Połącz się z nami

News USA

Walka ze świata wirtualnego przeniosła się do realu. Gracz z New Jersey chciał zabić przeciwnika z Florydy młotkiem

Opublikowano

dnia

20-latkowi postawiono zarzut usiłowania morderstwa drugiego stopnia po tym, jak przyleciał z New Jersey na Florydę i w weekend zaatakował młotkiem innego gracza. Powodem był spór, który wywiązał się przez Internet.

Edward Kang i jego ofiara nigdy nie spotkali się osobiście przed niedzielnym atakiem, ale poznali się dzięki internetowej grze wideo o nazwie ArcheAge, która, jak powiedział podczas konferencji prasowej szeryf powiatu Nassau, Bill Leeper, pozwala graczom walczyć i zabijać swoje postacie.

Leeper powiedział, że nie jest jasne, co dokładnie wydarzyło się w grze fantasy, że skłoniło Kanga do wskoczenia w samolot do domu ofiary na Florydzie w czwartkowy wieczór, ale podejrzany powiedział władzom po aresztowaniu, że ofiara „jest złą osobą w Internecie”.

Po poinformowaniu rodziny, że wyjeżdża z New Jersey, aby spotkać się z przyjacielem, którego poznał wiele lat temu w internetowej grze wideo, Kang wyleciał z Newark i wylądował w Jacksonville a następnie pojechał Uberem do swojego hotelu w Fernandina Beach na Florydzie, gdzie dotarł około 2 w nocy 21 czerwca.

Później udał się do sklepu Ace Hardware, gdzie kupił młotek i latarkę, jak wynika z rachunków znalezionych w jego pokoju hotelowym.

Następnie, około 48 godzin po przybyciu na miejsce, w nocy, Edward Kang udał się do rezydencji ofiary w Fernandina Beach i wszedł przez otwarte drzwi. Nieświadoma ofiara grała w gry wideo w swoim pokoju, kiedy wstała, aby skorzystać z toalety, otworzyła drzwi i znalazła Kanga stojącego z młotkiem uniesionym w powietrze w „pozycji przewidywanego uderzenia”, ubranego na czarno, w rękawiczkach i masce.

Ojczyma ofiary obudziły krzyki o pomoc, mężczyzna wszedł do pokoju pasierba i zastał go walczącego na ziemi z Kangiem, wciąż uzbrojonym w młotek. Ofierze i jego ojczymowi udało się rozbroić i obezwładnić napastnika do czasu przybycia policji, około 2 w nocy w niedzielę. Funkcjonariusze zastali znaczne ilości krwi w przedpokoju domu i w sypialni ofiary, poinformował Bill Leeper.

Młotek zakupiony przez Edwarda Kanga

Szeryf przekazał, że obaj gracze, mniej więcej w tym samym wieku, zostali zabrani do lokalnego szpitala i obaj zostali wypuszczeni po opatrzeniu – Edward Kang przebywa w areszcie w więzieniu powiatu Nassau. Jego ofiara miała poważne rany głowy, ale wydawały się niezagrażające życiu, wg Leepera.

Biuro szeryfa uważa, że ​​Kang opuścił New Jersey z zamiarem zabicia ofiary oraz, że zarzuty podejrzanego o usiłowanie morderstwa drugiego stopnia i włamanie z bronią w ręku mogą w przyszłości zostać podwyższone, w miarę kontynuowania dochodzenia.

Po aresztowaniu Kang zapytał policjanta, ile czasu więzienia grozi za włamanie i napaść.

„Powiedziałbym, panie Kang, minie dużo czasu, zanim ponownie zacznie pan grać w gry wideo” – powiedział Leeper.

Zgodnie z kwietniowym ogłoszeniem na stronie internetowej, koreańska gra online typu RPG, ArcheAge, dla wielu graczy, znana również jako MMORPG, zostanie wyłączona w Europie i Ameryce Północnej 27 czerwca ze względu na spadek liczby aktywnych graczy.

Gry MMORPG to rodzaj komputerowych gier fabularnych, w których duża liczba graczy może grać ze sobą w wirtualnym świecie. Podobnie jak w innych rodzajach gier fabularnych gracz wciela się w postać i kieruje jej działaniami.

„Ten incydent wyraźnie przypomina o potencjalnych konsekwencjach interakcji online w świecie rzeczywistym” – stwierdził Bill Leeper podczas konferencji prasowej.

 

Źródło: scrippsnews, wikipedia
Foto: Nassau County Sheriff’s Office

NEWS Florida

Samolot Southwest do Tampy prawie zahaczył o Courtney Campbell Causeway

Opublikowano

dnia

Autor:

Federalna Administracja Lotnictwa FAA bada niebezpieczny incydent z samolotem Southwest Airlines, który 14 lipca próbował wylądować na międzynarodowym lotnisku w Tampie. Maszyna zbytnio zniżyła się nad wodą, przelatując zaledwie 150 stóp ponad mostem Courtney Campbell Causeway.

Samolot Southwest Airlines wykonujący lot nr 425 nagle zszedł niebezpiecznie nisko, zbyt daleko od pasa startowego i został skierowany do Fort Lauderdale. Przyczyna problemu nie jest jeszcze znana. Warunki pogodowe były trudne i mogły spowodować błąd pilota, lub problemy techniczne, uważają eksperci.

W nagraniu dźwiękowym z tego dnia, w rozmowie pomiędzy pilotem a kontrolą ruchu lotniczego pilot otrzymuje informację „Southwest 425, alert o małej wysokości, sprawdź swoją wysokość…”

Podczas schodzenia do lądowania samolot zbliżył się na odległość 150 stóp od Courtney Campbell Causeway. Doświadczeni piloci twierdzą, że samolot powinien znajdować się na wysokości co najmniej 1000 stóp powyżej pasa startowego. Przy tak małej wysokości, jaką miał, nawet silny podmuch wiatru mógł wbić go w ziemię.

To trzeci incydent, jaki w ostatnim czasie miał miejsce w Southwest, związany z niebezpiecznie niskimi zejściami nad ziemię. Jeden zdarzył się w czerwcu w Oklahomie, a drugi w kwietniu na nowojorskiej LaGuardii. Oba loty również musiały zostać przekierowane na inne lotniska.

Podobnie jak w przypadku większości dochodzeń FAA, wstępne ustalenia zostaną przedstawione za kilka miesięcy, a bardziej szczegółowy raport za kilka lat.

 

Źródło: fox13
Foto: istock
Czytaj dalej

NEWS Florida

Rollercoaster „Phoenix Rising” dodaje adrenaliny gościom Busch Gardens Tampa

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę oficjalnie otwarto kolejkę górską „Phoenix Rising” w Busch Gardens Tampa. Jej pasażerowie doświadczają nie tylko szalonego pędu w górę i w dół, ale także słyszą specjalnie przygotowaną ścieżkę dźwiękową.

Nowa kolejka górska powstawała przez ostatnie 18 miesięcy, a jej budowę zapowiadaliśmy tutajPrzejażdżka zastąpiła kolejkę SandSerpent, którą park zamknął w czerwcu zeszłego roku po 19 latach użytkowania.

Rollercoaster jest zawieszony ponad Serengeti Plain, 65-akrowym siedliskiem zwierząt oraz ponad częścią Pantopia w parku. Kolejka ma długość 1 841 stóp i mknie z prędkością do 44 mph. Żeby nią pojechać trzeba mieć wzrost zaledwie 42 cali – jest więc dostępna także dla młodszych dzieci.

„Phoenix Rising” jest dziesiątą kolejką górską w Busch Gardens Tampa, a także obecnie najwyższą i najdłuższą kolejką rodzinną w Ameryce Północnej, której pasażerowie część trasy pokonują do góry nogami. Inne kolejki w parku, to Cheetah Hunt, Iron Gwazi, Kumba, Montu, SheiKra, Cobra’s Curse, Tigris, Scorpion i Air Grover.

Busch Gardens Tampa Bay to tematyczny park ze zwierzętami o powierzchni 335 akrów położony w Tampie, którego cały park jest zagospodarowany i zaprojektowany w tematyce Afryki i Azji. Park, będący własnością i zarządzany przez SeaWorld Parks & Entertainment, został otwarty 1 czerwca 1959 roku.

Roczna frekwencja w parku stale przekracza 4 miliony, a Bush Gardens często zajmuje drugie miejsce wśród parków SeaWorld za SeaWorld Orlando.

W parku znajduje się wiele kolejek górskich i atrakcji, w tym Falcon’s Fury – druga co do wysokości wolnostojąca wieża swobodnego spadku w Ameryce Północnej i jedna z niewielu, która przechyla się i kieruje jeźdźców w stronę ziemi.

W parku znajduje się także kilka przejażdżek i atrakcji przeznaczonych dla dzieci do dziewiątego roku życia, a także dwie przejażdżki wodne – spływ rzeczny i klasyczna zjeżdżalnia.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

U.S. 19 w powiatach Pinellas i Pasco to najniebezpieczniejsza droga na Florydzie

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowe badanie wykazało, że droga U.S. 19, szczególnie w powiatach Pinellas i Pasco, to najbardziej śmiercionośny odcinek jezdni na Florydzie, na którym co roku dochodzi do tysięcy wypadków. Od 2020 r. w powiatach Pinellas i Pasco zginęło ponad 150 osób.

U.S.19 zawsze stwarzało pewne wyzwania, ponieważ w tym korytarzu odbywają się dwa rodzaje ruchu. Są tu szybko poruszające się pojazdy, podróżujące na dalekich trasach, oraz samochody należące do bardziej lokalnego ruchu i osoby próbujące dotrzeć do swoich firm, według Departamentu Transportu Florydy FDOT.

Przeprowadzona analiza wykazała, że około 94% wypadków związanych było z błędem ludzkim. Były to m.in. jazda pod wpływem alkoholu, rozproszenie uwagi podczas jazdy, czy niezapięcie pasów bezpieczeństwa.

Według analityka danych z Consumer Affairs, Dietera Holgera, który opublikował nowy raport, podczas pandemii wzrosła liczba wypadków śmiertelnych. Gdy drogi były puste, kierowcy przekraczali dozwoloną prędkość i byli bardziej rozproszeni. Te zwyczaje się niestety utrwaliły.

Obecnie Departament Transportu Florydy pracuje nad projektem o wartości 240 milionów dolarów, skupiającym się na drodze U.S.19.

Celem projektu jest zwiększenie przepustowości drogi i, co za tym idzie, zmniejszenie natężenia ruchu. W związku z pracami powstanie także nowe przejście podziemne między Evans Road i Republic Drive.

Oczekuje się, że projekt przebudowy U.S.19 nie zostanie ukończony wcześniej niż w 2029 r.

 

Źródło: fox35
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu