News Chicago
Arhaus już sprzedaje meble w przebudowywanym Westfield Old Orchard Mall w Skokie
W piątek 14 czerwca, sklep z meblami firmy Arhaus został oficjalnie otwarty w Westfield Old Orchard Mall w Skokie, w niedawno odnowionej przestrzeni zajmowanej niegdyś przez dom towarowy Lord & Taylor. Przebudowa i nowi sprzedawcy to część zmian jakie doświadcza centrum handlowe.
Arhaus to jeden z czterech długo oczekiwanych najemców przejmujących tę ogromną przestrzeń, o powierzchni 23 646 stóp kwadratowych, która niedawno została przebudowana i wyposażona w okna sięgające od podłogi do sufitu.
Najnowszym sklepem, który został otwarty w przebudowanym budynku, była europejska marka modowa ZARA, a Puttshack ma tu zostać otwarty również w 2024 r. Jesienią Pottery Barn ma przenieść się ze swojego obecnego sklepu w centrum handlowym i zostać kolejnym najemcą w budynku.
Otwarcie stanowi część ambitnego planu centrum handlowego ogłoszonego w 2022 roku, mającego na celu uczynienie Westfield Old Orchard „wybitnym miejscem zamieszkania, pracy, zakupów i zabawy na North Shore”. Plan obejmuje także utworzenie parku publicznego, udogodnienia zdrowotne i odnowy biologicznej oraz rozległy kompleks mieszkalny z około 400 luksusowymi apartamentami.
O zmianach i nowych sprzedawcach w Westfield Old Orchard Mall pisaliśmy tutaj.
Inne podmiejskie centra handlowe, w tym Golf Mill Town Center Mall w Niles, również przechodzą gruntowną przebudowę, opisywaną jako „renesans”.
W zeszłym tygodniu w miasteczku zorganizowano publiczne dni otwarte i zaprezentowano wizualizacje tego, jak ma wyglądać warty 450 milionów dolarów projekt Golf Mill, który obejmuje całkowicie przebudowane sklepy, restauracje, luksusowe apartamenty, a nawet nowy młyn wodny.

Projekt Golf Mill Town Center Mall w Niles
Tymczasem inne podmiejskie centra handlowe zostały niedawno zamknięte. 22 marca drzwi zamknęło centrum Spring Hill w West Dundee, o czym informowaliśmy tutaj. Jego rozbiórka ma się rozpocząć latem tego roku.
Niecały miesiąc później, 21 kwietnia, zostało zamknięte Stratford Square Mall w Bloomingdale, co zapowiadaliśmy 2 kwietnia.
Źródło: nbc
Foto: Reztark Design Studio, Village of Niles
News Chicago
Kultowa pizzeria z „Kevina samego w domu” otworzy się dzisiaj w Chicago
W środę, na kilkanaście dni przed Bożym Narodzeniem, fikcyjna pizzeria Little Nero’s znana z filmu „Kevin sam w domu” stanie się rzeczywistością dzięki specjalnej akcji w lokalu Prince Street Pizza w dzielnicy Fulton Market.
Filmowa legenda wraca po 35 latach
Mija niemal 35 lat od premiery kultowego filmu, w którym Kevin McCallister spędza święta samotnie w Chicago, zamawiając słynną pizzę z Little Nero’s. Choć restauracja istniała dotąd wyłącznie na ekranie, teraz fani filmu będą mogli symbolicznie spróbować jej odpowiednika.
W ramach współpracy platformy Disney+ z Prince Street Pizza, lokal przy 939 W Randolph St #1W zostanie tymczasowo przekształcony w Little Nero’s. Akcja potrwa od 10 do 17 grudnia 2025 roku.
Specjalne menu i kolekcjonerskie dodatki
Na czas wydarzenia restauracja przygotuje specjalne kartony na pizzę z brandingiem Little Nero’s, zmodyfikowane menu oraz kolekcjonerskie opakowania. Klasyczna pizza serowa Prince Street Pizza zmieni nazwę na „The Lovely Cheese Pizza”, nawiązując bezpośrednio do filmu.
Gdzie i kiedy pojawi się Little Nero’s
Pop-up będzie działał wyłącznie przez kilka dni w jednej lokalizacji w Chicago, co czyni wydarzenie wyjątkowym i skierowanym przede wszystkim do fanów filmu oraz świątecznej tradycji związanej z filmem “Home Alone”.
Organizatorzy zapowiadają, że to jedna z najbardziej nostalgicznych akcji tego sezonu świątecznego w Chicago, łącząca popkulturę, kino i klasyczną nowojorską pizzę.
Źródło: secretchicago
Foto: Prince St. Pizza
News Chicago
Nowy, ogromny sklep LEGO otwarto pod Chicago w sam raz przed świętami
Koncern LEGO otworzył nowy firmowy sklep w centrum handlowym Westfield Old Orchard Mall w Skokie pod Chicago. Oferuje klientom jedną z najszerszych kolekcji produktów tej marki w regionie – tuż przed sezonem świątecznym.
Nowa lokalizacja i rozmiar sklepu
Nowy sklep LEGO zajmuje powierzchnię 2,067 stóp kwadratowych i jest kolejną dużą lokalizacją marki w aglomeracji chicagowskiej. Placówka została zaprojektowana jako nowoczesna przestrzeń łącząca sprzedaż z interaktywną zabawą.
Szeroka oferta dla fanów klocków
Sklep w Old Orchard oferuje najbardziej rozbudowany asortyment produktów LEGO, w tym zestawy ekskluzywne, dostępne tylko w sklepach firmowych. Klienci znajdą tam także ścianę pick-and-build, miniwieżę do swobodnego konstruowania oraz stoły do zabawy dla dzieci.
Godziny otwarcia i położenie
Nowy sklep znajduje się po wschodniej stronie centrum handlowego, w pobliżu sklepów Nordstrom, J.Crew oraz Lululemon. Zgodnie z mapą galerii, jest czynny codziennie w godzinach od 10 a.m. do 8 p.m.
Otwarcie nowej lokalizacji ma przyciągnąć zarówno dzieci, jak i dorosłych fanów klocków, szukających pomysłów na świąteczne prezenty oraz kreatywną rozrywkę dla całej rodziny.

Źródło: secretchicago
Foto: LEGO
News Chicago
Dla miłośników kolei: Metra ma sklep internetowy z gadżetami na prezenty
W środę Metra, operator kolei podmiejskiej w rejonie Chicago, uruchomiła swój pierwszy w historii sklep z oficjalnymi gadżetami. Nowa platforma sprzedażowa powstała z myślą o okresie świątecznym i miłośnikach kolei.
Nowy kierunek działalności
Sklep internetowy to pierwszy taki projekt w historii Metra. Jak podkreślił dyrektor generalny Jim Derwinski, inicjatywa ma charakter wizerunkowy i społeczny.
“Jeśli ktoś na twojej liście prezentów kocha Metra i podróże koleją, zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu” – przekazał Derwinski w oficjalnym oświadczeniu. Dodał, że projekt jest elementem działań mających na celu pogłębienie więzi z pasażerami.
Oferta dla miłośników kolei
Asortyment obejmuje zarówno odzież, jak i elementy wystroju wnętrz. W sprzedaży znalazły się m.in.:
– personalizowane tablice z lokomotywami i wagonami Metra,
– zasłony prysznicowe i koce z mapą całej sieci kolejowej,
– dziecięce plecaki z wizerunkiem lokomotywy oraz torby typu tote,
– poduszki w kształcie długiego składu pociągu,
– zegar ścienny z kolorami i skrótami 11 linii Metra,
– elementy dekoracyjne, w tym 30-calowe tablice stacyjne.

Jak zrobić zakupy
Zakupy można realizować online na stronie merch.metra.com lub telefonicznie pod numerem (888) 982-2210. Metra zapowiada, że oferta może być w przyszłości rozszerzana w zależności od zainteresowania klientów.
Źródło: dailyherald
Foto: Metra
-
News USA4 tygodnie temuTrump zapowiada „dywidendę celną” – po 2000 USD dla Amerykanów o niższych dochodach
-
GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW2 tygodnie temuPielęgnujemy świąteczne tradycje. Patrycja Niżnik zaprasza na Mikołajki i Wigilię
-
News Chicago2 tygodnie temuCeny gazu nie wzrosną w przyszłym roku w Illinois tak bardzo jak chciał Nicor Gas i Ameren
-
News Chicago4 tygodnie temuOperacja „Midway Blitz” dobiega końca. Agenci federalni opuszczają Chicago
-
Polonia Amerykańska3 tygodnie temuGłosujemy na Emily Reng startującą w Miss Universe – historyczny moment dla Polonii!
-
News USA7 dni temuRząd wstrzymuje rozpatrywanie wszystkich wniosków imigracyjnych z 19 państw
-
News USA3 tygodnie temuKoniec ulg podatkowych dla osób przebywających nielegalnie w USA
-
GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW7 dni temuTomasz Potaczek z Chicago ponownie na podium Mistrzostw Świata w Kettlebell










