Połącz się z nami

News Chicago

Rekordową liczbę 53 osób aresztowano podczas ulicznej rozróby w Lakeview

Opublikowano

dnia

Policja znalazła pięć sztuki broni i aresztowała 53 osoby, w tym dziewięciu nieletnich, w czasie ulicznych zamieszek, które miały miejsce kilka godzin po niedzielnej Paradzie Równości w Chicago. To najwięcej aresztowań podczas jednodniowego wydarzenia w Chicago, odkąd CWBChicago zaczęło prowadzić swoje rejestry w 2013 roku.

Radny Bennett Lawson (44. Okręg) wydał w poniedziałek wieczorem oświadczenie, w którym stwierdził, że jest zadowolony z samej parady, ale bardzo rozczarowany widokiem imprezowania i zakłócania porządku w okolicy do wczesnych godzin porannych.

Według prokuratorów, dwie sztuki broni, które odzyskała policja, nosił jeden mężczyzna, 18-letni Chicory Williams, zatrzymany pod adresem 3100 North Clark około 7:45PM. Funkcjonariusze odzyskali z jego plecaka naładowany pistolet kalibru 40 mm z przedłużonym magazynkiem, a podczas zatrzymania naładowany pistolet kalibru 9 mm wypadł mu zza paska.

Prokuratura postawiła mężczyźnie także zarzut posiadania około 20 gramów konopi indyjskich. Sędzina Carline Glennon-Goodman zadecydowała o zatrzymaniu Williamsa ze względu na zagrożenie, jaskie może powodować, w poniedziałkowe popołudnie.

Władze podały, że kolejną broń znaleziono przy mężczyźnie mającym na koncie wyroki skazujące za przestępstwa, w tym za przestępstwa z użyciem przemocy, aresztowanym pod adresem 3300 North Clark. 28-letni Marvin Thompson próbował uciekać i mocno szarpał się z funkcjonariuszami. Broń znaleziono w jego torbie, którą podczas aresztowania mężczyzna próbował przekazać innej osobie.

Thomspon został oskarżony m.in. o posiadanie broni przez skazanego przestępcę i stawianie oporu policji. Sędzina Glennon-Goodman również zadecydowała o jego zatrzymaniu w areszcie.

Trzeci mężczyzna z bronią, 26-letni Mario Gill z Hazel Crest, został aresztowany pod adresem 3200 North Clark tuż przed 6:00PM po tym, jak policja rzekomo zobaczyła kolbę pistoletu wystającą z jego torby. Odzyskano pistolet kalibru 9 mm.

Okazało się, że mężczyzna ​​ma pozwolenie na posiadanie broni, ale nie jest upoważniony do noszenia ukrytej broni. Sędzina Susana Ortiz zwolniła go z aresztu w poniedziałek po południu.

Departament Policji w Chicago poinformował, że oskarżył także 15-letniego chłopca o posiadanie broni palnej podczas zamieszek po paradzie. Inne aresztowania dotyczyły m.in.: napaści, pobicia funkcjonariusza pokojowego i posiadania konopi indyjskich.

Z danych CWBChicago wynika, że ​​jednodniowe wydarzenia, które spowodowały najwięcej aresztowań w Chicago od 2013 r., to:

  1. Parada Równości w Chicago 2024 (53)
  2. Parada Równości w Chicago 2015 (52)
  3. Parada Równości w Chicago 2013 i Parada Równości w Chicago 2014 (46)
  4. Fajerwerki z okazji czwartego lipca 2019 (40)
  5. Parada Równości w Chicago 2022 (26)
  6. Puchar Stanleya Blackhawks 2015 i Parada Równości w Chicago 2023 (25)
  7. Parada Równości w Chicago 2016 (24)
  8. Cubs World Series 2016 i Dzień św. Patryka w Wrigleyville 2014 (21)

 

Źródło: cwbchicago
Foto: Chicago Police Department, YouTube

News Chicago

Morton Arboretum zaprasza na rodzinne czwartkowe wieczory. Jutro z kulturą japońską

Opublikowano

dnia

Autor:

W Morton Arboretum trwają letnie wydarzenia Thursday Family Nights. Mieszkańcy Chicago i okolic mogą na nowo odkryć ponadczasową magię wieczoru na świeżym powietrzu i spędzać je z bliskimi w pięknym, parkowym otoczeniu. Już jutro będzie to specjalne wydarzenie tej serii – Nihon Night.

W jeden czwartek każdego letniego miesiąca – czyli jeszcze 25 lipca i 15 sierpnia – zwiedzający mogą także przebywać w ogrodzie do godziny 8:00PM z okazji specjalnych, tematycznych spotkań z serii Thursday Family Nights.

Te dwa wydarzenia obejmują tematykę kultury japońskiej (Nihon Night) i dziedzictwa latynoskiego (Noche de Familia). Uczestnicy będą mogli spróbować tradycyjnego rzemiosła, skosztować wyśmienitych potraw oraz poznać historię i tradycje każdej kultury.

Jutrzejsza Nihon Night obejmuje m.in.: sztukę japońskiego układania kwiatów, tworzenia latawców, origami, oraz piękną ceremonię puszczania latarni na wodę Tōro Nagashi (zachęca się uczestników do zakupu latarni w Internecie przed wydarzeniem). W trakcie wydarzenia serwowane będzie japońskie jedzenie a goście posłuchają japońskiej muzyki.

Wstęp na specjalne Thursday Family Nights dla członków Arboretum jest bezpłatny. Bilety dla gości kosztują 5 dolarów i należy je zakupić z wyprzedzeniem za pośrednictwem internetu. Bilet obejmuje wstęp do Arboretum po godzinie 5:00PM. Goście chcący odwiedzić Arboretum przed godziną 5:00PM muszą wykupić bilet wstępu ogólnego.

Wonder Woods Mini Golf, którego inaugurację zapowiadaliśmy tutaj, jest otwarty do późna w czwartkowe wieczory rodzinne. Pomysłowa i edukacyjna gra o tematyce dotyczącej drzew została specjalnie zaprojektowana dla Arboretum przy pomocy pracujących tu naukowców.

Bilety na Wonder Woods Mini Golf należy kupić online z wyprzedzeniem na konkretny, zarezerwowany przedział czasowy.

 

Źródło: Morton Arboretum
Foto: Morton Arboretum
Czytaj dalej

News Chicago

Powiat Cook wysyła pieniądze. Dostaniemy zwrot nadpłaconego podatku od nieruchomości

Opublikowano

dnia

Autor:

W zeszłym roku ponad 10 000 właścicieli nieruchomości w powiecie Cook nadpłaciło podatek od nieruchomości. Biuro Skarbnika rozpoczęło wysyłanie automatycznych zwrotów wartych łącznie 22 milionów dolarów.

Według Skarbnika Powiatu Cook, Marii Pappas, w nadchodzących dniach biuro wypłaci 22 miliony dolarów zwrotu. W większości przypadków osoby kwalifikujące się do jego otrzymania nie będą musiały składać wniosków ani wypełniać żadnych dokumentów.

W przypadku wielu seniorów i innych osób wartość ulg podatkowych jest większa niż kwota naliczonego podatku od nieruchomości, jak informuje Maria Pappas.

Prawie 6 tys. z tych zwrotów będzie wydanych w formie depozytów, a reszta zostanie wypłacona w postaci czeków do 9 sierpnia.

Jeśli mieszkańcy uważają, że przysługuje im zwrot pieniędzy, mogą odwiedzić stronę internetową Skarbnika Powiatu Cook, a następnie wybrać opcję „Your Property Tax Overview” i wprowadzić swój adres.

Urzędnicy twierdzą, że większość zwrotów trafi do właścicieli domów, którzy korzystają z różnych ulg związanych z podatkiem od nieruchomości.

Od uruchomienia programu automatycznych zwrotów w 2018 r., biuro Pappas zwróciło około 143,2 mln dolarów nadpłaconych podatków ponad 165 114 właścicielom nieruchomości, bez konieczności składania wniosków.

Podatek od nieruchomości płatny jest w dwóch rocznych ratach. Rachunki za pierwszą ratę to szacunkowa wysokość 55% całkowitego rachunku właściciela nieruchomości za poprzedni rok. Termin płatności pierwszej raty za rok 2023 przypadał 1 marca. Termin płatności drugiej raty rachunków za rok 2023 przypada 1 sierpnia.

 

Źródło: nbc, Cook County Treasurer’s Office
Foto: istock
Czytaj dalej

News Chicago

Eksplozja łodzi na Jeziorze Michigan spowodowała poważne obrażenia dwóch osób

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek dwóch mężczyzn zostało przetransportowanych do szpitala w poważnym stanie po tym, jak ich łódź eksplodowała na Jeziorze Michigan w pobliżu Waukegan. Zastępcy szeryfa powiatu Lake odpowiedzieli na zgłoszenie około 3:00PM w North Point Marina na północnych przedmieściach Winthrop Harbor IL.

Biuro szeryfa podało, że świadek eksplozji pomógł już sprowadzić pasażerów łodzi na brzeg, zanim służby przybyły na miejsce zdarzenia. Pływająca w okolicy łódź uratowała dwie ofiary i przetransportowała je do portu i przystani w Waukegan pod adresem 55 South Harbour Place.

Ofiary, 46-letni mężczyzna ze stanu Waszyngton i 55-letni mężczyzna z Franklin Park, zostali zabrani do Vista Medical Center East w Waukegan na leczenie z powodu oparzeń i zatrucia dymem.

Urzędnicy podali, że ich łódź długa na 25 stóp została odnaleziona w płomieniach około 2 mile na północny wschód od portu Waukegan. Łódź płonęła przez kolejne półtorej godziny, po czym zatonęła.

Na wezwanie dotyczące eksplozji odpowiedziały także straż przybrzeżna Stanów Zjednoczonych, policja Departamentu Ochrony Zasobów Naturalnych stanu Illinois i jednostka morska Biura Szeryfa Powiatu Lake.

Na przybycie łodzi do portu czekali ratownicy medyczni. Poproszono o helikoptery medyczne, ale były one niedostępne ze względu na warunki pogodowe.

Według Zastępcy Szefa Biura Szeryfa Powiatu Lake, Christophera Covelli, obaj mężczyźni są w poważnym stanie, mają poparzenia i objawy zatrucia dymem. Przyczynę eksplozji bada policja Departamentu Ochrony Zasobów Naturalnych stanu Illinois.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu