Połącz się z nami

News USA

Pilot samolotu dostaje zawału. Desperackie pytanie stewardessy – „Czy ktoś z pasażerów jest może pilotem?” [dźwięk]

Opublikowano

dnia

To wydarzyło się naprawdę choć brzmi jak fabuła filmu sensacyjnego. Prowadzący Boeinga pilot dostaje ataku serca. Załoga szuka wśród pasażerów osoby, która pokieruje samolotem. Groźną sytuację ratuje zawodowy pilot bombowca.

To była scena jak z filmu. W megafonach rozległo się pytanie stewardessy „Czy ktoś z pasażerów jest może pilotem?”. Nigdy wcześniej żadne pytanie nie wywołało u lecących pechowym samolotem ludzi takiego strachu. Na szczęście na pokładzie znajdował się Mark Gongol, zawodowy pilot bombowca, który podróżował wraz z żoną i córką. Gongol już od pewnego czasu podejrzewał, że dzieje się coś niedobrego. Personel pośpiesznie przemieszczał się w stronę kabiny pilota, ktoś niósł apteczkę.

Relacja Rafała Muskały
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/pasazer-lecial-samolotem-1″ comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Kiedy Gongol wchodził do kokpitu by pomóc w bezpiecznym doprowadzeniu samolotu do najbliższego lotniska, stało się dla niego jasne, że na pilota boeinga nie ma co liczyć. Załoga pomagała mu wydostać się z kabiny i położyć na rozkładanym łóżku polowym, by doszedł do siebie po przebytym właśnie ataku serca.

Pierwszy oficer pokładu obawiał się, że ochotnik jest zwykłym pilotem Cesny, a nie zawodowcem, ale Gongol pomógł bezpiecznie doprowadzić maszynę do najbliższego lądowiska.

Pilot bombowca początkowo martwił się, czy poradzi sobie z boeingiem ale ostatecznie stwierdził, że „to jak różnica między prowadzeniem pickupa i sedana”.

Po szczęśliwym lądowaniu bohater wraz z rodziną niepostrzeżenie wymknął się z lotniska. Kapitan samolotu przeżył zawał i powrócił do zdrowia.

Emilia Sadaj

Źródło: cnn.com
Foto: FLickr.com/ Kent Wien

News USA

Agenci Marshals Service uratowali ponad 150 dzieci. W USA giną setki dzieci

Opublikowano

dnia

W amerykańskim stanie Tennessee służby dotarły do 150 zaginionych dzieci. To rezultat akcji prowadzonych w ostatnich dwóch miesiącach.

Stanowe Biuro Śledcze przekazało, że operacja rozpoczęła się na początku stycznia po tym, jak zidentyfikowano 240 zaginione dzieci, które przebywały w stanie.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni trwały działania, które doprowadziły do uwolnienia 150 z nich. Służby zapewniają, że działania będą kontynuowane, by odnaleźć pozostałe 90 dzieci.

Ze 150 dzieci w wieku od 3 do 17 lat, do których dotarto w ostatnich dniach, co najmniej pięcioro było potencjalnymi ofiarami handlu dziećmi, a co najmniej jedno zostało porwane. Są wśród nich także takie, które opuściły domy, czy żyły z innymi członkami rodziny.

Szacuje się, że każdego miesiąca w stanie Tennessee giną setki dzieci. Powody są różne – ucieczki, rodzinne spory o opiekę nad dziećmi, ale występują też pobudki czysto kryminalne i dotyczą porwań, czy handlu nieletnimi.

W całym 2020 roku we współpracy z agencją federalną United States Marshals Service odnaleziono 387 dzieci. W kilku innych stanach – takich jak Ohio, Wirginia, Indiana i Georgia – również rozpoczęto specjalne operacje, podczas których śledczy skupiają się na odnajdywaniu zaginionych dzieci.

 

Źrôdło: IAR
Foto: Flickr/Office of Public Affairs

Czytaj dalej

News Chicago

Mieszkał pod Chicago i współpracował z Państwem Islamskim. Skazany na karę 12 lat pozbawienia wolności

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkaniec północnych przedmieść Chicago, został we środę skazany na karę 12 lat pozbawienia wolności za konspirację i wspieranie terrorystycznej organizacji ISIS.

38-letni Joseph Jones z miejscowości Zion, w roku 2015 rozpoczął serię spotkań z tajnymi agentami FBI myśląc, że są częścią organizacji terrorystycznej. W roku 2017 wyposażył tych samych agentów w telefon komórkowy, który według planu miał być wykorzystany do detonacji ładunków wybuchowych.

W kwietniu tego samego roku Jones został zatrzymany na lotnisku O’Hare, gdzie wraz z podstawionym agentem, planował podróż do Syrii. W tym samym czasie został aresztowany jego wspólnik, 39 letni Edward Shimenti, który był aktywnie zaangażowany w sprawę. Shimenti stanie przed sądem 8 kwietnia tego roku.

Źrôdło:WGN

Foto: Flickr/Kurdishstruggle

Czytaj dalej

News USA

22-latek wjechał wprost pod ciężarówkę. Zginęło kilkanaście osób

Opublikowano

dnia

Co najmniej 15 osób zginęło, a kilka zostało rannych w wypadku, do którego doszło w miejscowości El Centro w południowej Kalifornii, niedaleko granicy z Meksykiem.

Samochód typu SUV, którym podróżowało 28 osób zderzył się z ciężarówką. Według miejscowej policji samochód wyjechał wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę ze żwirem.

Auto typu SUV przewoziło zbyt dużą liczbę pasażerów – fabrycznie jest przystosowane do przewozu maksymalnie ośmiu osób. Ofiary śmiertelne miały od 20 do 55 lat. Wśród rannych jest co najmniej jedno osoba w wieku 16 lat. Samochód prowadził 22-latek, który zginął w wypadku.

źródło: IAR
foto:

Czytaj dalej
Reklama

Facebook

Czerwiec 2014
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Popularne