Połącz się z nami

spoleczne

Co się dzieje z moją żoną? Bolesne przeżycia z przeszłości, które bolą na nowo. Jak im zapobiec?

Opublikowano

dnia

Moja żona czasem zachowuje się tak, że w ogóle nie rozumiem, co się z nią dzieje?! Dlaczego tak jest – pyta mąż. Być może stare zranienia i rozczarowania mogły znowu dojść do głosu i są trudne nie tylko dla innych, lecz również dla danej osoby.

Tylko nieliczne pary mają zwyczaj rozmawiać z sobą regularnie, opowiadając sobie o swych problemach, które niesie bieżące życie. Nic więc dziwnego, że nie potrafią potem nawzajem się zrozumieć i dziwią się, kiedy jedno – w pozornie zwyczajnej sytuacji – zaczyna się nagle dziwnie zachowywać. Tymczasem jest tak, że bolesne przeżycia z przeszłości, z okresu własnego dzieciństwa, mogą nagle wrócić, wywołane nowymi sytuacjami życiowymi i w nich się uaktywnić.

Ruch to zdrowie

Spróbujcie wprowadzić tradycję długich spacerów, podczas których będziecie rozmawiać o wszystkim, co was zajmuje i porusza. Ruch fizyczny wspiera przepływ myśli i obrazów, chroniąc przed niebezpieczeństwem popadnięcia w sztywny tor myślenia, utrudniający porozumienie.

Ludzie, którzy poznając się, dużo opowiadają sobie o swej przeszłości, zarówno rzeczy dobrych jak i złych, lepiej rozumieją się w obecnych sytuacjach jako mąż i żona, wiedząc, na co partner jest wyczulony. Łatwiej rozumieją też tęsknotę drugiej osoby za znalezieniem w ich relacji takiego odniesienia, które przynosiłoby leczącą równowagę w stosunku do przeszłości i lepiej wiedzą, w jaki sposób budować zaufanie i dawać poczucie bezpieczeństwa drugiej stronie.

REKLAMA REKLAMA

Czy pomyślnie przeszlibyście weselny quiz, w którym pytano by was o szczegóły dotyczące życia i przeżyć drugiej strony z okresu, zanim się poznaliście? Zachowaliście ciekawość drugiej osoby?

Zmiana otoczenia

Zapewne zdarzyło ci się kiedyś zajrzeć w okna znanego ci mieszkania i bardzo się zdziwić, że to, co dobrze znałaś, zobaczyłaś nagle od innej strony. Coś podobnego można przeżyć we własnym małżeństwie, kiedy spojrzy się na drugą osobę pod innym kątem, w innej sytuacji. Można przeżyć wielkie zaskoczenie, spotykając się z nią po prostu w miejscu innym niż zazwyczaj, tak jakbyście się jeszcze nigdy nie spotkali.

Nawet jeśli niemało już o sobie wiecie, druga strona wraz z upływem czasu niezauważalnie się zmienia, zmieniają się jej myśli i marzenia. Musisz w tym uczestniczyć, tj. razem z nią wyprawiać się w podróże do jej wnętrza; są to zarazem podróże w przyszłość.

Nieustannie też trzeba rozmawiać na temat przyjętego niegdyś podziału obowiązków związanych z (najczęściej) jego pracą zawodową i twoją pracą w domu. Być może sytuacja jest taka, że chwilowo niewiele da się tu zmienić. Trzeba jednak czasem mówić o swoich odczuciach na ten temat i niekiedy puścić wodze swobodnej fantazji, jakby to było, gdyby mogło być inaczej. Pobawcie się takimi wyobrażeniami. Niektóre pozornie zwariowane pomysły stają się potem inspiracją całkiem praktycznych rozwiązań.

Źródło: deon.pl
Foto:  Emery Co Photo / Foter / CC BY-SA

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Jak spisać polski testament mieszkając w USA? Mecenas Leszek Lis wskazuje na różnice między USA a Polską.

Opublikowano

dnia

Autor:

Na antenie Radio Deon Chicago mecenas Leszek Lis tłumaczył sprawy związane z prawem spadkowym. Jak przygotować testament w Polsce, by był ważny w USA?

Mecenas Leszek Lis mówił o błędach popełnianych w czasie sporządzania testamentu i o tym, że każdy dokument musi być sądownie zbadany pod kątem prawnych wymogów.

Gość Radio Deon wyjaśniał kwestie ważne dla osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych, ale mających majątek w Polsce.

W przypadku dysponowania nieruchomością w Polsce decyzję co do jej dziedziczenia musi podjąć sąd polski. Jest to pewien problem, na który można zaradzić przygotowując osobny dokument dotyczący wyłącznie tego majątku w formie własnoręcznej, a nie w formie aktu notarialnego.

REKLAMA REKLAMA

Testament napisany własnoręcznie nie potrzebuje opieczętowania. Musi być jednak odpowiednio skonstruowany, aby był ważny.

Poza nieruchomościami powinniśmy także pomyśleć o kontach bankowych w Polsce, jeśli odkładamy tam emeryturę. Dziedziczenie tych pieniędzy także powinniśmy uregulować.

Warto być przygotowanym na wszelkie ewentualności jakie niesie życie i nie zostawiać rodziny z problemem nieuregulowanej sprawy spadkowej.

Dla wszystkich zainteresowanych sprawami spadkowymi podajemy numery telefonów do kancelarii mecenasa Leszka Lisa:  773 244 1190 oraz 773 744 2412.

 

Foto:Flickr/John Marino/

Czytaj dalej

News Chicago

Czekają nas nowe obostrzenia. Czy restauracje będą tylko dla zaszczepionych?

Opublikowano

dnia

Autor:

Statystyki dotyczące zachorowań na COVID-19 wciąż rosną w Illinois. Możliwe, że zostaną wprowadzone bardzie rygorystyczne środki ostrożności.

W tej chwili obowiązuje nakaz noszenia maseczek w pomieszczeniach i zachowanie dystansu społecznego.

Gubernator JB Pritzker zachęca jednak władze lokalne do wdrażania bardziej rygorystycznych obostrzeń, jeśli uznają je za stosowne. Czynnikiem decydującym ma być wskaźnik transmisji i infekcji w danej okolicy.

Chicago jest jednym z regionów, które same rozważają rozszerzenie reżimu sanitarnego w miarę wzrostu liczby przypadków. Burmistrz Lori Lightfoot powiedziała w tym tygodniu, że urzędnicy miejscy rozważają różne strategie w celu ograniczenia rozprzestrzenianie się wirusa.

REKLAMA REKLAMA

Komisarz Chicago Department of Public Health, dr Allison Arwady, powiedziała na początku tego miesiąca, że ​​być może będzie brany pod uwagę wymóg szczepienia w przypadku niektórych działań i miejsc publicznych.

Jednak Pritzker nie myśli o wprowadzeniu takiego wymogu w całym stanie.

Lightfoot, rozmawiając w poniedziałek z mediami, powiedziała – „Przyglądamy się wielu różnym strategiom, które mogą nam pomóc w radzeniu sobie z tym najnowszym wzrostem, ale zawsze robimy to we współpracy i w komunikacji z osobami i firmami, których to dotyczy”. „Nie narzucamy niczego jednostronnie”.

Lightfoot i inni urzędnicy publiczni wyrazili zaniepokojenie rosnącą liczbą nowych zachorowań zarówno w mieście, jak i w stanie Illinois. Miasto tylko w poniedziałek zgłosiło prawie 1000 nowych przypadków COVID-19, co skłoniło do dyskusji na temat rozszerzenia potencjalnych strategii przeciwdziałania pandemii.

Lori Lightfoot  wyklucza zastosowanie tak zdecydowanych posunięć jak całkowity lockdown. Wyklucza również wprowadzenie polityki jaką uchwalono w Nowym Jorku. Tamtejsze przepisy wymagają od wszystkich prywatnych firm narzucenia swoim pracownikom przymusowych szczepień.

„Nie zobaczymy tego tutaj, w Chicago”, powiedziała na początku tego miesiąca.

Arwady powiedziała, że miasto rozważy objęcie większej liczby firm i miejsc zakazem wstępu dla gości i klientów nieszczepionych.

„Czy możemy zacząć wymagać dowodu szczepienia w przypadku większej liczby aktywności i miejsc publicznych? Tak, myślę, że możemy” – powiedziała.

Miejskie obiekty sportowe, w tym United Center, ustanowiły wymagania dotyczące szczepień lub negatywnych testów dla swoich klientów. Ale pomysł może dotyczyć również niektórych firm, w tym w restauracji i sal koncertowych. Rozważane są także ograniczenia liczby osób w obiektach.

Na tą chwilę gubernator Illinois J.B. Pritzker podkreśla, że głównym celem jego administracji będzie egzekwowanie obecnie istniejących mandatów dotyczących masek, ale powiedział, że nie wyklucza dodatkowych kroków w przyszłości.

„Patrzymy na wszystko, co zostało zrobione w ciągu ostatnich kilku lat, ale tak naprawdę skupiamy się na upewnieniu się, że ludzie przestrzegają wymagań dotyczących noszenia maseczek w pomieszczeniach” – powiedział. „Dziękuję wszystkim, którzy to robią”.

 

Żródło: nbc, twitter

Foto: YouTube, Twitter, pixabay/ HakanGERMAN, Flickr/ Chad Davis

Czytaj dalej

Adwent

Niesamowita świąteczna akcja dla potrzebujących rodzin w Elgin. Oni także będą się cieszyć Bożym Narodzeniem

Opublikowano

dnia

Autor:

Społeczność Elgin jednoczy się w świątecznej akcji pomocy. Dzięki hojności darczyńców wiele potrzebujących wsparcia rodzin będzie mogło cieszyć się Bożym Narodzeniem.

Armia Zbawienia i Centrum Kryzysowe Społeczności Elgin połączyły swoje siły, aby zorganizować to wydarzenie.

„Dzięki połączeniu jesteśmy w stanie uzyskać wsparcie naszych wolontariuszy i darczyńców, co pomaga nam w zapewnieniu tej akcji sukcesu” – powiedziała Melissa Owens z Community Crisis Center.

Dla każdej, zarejestrowanej rodziny przygotowana została osobna paczka, a w niej zabawki dla dzieci, piżama i produkty na świąteczny obiad, łącznie z indykiem. W paczkach umieszczono 3-5 prezentów na dziecko, każdy oddzielnie zapakowany i gotowy do otwarcia w Boże Narodzenie.

REKLAMA REKLAMA

Z pomocy korzysta prawie 800 rodzin. Każda z nich była umówiona tak, by przy odbiorze paczek mogła zachować dystans społeczny i nie dopuścić do zbytniego zatłoczenia placówki. Dla wielu, którzy zmagali się z pandemią przez ostatnie półtora roku, pomoc jest bardziej potrzebna niż kiedykolwiek.

„Chcemy tylko upewnić się, że dzieci dostaną zabawki na całym świecie. Wszyscy powinni cieszyć się świętami Bożego Narodzenia” – powiedziała kapitan Linnea Forney z Armii Zbawienia.

 

 

Źródło: abc7

Foto:pixabay/Bru-nO / Bob_Dmyt 

 

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

wrzesień 2015
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu