Połącz się z nami

News USA

Takiej „klinice” już dziękujemy. W Kalifornii kolejna placówka aborcyjna ZAMKNIĘTA [dźwięk]

Opublikowano

dnia

Pomimo tego, że w stanie Kalifornia mocno poluzowano reguły prawne to nic nie chroniło jednej z placówek przed zamknięciem. Klinika aborcyjna, znajdująca się w mieście Montclair w Kaliforni, musiała zakończyć działałność z powodów finansowych.

Klinika, należąca do sieci aborcyjnej Family Planning Associates (FPA), została zamknięta z powodu niewywiązywania się z opłat za wynajem. Wystawione na zewnątrz meble biurowe i inne akcesoria świadczą o zaprzestaniu działalności. Jednak, to wyrzucone na śmietnik torby na pieniądze, które banki rozdają biznesom operującym dużą ilością gotówki, dają pewność, że klinika zamyka swoje drzwi na dobre.

Relacja Rafała Muskały

REKLAMA REKLAMA

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/klinika-aborcyjna-zamknieta” comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Klinika była solą w oku obrońców życia od ponad 20 lat. Ironią losu jest to, że klinikę otworzono w byłym domu pogrzebowym. Przeciwnicy aborcji od wielu lat urządzali przed budynkiem demonstracje oraz pikiety  i najwyraźniej w końcu osiągneli swój sukces. 21 lutego tego roku, w placówce przeprowadzono ostatni zabieg usunięcia ciąży.

Organizacja walcząca z aborcją, Operation Rescue (OR), rozesłała listy do właścicieli lokalnych nieruchomości, aby ci nie pozwolili na ponowne otwarcie kliniki FPA w innym miejscu. OR blisko obserwuje działalność i rozwój infrastruktury aborcyjnej w Kaliforni. Według danych, zebranych przez organizację, tylko w bieżącym roku, w Kaliforni zamknięto już pięć klinik aborcyjnych. W ubiegłym roku, ta liczba wyniosła 87, co stanowi 73% wszystkich zamkniętych, kalifornijskich klinik od 1991 roku. Nie trudno zauważyć niesamowicie szybko postępującą tendencję w ostatnich latach.

Family Planning Associates jest mniejszą siostrą słynnego Planned Parenthood (PP), największej sieci klinik aborcyjnych w Stanach Zjednoczonych. W ostatnich latach FPA odnotowało znaczny spadek w liczbie przeprowadzanych zabiegów aborcyjnych. Jest to dziwne, gdyż PP od kilku lat odnotowuje rekordowe zyski, częściowo finansowane z kieszeni podatników. Najwyraźniej, aborcjonistów nie łączą ideały tylko ślepa pogoń za pieniądzem.

Michał Dziedzic
mdziedzic@radiodeon.com

Źródło: lifesitenews.com
Foto: Flickr.com / Elvert Barnes

REKLAMA REKLAMA

News USA

21 milionów dolarów dla rodziny ciężarnej nastolatki za śmierć z ręki policjantów

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek federalna ława przysięgłych przyznała 21 milionów dolarów rodzinie ciężarnej nastolatki, która została zastrzelona przez tajnych funkcjonariuszy policji w Północnej Kalifornii pięć lat temu.

Elena Mondragon była pasażerką BMW wyjeżdżającego z kompleksu mieszkalnego Hayward, kiedy nieoznakowany van wypełniony funkcjonariuszami policji z Fremont próbował go zatrzymać w marcu 2017 roku, zgodnie ze skargą złożoną przez rodzinę nastolatki.

Policja we Fremont poinformowała, że ​​poszukiwany kierowca BMW staranował swoim samochodem policyjny pojazd.

Policja otworzyła ogień i śmiertelnie zraniła Mondragon, który był pasażerem.

REKLAMA REKLAMA

Miała 16 lat i była w pierwszym trymestrze ciąży.

Skarga na śmierć młodej kobiety opisała zabójstwo jako „nieudaną tajną operację aresztowania”, donosi „San Francisco Chronicle”.

John Burris, adwokat powodów, przekazał, że jury postanowiło podzielić winę między mężczyznę prowadzącego samochód a funkcjonariuszy, tak że miasto Fremont prawdopodobnie wypłaci około 10 milionów dolarów odszkodowania.

W 2018 r. Prokuratura Okręgowa Powiatu Alameda stwierdziła, że ​​śmiertelna strzelanina wywołana przez policję była uzasadniona.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

Uwaga – nie używaj parasola tarasowego z Costco. Może się zapalić!

Opublikowano

dnia

Autor:

Parasol słoneczny sprzedawany wyłącznie w Costco został wycofany przez firmę po kilku zgłoszonych pożarach, gdy krążek jego panelu słonecznego ulegał przegrzaniu.

Parasole 10’ Solar LED Market były sprzedawane w różnych kolorach od grudnia 2020 r. do maja 2022 r. w cenie od 130 do 160 USD w magazynach Costco w całym kraju i online.

Parasole mają diody LED na drutach i czarny krążek baterii panelu słonecznego u góry. Solarny krążek posiada czarną osłonę oznaczoną napisem „YEEZE” lub „YEEZE 1.”

Do tej pory głoszono sześć przypadków przegrzania akumulatorów litowo-jonowych.

Obejmuje to trzy doniesienia o zapaleniu się panelu słonecznego podczas ładowania przez zasilacz w pomieszczeniu, dwa doniesienia o zapaleniu się parasoli, gdy panel słoneczny przegrzał się i zapalił, gdy był przymocowany do parasola, oraz jedna osoba poszkodowana wdychaniem dymu.

REKLAMA REKLAMA

Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich informuje, że konsumenci powinni natychmiast przestać używać parasoli, zdjąć krążek na panel słoneczny z górnej części parasola, przechowywać krążek z dala od słońca i materiałów palnych oraz nie ładować krążka za pomocą zasilacza sieciowego.

Konsumenci mogą zwrócić parasole i krążki słoneczne do dowolnego magazynu Costco w całym kraju, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy.

Według Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich sprzedano około 400 000 sztuk tych parasoli w Stanach Zjednoczonych, a kolejne 33 000 w Kanadzie.

Konsumenci, którzy nie mogą zwrócić produktu do Costco, mogą skontaktować się z firmą w celu uzyskania instrukcji dotyczących zwrotu pieniędzy.

SunVilla i Costco kontaktują się ze wszystkimi znanymi nabywcami.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

100 000 dolarów na loterii! Mieszkaniec Południowej Karoliny wypróbował strategię, którą poznał w tv

Opublikowano

dnia

Autor:

Mężczyzna z Południowej Karoliny wpadł na pomysł zarobienia pieniędzy oglądając program telewizyjny i przyniósł mu on 100 000 dolarów wygranej. Inspiracją był odcinek serialu TLC „Lottery Changed My Life”, który opowiada o zmianie stylu życia zwycięzców loterii.

Pomysł polegał na tym, żeby przez trzy miesiące miał wydawać 25 dolarów tygodniowo na loterię, i zobaczyć, co się stanie.

W pierwszym tygodniu mężczyzna wygrał 500 dolarów, a w siódmym nadeszła wielka wygrana — 100 000 $ na kuponie Powerball.

Mieszkaniec Południowej Karoliny nie wiedział nawet, jak grać w Powerball i jak sprawdzić swój bilet. Myślał, że trafił tylko dwie liczby, ale kiedy jego żona spojrzała na kupon, zauważyła, że ​​ma też liczbę Powerball.

REKLAMA REKLAMA

Po drugim spojrzeniu na bilet mężczyzna zdał sobie sprawę, że trafił pięć liczb i tylko jednej zabrakło do wygrania jackpota w losowaniu 28 maja.

A ponieważ wydał dodatkowy 1 $ na PowerPlay, jego nagroda w wysokości 50 000 $ podwoiła się.

Od czasu wygranej kupił samochód i nadal wydaje 25 dolarów tygodniowo na losy na loterię, zamierzając to robić przez trzy miesiące.

Inną strategią wygrywania na loterii, która ostatnio zwraca na siebie uwagę, jest pomysł pary z Michigan, Jerry’ego i Marge Selbee, których historia została niedawno sfilmowana w obrazie „Jerry and Marge Go Large”.

Jerry znalazł lukę, aby wielokrotnie wygrywać coraz większe kwoty w loterii WinFall w Massachusetts.

Film jest już dostępny na streamingu w Paramount+.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

marzec 2014
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu