Połącz się z nami

News Chicago

Gigant spożywczy zamyka fabrykę lodów i słodkości. 500 pracowników w West Chicago idzie na bruk. Dlaczego?

Opublikowano

dnia

Zakład General Mills ma zostać całkowicie zamknięty w połowie 2017 roku. Produkty do pieczenia, lody, pizza, ekspresowe zupki, batony oraz produkty organiczne produkowane są w tym miejscu od roku 1959. Wiele marek takich jak: płatki Cheerios, lody Haagen-Dazs, ciasteczka Nature Valley, batony Bisquick czy jogurty Yoplait znane są w całych Stanach Zjednoczonych.

W czwartek 16 lipca firma General Mills podjęła decyzję o zamknięciu zakładu produkcyjnego w West Chicago, w stanie Illinois. Decyzję tłumaczy nadwyżką zbóż oraz zmianami w nawykach żywieniowych Amerykanów. Firma chce sprostać szybko zmieniającym się gustom konsumentów, którzy coraz częściej wybierają produkty organiczne, bezglutenowe, wysokobiałkowe po prostu zdrowe.

Związki zawodowe wciąż próbują negocjować z producentem dziesiątek znanych marek na amerykańskim rynku. Jeżeli właściciele się nie ugną, to zakład produkcyjny ostatecznie zostanie zamknięty w połowie roku 2017. Prace straci ponad pół tysiąca pracowników zatrudnionych na kilka zmian.

Obroty firmy General Mills w tym roku szacowane są na około 70 mln dolarów. Firma planuje także zamknięcie zakładu przekąsek w miejsowości Joplin w stanie Missouri. Tam prace straci około 150 osób. Firma przewiduje, że zamknięcie niektórych zakładów produkcyjnych kosztowac będzie spółke około 12 mln dolarów.

Firma spożywcza General Mills produkuje w miejscowości West Chicago, przekąski, słodycze, pizzę, lody i wiele innych produktów codziennego spożycia. Produkcja w tym zakładzie była uruchomiona przez General Mills w roku 1959.

W czwartek 16 lipca akcje firmy na nowojorskiej giełdzie podskoczyły o 20 centów do poziomu $57,01.

Sławomir Budzik
sbudzik@radiodeon.com

Źródło: chicagotribune.com
Foto: Flickr.com/ Raffi Asdourian

News Chicago

Policjant zabił ofiarę zamiast napastnika, a mieszkańcy Chicago zapłacą za to 8,75 mln USD

Opublikowano

dnia

Autor:

Prawnicy miejscy zalecili, że podatnicy z Chicago powinni zapłacić 8,75 miliona dolarów rodzinie mężczyzny postrzelonego i zabitego przez funkcjonariusza policji. Do tragedii doszło gdy mężczyzna zadzwonił pod numer 911 prosząc o pomoc, gdy jego żona groziła mu nożem.

61-letni Michael Craig zadzwonił pod numer 911 rankiem 4 października 2021 r., prosząc o pomoc i informując dyspozytora, że jego żona przyłożyła mu nóż do gardła. Jak wynika z pozwu złożonego przez Patricka Jenkinsa, syna Craiga, mężczyzna kazał innemu, 6-letniemu synowi, zejść na dół i otworzyć drzwi policji.

Kiedy funkcjonariusz policji z Chicago Alberto Covarrubias przybył do domu Craiga, trzymał paralizator i broń. Policjant wszedł i jednocześnie wystrzelił z pistoletu, trafiając Craiga, i użył paralizatora. Z pozwu wynika, że Craig upadł na podłogę w łazience.

Z pozwu wynika, że Covarrubias następnie postrzelił Craiga po raz drugi, gdy ten leżał na podłodze w łazience.

Przed użyciem broni Alberto Covarrubias został poinformowany pięć razy, że agresorem posiadającym śmiercionośną broń była kobieta, mówił to także syn ofiary.

Chociaż Michael Craig został śmiertelnie ranny, policjant nie udzielił pomocy medycznej. Zamiast tego zapytał Tiffany Willis, żonę Craiga, która trzymała nóż, gdy wszedł do ich domu, czy odniosła obrażenia, i sprawdził, czy na jej ciele nie ma ran – wynika z pozwu.

Willis nie odniosła obrażeń, a później została oskarżona o pięciokrotne dźgnięcie Craiga, gdy Alberto Covarrubias wchodził do ich domu. Sekcja zwłok wykazała, że Craig miał liczne rany postrzałowe.

Jak wynika ze strony internetowej agencji odpowiedzialnej za prowadzenie dochodzeń w sprawie niewłaściwego postępowania policji, dochodzenie w sprawie incydentu prowadzone przez Cywilny Urząd Odpowiedzialności Policji pozostaje otwarte.

Proponowane przez prawników miejskich rozwiązanie związane z wypłatą odszkodowania wysokości 8,75 miliona dolarów ma zostać rozpatrzone w poniedziałek przez Komisję Finansów Rady Miejskiej. Ostateczne głosowanie Rady Miejskiej w tej sprawie może nastąpić w środę.

Jeśli zostanie zatwierdzona, ugoda będzie największą ugodą w sprawie niewłaściwego postępowania policji zatwierdzoną przez Radę Miasta w 2023 r. i największą od maja 2022 r., kiedy Rada Miasta Chicago zgodziła się zapłacić 14,25 mln dolarów Danielowi Taylorowi, który spędził 21 lat w więzieniu za przestępstwo którego nie popełnił.

 

W 2018 roku były Komendant Policji w Chicago, Eddie Johnson, zalecił zwolnienie Alberto Covarrubiasa za grożenie funkcjonariuszowi podczas jego zatrzymania po pijackiej kłótni z kobietą, kiedy odmówił zbadania się alkomatem. Do zdarzenia doszło w 2016 roku.

W sierpniu 2019 r. komisja policji w Chicago stwierdziła, że Alberto Covarrubiasa dopuścił się ośmiu naruszeń przepisów, ale odmówiła zastosowania się do zalecenia Johnsona dotyczącego zwolnienia go ze służby. Zamiast tego Covarrubias został zawieszony do czasu przedstawienia dowodów potwierdzających jego zdolność do pełnienia obowiązków.

Z akt komisariatu policji wynika, że w listopadzie 2019 r. komisja policji jednomyślnie przywróciła go na stanowisko funkcjonariusza policji, po ukończeniu przez niego leczenia uzależnienia od alkoholu.

Według bazy danych pracowników miasta Alberto Covarrubias pozostaje funkcjonariuszem policji w Chicago i zarabia 101 412 dolarów rocznie.

 

Źródło: wttw
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Mężczyzna, który zastrzelił 4-osobową rodzinę w Romeoville był w związku z ofiarą

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek poinformowano, że mężczyzna podejrzany jako sprawca wrześniowej strzelaniny, w której zginęła rodzina Romeoville, miał związek z dorosłą ofiarą. 31-letni Nathaniel Huey Jr., który zginął w Oklahomie ścigany przez policję wraz ze swoją narzeczoną, miał romantyczną relacją z zamordowaną matką rodziny.

W tragedii, która wydarzyła się w Romeoville zginęli Alberto Rolon (38 l.), Zoraida Bartolomei (32 l.) oraz ich dwóch synów Diego i Adriel (7 i 9 lat). W domu przy 500 Concord Avenue znaleziono także martwe trzy psy. Pierwsze doniesienia w sprawie zabójstwa przekazywaliśmy 19 września.

Nathaniel Huey Jr.

Nathaniel Huey Jr. i jego narzeczona, 50-letnia Ermalinda Palomo, zginęli 20 września w wyniku strzelaniny i wypadku samochodowego w Catoosa w stanie Oklahoma, 645 mil od miejsca zbrodni.

Policja, widząc, że ich samochód pasuje do tego, który figuruje w ogólnokrajowym ostrzeżeniu o przestępstwie, podjęła próbę zatrzymania na drodze. Rodzina zgłosiła wówczas Ermalindę Palomo jako „osobę zaginioną/zagrożoną” – podała policja.

Ich samochód rozbił się i zapalił w czasie policyjnego pościgu. Funkcjonariusze znaleźli martwego Hueya w aucie i Palomo z ranami postrzałowymi. Jak podały władze, kobieta zmarła później w szpitalu.

W toku dochodzenia policja ujawniła, że Nathaniel Huey i Zoraida Bartolomei byli w związku, czego zarówno Alberto Rolon jak i Ermalinda Palomo byli świadomi.

Policja twierdzi teraz, że Palomo wiedziała o planach Huey dotyczących zabicia Bartolomei i jej rodziny.

Według „cyfrowych dowodów”, które śledziły trasę ich samochodu, w noc strzelaniny to właśnie Ermalinda Palomo zawiozła Nathaniela Hueya z ich domu w Streamwood do domu Bartolomei w Romeoville i z powrotem do Streamwood.

Kilka dni po zabójstwie prawnik rodziny Palomo powiedział jednak, że w czasie morderstwa kobieta spała w domu.

Policja podała, że nie ustalono bezpośredniego motywu zabójstw ani nie wyłoniono innych podejrzanych.

Ermalinda Palomo

Policja została wezwana do kontroli w domu przy 500 Concord Avenue po tym, jak członek rodziny nie pojawił się w pracy ani nie odpowiadał na telefony od krewnych przez cały dzień. Do zabójstw doszło pomiędzy godziną 9:00PM w sobotę a 5:00AM w niedzielę, czyli 16 lub 17 września.

Dzieci były uczniami szkoły podstawowej im. Roberta C. Hilla w okręgu szkolnym Valley View 365U w Romeoville.

Diego i Adriel

Romeoville to przedmieście oddalone około 30 mil od Chicago. Według US Census Bureau w 2021 r. miasteczko liczyło ponad 40 000 mieszkańców.

 

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, Police Department, GoFoundMe
Czytaj dalej

News Chicago

Kierowcy odetchną i przyspieszą. We wtorek zostanie otwarta cała Kennedy Expressway

Opublikowano

dnia

Autor:

Kierowcy zmęczeni trwającymi od marca utrudnieniami na Kennedy Expressway mogą spodziewać się ulgi w nadchodzących dniach. Jak wynika z komunikatu prasowego Departamentu Transportu stanu Illinois, po prawie dziewięciu miesiącach prac budowlanych, cała droga ekspresowa zostanie ponownie otwarta we wtorek.

Kończą się prace związane z pierwszą fazą remontu Kennedy Expressway, który rozpoczął się w marcu, tuż po zakończeniu trwającej 10 lat przebudowy Jane Byrne Interchange.

Prace obejmowały łatanie jezdni, remont wiaduktów, instalację nowego oświetlenia i znaków oraz malowanie między Ohio Street a skrzyżowaniem z Edens Expressway w pobliżu Montrose Avenue. Kosztujący łącznie 150 milionów dolarów, zaplanowany na3 lata remont dotyczy 7,5 mili drogi ekspresowej.

Urzędnicy Departamentu Transportu stanu Illinois, IDOT, twierdzą, że ponowne otwieranie drogi dla kierowców będzie odbywać się etapami w ciągu najbliższych kilku dni, z nocnym zamknięciem pasów ruchu i ramp.

Jeśli pogoda na to pozwoli, w piątek o 5:00 rano przyjazd Kennedy’ego zostanie ponownie otwarty od strony Kimball Avenue na południe. Kolejne etapowe otwarcie nastąpi o godzinie 8:00 w sobotę, kiedy uruchomione zostaną pasy i rampy od strony Keeler Avenue na południe.

Do wtorkowego poranka wszystkie pasy dojazdowe mają być otwarte jeszcze przed porannym dojazdem do pracy.

W związku z kończeniem prac kierowcy będą musieli się jednak liczyć z okazjonalnymi zamknięciami pasów ruchu, potrzebnymi by oczyścić strefy robót.

Wjazd Kennedy’ego miał zostać zwężony do jednego pasa w czwartek o 8:00PM pomiędzy Kimball i Milwaukee Avenue. W piątek o 8:00PM ma być zwężony między Keeler i Kimball a w poniedziałek o 8:00PM z północy od skrzyżowania Edens do Keeler Avenue.

Kierowcy powinni spodziewać się zamknięcia ramp w tych obszarach. W poniedziałkowy wieczór wjazdy na pasy ekspresowe przy Montrose Avenue będą zamknięte. Kierowcy mogą korzystać z pasów ekspresowych przy Diversey Avenue.

Planowane terminy mogą zostać opóźnione przez pogodę.

IDOT poinformował, że budowa związana z kolejnym etapem projektu zostanie wznowiona wiosną i skupi się na zwrotnych pasach ekspresowych. Prace nad pasami wyjazdowymi Kennedy Expressway rozpoczną się w 2025 roku.

Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa, płynności ruchu i niezawodności dla ponad 275 000 kierowców, którzy codziennie korzystają z drogi ekspresowej. Kennedy Expressway został otwarty w listopadzie 1960 r., a ostatnią poważną renowację drogi zakończono w 1994 r.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, wikimedia/ Steven Vance 
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

lipiec 2015
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu