Połącz się z nami

Ciekawostki

Nielegalni imigranci wracają do domu. Nagłe zainteresowanie lokalnych władz ich losem [dźwięk]

Opublikowano

dnia

Służby imigracyjne rozpoczęły odsyłanie do domu nielegalnych imigrantów z Salwadoru, Hondurasu i Gwatemali. W ciągu ostatnich miesięcy ponad 57 tysięcy nieletnich nielegalnie przekroczyło granicę USA.

Trzydzieści osiem osób, obywateli Hondurasu, w tym osiemnaście matek, trzynaście dziewczynek i dziewięciu chłopców odleciało ze Stanów Zjednoczonych do Hondurasu, na pokładzie samolotu przymusowo odwożącego osoby nielegalnie przybyłe do USA.

Relacja Agnieszki Warzechy
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/imigracja-honduras” comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Matki z dziećmi przebywały w centrum zatrzymań w miejscowości Artesia w stanie Nowy Meksyk. Na lotnisku w San Pedro Sula, które nazywane jest niekiedy światową stolicą morderstw, na przybyłych oczekiwała już pierwsza dama Hondurasu, oficjele, ekipy telewizyjne i pracownicy gotowi do rozdawania dzieciom balonów i lizaków.

„To wszystko na pokaz”, powiedziała Angelica Galvez, która przyleciała wspomnianym samolotem z sześcioletnią córką. „Nie pomogli mi wcześniej. Dlaczego teraz miałabym im uwierzyć?”, pytała 31-letnia kobieta komentując obietnice honduraskiego rządu.

Oficjalna rządowa wersja pomocy zawróconym do kraju kobietom i ich dzieciom głosi, że dostaną pracę, pięćset dolarów stypendium, pomoc psychologa i szanse na edukację. Władze amerykańskie zapowiadają, że podobnych samolotów odwożących nielegalnych imigrantów będzie więcej.

Agnieszka Warzecha
awarzecha@radiodeon.com

Źródło: chicagotribune.com
Foto: CNS/Reuters

Ciekawostki

Mieszkanka Aurory ma szansę wygrać milion dolarów w Nowy Rok. Czy będzie miała to szczęście?

Opublikowano

dnia

Autor:

Linda Perkins, grająca w Illinois Lottery, została wybrana jako jedna z pięciu finalistek z 29 amerykańskich loterii. „Powerball First Millionaire of the year” wylosuje jednego szczęśliwca w czasie „Sylwester Dick Clark’s Rockin’ Eve z Ryanem Seacrestem”.

Transmisja odbędzie się na żywo, a szczęśliwie wylosowana osoba wzbogaci się o cały milion dolarów.

„Dowiedziałam się, że wygrałam z wiadomości e-mail w środku dnia pracy, więc byłam naprawdę zszokowana” – powiedziała Perkins. „Nie mogę w to uwierzyć, nadal trudno mi w to uwierzyć – jestem w całkowitym szoku”.

Zgodnie z komunikatem Illinois Lottery, oprócz szansy na wygranie 1 miliona dolarów w Powerball, Perkins wraz z innymi finalistami wygrała już nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 USD oraz zestaw do urządzania imprez sylwestrowych w domu. Są to, między innymi, 70-calowy telewizor, zestaw do karaoke i laptop. A także luksusową kolację dla ośmiu osób i 500 dolarów do wydania w Party City.

Linda Perkins i pozostali finaliści będą oglądać transmisję sylwestrową w domu, korzystając z wygranego pakietu imprezowego, aby sprawdzić, czy ich nazwisko zostanie wywołane tuż po wybiciu północy.

Zgodnie z podaną informacją, artystka country Jessie James Decker, jako korespondentka Powerball, będzie dostarczać aktualizacje z imprezy na żywo przez cały wieczór. Będzie także kontaktować się z każdym z finalistów świętujących w swoich domach w całym kraju.

 

Perkins mówi, że tym razem planuje nie spać po północy „W tym roku myślę, że nie będę spała!”

Pozostali czterej finaliści to Aaron Rose z Slaughter w Luizjanie; Robert Long z Waterloo w stanie Iowa; Brian Mineweaser z Honey Brook w Pensylwanii; i Shari Beenken z Titonki w stanie Iowa.

W zeszłym roku „Sylwester Dick Clark’s Rockin’ Eve z Ryanem Seacrestem” zabrał widzów do każdego z pięciu miasteczek finalistów loterii. Tuż po północy Carlos Mabry z Waszyngtonu został wybrany Pierwszym Milionerem Roku w Powerball 2021.

 

Źródło:fox32, powerball.com

Foto:YouTube

Czytaj dalej

Adwent

Blisko Fox Lake można samemu wyciąć choinkę z lasu. Boże Narodzenie tuż tuż…

Opublikowano

dnia

Autor:

Znalezienie idealnej choinki na Święta Bożego Narodzenia jest tradycją rodzinną. Wiele osób szuka drzewka dla siebie tuż po Święcie Dziękczynienia. Setki z nich odwiedziło w sobotę farmę choinek Richardson Christmas Tree Farm na północnych przedmieściach Spring Grove. Jeszcze tylko do niedzieli moża będzie wybrać i uciąć zielone drzewko dla siebie. 

Wybieranie i ścinanie własnego drzewka na 130 akrowej farmie jest okazją do spędzenia wspaniałego, aktywnego dnia na świeżym powietrzu z rodziną. Zmarzniętym klientom farma zapewnia odpoczynek w ogrzewanej stodole, przy darmowej filiżance kawy lub gorącej czekolady.

Oferuje także sprzedaż wieńców, świątecznych dekoracji i wypieków.

Dla niektórych istnieje sekret znalezienia idealnego drzewa wśród tylu innych. „Musi świetnie pachnieć. Nie może tracić zbyt wielu igieł, gdy  go dotkniesz” – powiedziała Beth Guzik.

„Zrobiliśmy to z naszą rodziną. Właściwie nie robiliśmy tego od kilku lat” – powiedział Geralyn Graham. „Było fajnie, chociaż jest zimno, fajnie jest wyjść z rodziną i ściąć drzewo”.

„Wszyscy wskakują na wóz i wyruszają. Możesz tak naprawdę poświęcić dosłownie tyle czasu ile chcesz, maszerując wokół, wybierając idealną choinkę” – powiedział właściciel farmy Ryan Richardson. Rodzina Richardsonów rozciągnęła tę tradycję na sześć pokoleń, dając rodzinom swoich klientów szansę na uczynienie z niej wyjątkowego dnia. Wielu z klientów farmy zostało tu kiedyś przywiezionych przez swych dziadków, a teraz zabierają tu swoje wnuki.

Gospodarstwo sprzedaje zwykle od sześciu do siedmiu tysięcy drzew rocznie. Ale w tym roku jest mniej dostępnych choinek i nie wystarczy ich dla wszystkich chętnych. „Mieliśmy kilka naprawdę ciężkich lat uprawy, nie było dużo deszczu, ale było gorąco i sucho. I tak w ciągu tych lat nie obserwujemy normalnego wzrostu 12 cali rocznie na choince” – powiedział Richardson.

Z tego powodu Richardson Christmass Tree Farm pozostanie otwarta tylko do 5 grudnia.

 

Źródło:abc7, richardsonadventurefarm.com

Foto:Flickr/liljulier /Don Graham /

Czytaj dalej

Chicago Na Skróty

Niezwykła Księżna Diana w Chicago. Nowa wystawa odkrywa kultową historię tej kobiety

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowa wystawa o księżnej Dianie daje mieszkańcom Chicago możliwość poznania jej życia jako osoby z rodziny królewskiej. Wystawe można zobaczyć w Oakbrook Center 19 w miejsowości Oak Brook. Ceny biletów zaczynają się od 25 dolarów.

„Princess Diana Accredited Access Exhibition” to wystawa, która zawitała na zachodnie przedmieście Chicago. Mieszkańcy miasta mogą teraz z bliska przyjrzeć się kultowej historii księżnej Diany.

Od nowoczesnego podejścia do macierzyństwa do bycia światową ikoną modywedług organizatorów wystawa pokazuje w jaki sposób księżna Diana odcisnęła swoje piętno na świecie.

Historia Diany jest opowiedziana przez wieloletniego fotografa księżnej, Anwara Husseina. Można na niej zobaczyć słynne rzeźby i obrazy, które od lat przykuwają uwagę publiczności.

 Ja mówią organizatorzy wystawy „Po raz pierwszy od 60 lat mężczyzna, który dokumentował każdą chwilę życia Diany, opowiada historię o tym, jak nie zrobiła tego, co jej kazano, ale zamiast tego podążała za głosem serca” 

Wystawa, zlokalizowana w Oakbrook Center 19 w Oak Brook, została otwarta w grudniu, a je zwiedzenie trwa około godziny do 90 minut. Ceny biletów zaczynają się od 25 USD dla dorosłych.

Wystawa „Princess Diana Accredited Access Exhibition” odbywa się jednocześnie w Nowym Jorku i Los Angeles.

 

Źródło:nbcchicago
Foto: Flickr/Robert Sullivan

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Popularne