Połącz się z nami

Sport

Babatunde Aiyegbusi – Polak w amerykańskiej Lidze Futbolu NFL „Jestem wychowany na pierogach i krokietach babci”

Opublikowano

dnia

Pod koniec marca tego roku do Amerykańskiej Ligi Futbolu NFL trafił nasz rodak Babatunde Aiyegbusi. Mimo tego, że imię i nazwisko nie brzmi polsko to jak podkreśla „Babs” jest wychowany na polskich pierogach. O swoich wrażeniach po pierwszych tygodniach pobytu w Ameryce opowiada szefowi redakcji sportowej Kamilowi Krzaczyńskiemu.

Babatunde cieszy się z tego, że w Stanach Zjednoczonych może realizować swoje marzenia, ale jak sam podkreśla to nie koniec pracy

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/babs-01″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

REKLAMA REKLAMA

Polski futbolista przebywał z krótką wizytą w Los Angeles, gdzie był gościem popularnego talk-show Jimmy Kimmel Live!. Jednak do Miasta Aniołów nie przyjechał odpoczywać, choć była to miła odskocznia od tego co przeżywał przez ostatnich kilka tygodni

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/babs-02″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Bycie Polakiem to dla Babatunde bardzo ważna kwestia, on sam za każdym razem podkreśla swoją polskość, która w przeszłości była niestety podważana.

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/babs-03″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Babatunde Aiyegbusi urodził się 26 maja 1988. Jest trzykrotnym mistrzem i dwukrotnym wicemistrzem Polski. Brązowy medalista mistrzostw Czech. Od 2015 roku zawodnik klubu Minnesota Vikings. Jest synem Nigeryjczyka i Polki.

Posłuchaj całego wywiadu
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/babs-1″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Kamil Krzaczyński i Babatunde Aiyegbusi
11156400_10155513542550112_4381718148193729437_n-2

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Kamil Krzaczyński

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Pierwsze w historii boisko do piłki nożnej na dachu powstało w Lincoln Park. Czas na mecze z panoramą miasta w tle!

Opublikowano

dnia

Autor:

W Chicago otwarto nowy, ekscytujący obiekt piłkarski, który przenosi chicagowska scenę piłkarską na prawdziwe wyżyny. Skyline Pitch znajduje się na szczycie parkingu NEWCITY w Lincoln Park i jest „pierwszym stadionem piłkarskim na dachu w Chicago dla gości w każdym wieku, którzy mogą trenować, grać i świętować futsal i piłkę nożną z niezrównanym widokiem na piękną panoramę Chicago”.

Boisko do piłki nożnej, boisko do futsalu, Panna Cage,  kort do Fut Tennis i stół TEQ Ball table, czekają na entuzjastów piłki nożnej na dachu o powierzchni 24500 stóp kwadratowych.

Oprócz regularnych programów szkoleniowych, gier, turniejów i specjalnych wydarzeń partnerskich, znajduje się tu przestrzeń wypoczynkowa ze stanowiskiem DJ-a i niektórymi z najpopularniejszych food trucków z Chicago, usytuowanych na dachu, oferujących szereg różnych autentycznych przekąsek.

„Chicago to niesamowite miasto piłkarskie, dlatego zbudowaliśmy Skyline Pitch, aby uczcić ten piękny sport w najpiękniejszym mieście świata” – powiedział założyciel i dyrektor zarządzający Ivan Lopez. „Gra na Skyline Pitch będzie niezapomnianym przeżyciem dla każdego, kto go odwiedzi.”

REKLAMA REKLAMA

Boisko posiada bogatą ofertę sportową. Wejdź na skylinepitch.com, aby uzyskać więcej informacji.

Ponadto zarówno boisko do futsalu, jak i murawa mogą być wynajmowane na godziny dla tych, którzy chcą po prostu pograć z przyjaciółmi lub urządzić  imprezę urodzinową na wysokości.

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: Skyline Pitch

 

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

Kalani David, były mistrz świata juniorów w surfingu, zmarł na plaży w czasie treningu na Kostaryce

Opublikowano

dnia

Autor:

Były mistrz świata juniorów w surfingu, Amerykanin Kalani David, zmarł w weekend na plaży w Kostaryce po tym, jak doznał ataku epilepsji w czasie treningu. Miał 24 lata.

Kalani David Feeney Barrientos, Amerykanin znany na całym świecie, urodził się na Hawajach a jego matka pochodziła z Kostaryki. Cierpiał na zespół Wolffa-Parkinsona-White’a, wrodzoną chorobę serca, która powoduje paraliż i drgawki.

Jednak choroba nie przeszkodziła mu w osiąganiu sukcesów sportowych i uprawiał zarówno surfing, jak i jazdę na deskorolce. Zdobył tytuł Junior World Surfing w Panamie w 2012 roku w kategorii Under-16.

Młody Amerykanin zmarł w sobotę rano w Playa Hermosa w Jacó na wybrzeżu Pacyfiku w Kostaryce, podała agencja dochodzeniowa.

REKLAMA REKLAMA

Prawdopodobnie surfował gdy dostał ataku drgawek i utonął. Sprawa jego śmierci nadal jest badana.

Filmowiec Peter King jako jeden z pierwszych przekazał wiadomość o jego śmierci za pośrednictwem mediów społecznościowych, chwaląc jednocześnie jego ducha walki.

Różne postacie ze świata surfingu powtórzyły wiadomość wkrótce potem, takie jak 11-krotna mistrzyni świata Kelly Slater.

„Kalani był jednym z najbardziej utalentowanych surferów/skaterów na świecie”, napisała.

Choroba Amerykanina kilkakrotnie zmuszała go do przerwania kariery sportowej, ale potem ją wznowił.

„Ciągle przekraczał swoje granice” – dodała Slater. „Moje kondolencje dla wspaniałej rodziny i przyjaciół, których Kalani miał na każdej plaży na całym świecie.”

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

9 października długodystansowi biegacze opanują Chicago. Zgłoszenia na maraton otwarte tylko do 14 września

Opublikowano

dnia

Autor:

Biegacze z całego świata spotkają się 9 października w Chicago, aby wziąć udział w największej imprezie biegowej tego roku w mieście. Charytatywny 2022 Bank of America Chicago Marathon wyśle ​​biegaczy na trasę długości 26,2 mili przez Wietrzne Miasto.

Organizatorzy maratonu oczekują, że wszyscy uczestnicy pokonają bieg w co najmniej 6 godzin i 30 minut. Oznacza to założenie, że biegacze będą podążać tempem 15 minut na milę lub szybciej.

Inauguracyjny wyścig, znany z płaskiego i szybkiego toru, rozpocznie się i zakończy w Grant Park, zabierając biegaczy na wielką wycieczkę po mieście.

Uczestnicy maratonu zostaną oprowadzeni po 29 dzielnicach, wśród dziesiątków zabytków i po sześciu mostach na rzece Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Organizatorzy przewidują, że w maratonie weźmie udział nawet 40 000 biegaczy, a na trasie będzie rozsianych wielu kibiców.

Ostateczny termin składania zgłoszeń mija w środę, 14 września.

Osoby fizyczne mogą zapisać się na maraton za pośrednictwem aplikacji programu charytatywnego. Aspirujący uczestnicy muszą dołączyć do organizacji charytatywnej związanej z maratonem i spełnić wymagania dotyczące pozyskiwania funduszy, aby się zakwalifikować.

Chociaż każda organizacja charytatywna może mieć inne wymagania, uczestnicy muszą zebrać ponad 1750 USD, aby zapewnić sobie miejsce w maratonie.

Wpisy do programów charytatywnych są ograniczone i dostępne na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Organizatorzy zachęcają biegaczy, którzy są zainteresowani uczestnictwem w programie, do skontaktowania się z wybraną przez nich organizacją charytatywną z listy.

NBC 5 Chicago, Telemundo Chicago i TeleXitos zaoferują pełną transmisję telewizyjną na żywo z maratonu w języku angielskim i hiszpańskim.

Transmisje telewizyjne na żywo będą nadawane od 7 do 11 rano, a transmisja na żywo będzie dostępna na nbcchicago.com i telemundochicago.com, w aplikacjach NBC 5 i Telemundo Chicago, a od 7 rano do 3:00 p.m. na kanałach Roku i Apple TV.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

Popularne w tym miesiącu