Połącz się z nami

Nasza UNIA

Stypendia Naszej Unii wręczone po raz czternasty. Unia dała młodzieży już ponad trzy miliony dolarów [galeria zdjęć]

Opublikowano

dnia

Już po raz czternasty Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa wręczyła stypendia dla wyróżniających się uczniów szkół średnich oraz studentów szkół wyższych. Od początku programu w 2001 r., Nasza Unia przeznaczyła na Program Stypendialny już ponad trzy miliony dolarów, nagradzając 2,5 tys. osób.

W tym roku Komitet Stypendialny P-SFUK nagrodził 231 osoby a łączna suma stypendiów wyniosła 208 tys. dolarów. Wśród stypendystów jest 139 maturzystów, którzy we wrześniu tego roku  rozpoczną naukę w szkołach wyższych. To dla nich przeznaczony był administrowany przez CUANY – Credit Union Association of New York (Zrzeszenie Unii Kredytowych w Stanie Nowy Jork). Stypendiami nagrodzono także 85 studentów szkół wyższych oraz sześcioro uczniów szkół podstawowych i średnich, uczestniczących w programie „Astronomiczna Przygoda z Kopernikiem”.

W tym roku uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się oddzielnie w trzech stanach, gdzie obecna jest Nasza Unia. Stypendyści z New Jersey odebrali nagrody 10 czerwca w Centrum Operacyjnym P-SFUK w Fairfield a gościem honorowym była aktorka Dagmara Domińczyk. Uroczystość wręczenia stypendiów dla stanu Nowy 11 czerwca, w siedzibie Naszej Unii na Greenpoincie (gościem specjalnym aktor Olek Krupa). Stypendyści z Illinois odebrali  nagrody 14 czerwca podczas uroczystości w oddziale P-SFUK w Mt. Prospect (gość specjalny – Członek Rady Dyrektorów NCUA Michael Fryzel).

REKLAMA REKLAMA

Prowadząca od lat program stypendialny Unii, członkini Rady Dyrektorów P-SFUK Bożena Krajewska-Pielarz przemawiając do zgromadzonych powiedziała, że polonijna młodzież jest coraz zdolniejsza i coraz ambitniejsza. – Prawie trzydzieści lat pracowałam w polskich szkołach na Brooklynie, kolejny rok jestem w komisji stypendialnej, spotykam tę młodzież i widzę jak się uczy i studiuje.  Ma ambicję, aby kimś zostać. Im nie wystarcza już podrzędna praca czy podrzędny biznes – powiedziała dyrektor Kajewska-Pielarz.

Przywiązanie do polskich korzeni było także motywem przewodnim nagrodzonego gorącymi oklaskami wystąpienia aktorki Dagmary Domińczyk. Mówiąc na przemian po polsku i po angielsku pani Dagmara, która przyjechała do Stanów w wieku siedmiu lat wraz z rodzicami zmuszonymi do emigracji z Polski w związku z działalnością niepodległościową jej ojca, podkreślała, że nigdy nie wstydziła się swojego pochodzenia i nie zgodziła się zmienić nazwiska by ułatwić sobie karierę aktorską. – Skoro Schwarzenegger mógł występować pod swoim nazwiskiem to ja też mogę” – mówiła. Dagmara Domińczyk podkreślała także, że przysłowiowy „amerykański sen” jest możliwy w USA dla każdego, ale o jego realizację trzeba się postarać. – Nie wszyscy będą was lubić, nie wszyscy będą chcieli was zatrudnić, musicie zadać sobie pytanie: czego chcecie od życia i realizować swoje marzenia, bez względu na przeszkody. I nie zapominajcie skąd pochodzicie  –  przekonywała aktorka.Amerykański sen jest możliwy. Nie jest zagwarantowany, ale mój się spełnił. Musicie dążyć do tego, by spełnił się także i wasz – mówiła we wtorek do stypendystów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej aktorka

– Łącznie od początku Programu Stypendialnego w 2001 r., środki przeznaczone na stypendia przez P-SFUK przekroczyły już 3 miliony dolarów. Przez wszystkie te lata ze stypendiów skorzystało już 2,5 tysiąca uczniów i studentów. Dzięki temu wsparciu, młodzi członkowie Naszej Unii mogli studiować na takich prestiżowych uczelniach jak Harvard, Yale, Columbia, Stanford, New York University czy Massachusetts Institute of Technology. Program Stypendialny Naszej Unii jest tylko jednym z przykładów pomocy polskim imigrantom w realizacji ich „amerykańskich marzeń” – powiedział dyrektor wykonawczy P-SFUK, Bogdan Chmielewski.

 

REKLAMA REKLAMA

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Inwestycje i pożyczki tylko w Naszej Unii. Monika Galas mówi jak pomnażać swoje pieniądze

Opublikowano

dnia

Autor:

W czasach gwałtownie rosnącej inflacji warto zadbać o swoje pieniądze. Gość Radio Deon Chicago, Monika Galas, ekspert do spraw pożyczek w Polsko – Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, mówi jak zrobić to najlepiej.

Razem w inflacją rosną stopy procentowe w bankach komercyjnych. W tej chwili duże banki oferują stałą 30-letnią na poziomie 5,25%, a nawet wyższym. W Naszej Unii wynosi ona 4,25%, a przy krótszym terminie pożyczki jest mniejsza, i może wynieść nawet 3,5%.

Więc jeśli chcemy wziąć kredyt hipoteczny warto zaoszczędzić i zrobić to z Naszą Unią, gdzie oferta jest zawsze bardziej korzystna.

Osoby przebywające nielegalnie w Stanach Zjednoczonych także mogą korzystać z usług Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, w przeciwieństwie do banków, gdzie klienci muszą udowodnić stały pobyt, przedstawić obywatelstwo lub zieloną kartę.

REKLAMA REKLAMA

Więc nawet jeśli nasz pobyt w USA nie jest uregulowany prawnie, możemy z Naszą Unią kupić dom, inwestować nasze pieniądze, albo pomyśleć o emeryturze.

Sprawa emerytury jest to szczególnie ważna jeśli nie będą nam przyznane świadczenia Social Security – bardzo dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w budynki apartamentowe.

Warto pomyśleć o emeryturze wcześniej, nawet gdy mamy 20, 30 lat po to by mieć później spokojny i dostatni czas po zakończeniu pracy i móc np. wyjechać.

Przez wysoką inflacją nasze pieniądze bardzo tracą na wartości, dlatego ważne jest inwestowanie.

Monika Galas serdecznie zaprasza do Naszej Unii, konsultacje są bezpłatne, do złożenia wniosku potrzebne są rozliczenia podatkowe.

Monika Galas przyjmuje głównie w Norridge i Mount Prospect

Telefon kontaktowy w celu umówienia się na konsultacje 312 288 67 92.

Polsko–Słowiańska Federalna Unia Kredytowa została utworzona w 1976 przez założycieli Centrum Polsko-Słowiańskiego skupionych wokół księdza Longina Tołczyka.

Celem działalności PSFCU była pomoc emigrantom, którzy po przyjeździe do Nowego Jorku nie mieli jeszcze historii kredytowej i którym amerykańskie banki nie chciały udzielać pożyczek na kupno i remonty nieruchomości w zaniedbanej wówczas dzielnicy Greenpoint.

Od tego czasu polonijna instytucja finansowa rozwija się tworząc wciąż nowe oddziały i przynosząc korzyści swoim członkom.

Szczegółowe informacje o usługach na stronie internetowej PSFCU.

 

Źródło: inf. własna
Foto: istock/ Ridofranzsarayut

 

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

Nasza Unia: Rekordowa kwota stypendiów dla rekordowej liczby studentów

Opublikowano

dnia

Autor:

Polsko-Słowiańska FCU przyznała stypendia na łączną kwotę 551 tysięcy dolarów dla 488 studentów.

Brooklyn, NY (7 czerwca 2022 r.) – Tegoroczna edycja Programu Stypendialnego Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, który od 2001 roku wspiera edukacyjne marzenia polsko-amerykańskiej młodzieży, ustanowiła dwa znaczące rekordy.

W tym roku 488 młodym członkom PSFCU przyznano stypendia na łączną kwotę 551 tys. dolarów, czyli o 51 tys. dolarów więcej niż wynosił poprzedni rekord.

Rada Dyrektorów PSFCU podjęła decyzję o podniesieniu tegorocznego budżetu stypendialnego, tak aby każdy kandydat, który spełnił formalne wymagania programowe, mógł otrzymać nagrodę.

REKLAMA REKLAMA

Uroczyste wręczenie nagród w programie stypendialnym odbyło się 1 czerwca w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku oraz 2 czerwca w Cracovia Manor w Wallington, w stanie New Jersey, natomiast uroczystość w Chicago, Illinois odbyła się 4 czerwca w Muzeum Polskim w Ameryce.

Większości stypendystów przybyłych na uroczystości towarzyszyli ich niezwykle dumni rodzice. Warto zauważyć, że w bieżącym roku po raz pierwszy najwięcej stypendystów pochodziło z regionu Mid-West.

Dyrektor Wykonawczy PSFCU Bogdan Chmielewski powitał laureatów podczas nowojorskiej ceremonii, podkreślając wagę więzi łączących Unię Kredytową ze społecznością polonijną.

„Inwestowanie w młode pokolenie to najlepsza inwestycja, jaką może zrobić nasza Unia”

– powiedział pan Chmielewski. „Gratuluję wam sukcesu, który już osiągnęliście i życzę wam żebyście osiągnęli jak najwięcej sukcesów w życiu zawodowym, i żebyście też swoje sukcesy naukowe i zawodowe potrafili przełożyć w jakimś stopniu na sukces naszej grupy etnicznej w Stanach Zjednoczonych.”

Pierwsza Wiceprzewodnicząca Rady Dyrektorów PSFCU, Pani Małgorzata Gradzki nie mogła ukryć dumy z młodych członków PSFCU.

„Jesteśmy z Was bardzo dumni i mamy nadzieję, że w przyszłej karierze nie zapomnicie o Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej,”

– powiedziała. „Mam nadzieję, że wszyscy będziecie zawsze żyli sprawami Polonii – bo jednym z celów naszego programu jest zachęcenie młodzieży do uczestniczenia w inicjatywach naszej grupy etnicznej, imprezach kulturalnych, oraz w pracach naszych organizacji polonijnych.”

Podobnie jak w latach ubiegłych, tegoroczna edycja programu stypendialnego PSFCU składała się z dwóch odrębnych części: dla absolwentów szkół średnich i dla studentów szkół wyższych.

Program dla absolwentów szkól średnich koordynowany był przez Zrzeszenie Unii Kredytowych Stanu Nowy Jork (New York Credit Union Association). Oprócz oceny zgłoszeń kandydatów z kilkudziesięciu nowojorskich unii kredytowych, NYCUA przyznała również najlepszym kandydatom czterdzieści pięć własnych stypendiów.

Piętnaście z tych czterdziestu pięciu stypendiów zostało przyznanych młodym członkom PSFCU.

Program dla obecnych studentów szkół wyższych jest autonomicznym programem PSFCU. Kandydaci byli oceniani przez profesorów uniwersyteckich na podstawie wyników badań, a także aktywnego udziału w życiu społeczności polonijnej.

Od powstania programu stypendialnego w 2001 roku Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa przyznała ponad 6,5 miliona dolarów stypendiów dla łącznie ponad 5500 studentów.

 

 

 

 

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Nasza Unia przyznała stypendia o łącznej wartości 551 tys dolarów. POSŁUCHAJ REPORTAŻU

Opublikowano

dnia

Autor:

Polsko Słowiańska Federalna Unia Kredytowa nagrodziła 488 uczniów i studentów stypendiami o wysokości od $500 do $5000 z przeznaczeniem na kontynuowanie nauki. Uroczystość wręczenia stypendiów dla młodzieży ze stanu Illinois oraz Indiana odbyła się w sobotę 4 czerwca w Polskim Muzeum w Chicago.

REPORTAŻ RADIA DEON CHICAGO – STYPENDIA 2022

„To są najprzyjemniejsze dni w naszej działalności w ciągu roku, kiedy możemy wręczać te stypendia. Jesteśmy dumni z tego programu.”

– powiedział naszej stacji radiowej Bogdan Chmielewski dyrektor wykonawczy Polish & Slavic Federal Credit Union PSFCU.

„Stawiamy na młodzież. Są tutaj przyszli lekarze, przyszli doktoranci, cieszymy się, że są” dodał manager PSFCU Midwest Robert Radkowski.

REKLAMA REKLAMA

W tym roku Rada Dyrektorów PSFCU zadecydowała, że przeznaczy na stypendia historycznie wysoką sumę ponad pół miliona dolarów. Pieniądze otrzymało blisko pół tysiąca młodzieży.

W gronie nagrodzonych uczniów są młodzi Polacy z siedmiu stanów: Nowy Jork, New Jersey, Connecticut, Pensylwania, Illinois, Indiana oraz Floryda. Uczniowie uczęszczają do 177 szkół wyższych oraz do 311 szkół średnich.

Jak mówi mama jednej ze stypendystek Barbara Kaniewska Boroń stypendia są poważnym zastrzykiem finansowym dla młodych ludzi.

Zbigniew Rogalski z zarządu Naszej Unii powiedział Radiu Deon, że „To są najlepsze inwestycje. To jest przyszłość naszej instytucji. To jest najlepsza inwestycja dla Naszej Unii, bo oni zostają z nami na lata. W dorosłym życiu inwestują z nami w nieruchomości po prostu korzystają z naszych usług.”

W tym tygodniu to była już trzecia taka uroczystość wręczenia stypendiów młodzieży. Najpierw wręczono pieniądze Polakom w Nowym Jorku, potem w New Jersey, a teraz w Chicago.

Mariusz Moryl, dyrektor marketingu PSFCU, mówi, że nie tylko wyniki w nauce były brane pod uwagę w przyznaniu stypendiów.

W Stanach Zjednoczonych od 2001 roku Nasza Unia zainwestowała w młode pokolenie Polaków ponad 6.5 miliona dolarów. Z pieniędzy tych skorzystało do tej pory już ponad 5.5 tysiąca uczniów i studentów.

Nasza Unia zamierza nie tylko kontynuować ale i rozszerzać swój program stypendialny w kolejnych latach.

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: RD

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2014
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Popularne w tym miesiącu