Połącz się z nami

News USA

Bezdzietność w USA coraz bardziej powszechna. Dlaczego kobiety nie chcą mieć dzieci? [dźwięk]

Opublikowano

dnia

Bycie mamą przestaje być powszechnym zjawiskiem. Okazuje się, że blisko 50% kobiet w Stanach Zjednoczonych będących w wieku rozrodczym nie posiada dzieci. Panie coraz częściej domagają się większego uznania dla ich prawa do bezdzietności.

Przez całe stulecia najbardziej konsekwentnie realizowanym modelem społecznym było macierzyństwo. Bycie matką stanowiło punkt docelowy w życiu kobiety, pozwalało znaleźć odpowiednie miejsce na mapie społecznej akceptacji i nadawało życiu sens. Bezdzietność u kobiet, któremu towarzyszyło często zjawisko tzw. staropanieństwa, kojarzona była z brakiem fizycznej atrakcyjności, nieszczęśliwym życiem i poczuciem niespełnienia.

Relacja Rafała Muskały
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/bezdzietne-kobiety” comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

REKLAMA REKLAMA

Tymczasem okazuje się, że 47% kobiet w Stanach Zjednoczonych pomiędzy 15 a 44 rokiem życia nie posiada dzieci. Wygląda na to, że wyłania się nowa generacja żeńskiej części społeczeństwa. – Nigdy wcześniej w historii ludzkości tak wiele kobiet nie wydawało na świat pierwszego dziecka w tak późnym wieku jak obecnie i nigdy wcześniej aż tyle kobiet nie pozostawało bezdzietnymi do końca swoich płodnych dni – pisze w swojej książce „The Otherhood” Melanie Notkin.

Autorka uważa, że kojarzenie bezdzietności z karierowiczostwem i życiem bez miłości jest krzywdzące i niedorzeczne.  Stereotypy agresywnej bizneswoman, rozrywkowej singielki czy samotnej starej panny mieszkającej z kotami to… tylko stereotypy. Powody bezdzietności mogą być różne, a wśród nich bezpłodność lub problemy ze znalezieniem odpowiedniego partnera na stałe. Wiele osób nie ma dzieci, ponieważ najzwyczajniej w świecie nigdy nie podjęło decyzji o tym, by zostać rodzicem.

Według niedawno przeprowadzonej ankiety na 1000 bezdzietnych kobietach, 46% z nich wyraziło chęć posiadania potomstwa w przyszłości, 18% waha się czy kiedykolwiek chce mieć dzieci i 36% bezwzględnie oświadczyło, że nie zamierza nigdy urodzić dziecka.

Bezdzietne panie jednoczą siły, a owocem tego jest bardzo liczna internetowa społeczność, zrzeszona w obrębie portalu SavvyAuntie.com, który próbuje walczyć z jeszcze jednym, chyba najbardziej krzywdzącym stereotypem – antypatycznej ciotki, która nie rozumie i nie przepada za dziećmi.

Okazuje się, że również świat komercji mało zna i nie docenia środowisk kobiet bez dzieci. Tymczasem ankiety wykazują, że wydają one 35% więcej na zakupy spożywcze oraz 100% więcej na produkty związane z urodą niż panie będące mamami.

Bezdzietne kobiety stanowią potężną demograficzną siłę. Mimo to grupa ta pozostaje niezauważona oraz czuje się niewłaściwie postrzegana – przez pryzmat kobiet będących mamami.

Emilia Sadaj
esadaj@radiodeon.com

Źródło: cnn, nationalpost
Foto: Flickr.com/ Ronald Saunders

REKLAMA REKLAMA

News USA

21 milionów dolarów dla rodziny ciężarnej nastolatki za śmierć z ręki policjantów

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek federalna ława przysięgłych przyznała 21 milionów dolarów rodzinie ciężarnej nastolatki, która została zastrzelona przez tajnych funkcjonariuszy policji w Północnej Kalifornii pięć lat temu.

Elena Mondragon była pasażerką BMW wyjeżdżającego z kompleksu mieszkalnego Hayward, kiedy nieoznakowany van wypełniony funkcjonariuszami policji z Fremont próbował go zatrzymać w marcu 2017 roku, zgodnie ze skargą złożoną przez rodzinę nastolatki.

Policja we Fremont poinformowała, że ​​poszukiwany kierowca BMW staranował swoim samochodem policyjny pojazd.

Policja otworzyła ogień i śmiertelnie zraniła Mondragon, który był pasażerem.

REKLAMA REKLAMA

Miała 16 lat i była w pierwszym trymestrze ciąży.

Skarga na śmierć młodej kobiety opisała zabójstwo jako „nieudaną tajną operację aresztowania”, donosi „San Francisco Chronicle”.

John Burris, adwokat powodów, przekazał, że jury postanowiło podzielić winę między mężczyznę prowadzącego samochód a funkcjonariuszy, tak że miasto Fremont prawdopodobnie wypłaci około 10 milionów dolarów odszkodowania.

W 2018 r. Prokuratura Okręgowa Powiatu Alameda stwierdziła, że ​​śmiertelna strzelanina wywołana przez policję była uzasadniona.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

Uwaga – nie używaj parasola tarasowego z Costco. Może się zapalić!

Opublikowano

dnia

Autor:

Parasol słoneczny sprzedawany wyłącznie w Costco został wycofany przez firmę po kilku zgłoszonych pożarach, gdy krążek jego panelu słonecznego ulegał przegrzaniu.

Parasole 10’ Solar LED Market były sprzedawane w różnych kolorach od grudnia 2020 r. do maja 2022 r. w cenie od 130 do 160 USD w magazynach Costco w całym kraju i online.

Parasole mają diody LED na drutach i czarny krążek baterii panelu słonecznego u góry. Solarny krążek posiada czarną osłonę oznaczoną napisem „YEEZE” lub „YEEZE 1.”

Do tej pory głoszono sześć przypadków przegrzania akumulatorów litowo-jonowych.

Obejmuje to trzy doniesienia o zapaleniu się panelu słonecznego podczas ładowania przez zasilacz w pomieszczeniu, dwa doniesienia o zapaleniu się parasoli, gdy panel słoneczny przegrzał się i zapalił, gdy był przymocowany do parasola, oraz jedna osoba poszkodowana wdychaniem dymu.

REKLAMA REKLAMA

Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich informuje, że konsumenci powinni natychmiast przestać używać parasoli, zdjąć krążek na panel słoneczny z górnej części parasola, przechowywać krążek z dala od słońca i materiałów palnych oraz nie ładować krążka za pomocą zasilacza sieciowego.

Konsumenci mogą zwrócić parasole i krążki słoneczne do dowolnego magazynu Costco w całym kraju, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy.

Według Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich sprzedano około 400 000 sztuk tych parasoli w Stanach Zjednoczonych, a kolejne 33 000 w Kanadzie.

Konsumenci, którzy nie mogą zwrócić produktu do Costco, mogą skontaktować się z firmą w celu uzyskania instrukcji dotyczących zwrotu pieniędzy.

SunVilla i Costco kontaktują się ze wszystkimi znanymi nabywcami.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

100 000 dolarów na loterii! Mieszkaniec Południowej Karoliny wypróbował strategię, którą poznał w tv

Opublikowano

dnia

Autor:

Mężczyzna z Południowej Karoliny wpadł na pomysł zarobienia pieniędzy oglądając program telewizyjny i przyniósł mu on 100 000 dolarów wygranej. Inspiracją był odcinek serialu TLC „Lottery Changed My Life”, który opowiada o zmianie stylu życia zwycięzców loterii.

Pomysł polegał na tym, żeby przez trzy miesiące miał wydawać 25 dolarów tygodniowo na loterię, i zobaczyć, co się stanie.

W pierwszym tygodniu mężczyzna wygrał 500 dolarów, a w siódmym nadeszła wielka wygrana — 100 000 $ na kuponie Powerball.

Mieszkaniec Południowej Karoliny nie wiedział nawet, jak grać w Powerball i jak sprawdzić swój bilet. Myślał, że trafił tylko dwie liczby, ale kiedy jego żona spojrzała na kupon, zauważyła, że ​​ma też liczbę Powerball.

REKLAMA REKLAMA

Po drugim spojrzeniu na bilet mężczyzna zdał sobie sprawę, że trafił pięć liczb i tylko jednej zabrakło do wygrania jackpota w losowaniu 28 maja.

A ponieważ wydał dodatkowy 1 $ na PowerPlay, jego nagroda w wysokości 50 000 $ podwoiła się.

Od czasu wygranej kupił samochód i nadal wydaje 25 dolarów tygodniowo na losy na loterię, zamierzając to robić przez trzy miesiące.

Inną strategią wygrywania na loterii, która ostatnio zwraca na siebie uwagę, jest pomysł pary z Michigan, Jerry’ego i Marge Selbee, których historia została niedawno sfilmowana w obrazie „Jerry and Marge Go Large”.

Jerry znalazł lukę, aby wielokrotnie wygrywać coraz większe kwoty w loterii WinFall w Massachusetts.

Film jest już dostępny na streamingu w Paramount+.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2014
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Popularne w tym miesiącu