Połącz się z nami

News USA

Czy gospodarka USA wychodzi z kryzysu? Najnowsze dane z Urzędu Pracy mówią same za siebie [dźwięk]

Opublikowano

dnia

W piątek Urząd Pracy upubliczni majowy raport dotyczący sytuacji na rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Według prognozujących specjalistów sto trzynaście tysięcy zatrudnień, które dzieli nas od czasów wielkiego dobrobytu tuż sprzed nadejścia kryzysu w 2008 roku, to magiczna liczba, którą już przekroczyliśmy. Czy na pewno i czy oznacza to koniec problemów ekonomicznych Ameryki?

Wszystko wskazuje na to, że dane Urzędu Pracy za miesiąc maj, które zostaną upublicznione już w piątek, odkryją liczbę 200 tysięcy nowych miejsc pracy. Nawet jeśli ta liczba okaże się trochę mniejsza to i tak będziemy się cieszyć, gdyż wystarczy jedynie 113 tysięcy nowych zatrudnień aby gospodarka powróciła do dawnej świetności tuz sprzed nadejścia recesji w 2008 roku. Pytanie czy jest co świętować?

Relacja Rafała Muskały
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/rynek-pracy-1″ comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

REKLAMA REKLAMA

Po pierwsze jedynie 2 lata wystarczyły, aby blisko 9 milionów Amerykanów straciło swoje posady, a więcej niż 4 lata, aby praca do nich wróciła. Poza tym zdecydowana większość osób skarży się, że odzyskane prace są gorsze i niskopłatne. Wreszcie, co najistotniejsze, przez te cztery lata zdążyły się wykształcić całe rzesze młodych Amerykanów i obecnie rynek pracy liczy 15 milionów ludzi więcej niż to było w 2008 roku.

Dlatego ekonomiści bardzo rozsądnie podchodzą do zastanej sytuacji i przyjmują, że zdrowa dla gospodarki naturalna stopa bezrobocia będzie wynosić nie 3% lecz 5.5%. A i tak jej osiągnięcie zajmie co najmniej 2 lata. Tym bardziej, że są stany takie jak Nevada czy Arizona, które jeszcze nie zaczęły odzyskiwać równowagi po załamaniu się rynku nieruchomości.

Z drugiej strony istnieją stany, które radzą sobie lepiej niż w czasach ostatniej amerykańskiej prosperity.W Północnej Dakocie zatrudnienie jest o 30% wyższe niż było w 2008 roku a w Teksasie o 9%.

Coraz lepsze notowania mają zawody umysłowe, rynek pracy otwiera się również na usługi z branży rozrywki i hotelarstwa. Zatrudnienie w sektorze świadczeń szeroko rozumianej opieki medycznej nigdy nie przestało rosnąć i przewiduje się, że do co najmniej 2022 roku największe zapotrzebowanie będzie odnotowywane dla takich zajęć jak domowa pomoc osób starszych oraz pielęgniarstwo.

Coraz łatwiej będzie można znaleźć pracę na stanowiskach administracyjnych, portierów oraz w branży budowlanej.

Emilia Sadaj

Źródło: moneycnn.com
Foto: Flickr.com/ ctaweb

REKLAMA REKLAMA

News USA

21 milionów dolarów dla rodziny ciężarnej nastolatki za śmierć z ręki policjantów

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek federalna ława przysięgłych przyznała 21 milionów dolarów rodzinie ciężarnej nastolatki, która została zastrzelona przez tajnych funkcjonariuszy policji w Północnej Kalifornii pięć lat temu.

Elena Mondragon była pasażerką BMW wyjeżdżającego z kompleksu mieszkalnego Hayward, kiedy nieoznakowany van wypełniony funkcjonariuszami policji z Fremont próbował go zatrzymać w marcu 2017 roku, zgodnie ze skargą złożoną przez rodzinę nastolatki.

Policja we Fremont poinformowała, że ​​poszukiwany kierowca BMW staranował swoim samochodem policyjny pojazd.

Policja otworzyła ogień i śmiertelnie zraniła Mondragon, który był pasażerem.

REKLAMA REKLAMA

Miała 16 lat i była w pierwszym trymestrze ciąży.

Skarga na śmierć młodej kobiety opisała zabójstwo jako „nieudaną tajną operację aresztowania”, donosi „San Francisco Chronicle”.

John Burris, adwokat powodów, przekazał, że jury postanowiło podzielić winę między mężczyznę prowadzącego samochód a funkcjonariuszy, tak że miasto Fremont prawdopodobnie wypłaci około 10 milionów dolarów odszkodowania.

W 2018 r. Prokuratura Okręgowa Powiatu Alameda stwierdziła, że ​​śmiertelna strzelanina wywołana przez policję była uzasadniona.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

Uwaga – nie używaj parasola tarasowego z Costco. Może się zapalić!

Opublikowano

dnia

Autor:

Parasol słoneczny sprzedawany wyłącznie w Costco został wycofany przez firmę po kilku zgłoszonych pożarach, gdy krążek jego panelu słonecznego ulegał przegrzaniu.

Parasole 10’ Solar LED Market były sprzedawane w różnych kolorach od grudnia 2020 r. do maja 2022 r. w cenie od 130 do 160 USD w magazynach Costco w całym kraju i online.

Parasole mają diody LED na drutach i czarny krążek baterii panelu słonecznego u góry. Solarny krążek posiada czarną osłonę oznaczoną napisem „YEEZE” lub „YEEZE 1.”

Do tej pory głoszono sześć przypadków przegrzania akumulatorów litowo-jonowych.

Obejmuje to trzy doniesienia o zapaleniu się panelu słonecznego podczas ładowania przez zasilacz w pomieszczeniu, dwa doniesienia o zapaleniu się parasoli, gdy panel słoneczny przegrzał się i zapalił, gdy był przymocowany do parasola, oraz jedna osoba poszkodowana wdychaniem dymu.

REKLAMA REKLAMA

Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich informuje, że konsumenci powinni natychmiast przestać używać parasoli, zdjąć krążek na panel słoneczny z górnej części parasola, przechowywać krążek z dala od słońca i materiałów palnych oraz nie ładować krążka za pomocą zasilacza sieciowego.

Konsumenci mogą zwrócić parasole i krążki słoneczne do dowolnego magazynu Costco w całym kraju, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy.

Według Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich sprzedano około 400 000 sztuk tych parasoli w Stanach Zjednoczonych, a kolejne 33 000 w Kanadzie.

Konsumenci, którzy nie mogą zwrócić produktu do Costco, mogą skontaktować się z firmą w celu uzyskania instrukcji dotyczących zwrotu pieniędzy.

SunVilla i Costco kontaktują się ze wszystkimi znanymi nabywcami.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

100 000 dolarów na loterii! Mieszkaniec Południowej Karoliny wypróbował strategię, którą poznał w tv

Opublikowano

dnia

Autor:

Mężczyzna z Południowej Karoliny wpadł na pomysł zarobienia pieniędzy oglądając program telewizyjny i przyniósł mu on 100 000 dolarów wygranej. Inspiracją był odcinek serialu TLC „Lottery Changed My Life”, który opowiada o zmianie stylu życia zwycięzców loterii.

Pomysł polegał na tym, żeby przez trzy miesiące miał wydawać 25 dolarów tygodniowo na loterię, i zobaczyć, co się stanie.

W pierwszym tygodniu mężczyzna wygrał 500 dolarów, a w siódmym nadeszła wielka wygrana — 100 000 $ na kuponie Powerball.

Mieszkaniec Południowej Karoliny nie wiedział nawet, jak grać w Powerball i jak sprawdzić swój bilet. Myślał, że trafił tylko dwie liczby, ale kiedy jego żona spojrzała na kupon, zauważyła, że ​​ma też liczbę Powerball.

REKLAMA REKLAMA

Po drugim spojrzeniu na bilet mężczyzna zdał sobie sprawę, że trafił pięć liczb i tylko jednej zabrakło do wygrania jackpota w losowaniu 28 maja.

A ponieważ wydał dodatkowy 1 $ na PowerPlay, jego nagroda w wysokości 50 000 $ podwoiła się.

Od czasu wygranej kupił samochód i nadal wydaje 25 dolarów tygodniowo na losy na loterię, zamierzając to robić przez trzy miesiące.

Inną strategią wygrywania na loterii, która ostatnio zwraca na siebie uwagę, jest pomysł pary z Michigan, Jerry’ego i Marge Selbee, których historia została niedawno sfilmowana w obrazie „Jerry and Marge Go Large”.

Jerry znalazł lukę, aby wielokrotnie wygrywać coraz większe kwoty w loterii WinFall w Massachusetts.

Film jest już dostępny na streamingu w Paramount+.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2014
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Popularne w tym miesiącu