Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Piwo i dobra zabawa: Dziś Oktoberfest w Parafii Św. Alfonsa w Prospect Heights

Opublikowano

dnia

Już dzisiaj wieczorem w Parafii Św. Alfonsa w Prospect Heights wielki 17. Oktoberfest – piwo oraz inne alkohole, pyszne jedzenie, wspaniała muzyka i szalone tańce. Dostępne są jeszcze bilety na miejscu. Goście muszą mieć ukończone 21 lat.

Na 17. Oktoberfest w Prospect Heights, zapraszały w studiu Radia Deon Chicago Alicja Folta i Kathy Talken – organizatorki tego wydarzenia.

„Dobre jedzenie, wyśmienite piwo i świetna zabawa” – tak zapowiadała nadchodzący Oktoberfest w Prospect Heights Alicja Folta. Goście mogą liczyć na doskonałą muzykę, a wieczór z pewnością upłynie pod znakiem tańców i wspólnej rozrywki.

Imprezę organizują dwie parafie: Świętego Alfonsa oraz Świętego Tomasza Becketta, jednak jak podkreśla Alicja Folta, na Oktoberfest zaproszeni są wszyscy. To wydarzenie otwarte dla każdego, kto chce spędzić miło czas w towarzystwie przyjaciół, delektując się poczęstunkiem. Mile widziane są osoby z innych parafii.

Należy pamiętać, że aby móc cieszyć się dzisiejszą zabawą na Oktoberfest, goście muszą mieć ukończone 21 lat.

Jak mówi Kathy Talken, gdyby nie pandemia, Oktoberfest byłby świętowany już 19-ty raz w Prospect Heights. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję spróbować autentycznych dań kuchni niemieckiej, a także skosztować różnorodnych napojów, które doskonale wpisują się w klimat tego święta.

Oktoberfest odbędzie się 12 października o godzinie 6:00PM przy parafii Świętego Alfonsa Liguori, zlokalizowanej pod adresem 411 North Wheeling Road. To charakterystyczne miejsce, łatwo zauważalne, a dla wygody gości teren zostanie odpowiednio oznaczony i rozstawione zostaną namioty.

Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na wsparcie działalności parafii Świętego Alfonsa i Świętego Tomasza Becketta oraz lokalnej szkoły. To doskonała okazja do zabawy i wspierania społeczności lokalnej! Bilety można zakupić już tylko przy wejściu.

Serdecznie Zapraszamy na Oktoberfest w Prospect Heights!

 

Źródło: informacja własna

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Anna Krysiński i zespół „Polonia” zaprasza dzieci do odkrywania polskiego folkloru

Opublikowano

dnia

Autor:

Działający już od 37 lat pod opieką najstarszej polonijnej organizacji w USA – Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego w Ameryce – Zespół Pieśni i Tańca „Polonia” ogłasza nabór dla młodych tancerzy i śpiewaków. Zapisy skierowane są do dzieci w wieku od 3 do 10 lat, które chcą rozwijać swoje umiejętności artystyczne, emocjonalne i fizyczne. Pod czujnym okiem naszego Gościa – Anny Krysiński, zespół od lat promuje piękno polskiego folkloru, prezentując bogactwo tradycyjnych tańców i pieśni w niezapomniany sposób.

„Rozpoczynamy nowy semestr” mówi Anna Krysiński. „Tamten semestr zimowy był zakończony przepięknym koncertem jasełkowym, w którym wzięły udział wszystkie grupy Zespołu Pieśni i Tańca „Polonia”. Grupa miała też zaszczyt wystąpić przed Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk z Polski, co było wielkim przeżyciem dla dzieci i zmobilizowało je do pracy.

„Cieszymy się, że z tą dobrą energią, ze wspaniałymi dziećmi i rodzicami wkraczamy w ten właśnie nowy rok i nowe półrocze” zaznacza nasz Gość.

Zespół Pieśni i Tańca „Polonia” prowadzi 4 grupy wiekowe: Krasnoludki, Mała Polonia, Młoda Polonia i Polonia. Dzieci uczęszczające na zajęcia są kształcone w duchu polskim, umiłowania polskiej kultury i tradycji, o co dba m.in. wiceprezes zespołu, Micheline “Misia” Jaminski.

„Byliśmy już w 27 krajach świata, przywożąc pierwsze nagrody z festiwali SIOFU, czyli Międzynarodowej Organizacji Festiwali Ludowych” mówi Anna Krysiński. Zespół występował także dla Ojca Świętego Jana Pawła II w 1990 roku, w Castel Gandolfo.

„Ojciec Święty nam błogosławi, moja mama też, która całe swoje życie i pracę poświęciła polskiej młodzieży i w Olsztynie zespołem Pieśni i Tańca Warmia i tutaj, zakładając Zespół Pieśni i Tańca „Polonia”. No i teraz moja córka, która kontynuuje pracę po śmierci mamy i jest dyrektorem artystycznym i nauczycielem” mówi nasz Gość.

Ogromną pracę i wkład w działalność zespołu wykonała oczywiście sama Anna Krysiński. „Uważam, że też moim powołaniem jest tutaj zrobić coś dobrego  dla kultury polskiej, na ziemi amerykańskiej, dla tych małych Polaków, Amerykanów tutaj urodzonych. No i czynię to jak najlepiej mogę” mówi dyrektorka zespołu.

Wczesna edukacja artystyczna dzieci jest bardzo ważna, podkreśla nasz Gość. Taniec i śpiew wspierają rozwój fizyczny, emocjonalny, społeczny i artystyczny młodych ludzi.

Jeśli chodzi o rozwój emocjonalny, to występowanie na scenie uczy dzieci, jak walczyć ze stresem i buduje w nich poczucie własnej wartości, gdy pokonują pewne wyzwania.

Nie mniej ważne jest uspołecznienie – „dużo z naszych rodzin nie ma tutaj rodziny bliższej, a tworzą się przyjaźnie. Było pięć wesel polonijnych w zeszłym roku, naszych tancerzy, którzy się poznali”, mówi Anna Krysiński. „W tym roku będziemy mieli trzy wesela. Rodzice się poznają, spotykają się, dzieci chodzą na wspólne urodziny.”

Dyrektor muzyczna i nauczycielka śpiewu, pani Bogusława Ściaszko uczy dzieci rytmiki i dba o ich umuzykalnienie i rozwój artystyczny.

Dzieci w wieku od 3 do 10 lat można zapisywać do Zespołu Pieśni i Tańca „Polonia” w każdą środę od godziny 5.00PM w St. John Brebeuf Parish przy 8307 N. Harlem Ave., Niles. Można także kontaktować się przez profil zespołu na Facebook, stronę www.poloniaensemble.com, lub dzwonić na numer telefonu Anny Krysiński 847 529 2555.

To doskonała okazja, by dzieci mogły nie tylko kultywować polskie dziedzictwo, ale również zyskać nowe przyjaźnie i rozwijać pasję do sztuki.

Serdecznie Zapraszamy!

Źródło: informacja własna
Foto: Zespół Pieśni i Tańca „Polonia”
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Dr Błażej Łojewski zaprasza na wernisaż wspierający niewidome dzieci w Laskach

Opublikowano

dnia

Autor:

Ośrodek dla niewidomych dzieci w Laskach to miejsce absolutnie wyjątkowe w Polsce, uczące swoich podopiecznych samodzielności, by mogły poradzić sobie później w dorosłym życiu. Już od 9 lat jego działalność wspiera dr Błażej Łojewski, który w studiu Radia Deon Chicago zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli na swój wernisaż w Dwell Studio. Pomożemy w ten sposób niewidzącym dzieciom.

Towarzystwo Opieki nad Niewidomymi w Laskach zostało założone 100 lat temu przez św. Elżbietę Czacką, która sama miała problemy ze wzrokiem, wyjaśnia dr Błażej Łojewski. „Dużo podróżowała wtedy po całej Europie. Dużo się nauczyła. Założyła jeden z najlepszych ośrodków w tym czasie na świecie dla ludzi niewidomych.”

W czasie II Wojny Światowej Elżbieta Czacka pomagała powstańcom i ukrywała ludzi. Po wojnie placówka zaczęła się rozwijać, a jej założycielkę kanonizowano. Wielu ciekawych osób przewinęło się przez jej ośrodek.

W Laskach przebywa około 200 dzieci. Placówka prowadzi dla nich szkołę podstawową oraz szkołę średnią. Są także szkoły zawodowe – dzieci uczą się inżynierii dźwięku i masażu. „Ośrodek to jest taki teren szkoleniowy, gdzie dzieci mają nauczyć się samodzielności. Natomiast po wyjściu muszą sobie dawać radę same” zaznacza dr Błażej Łojewski.

W ośrodku przebywają także dzieci i osoby dorosłe dotknięte częściową utratą wzroku, mówi nasz Gość. „Również na różnym etapie życia ten wzrok się traci, bo się traci. Niektórzy się rodzą już mając problemy ze wzrokiem, oni nigdy świata nie widzieli takiego jakim jest. Niektórzy stracili w wyniku wypadków czy chorób w trakcie życia, czy jeszcze jako dzieci.”

Dr Błażej Łojewski gorąco zachęca do regularnego wspierania ośrodka dla dzieci niewidomych w Laskach. Można to w prosty sposób zrobić wchodząc na stronę laski.edu.pl. Każde, nawet niewielki wpłaty mają znaczenie dla działalności tego miejsca.

Ze swojej strony nasz Gość od 9 lat organizuje co roku charytatywny wernisaż i wystawę, wspierające niewidome dzieci w Polsce. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny – można przyjść, porozmawiać z dr Błażejem Łojewskim i dowiedzieć się więcej o Towarzystwie Opieki nad Niewidomymi w Laskach. Wszystkie przekazane darowizny zostaną przekazane na rzecz ośrodka.

Wystawa pokazuje innowacyjną koncepcję sztuki – psychizmu – gdzie każdy staje się twórcą.

Sztuka dr Błażeja Łojewskiego jest połączeniem minimalizmu stworzonego przez Kazimierza Malewicza z tablicami psychoanalitycznymi psychiatry Hermana Rorschacha, które są używane do dzisiaj na określanie osobowości czy naszego stanu psychicznego.

„Czyli jeżeli jesteśmy w stanie sobie odpocząć, rozluźnić się i wyobrazić, na dobrą sprawę każdy obraz możemy analizować w inny sposób” tłumaczy nasz Gość. „Moja teoria, koncept sztuki, który nazwałem psychizmem jest uzupełnianiem do redukcjonizmu, który wymyślił Kandel.”

Michael Kandel, neurolog i laureat Nagrody Nobla udokumentował, że mniej informacji dla mózgu powoduje, że mamy lepszą wyobraźnię. „Czyli załóżmy, nie musimy mieć skomplikowanych obrazów, nie musimy mieć skomplikowanych form, sami jesteśmy w stanie to wszystko wyobrazić” wyjaśnia dr Błażej Łojewski.

„Nie widzisz tego, co widzisz, a ja chcę, żebyś widział to, co chcesz zobaczyć”.

Wernisaż wystawy dr Błażeja Łojewskiego odbędzie się w niedzielę, 2 lutego, o godzinie 3.00PM w Dwell Studio przy 7449 W Irving Park Rd, Chicago, IL 60634. tel. 773.299.8876. Bezpłatny parking i wstęp. W trakcie wydarzenia będą przyjmowane darowizny na rzecz Towarzystwa Opieki nad Niewidomymi w Laskach, Polska.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź: www.laski.edu.pl, www.psychism.org, www.dwellstudiochicago.com

Wesprzyj Ośrodek Edukacyjny dla Dzieci Niewidomych w Laskach w Polsce!

 

Źródło: informacja własna
Foto: Dwell Studio, Towarzystwo Opieki nad Niewidomymi w Laskach
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Radioton Fundacji Dar Serca dla chorych dzieci. Słuchajcie nas 8 i 9 lutego

Opublikowano

dnia

Autor:

Wraz z nowym rokiem przyszedł czas na doroczny Radioton Fundacji Dar Serca – największą zbiórkę charytatywną Polonii, która w zeszłym roku zapewniła pomoc aż 104 ciężko chorym dzieciom. Radio Deon Chicago dołącza do tej akcji – wszyscy głęboko wierzymy, że z państwa pomocą w tym roku pobijemy ten rekord. Izabela Rybak i Anna Piotrowska z fundacji, zapraszają do radioodbiorników 8 i 9 lutego.

8 i 9 lutego w Radiu Deon Chicago będziemy mówić o Fundacji Dar Serca i jej ciężko chorych podopiecznych, będziemy przedstawiać prawdziwe, niełatwe historie i gorąco dopingować naszych słuchaczy do wspierania tego pięknego dzieła.

Dar Serca to jest 38 lat pomagania dzieciom chorym” mówi Izabela Rybak. „Jesteśmy jedyną taką organizacją na świecie. Dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi, że słuchacze Radia Deon będą z nami także w tym roku.”

„Część dzieci już jest pod naszą opieką, już odbywają leczenie w Paley Institute na Florydzie, również w Bostonie. To są dzieci naprawdę bardzo ciężko chore, bardzo tragicznie poszkodowane przez los” mówi współzałożycielka fundacji. Dla tych dzieci, tak ciężko doświadczonych przez los, to leczenie często jest jedyną szansą na wyzdrowienie, a nawet uratowanie życia.

Wśród potrzebujących naszej pomocy dzieci jest 4,5-letni Oliwier leczony obecnie w Bostonie, który jest pod opieką Fundacji Dar Serca już prawie 2 lata. Chłopiec ma ciężką wadę serca i zwężenie żył płucnych, obecnie przechodzi chemoterapię, ale wciąż czeka go długi proces leczenia, mówi Izabela Rybak.

29 stycznia, trybie pilnym, do Dallas przyleci Filipek Szajba. „Tam będzie miał naprawdę bardzo trudną i skomplikowaną operację oczodołu czaszki ponieważ jest wyciek płynu mózgowego” a stan chłopca obecnie jest zagrożeniem dla jego życia, tłumaczy Izabela Rybak, dodając, że wymienione dzieci to tylko kilka z wielu potrzebujących.

„Na ile zbierzemy podczas radiotonu takiej ilości dzieciom możemy pomóc. Wszystkie pieniążki są przeznaczone właśnie na utrzymanie dzieci, które tu przyjeżdżają” tłumaczy Izabela Rybak, zachęcając także do wzięcia udział w aukcjach.

Oliwier Gabriel Pszczółkowski

Fundacja Dar Serca prowadzi swoją działalność tylko dzięki dobrym ludziom z amerykańskiej Polonii, którzy otwierają swoje serca i portfele by pomagać dzieciom. Zeszłoroczny radioton fundacji przyniósł prawie 300 tysięcy dolarów, które pomogły aż 104 dzieciom mówi Anna Piotrowska.

Radioton Fundacji Dar Serca będzie trwał 8 i 9 lutego, od 7 rano do 7 wieczorem, w Radiu Deon Chicago i Polskim Radiu 10 30.

Anna Piotrowska

Planowana w tym czasie aukcja, sprawi, że dla słuchaczy akcja będzie jeszcze bardziej atrakcyjna i przyniesie więcej pieniędzy dla dzieci. A ponieważ radioton odbędzie się niedługo przed walentynkami, fundacja przygotowała niespodzianki dla osób zakochanych, takie jak biżuteria czy bukiet kwiatów.

Zawsze także oferowany jest sprzęt sportowy – mówi Anna Piotrowska. W tym roku jest to m.in. czapka podpisana przez słynnego tenisistę, Rogera Federera. Na aukcji będą także unikatowe wyroby polskiej mennicy; moneta z jajkiem Faberge i pozłacany prawdziwym złotem medal poświęcony Matce Boskiej.

Liliana Czeleń

W Radiotonie Fundacji Dar Serca wezmą udział fantastyczni goście oraz sponsorzy. Nie zabraknie także wolontariuszy, bez pracy i poświęcenia których, żadna akcja by się nie udała, jak zaznacza Izabela Rybak.

Numer telefonu, pod który będą Państwo mogli dzwonić to 847 593 10 30.

Wszystkie informacje będą pojawiać się równolegle i na stronie polskieradio.com i w social mediach Polskiego Radia 10 30 Chicago oraz w Radiu Deon, na jego mediach społecznościowych i portalu informacyjnym deon24.com.

Filip Szajba

Radioton Fundacji Dar Serca: Misją jest to, co najpiękniejsze – dać zdrowie i uśmiech choremu dziecku!

Bądźcie z nami 8 i 9 lutego!

Fundacja Dar Serca – Gift from the Heart Foundation – 3860 25th Avenue, Schiller Park, IL 60176. Tel. 847-671-2711. Email: info@darserca.org

 

Źródło: informacja własna
Foto: siepomaga
Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Reklama
Reklama

Kalendarz

październik 2024
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu