oznacza dla nas przejęcie odpowiedzialności za planowanie emerytalne przy pomocą kont indywidualnych takich jak: 401K , 403 (b) s, czy IRA. Wprawdzie można się tutaj sprzeczać co do efektywności wymienionych wyższej narzędzi, aczkolwiek (jak pokazują dane statystyczne), korzysta z nich wiele milionów Amerykanów, gromadząc przy ich pomocy biliony dolarów. Związku z ich popularnością, myślę, że bardzo przydatnym będzie udzielenie kilku wskazówek , dotyczących maksymalizowania zysków przy zastosowaniu tego rodzaju kont.

Dariusz Godlewski

Dariusz Godlewski

Wpłaty-powinniśmy wpłacać maksymalnie tyle, ile jest to możliwe. Pamiętaj, różne rodzaje planów mają różne limity składek. Zrozumienia zagadnień podatkowych – odpowiednia interpretacja rodzaju konta emerytalnego w zależności od sposobu jego opodatkowania może stanowić ogromną różnicę w ostatecznej wartości tego konta. Unikanie zasady „Set It and Forget It”. W żadnym wypadku nie stosuj metody ograniczającej się do założenia konta i trzymaniu tych samych funduszy do docelowej daty. Podczas twoich przedemerytalnych i emerytalnych lat takie indywidualne plany emerytalne wymagają aktywnego zarządzania i dostosowywania ich do zaistniałych warunków rynkowych. „Trzymaj ręce z daleka” – Nie daj się skusić na pożyczki z kont emerytalnych, bo będziesz ponosić tego nieprzyjemne konsekwencje.  Poza tym, przez takie działanie, możesz znacznie uszkodzić swój plan emerytalny.


Posłuchaj rozmowy na ten temat Jarka Maculewicza z Dariuszem Godlewskim z Financial Wealth Alliance z Glenview, IL
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/finanse-chicago-07″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Istnieje wiele opcji dotyczących składek oraz zarządzania indywidualnymi kontami emerytalnymi. Aby dowiedzieć się więcej na ich temat oraz poznać najbardziej efektywne strategie maksymalizowania oszczędności na swoich kontach, posłuchaj nas w tym tygodniu w radiu DEON na 1080AM.

Aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy do słuchania audycji „Finanse Chicago”. W każdym programie szczegółowo omawiamy zależności podatkowe w odniesieniu do poszczególnych kont emerytalnych oraz podajemy kilka skutecznych sposobów na ograniczanie zadłużenia podatkowego.  Audycja „Finanse chicago” można słuchać w każdy wtorek i czwartek o 10.30 rano w Radio DEON Chicago na fali  WNWI 1080am.

Kontakt z Dariuszem Godlewskim
www.FinancialWealthAlliance.com

[vimeo id=”72274622″ width=”620″ height=”360″]
Foto: Flickr.com/ American Advisors Group

Investment Advisory Services offered through Brookstone Capital Management LLC, a SEC Registered Investment Advisor. Any statement contained herein are not intended to be construed as tax advice.  You should consult your tax advisor as to any tax or related matters.  The information and opinions contained herein are provided by third parties and have been obtained from sources believed to be reliable, however, we make no representation as to its completeness or accuracy.  The information is not intended to be used as the sole basis for financial decisions, nor should it be construed as advice designed to meet the particular needs of an individual’s situation. Content is provided for informational purposes only and is not a solicitation to buy or sell any products mentioned.

Czytaj dalej

Finanse Chicago

Podatki a Twój Plan Emerytalny. Myślisz, że jesteś młody i problem podatków na emeryturze ciebie nie dotyczy?

Opublikowano

dnia

Jak wiecie, obciążenia podatkowe znajdują się praktycznie wszędzie i nigdy nie ma im końca. Tą tezę potwierdzają słowa znanych osób, na przykład Benjamin Franklin powiedział:”Na tym świecie, oprócz śmierci i podatków, niczego nie można być pewien”. Franklin powiedział także: „Jedyna różnica między śmiercią, a podatkami jest taka, że śmierć nie staje się za każdym razem gorsza gdy obraduje Kongres.”Te zwroty, choć ironiczne, mają w sobie ukrytą prawdę. Dla większości ludzi temat podatków nigdy się nie kończy – nawet podczas ich emerytury.

Dariusz Godlewski

Dariusz Godlewski

To oznacza, że jednym z największych błędów jaki możemy popełnić, to nie poświęcanie wystarczającej uwagi podatkom w odniesieniu do naszych planów emerytalnych. Niestety, taki brak zrozumienia opodatkowania w stosunku do różnych rodzajów kont, czy też brak działań zapobiegawczych w celu minimalizowania obciążeń podatkowych, nie pozostaje bezkarny i może stanowić ogromną różnicę w ostatecznej wartości planu emerytalnego, co zatem idzie, znacznemu pogorszeniu jakości życia w starszym wieku.

Tak więc, jeśli myślicie, że problem podatków na emeryturze was nie dotyczy, to z przykrością informuję, że jesteście w wielkim błędzie.

Pierwsza rzecz, na którą emeryci, oraz osoby w wieku przedemerytalnym, powinni zwrócić uwagę, to sprawdzenie swoich planów emerytalnych pod względem opodatkowania. Każdy rodzaj konta emerytalnego jest traktowany w różny sposób. Na przykład, konta z podatkiem odroczonym podlegają innym przepisom podatkowym niż konta z już odliczonym podatkiem dochodowym, wstępnie opodatkowane-IRA, czy indywidualne plany (takie jak: Roth IRA, Social Security, pensions, Annuities). W większości przypadków, w celu zminimalizowania skutków podatkowych, wystarczy skorzystać z wiedzy ekspertów lub zastosować  strategiczne planowanie. Jedna z powszechnych teori głosi, by najpierw zająć się kontami opodatkowanymi, następnie kontami podatku odroczonego, po czym ROTH. Przy tym, o ile taka stategia może być skuteczna dla niektórych emerytów, to jednak większość powinna zastosować bardziej kompleksowe działania. Nie wzorujcie się tylko i wyłącznie na ogólnych radach, bo możecie bardzo dużo na tym stracić.

Posłuchaj rozmowy na ten temat Jarka Maculewicza z Dariuszem Godlewskim z Financial Wealth Alliance z Glenview, IL
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/finanse-11″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy do słuchania audycji „Finanse Chicago”. W każdym programie szczegółowo omawiamy zależności podatkowe w odniesieniu do poszczególnych kont emerytalnych oraz podajemy kilka skutecznych sposobów na ograniczanie zadłużenia podatkowego.  Audycja „Finanse chicago” można słuchać w każdy wtorek i czwartek o 10.30 rano w Radio DEON Chicago na fali  WNWI 1080am.

Kontakt z Dariuszem Godlewskim
www.FinancialWealthAlliance.com
Bezpośredni telefon (847)312-3454

[vimeo id=”72274622″ width=”620″ height=”360″]
Foto: Flickr.com/ Ken Teegardin

Investment Advisory Services offered through Brookstone Capital Management LLC, a SEC Registered Investment Advisor. Any statement contained herein are not intended to be construed as tax advice.  You should consult your tax advisor as to any tax or related matters.  The information and opinions contained herein are provided by third parties and have been obtained from sources believed to be reliable, however, we make no representation as to its completeness or accuracy.  The information is not intended to be used as the sole basis for financial decisions, nor should it be construed as advice designed to meet the particular needs of an individual’s situation. Content is provided for informational purposes only and is not a solicitation to buy or sell any products mentioned.

Czytaj dalej

Finanse Chicago

Nie znosisz płacić podatków? Nie musisz! Zapłac tylko tyle ile wymaga amerykańskie prawo

Opublikowano

dnia

Czy nam się to podoba, czy też nie – obciążenia podatkowe są nierozłączną częścią naszego życia.  Co więcej, IRS nie zapomina o nas nawet na emeryturze. I choć może znajdzie się kilku takich co nie narzeka na podatki, to jednak zdecydowana większość ludzi chciałaby płacić tylko tyle, ile jest konieczne, aby mieć dostęp do dobrych szkół, dróg, czy innych świadczeń publicznych. Jednym słowem, ludzie nie lubią przepłacać na podatkach, a wręcz przeciwnie, chcą być jak najbardziej „tax efficient”.Dariusz (1) - Internet size 960pix

Osobiście nie widze w tym nic złego i uważam, że efektywność podatkowa jest kluczem do oszczędności emerytalnych. Poza tym, dzięki takiej strategii można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Dlatego też, wszystkim polecam narzędzia, które możemy zastosować w celu minimalizowania obciążeń podatkowych. Zaliczają się do nich na przykład:

Roth IRA – na  takim koncie Roth IRA pieniądze są wolne od podatku w momencie ich gromadzenia, wypłat, a także przekazania spadkobiercom
IRS Ruling 2014-54 – niezwykle korzystne orzeczenie otwierające drzwi do bycia bardziej „tax efficient” oraz skuteczniejszego oszczędzania pieniędzy na emeryturę
Plany 529 – oferują podatek odroczony oraz darmowe wypłaty na cele edukacyjne. Dodatkowo, niektóre stany posiadają ulgę podatkową na dokonywane wpłaty
Ubezpieczenie na życie – jeżeli jest poprawnie zaprojektowane, to zaoszczędzone pieniądze będą wolne od podatku nawet w momencie przekazania spadkobiercom
Pension Protection Act z roku 2006 – przepis zwalniający Annuity od należnosci podatkowych (jeśli jest wykorzystane do finansowania długoterminowej opieki zdrowotnej)

Pamiętajcie, że nie musimy przepłacać na podatkach, a wręcz przeciwnie- można je minimalizować lub całkowicie wyeliminować przy zastosowaniu prawnie dozwolonych narzędzi. Aby dowiedzieć się więcej, posłuchajcie nas w tym tygodniu w Radio Deon.

Aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy do słuchania audycji „Finanse Chicago”. W każdym programie szczegółowo omawiamy zależności podatkowe w odniesieniu do poszczególnych kont emerytalnych oraz podajemy kilka skutecznych sposobów na ograniczanie zadłużenia podatkowego.  Audycja „Finanse chicago” można słuchać w każdy wtorek i czwartek o 10.30 rano w Radio DEON Chicago na fali  WNWI 1080am.

Kontakt z Dariuszem Godlewskim
www.FinancialWealthAlliance.com

[vimeo id=”72274622″ width=”620″ height=”360″]
Foto: Flickr.com/ John Morgan

Investment Advisory Services offered through Brookstone Capital Management LLC, a SEC Registered Investment Advisor. Any statement contained herein are not intended to be construed as tax advice.  You should consult your tax advisor as to any tax or related matters.  The information and opinions contained herein are provided by third parties and have been obtained from sources believed to be reliable, however, we make no representation as to its completeness or accuracy.  The information is not intended to be used as the sole basis for financial decisions, nor should it be construed as advice designed to meet the particular needs of an individual’s situation. Content is provided for informational purposes only and is not a solicitation to buy or sell any products mentioned.

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

wrzesień 2015
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne