Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Zróbmy świat lepszym: Radioton Fundacji Dar Serca dla chorych dzieci już w ten weekend

Opublikowano

dnia

Już w ten weekend czeka nas wielkie wydarzenie – doroczny Radioton Fundacji Dar Serca na naszej antenie, czyli największa zbiórka charytatywna wśród Polonii amerykańskiej. Będziemy odbierać telefony, przyjmować datki i prowadzić licytacje wyjątkowych przedmiotów. A wszystko to by pomóc poważnie chorym dzieciom z Polski, które przyjeżdżają na leczenie w USA. W naszym studiu prezes Fundacji, Dorota Małachowski, oraz jej współzałożycielka, Izabela Rybak, gorąco zachęcają do słuchania radia 8 i 9 lutego.

Radioton Fundacji Dar Serca, który odbędzie się w dniach 8 i 9 lutego, w godzinach od 7 rano do 7 wieczorem, będzie wspaniałą okazją aby się spotkać i zjednoczyć wokół ważnego celu pomocy dzieciom, ciężko doświadczonym przez los i bardzo często niepełnosprawnym. Podopieczni Fundacji Dar Serca chcą odzyskać sprawność i zdrowie, chcą cieszyć się życiem, a my możemy mieć w tym swój udział.

“Jest to najważniejsza nasza akcja w trakcie roku, ten nasz radioton, który się odbędzie już za dwa dni. I jest to taka piękna okazja, żeby Polonia się złączyła i żeby otworzyła swoje serca, aby pomóc tym dzieciom” zaznacza Dorota Małachowski.

W zeszłym roku Fundacja Dar Serca pomogła aż 104 dzieciom, ale w tym chce pobić ten rekord, bo potrzebujących naszej pomocy małych pacjentów jest niestety dużo. “Organizujemy ten radioton tuż przed świętem walentynkowym” podkreśla prezes fundacji, dodając, że to szczególna okazja by otworzyć serca i przytulić cierpiące dzieci.

“Nasza Polonia jest kochana, zawsze nam pomaga” mówi Dorota Malachowski.

Izabela Rybak, podobnie jak chyba wszystkie osoby działające w Fundacji Dar Serca, traktuje swoją pracę na rzecz chorych dzieci jak misję. Dobrze też wie w jak trudnej sytuacji są rodzice ciężko chorego dziecka, ponieważ sama miała takie doświadczenie w życiu.

“Chore dzieci są wielkimi wojownikami. Nieraz naprawdę staczają taką najważniejszą walkę w życiu” podkreśla współzałożycielka fundacji.

Do Stanów Zjednoczonych przyleciał także Filipek Szajba. Chłopczyk jest już po udanej operacji w Dallas, pod opieką zaprzyjaźnionej teksańskiej Polonii. Z kolei 11 lutego do Bostonu na operację serca przylatuje Agatka.

Wiele dzieci będących pod opieką fundacji przechodzi obecnie leczenie na Florydzie, mówi Izabela Rybak. “Są dzieci, które przechodzą bardzo trudne operacje, bardzo trudne leczenie. O tym wszystkim będziemy mówili na Radiotonie, o wszystkich dzieciach podczas Radiotonu.”

Izabela Rybak, współzałożycielka Fundacji Dar Serca

“Już dzwonią słuchacze Radia DEON i Polskiego Radia. Cieszą się bardzo, że mogą włączyć się do naszej akcji”

Warto być dobrym, czynić dobro i nie zamykać oczu na chore dzieci. “Nie ma lepszego uczucia niż podzielić się tym, co się ma, tym szczęściem, które się ma” podkreśla Dorota Malachowski, która zaangażowała się w pracę dla fundacji wiele lat temu. Widząc chore dzieci przyjeżdżające z Polski doceniła swoje szczęście – to że jej dzieci były zdrowe.

Wielu polskich rodziców nie może zapewnić odpowiedniego leczenia swoim dzieciom w kraju, ani nawet w zachodniej Europie. “A tutaj w Ameryce jednak mamy specjalistów, którzy są w stanie pomóc dziecku, zmienić mu życie i bardzo często uratować życie. I to jest coś, czego nie można przełożyć na nic innego” zaznacza prezes Fundacji Dar Serca.

“Czekamy na Państwa telefony, bo najmniejsza kwota, jaką chcą Państwo podarować, zrobi różnicę. Bo każdy dolar to dar, który da dziecku nadzieję na zdrowie, na szczęście i szczęśliwe dzieciństwo” mówi Izabela Rybak. W czasie Radiotonu będzie można usłyszeć wiele ciekawych informacji i poruszających historii chorych dzieci.

Koszulki Roberta Lewandowskiego i Erlinga Haalanda

Będzie również można wziąć udział w aukcji wyjątkowych przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców. Są wśród nich oryginalne pamiątki  z autografami znanych ludzi, m.in. sportowców, np. koszulka Roberta LewandowskiegoKiliana Mbappé czy Erlinga Haalanda. O przedmiotach, które zostały przekazane na licytację pisaliśmy 1 lutego.

“Mamy dodatkowy piękny dar od naszej Pierwszej Damy, pani Agaty Kornhauser. Podarowała piękny naszyjnik z dedykacją i podziękowaniem dla osoby, która wylicytuje za udział w Radiotonie”, zapowiada Izabela Rybak.

Naszyjnik Pierwszej Damy, Pani Agaty Kornhauser-Dudy

Pani Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Fundację Dar Serca kilka lat temu i od tego czasu co roku przysyła prezent na aukcję w czasie Radiotonu.

Licytacja będzie prowadzona na żywo na radiowej antenie, a wszystkie wystawione na aukcji przedmioty można zobaczyć na stronie Fundacji Dar Serca i na jej profilu fbŻeby wziąć w niej udział, trzeba będzie zadzwonić na numer 847-593-1030. 

O bardzo chorych dzieciach, które są pod opieką fundacji pisaliśmy 26 stycznia.

Donacje na rzecz Fundacji Dar Serca można dokonywać wchodząc na jej stronę internetową, przez Paypal i Zelle. Prowadzona jest także zbiórka do puszek, które znajdują się w punktach POLAMER, a także we wszystkich sklepach Montrose Food Deli, Shop & Save Deli oraz Oak Mill Bakery.

Także w każdym oddziale Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej można wpłacać datki bezpośrednio na konto Fundacji.

Pomagamy chorym dzieciom z Polski. Słuchajcie nas 8 i 9 lutego!

 

Źródło: informacja własna
Foto: Fundacja Dar Serca, siepomaga

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Już dziś! Targi Zdrowego Stylu Życia w Schaumburgu: zadbaj o swoje zdrowie!

Opublikowano

dnia

Autor:

O to co mamy najcenniejsze – nasze własne zdrowie – powinniśmy dbać najlepiej jak potrafimy. Na pewno wszystkim, którzy przyjadą dzisiaj lub jutro do Schaumburga, pomogą w tym polonijne Targi Zdrowego Stylu Życia. Na wydarzenie, organizowane już po raz czwarty zapraszają w studiu Radia Deon Chicago jego współorganizatorka, Barbara Gryczka, oraz Katarzyna Heretyk, która bierze w nim udział od pierwszej edycji.

Na Targach Zdrowego Stylu Życia, które będą miały miejsce 22 i 23 marca w Schaumburgu będzie można wysłuchać ciekawych wykładów oraz zapoznać się z ofertami aż 40 wystawców z branży związanej z naszym zdrowiem. To między innymi holistyczne terapie, suplementy, sport, rekreacja i zdrowa żywność.

Wśród bogatego programu tego wydarzenia znajdziemy wszystko, co we współczesnych trendach jest obowiązujące, od zdrowego snu i mocy aloesu, poprzez medytacje, po dbanie o układ limfatyczny. A przy okazji goście targów będą mieli szansę by skorzystać z promocyjnych ofert i wziąć udział w atrakcyjnej loterii.

Targi Zdrowego Stylu Życia powstały z inicjatywy Barbary Gryczki i Sylvii Lisiecki. Wydarzenie okazało się strzałem w dziesiątkę – wszystkie trzy poprzednie jego edycje były bardzo udane. “Łączymy wszystkich, którzy mają na myśli właśnie dobro człowieka, dobro od strony zdrowotnej, nie tylko fizycznej, ale również psychicznej, energetycznej” tłumaczy Barbara Gryczka.

Pierwsze targi były wydarzeniem jednodniowym, a w zamyśle również jednorazowym. Ale popularność targów skłoniła organizatorki do rozszerzenia go na wydarzenia odbywające się cyklicznie co roku i trwające dwa dni, wspomina Barbara Gryczka.

Współorganizatorka Targów Zdrowego Stylu Życia serdecznie zaprasza wszystkich gości do zapoznania się ze wszystkimi wystawcami obecnymi na targach. Warto także zapoznać się z programem wykładów i wysłuchać tych prelekcji, które nas najbardziej interesują.

Wydarzenie jest skierowane praktycznie do każdego, ponieważ także ludzie młodzi poszukują rozwiązań dla swoich problemów zdrowotnych. Z kolei “ludzie w średnim wieku chcą się zabezpieczyć jak do końca życia być aktywnym,  jak czuć się dobrze i po prostu korzystać z tego życia” – zaznacza Barbara Gryczka, której prelekcji o kolagenie będzie można posłuchać o godzinie 1.30PM w niedzielę.

Barbara Gryczka

Warto także przyjść na niego z całą rodziną, ponieważ na gości czekają świetne nagrody, ufundowane przez sponsorów, zapowiada współorganizatorka targów. na loterię można się zapisać zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Oficjalne losowanie odbędzie się o godzinie 4.00PM w niedzielę, ale nie trzeba być na nim obecnym.

“Oprócz tego mamy dwa rejsy po jeziorze Michigan, ufundowane przez Związek Żeglarzy. Mamy dwie noce w hotelu, ufundowane przez hotel, w którym te targi się odbywają. I wiele jeszcze innych nagród. Klub Wisłoka zafundował miesiąc szkółki dla dziecka, którego rodzice wygrają” dodaje Barbara Gryczka. Jest także  elektryczny skuter do wygrania.

Katarzyna Heretyk

Katarzyna Heretyk, która na Targi Zdrowego Stylu Życia oferuje ubezpieczenia, widzi coraz większe zainteresowani i rozwój branży związanej ze zdrowiem. “Coraz więcej ludzi przychodzi, coraz więcej ludzi chce zobaczyć, co mogą tak naprawdę znaleźć dla siebie”, podkreśla.

Można także oczywiście z bliska pooglądać produkty oferowane przez sprzedawców, oraz je kupić. A ponieważ na nasz stan psychiczny i dobre samopoczucie wpływa również kwestia bezpieczeństwa, na temat ubezpieczeń można porozmawiać właśnie z Katarzyną Heretyk.

To ważne by zabezpieczyć nasze zdrowie także pod tym kątem i nie martwić, gdy zdarzy się nam jakiś wypadek, lub poważna choroba.

Targi Zdrowego Stylu Życia odbędą się tą sobotę i niedzielę, w godzinach od 10.00AM do 5.00PM, w Embassy Suites by Hilton Chicago przy 1939 N Meacham Rd, Schaumburg, IL 60173. Dla gości wstęp jest wolny, nie jest wymagana rejestracja a bezpłatny parking jest na miejscu. Telefon kontaktowy: 773-339-2928.

Serdecznie Zapraszamy – Naprawdę Warto Dbać o Zdrowie!

 

Źródło: informacja własna
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Polonia głosuje: Nasz kandydat do rady szkolnej w Lemont – Ernest Świerk

Opublikowano

dnia

Autor:

Wielkim przywilejem Polonii w Stanach Zjednoczonych jest to, że możemy zarówno startować w wyborach jak i wybierać naszych przedstawicieli do władz. A w rejonie Chicago mamy szczególną siłę i moc by realnie wpływać na decyzje polityczne i nie tylko. Do głosowania w zbliżających się wyborach lokalnych zachęcają w studiu Radia Deon Chicago Bogdan Strumiński, prezes Koła “Solidarność” i działacz Polish American Congress, oraz Ernest Świerk, który walczy o stanowisko w szkolnej radzie.

“Nasza aktywność polityczna, nasza aktywność społeczna gwarantuje przyszłość dla nas, ale najważniejsze – dla naszych przyszłych pokoleń, dla naszych dzieci. Bo to, co zbudujemy teraz, oni będą z tego korzystać” zaznacza Bogdan Strumiński.

Patrząc wstecz, na historię, my teraz korzystamy z tego co wywalczyły i wypracowały poprzednie pokolenia. Mamy dobrobyt i stabilność dzięki ich ciężkiej pracy. Możemy także cieszyć się z wolności politycznej i osobistej, na co nasi przodkowi także mieli ogromny wpływ, mówi prezes Koła “Solidarność”.

Także w Stanach Zjednoczonych nie obyło się bez wojen i walki o wolność, w których walczyli również Polacy – zwraca uwagę Bogdan Strumiński. Stąd mamy teraz bohaterów obojga narodów takich jak chociażby generał Kazimierz Pułaski.

Ale nie chodzi tu tylko o tak wielkie nazwiska – podkreśla prezes Koła “Solidarność”.

Ernest Świerk przyjechał do Stanów Zjednoczonych w wieku 16 lat wyposażony jedynie w determinację i marzenia. Teraz ma żonę, dwójkę dzieci i z powodzeniem prowadzi swój biznes w branży nieruchomości a także jest pionierem wdrażania rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji.

Ernest Świerk mieszka w Lemont i w tym dystrykcie stara się o miejsce w radzie szkolnej tutejszego liceum, stawiając na rozwój i wychowanie dzieci oraz pokazanie im, że wszystko jest w życiu możliwe. Widzi także lokalne problemy – wiele dzieci nie wie gdzie może udać się by uzyskać pomoc, co mogą zrobić by pokonać różne trudności.

Bogdan Strumiński

“Jest to człowiek godny naśladowania, bo jest to człowiek sukcesu, można powiedzieć, więc nie bójmy się na niego zagłosować, a na pewno będzie to opłacalne” zachęca Bogdan Strumiński, mając na myśli zarówno publiczną opinię o Polakach jak i warunki nauczania oraz to czego dzieci będą się uczyć w szkole i jak będą w niej traktowanie.

“Zróbmy coś żeby to po nas zostało” mówi Bogdan Strumiński, prosząc o udział w wyborach. “Nowe pokolenia będą naprawdę kiedyś nas wspominać, że dzięki Ernestowi, dzięki właśnie ludziom tego pokroju, ten świat jest dużo lepszy i inny”.

Kandydatowi do rady szkolnej zależy przede wszystkim na tym aby uczyć młode pokolenie angażowania się w różne inicjatywy. “Nawet jeżeli to będzie  godzina, czy dwie w miesiącu, będzie miało bardzo duży wpływ na nasze życie, naszych dzieci życie, później tych dzieci dzieci i tak dalej.”

Ernest Świerk uhonorowany medalem “Pro Patria” przez szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jana Józefa Kasprzyka, 19 października 2023r.

Nasze angażowanie się w sprawy społeczne i polityczne, chociażby pójście do wyborów, sprawiają, że zmieniamy świat wokół nas – podkreśla Ernest Świerk. “Jeżeli my nie będziemy się angażować do takiej rzeczy, to będą nami rządzić ludzie, którzy nie powinni w ogóle być na jakichkolwiek stanowiskach”.

Jeżeli macie Państwo jakieś pytania do Ernesta Świerka, możecie do niego zadzwonić, pod numer telefonu 312 805 0964. Możliwy jest także kontakt mailowy: ernestswierk@gmail.com. Na stronie internetowej ernestswierk.com można znaleźć więcej informacji o kandydacie, a także jego wizji, pomysłu i planu dla szkoły w Lemont.

Wolne wybory to nasz fundamentalny przywilej, który posiadamy w demokratycznym kraju – skorzystajmy z niego! Polonia głosuje wspierając Polaków!

 

Źródło: informacja własna
Foto: Ernest Świerk

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

“Misterium Męki Pańskiej” naszą wspólną modlitwą w oczekiwaniu na Wielkanoc

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od 30 lat w rejonie Chicago możemy uczestniczyć w niezwykłym przedstawieniu, które pomaga nam zatrzymać się w czasie Wielkiego Postu i dobrze przygotować do największego katolickiego święta – Wielkanocy. Mowa tu oczywiście o niezwykłym projekcie zapoczątkowanym i co roku przygotowywanym przez Cecylię Jabłońską, czyli Misterium Męki Pańskiej. Do jego głębokiego, modlitewnego przeżycia, zapraszają w studiu Radia Deon Chicago Urszula Michałowska i Ksawery Kipirzepa.

Nasi Goście podróżują z “Misterium Męki Pańskiej” już ponad 15 lat po Stanach Zjednoczonych, odwiedzając kościoły znajdujące się nie tylko w aglomeracji chicagowskiej ale również w wielu innych stanach. W zeszłym roku przedstawienie odwiedziło również Polskę, gdzie zostało bardzo dobrze przyjęte.

Misterium niezmiennie wzrusza i porusza zarówno jego twórców i aktorów, jak i uczestniczące w nim osoby, skłaniając do refleksji i pomagając w głębokim przeżyciu Wielkiego Postu a następnie radości Zmartwychwstania. To przedstawienie jest modlitwą, pozostającą w pamięci i sercu każdego uczestnika.

“Nasza grupa liczy w tym momencie około stu wolontariuszy. Są to całe rodziny” mówi Urszula Michałowska, która zapewnia oprawę techniczną Misterium.

“Każdy chodzi do innej parafii w ciągu roku, a właśnie w ten czas Wielkiego Postu spotykamy się, aby wspólnie przedstawić i zanieść to misterium do różnych parafii, w których jeszcze nie byliśmy, do ludzi, którzy jeszcze tego z nami nie przeżyli.”

“Nie jest to tylko taki spektakl do obejrzenia, jest to modlitwa i medytacja dla nas” podkreśla współtwórczyni “Misterium Męki Pańskiej”.

Opinie osób, które uczestniczyły w przedstawieniu, czując się jak świadkowie chwil sprzed 2 tysięcy lat, można znaleźć na stronie livetheaterproduction.com. To najlepsze świadectwo i zachęta by przyjść na Misterium i przeżyć te emocje.

W przedstawieniu i oddaniu jego nastroju ważną rolę odgrywają efekty świetlne, które przygotowuje i co roku udoskonala Urszula Michałowska. Te efekty wizualne najmocniej oddziaływują w czasie spektakli wieczornych. Ale wszystkie spektakle są wyreżyserowane tak, by jak najpełniej odbierać je wszystkimi zmysłami.

Główną rolę, czyli Jezusa, w tym roku gra Ksawery Kipirzepa, który przyznaje, że na początku potraktował ją jak zwykłe zadanie aktorskie. “Ale po iluś tam próbach, a najbardziej po pierwszym występie w Środę Popielcową,  zauważyłem, jaki efekt to ma w rzeczywistości, nie tylko na osobach, które to oglądają, ale na aktorach, którzy grają te role” dodaje.

Główne role wokalne w tym roku należą do Khary Laurenta i Katarzyny Mosiewicz. A wśród wolontariuszy, którzy występują całymi rodzinami są dzieci w wieku 3, 4 lat aż po najstarszego aktora – 81-letniego pana Tadeusza. Najmłodszym dzieckiem na scenie było do tej pory 5-miesięczne niemowlę.

“Misterium Męki Pańskiej” będzie wystawiane w 13 kościołach, zarówno w języku polskim jak i angielskim. W ten weekend można go zobaczyć w Niles i Wheeling.

Koniecznie przeżyjcie je przed Świętami Wielkiej Nocy!

Źródło: informacja własna
Foto: livetheaterproduction
Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Reklama
Reklama

Kalendarz

luty 2025
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu