Połącz się z nami

BIZNES

Po jakich studiach najłatwiej znaleźć dobrą pracę w USA? Wygrywa inżynieria przemysłowa

Opublikowano

dnia

W wyborze kierunku studiów mogą mieć znaczenie czynniki, takie jak: możliwości zatrudnienia, wysokość wynagrodzenia, jakość życia oraz równowaga między życiem zawodowym a prywatnym. Badanie przeprowadzone przez UTS Online sporządziło listę kierunków, które są najbardziej przydatne i takie, po których trudno znaleźć zatrudnienie w Stanach Zjednoczonych.

Znalezienie pracy po ukończeniu studiów może być wyzwaniem na dzisiejszym, coraz bardziej konkurencyjnym rynku pracy.

Chociaż wyższe wykształcenie zwiększa szanse na znalezienie dobrej pracy i zarobienie większych pieniędzy (według amerykańskiego Biura Statystyki Pracy absolwenci studiów licencjackich zarabiają o 80% więcej niż absolwenci szkół średnich), potencjał poszczególnych kierunków studiów jest bardzo zróżnicowany.

Kierunki studiów dające pracę w USA

Według przeprowadzonej analizy, inżynieria przemysłowa jest kierunkiem, który daje największe szanse na zatrudnienie. Branża ta charakteryzuje się najniższą stopą bezrobocia wynoszącą zaledwie 0,2% i wysokim poziomem zadowolenia absolwentów – jedynie 16% absolwentów zgłasza jakieś niezadowolenie.

Na drugim miejscu znajdują się branża budowlana i technicy medyczni – obie branże mają drugą najniższą stopę bezrobocia wynoszącą zaledwie 0,4%. Na trzecim uplasowały się ogólne nauki społeczne ze stopą bezrobocia wynoszącą 0,6%.

Jednak naukowcy stwierdzili, że nauki społeczne to dziedzina, która zajmuje wysokie miejsce na listach „specjalizacji, których żałuje się najbardziej”, a 29% absolwentów żałuje tego wyboru. Wynika to prawdopodobnie z „szerokości dziedziny, która może utrudniać znalezienie konkretnego stanowiska pracy bez dalszego kształcenia lub specjalizacji”.

Kierunki studiów po których trudno znaleźć pracę w USA

Spośród badanych specjalizacji najwyższą stopę bezrobocia na tej liście (8%) ma historia sztuki. Naukowcy uważają, że wynika to z konkurencyjnego charakteru tej dziedziny i zapotrzebowania na dodatkowe wykształcenie lub doświadczenie, aby znaleźć pracę.

Studia w zakresie sztuk wyzwolonych i sztuk pięknych radzą sobie nieco lepiej, ale nadal odnotowują wysoką stopę bezrobocia wynoszącą 7,9%

Inżynieria lotnicza znalazła się na trzecim miejscu od dołu ze stopą bezrobocia na poziomie 7,8%.

Lista kierunków, które dają największe szanse na zatrudnienie:

 1. Inżynieria przemysłowa
 2. Usługi budowlane/Technicy medyczni
 3. Ogólne nauki społeczne
 4. Pielęgniarstwo
 5. Edukacja ogólna/Edukacja podstawowa/Inżynieria mechaniczna
 6. Nauki o zwierzętach i roślinach/Szkolnictwo średnie
 7. Księgowość
 8. Inżynieria lądowa/Nauki o Ziemi/Geografia/Edukacja wczesnoszkolna
 9. Inżynieria chemiczna
 10. Usługi zdrowotne/Różna inżynieria
 11. Systemy informacyjne i zarządzanie/Polityka publiczna i prawo
 12. Różna edukacja/Terapeutyka/Technologia inżynieryjna/Analityka biznesowa
 13. Finanse
 14. Chemia/Biznes ogólny/Wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych/Reklama i public relations
 15. Inżynieria elektryczna
 16. Marketing
 17. Nauki rodzinne i konsumenckie/Inżynieria ogólna
 18. Teologia i religia/Biochemia/Zarządzanie biznesem/Edukacja specjalna
 19. Architektura
 20. Farmacja/BiologiaMatematyka/Język Obcy

 

Źródło: fox32
Foto: istock/Photo_Concepts/gorodenkoff/

News Chicago

Otoczenie United Center zmieni się nie do poznania. Przebudowa potrwa 10 lat

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek właściciele United Center w Chicago przedstawili plan radykalnej zmiany wyglądu obszaru otaczającego arenę, przeznaczając na projekt 7 miliardów dolarów z prywatnych środków. „Projekt 1901” został ujawniony przez Michaela Reinsdorfa, dyrektora generalnego Chicago Bulls i Danny’ego Wirtza, prezesa Chicago Blackhawks. Rodziny są współwłaścicielami United Center, siedziby obu klubów od 1994 roku.

Według komunikatu prasowego, projekt połączy dzielnice West Side i zwiększy możliwości dla mieszkańców, przedsiębiorstw oraz całego Chicago. Szeroki zakres tej inicjatywy obejmuje nowe tereny zielone, budynki mieszkalne i wiele innych obiektów.

Oczekuje się, że realizacja projektu zajmie 10 lat, a prace rozpoczną się wiosną 2025 r. Według urzędników projekt ma zapewnić 104 miliony dolarów rocznych wpływów z tytułu podatków i ustabilizować roczny wpływ gospodarczy obiektu na kwotę 4,5 miliarda dolarów.

Jak wynika z komunikatu, w pierwszym etapie parkingi wokół areny zostaną przekształcone w nowe przestrzenie publiczne. Na terenach obecnie zajmowanych przez parkingi powstanie ogromny park, który będzie obejmował salę muzyczną na 6000 miejsc, a także publiczną przestrzeń zieloną o powierzchni do 10 akrów.

W początkowej fazie projektu powstaną także różnorodne obiekty hotelowe i handlowe.

Oprócz zmian w parkingach wokół areny wprowadzone zostaną również usprawnienia w zakresie transportu, które mają zachęcić do korzystania z rowerów, kolei oraz poruszania się pieszo by dotrzeć do i z areny oraz otaczających ją obiektów.

Projekt przebudowy United Center

Pierwsza faza projektu może dać 4000 stanowisk pracy na budowie i do 1900 stanowisk stałych.

Rada Miasta Chicago i inne agencje będą musiały wydać zgody na różne aspekty projektu, ale nie powinny robić problemów. Radny Walter Burnett, którego 27. Okręg jest siedzibą United Center, przychylnie wypowiadał się o projekcie.

 

Źródło: nbc
Foto:  United Center
Czytaj dalej

News USA

Dobra wiadomość: Posiłek za 5 dolarów zostaje w McDonald’s na dłużej

Opublikowano

dnia

Autor:

McDonald’s planuje przedłużenie wprowadzonej na początku tego lata oferty posiłków o wartości 5 dolarów. Pierwotnie miały być serwowane tylko przez 4 tygodnie, ale okazało się, że ta pozycja menu odniosła sukces w przyciąganiu klientów z powrotem do restauracji.

Dyrektorzy giganta fastfoodów stwierdzili, że prawie każda lokalizacja McDonald’s, w tym 93% restauracji, głosowała za przedłużeniem promocji poza jej pierwotną datę zakończenia. W notatce stwierdzono, że większość lokali będzie serwować posiłek za 5 dolarów do sierpnia lub planuje głosować w tej sprawie.

Promocyjny posiłek obejmuje McChicken lub McDouble, cztery kawałki nuggetsów z kurczaka, frytki i napój – kosztuje znacznie mniej niż kupowanie tych produktów osobno. O wprowadzeniu tej oferty informowaliśmy 25 czerwca.

Posiłek został wprowadzony, ponieważ największa na świecie sieć hamburgerów z siedzibą w Chicago ma na celu przeciwdziałanie zwiększonym wydatkom klientów spowodowanym rosnącymi kosztami i inflacją.

Oprócz tego posiłku, ​​franczyzobiorcy w całych Stanach Zjednoczonych oferują własne atrakcyjne opcje, typu „kup jeden, drugi dostaniesz za 1 dolara” lub „mieszaj i dopasowuj” i inne. Klienci muszą sprawdzić oferty w lokalnym McDonald’s, aby dowiedzieć się, czy są oferowane.

Wcześniej McDonald’s odpowiedział na krytykę pod adresem sieci, dotyczącą podwyżek cen, po tym, jak w niektórych lokalizacjach sprzedawane były zestawy Big Mac nawet za 18 dolarów.

W maju, w poście na stronie internetowej firmy zaprzeczono doniesieniom sugerującym, że cena przeciętnego Big Maca wzrosła dwukrotnie od 2019 r. McDonald’s podał, że średni Big Mac w USA kosztował w 2019 roku 4,39 dolara, a obecnie kosztuje 5,29 dolara, co oznacza wzrost ceny o 20,5%.

Mimo to chicagowski gigant burgerowy stwierdził, że ceny niektórych produktów wzrosły bardziej niż w przypadku Big Maca. Np. średnia cena średnich frytek w 2019 r. wyniosła 2,29 dolara, a obecnie wynosi 3,29 dolara, co oznacza wzrost o 44%.

McDonald’s podał, że średnia cena wszystkich pozycji menu wzrosła o 40% w ciągu ostatnich pięciu lat, co odpowiada średniemu wzrostowi kosztów pracy, papieru i żywności o 40%. To jednak więcej niż ogólne ceny, które według danych rządowych wzrosły o 21% od grudnia 2019 r.

McDonald’s odnotował wyraźne spowolnienie ruchu w restauracjach w pierwszych trzech miesiącach tego roku, ponieważ zmęczeni inflacją klienci rzadziej jedli poza domem. W rezultacie firma obiecała więcej korzystnych ofert.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock
Czytaj dalej

News USA

Mattel wypuszcza „Niewidomą Barbie” oraz „Czarnoskórą lalkę Barbie z zespołem Downa”

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek firma Mattel ogłosiła wprowadzenie na rynek dwóch nowych lalek Barbie symbolizujących osoby niepełnosprawne. W ramach rozszerzenia linii Barbie Fashionistas pojawią się „Niewidoma Barbie” i „Czarnoskóra Barbie z zespołem Downa”, opracowane we współpracy z organizacjami non-profit.

Według Kristy Berger, starszej wiceprezeski Barbie i globalnej dyrektorki ds. lalek w firmie Mattel, Barbie to znacznie więcej niż tylko lalka – reprezentuje wyrażanie siebie i może stworzyć poczucie przynależności. Dlatego ważne jest by reprezentowała także chore lub niepełnosprawne dzieci.

Niewidoma lalka Barbie i czarnoskóra lalka z zespołem Downa powstały dzięki wsparciu Amerykańskiej Fundacji na rzecz Niewidomych (AFB) i Krajowego Towarzystwa Zespołu Downa (NDSS).

Jak podano w komunikacie prasowym, każda lalka kosztuje 10,99 dolarów.

Niewidoma Barbie to pierwsza lalka Barbie Fashionista, która nie widzi, jak głosi opis lalki. Wśród jej akcesoriów znajdują się biało-czerwona laska z piankową końcówką oraz „stylowe i funkcjonalne okulary przeciwsłoneczne”.

Konstrukcja ciała niewidomej Barbie również różni się od korpusu innych lalek Barbie – wyposażono ją w przeguby łokciowe, które zapewniają wygodne korzystanie z laski. Ponadto jej oczy są skierowane lekko w górę i na zewnątrz, aby dokładnie odzwierciedlać oczy niewidomej osoby.

Niewidoma Barbie ma na sobie jaskrawo różowy satynowy top i fioletową tiulową teksturowaną spódnicę z falbaną, która zapewnia wrażenia dotykowe – strój zaprojektowano z udziałem niewidomych i słabowidzących dzieci. Ubrania mają łatwe do obsługi zapięcia.

Niewidoma Barbie

Niewidoma Barbie ma także opakowanie dostępne dla dzieci niewidomych i słabowidzących. Na pudełku lalki napisano „Barbie” alfabetem Braille’a, a pudełko zaprojektowano tak, aby było łatwiejsze do otwarcia dla osób niewidomych lub słabowidzących.

Jak podano w komunikacie, inne lalki z linii Barbie Fashionista również wkrótce będą miały nowe opakowania.

Czarna lalka Barbie z zespołem Downa to druga lalka Barbie Fashionista reprezentująca osobę cierpiącą na tę chorobę. Pierwsza, Barbie o blond włosach z zespołem Downa, została wypuszczona w 2023 roku, o czym informowaliśmy tutaj.

Czarnoskóra lalka Barbie z zespołem Downa

Czarnoskóra lalka Barbie z zespołem Downa jest wyposażona w parę różowych okularów, które „przedstawiają osoby z zespołem Downa, które mają problemy ze wzrokiem” – czytamy w komunikacie.

Jak podaje firma, na jej sukience znajdują się symbole „znaczące” dla społeczności osób z zespołem Downa. Niebiesko-żółta paleta kolorów reprezentuje świadomość zespołu Downa a trzy strzałki w sercu na sukience reprezentują trzeci 21. chromosom, który mają osoby obciążone tym zespołem.

Nowa lalka ma także te same cechy fizyczne, co oryginalna Barbie z zespołem Downa, w tym poziomą linię na dłoniach, płaski grzbiet nosa i lekko skośnie oczy w kształcie migdałów.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: Mattel
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu