Połącz się z nami

News USA

Tylko 25 na 341 dyrektorów generalnych firm S&P 500 należy do płci pięknej

Opublikowano

dnia

Choć coraz więcej kobiet zajmuje najwyższe stanowiska w firmach tworzących grupę S&P 500, to ich liczba w dalszym ciągu jest bardzo niewielka w porównaniu z mężczyznami. Spośród 341 dyrektorów generalnych uwzględnionych w corocznym badaniu wynagrodzeń AP, 25 to kobiety.

25 to najwięcej kobiet na liście AP od rozpoczęcia badania w 2011 roku. Jednak liczby nie uległy większym zmianom. Drugi najwyższy wynik w 2017 r. wyniósł 21 kobiet.

Badanie, oparte na danych analizowanych dla The Associated Press przez Equilar, obejmuje dyrektorów generalnych spółek wchodzących w skład S&P 500, którzy przepracowali w swoich spółkach co najmniej 2 lata podatkowe i wypełnili oświadczenia dla pełnomocników w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia 2024 r.

S&P 500 tworzy 500 przedsiębiorstw o największej kapitalizacji, notowanych na New York Stock Exchange i NASDAQ, głównie amerykańskich.

Christy Glass, profesor socjologii na Uniwersytecie Stanowym Utah, która zajmuje się równością, inkluzywnością i przywództwem, stwierdziła, że ​​choć w tym roku większa liczba kobiet na stanowiskach dyrektorskich jest zjawiskiem pozytywnym, ogólnie tendencje są zniechęcające.

Uważa, że za rok lub dwa, ta liczba ponownie spadnie.

Lisa Su, dyrektorka generalna i przewodnicząca zarządu producenta chipów, Advanced Micro Devices AMD, w roku finansowym 2023, już piąty rok z rzędu była najlepiej zarabiającą kobietą na stanowisku dyrektora generalnego w ankiecie AP. Jej łączne wynagrodzenie osiągnęło 30,3 mln dolarów. Tym samym przeskoczyła z 21. miejsca na liście płac na miejsce 25.

Lisa Su

Su otrzymała wynagrodzenie podstawowe w wysokości 1,2 miliona dolarów i premię za wyniki w wysokości ponad 1,4 miliona dolarów.

Większość jej dochodu pochodziło z akcji, które dały jej 21,8 miliona dolarów.

Su jest szefem AMD z siedzibą w Santa Clara w Kalifornii od 2014 roku. Firma jest częścią rosnącej liczby firm, które starają się wykorzystać szersze zainteresowanie przedsiębiorców poszukujących nowych narzędzi AI, które mogą analizować dane, pomagać w podejmowaniu decyzji i potencjalnie zastąpić niektóre zadania wykonywane obecnie przez pracowników ludzkich.

Cena akcji AMD wzrosła o 127% w 2023 roku.

Mary Barra

Inne osoby w pierwszej piątce najlepiej zarabiających kobiet na stanowiskach dyrektorskich to Mary Barra z General Motors, której łączne wynagrodzenie wyniosło 27,8 mln dolarów; Jane Fraser z bankowego giganta Citigroup z dochodami w wysokości 25,5 mln dolarów; Kathy Warden z firmy lotniczej i obronnej Northrop Grumman Corp., która zarobiła 23,5 miliona dolarów; oraz Carol Tome z UPS Inc., której wynagrodzenie wyceniono na 23,4 mln dolarów.

Niektóre znaczące kobiety na stanowiskach dyrektorskich nie zostały uwzględnione na liście, jeśli zostały dyrektorkami generalnymi niecałe dwa lata temu, lub ich firmy składają oświadczenia dla pełnomocników poza okresem od stycznia do kwietnia.

Należy do nich m.in. Julie Sweet z Accenture i Sue Nabi, dyrektorka generalna Coty Inc.

Hock Tan

Średnia wysokość wynagrodzeń kobiet na stanowiskach dyrektorskich wzrosła o 21% do 17,6 mln dolarów, bardziej niż w przypadku mężczyzn: ich średnie zarobki wzrosły o 12%, do 16,3 miliona dolarów.

Jednak najlepiej opłacani mężczyźni nadal zarabiają znacznie więcej niż najlepiej opłacane kobiety.

Dyrektor generalny Broadcom, Hock Tan, zarobił w zeszłym roku 161,8 mln USD, z czego zdecydowaną większość w postaci akcji.

Częścią problemu nieproporcjonalnej liczby mężczyzn w stosunku do kobiet na stanowiskach dyrektorów generalnych jest tzw. „szklany klif” – uważa profesor Christy Glass. Z jej badań wynika, że ​​kobiety częściej zajmują stanowiska dyrektorów generalnych w firmach znajdujących się w niekorzystnej sytuacji.

„To trochę jak krok do przodu i dwa kroki do tyłu” – tłumaczy Glass. „Kobiety zwykle mają możliwość pełnienia funkcji dyrektora generalnego, gdy przedsiębiorstwa przeżywają kryzys. Oznacza to, że rozpoczynają swoją ścieżkę przywództwa w niekorzystnej sytuacji”.

 

Źródło: AP
Foto: AMD, GM, Broadcom, istock/skyNext/

News USA

Dobra wiadomość: Ceny benzyny powinny spaść jeszcze o 10% przed 4 lipca

Opublikowano

dnia

Autor:

W tym roku ceny paliwa prawdopodobnie osiągnęły najwyższy poziom, 3,67 dolara za galon, w połowie kwietnia. Ale dzięki złagodzeniu warunków krajowego popytu i podaży, spadają. Według nowej analizy opublikowanej przez głównego ekonomistę RSM Joe Brusuelasa oczekuje się, że w nadchodzących tygodniach ceny benzyny będą jeszcze niższe.

Biorąc pod uwagę hurtowe ceny benzyny, istnieje możliwość, że krajowe ceny benzyny spadną o kolejne 10% w porównaniu z obecnymi 3,44 dolarami za galon, według głównego ekonomisty RSM, Joe Brusuelasa. To z pewnością wzmocni bilanse amerykańskich rodzin przed letnim sezonem wydatków.

Według American Automobile Association AAA, średni koszt galona zwykłej benzyny wyniósł w środę 3,44 dolara, co oznacza spadek o około 4% w porównaniu z czasem miesiąc temu. Oczekuje się, że ceny spadną jeszcze bardziej w wyniku słabego popytu, gdyż konsumenci wstrzymują wydatki w obliczu utrzymującej się inflacji i rosnącej podaży.

Przez większą część tego roku popyt na benzynę utrzymywał się na poziomie analogicznym do roku 2023, a analitycy uważają, że niepewność gospodarcza może ograniczyć popyt tego lata, uważa rzecznik AAA, Andrew Gross.

Spadające ceny paliwa mogłyby przynieść wytchnienie Amerykanom, którzy od ponad 3 lat są zdruzgotani nieubłaganymi podwyżkami cen.

Chociaż inflacja znacznie spadła z najwyższego poziomu 9,1% odnotowanego w czerwcu 2022 r., pozostaje powyżej celu Rezerwy Federalnej wynoszącego 2%. A w porównaniu ze styczniem 2021 r., na krótko przed początkiem kryzysu inflacyjnego, ceny wzrosły o prawie 20%.

Konsumenci również borykają się z wysokimi stopami procentowymi po tym, jak Fed gwałtownie podniósł stopy w latach 2022 i 2023 do najwyższego poziomu od dwóch dekad, próbując spowolnić gospodarkę i ograniczyć inflację. Decydenci zastanawiają się teraz, kiedy powinni podjąć decyzję o oczekiwanej obniżce.

Joe Brusuelas uważa, że spadające ceny benzyny mogą doprowadzić do niższych odczytów inflacji, co z kolei może wesprzeć argument za obniżkami stóp procentowych jeszcze w tym roku.

Stany Zjednoczone produkują obecnie około 13,2 mln baryłek ropy dziennie, nieco poniżej rekordu 13,3 mln odnotowanego w grudniu 2023 r. Chociaż koalicja krajów produkujących ropę naftową, znana jako OPEC+, próbowała ograniczyć podaż poprzez ograniczenie wydobycia, nowa podaż wciąż trafia na rynek dzięki producentom spoza OPEC+, w tym USA, Kanadzie, Norwegii i Brazylii.

Jak informowaliśmy 11 czerwca, według przewidywań ekspertów AAA w nadchodzących tygodniach w niektórych stanach średnia cena paliwa powinna spaść poniżej 3 dolarów za galon.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/vitpho/ Prostock-Studio/
Czytaj dalej

News Chicago

MotorCave Suites: Zamieszkaj pod jednym dachem ze swoim luksusowym samochodem

Opublikowano

dnia

Autor:

Compasspoint Development wprowadza wyjątkową koncepcję luksusowego przechowywania samochodów do podmiejskiego centrum Barrington w stanie Illinois. MotorCave Suites, ogrodzona enklawa prywatnych apartamentów samochodowych, przy 127 W. Liberty St., przeznaczona jest dla kolekcjonerów samochodów z najwyższej półki i entuzjastów klasycznych samochodów.

Apartamenty samochodowe łączą najwyższej klasy środowisko do przechowywania, zabezpieczania, prezentowania i uzyskiwania dostępu do najcenniejszych pojazdów z luksusowym poddaszem, gdzie właściciele mogą bawić się, pracować lub odpoczywać.

Budowa MotorCave rozpocznie się pod koniec 2024 r. i będzie obejmować 37 prywatnych, dwupiętrowych apartamentów o powierzchni od 1500 do 3800 stóp kwadratowych, przy czym największe apartamenty pomieszczą do 16 samochodów.

W pełni wykończone apartamenty pod klucz będą obejmować „piętro muzealne” przeznaczone do ekspozycji kolekcji samochodów oraz specjalnie zaprojektowany poddasze na antresoli, które można wykorzystać jako przestrzeń rozrywkową, prywatne biuro lub osobistą „męską jaskinię”. Wszystkie apartamenty obejmują w pełni luksusową łazienkę.

Każdy właściciel otrzyma członkostwo w MotorCave Auto Club, ekskluzywnej społeczności motoryzacyjnej składającej się z miłośników motoryzacji o podobnych poglądach, organizującej prywatne wydarzenia towarzyskie skupiające się na wszystkim, od konserwacji samochodów, przez godziny koktajlowe, aż po wieczory rodzinne.

MotorCave jest częścią inwestycji wielofunkcyjnej, której budowa również rozpocznie się pod koniec 2024 r. i będzie obejmowała 125 luksusowych apartamentowców oraz ekskluzywne sklepy i restauracje.

Właściciele apartamentów MotorCave będą mieli dostęp do odkrytego basenu z kabinami plażowymi, boiska do gry w pickleball, salonu w stylu spike, centrum fitness i odnowy biologicznej, spa i nie tylko.

Inwestycja jest dogodnie zlokalizowana w pobliżu linii kolejowej Metra Union Pacific Northwest, co zapewnia szybki dostęp do Chicago i okolic.

Ceny apartamentów MotorCave zaczynają się od 400 tys. dolarów i są wystawione wyłącznie przez Kinzie Real Estate Group.

Aby uzyskać informacje na temat MotorCave Suites i stylu życia MotorCave, odwiedź motorcavesuites.com lub zadzwoń pod numer (847) 892-9090 i śledź MotorCave na Instagramie.

Compasspoint Development jest deweloperem wielorodzinnych apartamentów dla transportu publicznego i wybranych hoteli z ograniczonym zakresem usług, posiadającym ponad 800 luksusowych lokali w budowie na rynku chicagowskim w Barrington, Des Plaines i Arlington Heights, a także dodatkowe projekty proponowane w całym regionie.

Informacje na temat rozwoju Compasspoint można znaleźć na stronie compasspointdevelopment.com.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Compasspoint Development
Czytaj dalej

News USA

Nowej generacji Netflix Houses, galerie handlowe połączone z rozrywką, powstaną w dwóch miastach w USA

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek Netflix ogłosił, że otwiera serię Netflix Houses, ogromnych kompleksów rozrywkowych, w których fani będą mogli wziąć udział w prawdziwych przeżyciach, takich jak te oparte na ich ulubionych programach i filmach serwisu streamingowego.

Czy kiedykolwiek chciałeś tańczyć walca wśród grupy „Bridgerton”, sprawdzić swoje siły w walce z Vecną w „Stranger Things” do góry nogami lub sprawdzić, jak sobie poradzisz na przyjęciu „Knives Out”? Wkrótce będziesz mógł.

Fani filmów i seriali Netflixa nie raz mogli odwiedzić atrakcje czy specjalne eventy inspirowane swoimi ulubionymi bohaterami, ale Netflix szykuje kolejną niespodziankę. Tym razem będzie to atrakcja, którą będzie można odwiedzać przez cały rok. W niedalekiej przyszłości pojawią się dwie wyjątkowe galerie handlowe, które będą nie tylko miejscem do robienia zakupów.

Poza sklepami, w których będzie można kupić gadżety z produkcji Netflixa, znajdą się w restauracje oraz liczne atrakcje inspirowane bohaterami najpopularniejszych filmów i seriali dostępnych na platformie. Projekt zapowiadaliśmy 18 października. 

Pierwsze dwie lokalizacje mają zacząć działać w 2025 r. i według Netflixa zostaną otwarte w dwóch najpopularniejszych centrach handlowych w Ameryce: Galleria Dallas w Teksasie i centrum handlowe King of Prussia niedaleko Filadelfii.

Domy Netflix zajmą przestrzeń o powierzchni ponad 100 000 stóp kwadratowych.

Netflix twierdzi, że te lokalizacje to „oferta nowej generacji”, której celem jest przeniesienie oferty z ekranu do prawdziwego świata fanów. Wiele z ponad 50 obiektów, które zostało otwarte w 25 miastach, zakończyło się już sukcesem.

Na początku zeszłego roku gigant przesyłania strumieniowego otworzył restaurację w Los Angeles, w której znajdują się pozycje z menu stworzone przez szefów kuchni związanych z programami kulinarnymi Netflix.

Firma uruchomiła także tymczasowe sklepy oferujące towary z hitowego serialu „Stranger Things” w takich miastach jak Paryż, Las Vegas i Chicago.

 

Źródło: scrippsnewa
Foto: YouTube, Netflix
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu