Połącz się z nami

Sport

Radio Deon Exclusive: Justyna Kowalczyk o aukcji charytatywnej, pomocy dzieciom i swojej wizycie w Chicago

Opublikowano

dnia

Justyna Kowalczyk to mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich, złota medalistka w Olimpiadzie w Soczi. Od kilku lat wspiera chorych na mukowiscydozę, genetyczną chorobę, która polega na zaburzeniu wydzielania przez gruczoły zewnątrz wydzielnicze.

20 Października wraz z Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą rozpoczęła aukcję charytatywną, na którą przekazała sztabkę złota z Olimpiady w Soczi. Uzyskane w ten sposób środki zostaną przekazane na stworzenie ośrodka leczenia mukowiscydozy w centralnej Polsce. O tej inicjatywie a także o jej podróży do Chicago opowiada Kamilowi Krzeczyńskiemu.

Posłuchaj rozmowy szefa redakcji sportowej Radia Deon Kamila Krzaczyńskiego z Justyną Kowalczyk
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/justyna-kowalczyk” comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

„Od kilku lat w jakiś sposób staram się im pomagać (Towarzystwu Walki z Mukowiscydozą – przyp. red.) . Rok temu licytowaliśmy samochód BMW, który wygrałam w Pucharze Świata, w tym roku zdecydowałam się, że będzie to sztabka złota” – mówi Justyna Kowalczyk – „Bardzo chcę pomóc tym chorym dzieciakom, po prostu, w jakimś tam czasie mojego życia, ścieżki mojego życia i życia tych dzieciaków się związały, byłam pod wielkim wrażeniem walki jaką wykonują w całym swoim życiu, jaki to jest ból jakie to jest ciężkie i po prostu chcę im pomóc” – podkreśla złota medalistka.

Galeria zdjęć

Niedawno również Justyna Kowalczyk miała okazję odwiedzić Chicago W trakcie wizyty jak się okazało stała się też (podobno przypadkowo) fanką drużyny hokejowej Chicago Blackhawks. „Przede wszystkim super wspaniałe wrażenia, bo mogłam przyjechać do mojej przyjaciółki. Co bym nie zobaczyła, to i tak by mi się podobało, ale wrażenia niesamowite, piękne miasto, dużo Polaków, na pewno będę częściej wracać nie ma co ukrywać”.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Józef Figura/ Tygodnik Podhalański

News Chicago

Od dzisiaj można kupować bilety na superszybki NASCAR 6-7 lipca 2024 w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Przyszłoroczny wyścig NASCAR ulicami Chicago odbędzie się w dniach 6–7 lipca, a sprzedaż biletów dla fanów super szybkich samochodów rozpoczyna się już dzisiaj. Ich ceny rozpoczynają się od 150 dolarów.

Harmonogram przyszłorocznego wyścigu NASCAR w Chicago został opublikowany na początku października. Organizator zawodów zobowiązał się do skrócenia czasu zamknięcia dróg w mieście o 6 dni i pokrycia większych kosztów związanych z przygotowaniem i zabezpieczeniem trasy.

Ceny biletów rozpoczynają się od 150 dolarów za bilety jednodniowe, wraz z bezpłatnym ogólnym wstępem dla dzieci do 12. roku życia na wyścig NASCAR Xfinity Series Race, znany również jako Loop 110.

Ceny dla młodzieży na niedzielny wyścig NASCAR Cup Series Race również znany jako Grand Park 165, zaczynają się od 45 dolarów podano w ogłoszeniu.

Dwudniowe bilety wstępu zaczynają się od 269 dolarów i obejmują możliwość dopłaty do rezerwacji miejsc i atrakcji premium. Dwudniowe wejściówki, które obejmują dostęp do prywatnego salonu z jedzeniem i napojami i nie tylko, zaczynają się od 398 USD.

Według NASCAR wyścig Xfinity Series odbędzie się o 1:30PM 6 lipca, a 7 lipca o godzinie 3:30PM odbędzie się wyścig NASCAR Cup Series. Trasa obu wyścigów będzie taka sama jak w 2023 roku – podają urzędnicy.

Wszystkie opcje biletowe są do kupienia tutaj.

Tegoroczny wyścig odbył się w dniach 1-2 lipca. Z raportu opublikowanego przez miejską agencję turystyczną Choose Chicago wynika, że NASCAR przyniósł miastu 108,9 miliona dolarów z działalności gospodarczej pochodzącej od klientów korporacyjnych i turystów.

Z kolei z raportu sporządzonego przez Centrum Badań nad Przemysłem Sportowym Uniwersytetu Temple wynika również, że wyścig pomógł zwiększyć przychody hoteli w weekend 4 lipca i przyniósł ponad 8,3 mln dolarów z podatków stanowych i lokalnych, a także zapewnił utworzenie 750 miejsc pracy.

Jednak z ankiet przeprowadzonych w tym roku przez radnych śródmieścia wynika, że tutejsi mieszkańcy mają mieszane uczucia w związku z powrotem wyścigu NASCAR w przyszłym roku.

53% tegorocznych widzów wyścigów przyjechało spoza miasta. Nie podano, ile pieniędzy podatników miasto wykorzystało na pokrycie kosztów bezpieczeństwa, napraw dróg i innych kosztów.

W wydarzeniach w oba dni wyścigów wzięło udział około 79 tys osób, czyli mniej niż 100 tys. fanów przewidywanych przez NASCAR. Frekwencję prawdopodobnie obniżył ulewny deszcz, który nawiedził okolice Chicago.

Przedstawiciele NASCAR podpisali umowę z byłą burmistrz Lori Lightfoot na trzy doroczne festiwale wyścigów ulicznych mające się odbywać w lipcu, z opcją przedłużenia umowy na kolejne dwa lata.

Wpływ gospodarczy imprezy był zgodny z szacunkami, ale nadal pokazuje, że NASCAR jest mniej lukratywny dla gospodarki niż Lollapalooza, która w 2022 r. wygenerowała 335,4 mln dolarów.

Umowa NASCAR z dzielnicą Chicago Park District, która kontroluje Grant Park, zapewniła agencji opłatę za zezwolenie w wysokości 500 000 dolarów oraz udział w przychodach z imprezy. Kwoty te miały rosnąć w kolejnych latach trzyletniego kontraktu zawartego z Lightfoot.

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Ślizgi na lodzie i zamiatanie jego nawierzchni.. to curling w Chicago. Gdzie zagrać?

Opublikowano

dnia

Autor:

W curlingu dwie drużyny wchodzą na lód, aby przesuwać granitowe kamienie w stronę celu. Ten oryginalny zimowy sport olimpijski możesz uprawiać w Chicago i brać udział w rozgrywkach ligowych lub potraktować go jako zimową rozrywkę i świetną okazję do zabawy z przyjaciółmi.

Curling powstał prawdopodobnie w późnym średniowieczu w Szkocji.  We wczesnej historii tego sportu jako kamieni używano wyłowionych z dna rzeki płaskich głazów, które czasem obrabiano. Dziś siedziba Światowej Federacji Curlingu znajduje się w szkockim Perth.

W dzisiejszym curlingu każdy gracz ma specjalną miotłę, której używa do zamiatania lodu przed kamieniem. Zamiatanie podgrzewa powierzchnię lodu, zmieniając ścieżkę kamienia i przyspieszając jego ślizg. Turniej curlingowy nazywany jest bonspiel.

Możliwości dla amatorów curlingu w rejonie Chicago to nie tylko wypróbowanie tego sportu. Różne miejsca oferują atrakcje wykraczające poza sam sport, którymi możesz cieszyć się ze znajomymi – takie jak ogródki piwne, menu koktajlowe i widoki na panoramę miasta.

Oto pięć miejsc, w których możesz spróbować swoich sił w tym sporcie.

Kaiser Tiger

Ta restauracja, bar i przestrzeń eventowa West Loop obejmuje różne tory do curlingu na świeżym powietrzu w ogródku piwnym. Grupy liczące maksymalnie cztery osoby mogą korzystać z każdego toru, a na miejscu jest obecny Mistrz Curlingu, który pomaga początkującym odnaleźć się w tej grze.

Zamiast stać na lodzie, goście pozostają na matach antypoślizgowych na końcu lodowiska, aby się ogrzać i uniknąć kontuzji w przypadku, jeśli piją alkohol. Gracze nie otrzymują również mioteł i zamiast tego przesuwają kamienie po lodzie z jednego końca lodowiska na drugi.

Grupy liczące maksymalnie cztery osoby mogą zarezerwować tor do curlingu za 80 USD za 40 minut. Dowiedz się więcej tutaj.

The Gwen

Jeśli chcesz spróbować świątecznego curlingu, udaj się do The Gwen na Michigan Avenue. W tym roku motywem przewodnim Curlingu na kultowym hotelowym tarasie jest Willy Wonka. Grupy liczące od 2 do 12 osób mogą zarezerwować godzinę zabawy, płacąc 40 USD za osobę. Do każdej rezerwacji dołączone zostaną koktajle.

Lodowisko do curlingu Gwen znajduje się również na świeżym powietrzu, co oznacza, że jego wykorzystanie jest zależne od warunków pogodowych. Gracze powinni odpowiednio się ubrać.

Zarezerwuj Curling & Cocktails w The Gwen tutaj.

Stone’s Throw Rooftop Curling at The Emily Hotel 

Stone’s Throw w hotelu Emily oferuje miejsce z czterema odkrytymi kortami do curlingu oraz wyselekcjonowane menu zimowych przekąsek. Odwiedzający w grupach liczących maksymalnie 8 osób mogą zarezerwować lodowisko za 120 dolarów. Gracze mogą także przyprowadzić do zabawy więcej gości, którzy nie planują brać udziału w curlingu.

Dach jest udekorowany świątecznymi światłami, a także znajdują się w nim podgrzewane jurty, w których można się ogrzać. Rezerwacji można dokonać tutaj.

Windy City Curling

Jeśli szukasz autentycznych wrażeń, Windy City Curling ma lodowiska i miotły do curlingu, dzięki czemu możesz grać jak profesjonaliści. Obiekt przyjmuje graczy w każdym wieku i posiada wiedzę specjalistyczną w tym sporcie, oferując wiele lig, ligę nowicjuszy, zajęcia oraz samouczki dla początkujących dostępne na stronie internetowej.

Tutaj możesz dołączyć do Ligi Rookies.

Chicago Curling Club

W Northbrook można przeżyć kolejne autentyczne doświadczenie curlingu. Chicago Curling Club oferuje zajęcia „Learn2Curl” dla graczy w wieku 18 lat i starszych w cenie 85 dolarów za każdego gracza. Klub organizuje także różne bonspiele zaplanowane na całą zimę dla graczy o różnym poziomie umiejętności.

Chicago Curling Club oferuje także różne pakiety członkowskie dla graczy, którzy chcą tu regularnie wracać.

Źródło: nbc
Foto: Kaiser Tiger, The Gwen, The Stone Throw, Windy City Curling, Chicago Curling Club, istock/grizzlehead/
Czytaj dalej

News USA

Tragiczny wypadek czy nieumyślne zabójstwo? Hokeista w areszcie po śmierci Adama Johnsona

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorkowym oświadczeniu policja angielskiego South Yorkshire podała, że aresztowano mężczyznę pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci po tragicznym wypadku hokeisty Adama Johnsona, do którego doszło 28 października. Amerykański zawodnik został w czasie meczu skaleczony w szyję.

Z raportu koronera z Sheffield wynika, że 29-latek „odniósł ranę ciętą szyi spowodowaną jazdą na łyżwach innego zawodnika”, a później w wyniku obrażeń zmarł w szpitalu.

28 października Adam Johnson grał dla drużyny Nottingham Panthers przeciwko Sheffield Steelers podczas meczu Elite Ice Hockey League rozgrywanego w Utilita Arena w Sheffield.

Dochodzenie wszczęto natychmiast po tragedii. Policja współpracuje z wysoce wyspecjalizowanymi ekspertami oraz wydziałem bezpieczeństwa i higieny pracy w Radzie Miejskiej Sheffield.

Z komunikatu policji wynika, że zatrzymany mężczyzna przebywa w areszcie. Policja z South Yorkshire nie podała jego nazwiska ani wieku, ale z nagrań wynika, że hokeistą, którego łyżwa przecięła szyję Johnsona, był 31-letni Matt Petgrave, grający w drużynie Sheffield.

Śmierć hokeisty wstrząsnęła wieloma społecznościami, od lokalnych mieszkańców Sheffield po fanów hokeja na całym świecie.

Po śmierci Adama Johnsona, wzrosło zainteresowanie bezpieczeństwem zawodników w hokeju na lodzie, w szczególności kwestią tego, czy należy powszechniej nosić ochraniacze szyi.

Urodzony w Hibbing w stanie Minnesota Adam Johnson rozpoczął karierę zawodową w American Hockey League, a następnie przeszedł do National Hockey League (NHL). W ciągu dwóch lat wystąpił w 13 meczach dla Pittsburgh Penguins, a także grał w Szwecji i Niemczech, zanim dołączył do Panthers na sezon 2023–24.

W internetowym nekrologu rodzina Johnsona opisała go jako „myślącą, cierpliwą i autentyczną” osobę, która „czerpała przyjemność z małych, codziennych rzeczy”.

Członkowie społeczności hokejowej na całym świecie złożyli hołd napastnikowi, m.in. w mieście Nottingham, gdzie kibice złożyli kwiaty przed halą Motorpoint Arena.

Angielski Związek Hokeja na Lodzie, zareagował na śmierć Johnsona, wymagając od wszystkich zawodników w Anglii noszenia ochraniaczy szyi od początku 2024 roku.

 

Źródło: nbc, cnn
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2014
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu