Połącz się z nami

News Chicago

Czarna seria na Jeziorze Michigan. Nie żyje kobieta i 16-latek. Od soboty poszukiwany jest mężczyzna

Opublikowano

dnia

Departament Policji w Chicago poinformował, że w poniedziałek w południe z wód Jeziora Michigan w Chicago wyciągnięto 16-latka i stwierdzono jego zgon. Przyczyną śmierci było wywrócenie się tratwy nastolatka do góry dnem. Z kolei w nocy z niedzieli na poniedziałek wywróciła się także żaglówka i zginęła 50-letnia kobieta.

Do poniedziałkowego zdarzenia doszło o godzinie 12:19PM pod adresem 200 W. Montrose Drive w Montrose Beach. Według policji Chicago chłopiec i dziewczynka, oboje w wieku 16 lat, znajdowali się na tratwie na wodach jeziora Michigan, gdy tratwa się przewróciła.

Jak poinformowała policja, dziewczynka została wyciągnięta na brzeg przez świadka zdarzenia. Natomiast chłopca wyciągnęli płetwonurkowie należący do straży pożarnej z Chicago, którzy zostali zrzuceni do wody z helikoptera.

Straż Pożarna Chicago poinformowała, że nastolatek został przetransportowany do pobliskiego szpitala w stanie krytycznym. Tam stwierdzono jego zgon.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło zaledwie kilka godzin po zaginięciu 50-letniej żeglarki , po wywróceniu się jej żaglówki o długości 12 stóp, na wodach jeziora Michigan w pobliżu Evanston.

W wyniku akcji poszukiwawczo-ratowniczej kobietę odnaleziono, wyciągnięto z wody w pobliżu plaży Winnetka, po czym straż przybrzeżna przetransportowała ją do portu w Montrose.

Niestety władze stwierdziły później śmierć kobiety.

W poniedziałek służby ratownicze wciąż kontynuowały także poszukiwania 58-letniego mężczyzny, który w sobotę wypadł z łodzi na jeziorze Michigan w Chicago, w rejonie Playpen.

Z kolei w poniedziałkowe popołudnie na plaży Montrose doszło do następnego zdarzenia, gdzie mężczyzna i kobieta weszli do wody w miejscu objętym zakazem pływania. Kobietę wyciągnięto z wody, a do czasu przybycia służb resuscytację krążeniowo-oddechową prowadził świadek niebezpiecznego incydentu.

Została ona zabrana do lokalnego szpitala w średnim stanie, a mężczyzna został opatrzony i zwolniony na miejscu.

Według Dave’a Benjamina, współzałożyciela projektu Great Lakes Surf Rescue Project, niebezpieczne incydenty związane z wodą stają się coraz częstsze, gdy robi się cieplej. Temperatury w rejonie Chicago będą przekraczać 90 stopni przez większą część tygodnia, a wskaźnik upału będzie sięgać 100 stopni. Z kolei wiatr powoduje fale.

Mieszkańcy szukają ochłody w wodzie, ale większość ofiar śmiertelnych to osoby, które nie założyły kamizelek ratunkowych, a około 50% ofiar śmiertelnych na łodziach ma związek z alkoholem. Benjamin radzi mieszkańcom, aby nosili odpowiednie kamizelki ratunkowe i powstrzymywali się od picia alkoholu na wodzie.

Apeluje również do mieszkańców, aby zachowali ostrożność, gdy będą świadkami tonięcia innej osoby. Strategia przetrwania polega na zastosowaniu najlepszych możliwych metod ratowania kogoś ale nie zawsze wiąże się z nurkowaniem do wody.

„Jeśli widzisz osobę walczącą w wodzie, zadzwoń pod numer 911, zaalarmuj ratownika, podejdź do tej osoby lub rzuć czymś, co unosi się na wodzie. Niebezpiecznie jest wchodzić do wody, żeby kogoś ratować”, podkreśla Dave Benjamin.

 

Źródło: nbc
Foto: Straż Pożarna Chicago, YouTube, istock/Anton_Sokolov/

News Chicago

15-latek z Glenwood zwabił i zamordował Przemka Bogdanowicza z Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

15-latek z Glenwood został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia, po tym jak w piątek, 5 lipca, zastrzelił 46-letniego mężczyznę z Chicago. Jego ofiarą był Przemek Bogdanowicz, rzekomo zwabiony przez nastolatka na spotkanie za pośrednictwem mediów społecznościowych, pod fałszywym pretekstem.

Zgłoszenia w sprawie wypadku samochodowego i strzelaniny przy ulicy 400 Longwood Drive, tuż obok szkoły podstawowej, policja otrzymała w piątek, 5 lipca, po godzinie 3.00PM.

Przemek Bogdanowicz zmarł w miejscowym szpitalu po tym, jak został postrzelony w swoim samochodzie przez dziecko, które fałszywie przedstawiło się jako osoba dorosła, gdy porozumiewali się za pomocą komunikatorów, poinformował w komunikacie prasowym szef policji Glenwood Derek Peddycord.

Według policji cel spotkania był towarzyski, ale nie ujawniono więcej szczegółów na jego temat.

Jak podano w komunikacie, 15-latek wsiadł do samochodu Bogdanowicza po przybyciu na miejsce spotkania i „w ciągu kilku chwil” wyciągnął broń i zastrzelił 46-latka. W niedzielę 15-latek został zatrzymany.

Nastolatek został zatrzymany w poniedziałek i usłyszał zarzuty morderstwa pierwszego stopnia.

Ostatnie pożegnanie Przemka Bogdanowicza odbędzie się dzisiaj w Skaja Terrace Funeral Home, 7812 N. Milwaukee Ave., Niles IL, w godzinach od 4.00PM do 8.00PM. Pogrzeb będzie miał miejsce w piątek, modlitwa rozpocznie się o godz. 10:15AM, po czym kondukt żałobny wyjedzie do kościoła Św. Jana Brebeuf na Mszę Św. o godz. 11.00AM.

Według zamieszczonych kondolencji Przemek Bogdanowicz pracował jako nauczyciel.

Źródło: chicagotribune, wgn
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

W Instytucie Sztuki w Chicago trwa czasowa wystawa „My New Yorks” Georgii O’Keeffe

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowojorskie drapacze chmur słynnej Georgii O’Keeffe możemy podziwiać w Art Institute of Chicago do 22 września. Ekspozycja zatytułowana „My New Yorks” bada związek artystki z Nowym Jorkiem.

Georgię O’Keeffe (1887-1986) niełatwo scharakteryzować pod względem określonego stylu artystycznego. Według kuratorki Annelise K. Madsen, w pracach artystki jest zarówno twardość i miękkość – twarde geometryczne linie i miękkie organiczne formy, które malarka łączy w zaskakujący sposób i w zaskakujących momentach w swoich kompozycjach.

O’Keeffe ukształtowała trajektorię amerykańskiego modernizmu. Odegrała ważną rolę w upowszechnianiu sztuki amerykańskiej w Europie w czasach, kiedy to Europa odgrywała znaczącą rolę w kształtowaniu ówczesnych prądów w sztuce. Była jedną z niewielu kobiet-artystek o tak wpływowej pozycji.

Inspirację twórczą znajdowała w życiu wiejskim amerykańskiego Południa, a zwłaszcza Nowego Meksyku, gdzie się osiedliła pod koniec życia.

Prace pokazane na wystawie w Instytucie Sztuki powstały między 1925 a 1930 rokiem i prezentują jej intymny obraz miasta, z czasu gdy mieszkała w Nowym Jorku. Stanowią przykład jej przekonania, że tworzone przez nią obrazy są odbiciem jej własnych myśli i uczuć.

W 1926 roku O’Keeffe powiedziała: „Nie można malować Nowego Jorku takim, jaki jest, ale raczej takim, jakim się go odczuwa”.

Seria inspirowana jest drapaczem chmur, w którym O’Keeffe mieszkała podczas swojej nowojorskiego okresu swojego życia, Shelton Hotel. Był to wówczas najwyższy wieżowiec mieszkalny na świecie.

Wystawę Georgii O’Keeffe: „My New Yorks” można oglądać do 22 września w Art Institute of Chicago, przy 111 S. Michigan Ave. Bilety są dostępne tutaj.

13 lipca odbędzie się wykład profesor Annie Morse, zatytułowany „Przechwytywanie impulsu elektrycznego — Georgia O’Keeffe i krąg Stieglitza”. Wstęp na wykład wymaga rejestracji.

Georgia O’Keeffe

 

Źródło: wttw, wikipedia
Foto: wikimedia, Art Institute Chicago
Czytaj dalej

News Chicago

Morton Arboretum zaprasza na wieczorne koncerty w plenerze w czasie wakacji

Opublikowano

dnia

Autor:

Letnie koncerty w Morton Arboretum to wspaniała okazja by z przyjaciółmi i rodziną cieszyć się muzyką i relaksem na świeżym powietrzu. W ramach Arbor Evenings muzykę na żywo zapewniają różne zespoły, a goście mogą także cieszyć się  jedzeniem i napojami, tańczyć, grać w gry trawnikowe i oglądać malownicze zachody słońca na Frost Hill.

Wstęp do Arboretum i na Arbor Evenings rozpoczyna się o godzinie 5:15PM a sam koncert trwa od 6:00PM do 8:00PM. Uczestnicy mogą kupować napoje, lody i pozycje menu w różnych food truckach.

Parking dla osób niepełnosprawnych dostępny jest w odległości od jednej trzeciej do ćwierć mili od miejsca wydarzenia, a w pobliżu obszaru koncertowego dostępna jest ograniczona liczba miejsc siedzących.

Bilety na środowe koncerty w Morton Arboretum kosztują 10 dolarów dla osób od 13 lat dla członków. Bilety dla gości kosztują 15 dolarów dla osób powyżej 13 lat, 5 dolarów dla dzieci od 2 do 12 lat. Dzieci do lat 2 nie płacą za wstęp. Bilety można kupić tutaj.

W przypadku trudnych warunków pogodowych posiadacze biletów zostaną powiadomieni e-mailem i otrzymają możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji biletów na inny termin.

Zakup biletu pomaga wesprzeć misję Morton Arboretum polegającą na sadzeniu i ochronie drzew na rzecz bardziej ekologicznego, zdrowszego i piękniejszego świata, w którym ludzie i drzewa egzystują się razem.

 

Źródło: Morton Arboretum
Foto: Morton Arboretum
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu