Połącz się z nami

News Chicago

Gracz z Illinois zgłosił się po 552 mln USD wygrane online w Mega Millions

Opublikowano

dnia

Szczęśliwy Mega Milioner, który zdobył w zeszłym tygodniu jackpota w wysokości 552 milionów dolarów już zgłosił się po jego odbiór. Według urzędników Illinois Lottery zwycięzca kupił bilet online. To największy jackpot wygrany przez ILottery w historii USA, jak podaje komunikat.

O dziewiątej pod względem wartości wygranej w Mega Millions, która padła 4 czerwca, informowaliśmy tutaj. Zwycięzca jackpota dowiedział się o wygranej drogą mailową.

„Przewijałem e -maile, kiedy zobaczyłem jeden z loterii Illinois, mówiący, aby sprawdzić moje liczby, ponieważ wygrałem nagrodę” – powiedział zwycięzca. „W przeszłości wygrałem tutaj 2 USD lub 5 USD, więc założyłem, że będzie podobnie”.

Gracz powiedział także, że nagroda jest szczególnie znacząca dla niego po tym, jak został wychowany przez samotnego rodzica. Jego mama musiała ciężko pracować na dwa etaty by z wszystkim sobie poradzić i zapewnić wykształcenie dzieciom. Sam zwycięzca fortuny poszedł do pracy dzień po ukończeniu szkoły średniej i od tamtej pory nie przestał pracować.

Mieszkaniec Illinois planuje wkrótce podzielić się dobrą wiadomością z rodziną i przejść na wcześniejszą emeryturę, choć przyznaje, że jest pracowity i spędził życie jako robotnik. Jak wspomniał, dzięki jego pracy mama mogła przejść na emeryturę, a on się nią zajął.

„Zawsze marzyłem o wczesnym przejściu na emeryturę i cieszeniu się życiem z rodziną” – dodał zwycięzca. „Myślę, że można śmiało powiedzieć, że moje marzenie się spełniło”.

Według urzędników loterii Illinois zwycięzca postanowił pozostać anonimowy. Według zasad obowiązujących w stanie Illinois zwycięzcy nagród w wysokości 250 000 USD lub więcej mogą zdecydować się na utrzymanie swojej tożsamości w tajemnicy.

Zwycięski los Mega Millions pasował do wszystkich sześciu liczb wylosowanych we wtorek wieczorem – 19, 37, 40, 63 i 69, a także do Gold Mega Ball 17, dając główną nagrodę w wysokości 552 milionów dolarów.

2 lata temu rekordowy kupon na loterię sprzedano w sklepie spożywczym Speedway w Des Plaines. Dał on dwóm graczom ogromne 1,337 miliarda dolarów, także w losowaniu Mega Millions – największą nagrodę na loterii, kiedykolwiek wygraną w stanie.

Najnowszy zwycięzca jest teraz czwartym graczem Loterii Illinois, który wygrał 1 milion dolarów lub więcej w Mega Millions do tej pory w tym roku, oraz drugim graczem ILottery, który zgarnął ponad 1 milion dolarów w tym tygodniu. Komunikat loterii nie zdradził, czy zwycięzca zdecyduje się na rentę, czy opcję gotówkową o wartości 264 milionów dolarów.

Oprócz jackpota, 944 852 innych graczy również zdobyło nagrody w losowaniu, które miało miejsce 4 czerwca. Dwa kupony pasowały do ​​wszystkich pięciu białych kul, ale nie trafiły w złotą mega ball. Zostały one sprzedane w Kalifornii i Maryland.

Wygrano również kilka innych nagród po 30 000 USD i 10 000 USD.

10 największych jackpotów Mega Millions:

 1. 1,602 miliarda dolarów 8 sierpnia 2023 r. — jeden zwycięski los: Floryda).
 2. 1,537 miliarda dolarów (23 października 2018 r. — jeden zwycięski los: Południowa Karolina).
 3. 1,348 miliarda dolarów (13 stycznia 2023 r. — jeden zwycięski los: Maine).
 4. 1,337 miliarda dolarów (29 lipca 2022 r. — jeden zwycięski los: Illinois).
 5. 1,12 miliarda dolarów (26 marca 2024 r. — jeden zwycięski los: New Jersey)
 6. 1,05 miliarda dolarów (22 stycznia 2021 r. — jeden zwycięski los: Michigan).
 7. 656 millionów dolarów  (30 marca 2012 r.  — trzy zwycięskie losy: Illinois, Kansas, Maryland)
 8. 648 millionów dolarów (17 grudnia 2013 r. — dwa zwycięskie losy: Kalifornia, Georgia)
 9. 552 milliony dolarów  (4 czerwca 2024 r. — jeden zwycięski los, Illinois)
 10. 543 millionów dolarów (24 lipca 2018 r. — jeden zwycięski los Kalifornia)

10 największych jackpotów na obu amerykańskich loteriach:

 1. 2,04 miliarda dolarów (Powerball, 8 listopada 2022 r. — jeden zwycięski kupon).
 2. 1,765 miliarda dolarów (Powerball, 11 października 2023 r. – jeden zwycięski los).
 3. 1,602 miliarda dolarów (Mega Millions, 8 sierpnia 2023 r. — jeden zwycięski los).
 4. 1,586 miliarda dolarów (Powerball, 13 stycznia 2016 r. — trzy zwycięskie kupony).
 5. 1,537 miliarda dolarów (Mega Millions, 23 października 2018 r. — jeden zwycięski los).
 6. 1,348 miliarda dolarów (Mega Millions, 13 stycznia 2023 r. — jeden zwycięski los).
 7. 1,337 miliarda dolarów (Mega Millions, 29 lipca 2022 r. — jeden zwycięski los).
 8. 1,12 miliarda dolarów (Mega Millions, 26 marca 2024 r. — jeden zwycięski los)
 9. 1,08 miliarda dolarów (Powerball, 19 lipca 2023 r. – jeden zwycięski los).
 10. 1,05 miliarda dolarów (Mega Millions, 22 stycznia 2021 r. — jeden zwycięski los).
Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/vchal/

News Chicago

W środę wyłowiono zwłoki mężczyzny z Jeziora Michigan, w pobliżu Navy Pier

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę wieczorem z jeziora Michigan w pobliżu plaży Oak Street, prawdopodobnie wyłowiono ciało żeglarza poszukiwanego od soboty. Mężczyzna wypadł z łodzi w rejonie Playpen.

Ciało mężczyzny wyłowiono około godziny 7:50PM w środę. Chicagowska policja poinformowała, że ​​zwłoki wyciągnięto w pobliżu 600 North Lake Shore Drive.

Oficjalnie nie zidentyfikowano jeszcze tej osoby, ale jest to prawdopodobnie 58-letni mężczyzna poszukiwany od soboty, po tym, jak wypadł z łodzi w rejonie Playpen, w pobliżu plaży Oak Street. Według świadków mężczyzna wpadł do wody i już nie wypłynął na powierzchnię.

O czarnej serii zdarzeń związanych z wodą, które miały miejsce w ostatnich dniach, na wodach jeziora Michigan w Chicago, pisaliśmy 17 czerwca.

Źródło: suntimes
Foto: istock/Shelly Bychowski/
Czytaj dalej

News Chicago

Najnowszy program imigracyjny Bidena dotyczy Kongresmenki z Illinois, Delii Ramirez

Opublikowano

dnia

Autor:

Dla Kongresmenki USA z Illinois, Delii Ramirez, działania wykonawcze podjęte we wtorek 18 czerwca przez prezydenta Joe Bidena mają charakter osobisty. Jest ona jedynym członkiem Kongresu z rodziny o mieszanym statusie. Jej mąż, Boris Hernandez, objęty polityką DACA, pracuje nad uzyskaniem amerykańskiego obywatelstwa. Na środowej konferencji Ramirez przypomniała, że kandydowała do parlamentu aby walczyć właśnie o reformę imigracyjną.

Podczas środowej konferencji prasowej Demokratyczna Kongresmenka Delia Ramirez, reprezentująca 3. Okręg Illinois, dołączyła do innych lokalnych zwolenników i pochwaliła działania wykonawcze prezydenta, który 18 czerwca ogłosił pomoc dla nieposiadających dokumentów, małżonków i dzieci obywateli USA.

Nowe działania usprawnią proces ubiegania się tych osób o legalny pobyt stały oraz legalną pracę w USA. O programie informowaliśmy 18 czerwca.

Przemawiający na konferencji Kongresmen Jesús „Chuy” García powiedział, że jedno na dziesięcioro dzieci w Illinois ma rodzica nieposiadającego dokumentów.

Delia Ramirez stwierdziła, że ​​jej mąż odniesie korzyści z ogłoszenia imigracyjnego, co uspokoi jej rodzinę i pomoże jej lepiej spać w nocy. Jednak miała nadzieję, że akcja będzie bardziej ekspansywna, aby pomóc innym nieposiadającym dokumentów imigrantom.

Ramirez przysięgła, że ​​będzie nadal walczyć, aby pomóc innym nielegalnym imigrantom, którzy nie kwalifikują się na mocy ogłoszenia z 18 czerwca, w tym swojemu szwagrowi.

Tymczasem Republikanie oświadczyli, że planują zaskarżenie dekretu Joe Bidena.

Delia Ramirez zwyciężyła w listopadzie 2022 roku w wyborach do 3. Okręgu kongresowego stanu Illinois, pokonując republikanina Justina Burau stosunkiem głosów 65,4% do 34,6%. Była pierwszą kobietą – Latynoską wybraną do Kongresu z Illinois.

Wcześniej, w 2018 roku Ramirez został pierwszą Amerykanką pochodzącą z Gwatemali wybraną do Zgromadzenia Ogólnego stanu Illinois.

Pierwszym latynoskim członkiem Kongresu w tym stanie był Demokrata Luis Gutierrez, który został wybrany w 1993 r. i przeszedł na emeryturę w styczniu 2019 r. Demokrata Jesús „Chuy” García został wybrany na miejsce Gutiérreza w listopadzie 2018 r.

Źródło: nbc
Foto: justicedemocrats, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

218,2 milionów dolarów braknie w powiecie Cook w 2025 roku

Opublikowano

dnia

Autor:

Powołując się na rosnące koszty wynagrodzeń, wpływ inflacji i wzrost funduszy emerytalnych, Prezes Zarządu Powiatu Cook, Toni Preckwinkle, przewiduje lukę w przyszłorocznym budżecie wynoszącą 218,2 mln dolarów. Wstępną prognozę na rok budżetowy 2025 ogłosiła w środę.

Mimo prognozowanej luki urzędnicy twierdzą, że powiat Cook jest na dobrej drodze, aby zakończyć bieżący rok budżetowy z nadwyżką w wysokości 142 mln dolarów w funduszu ogólnym, co jest wynikiem takich czynników, jak dłuższe ramy czasowe zatrudnienia, które pozwalają zaoszczędzić na kosztach personelu, oraz wyższe niż przewidywano stopy procentowe prowadzące do dodatkowych podatków od sprzedaży i dochodów z inwestycji.

„Lata ciężkiej pracy i trudnych decyzji zapewniły nam silną pozycję budżetową” – powiedziała Toni Preckwinkle w ogłoszeniu wstępnej prognozy na rok budżetowy 2025.

„Pomimo pandemii i wyzwań fiskalnych chroniliśmy emerytury, rozszerzyliśmy programy kapitałowe, poprawiliśmy ratingi naszych obligacji, mądrze zarządzaliśmy pomocą humanitarną w związku z pandemią i zamknęliśmy luki budżetowe wynoszące prawie 1 miliard dolarów bez podnoszenia podatków” – dodała Prezes Zarządu Powiatu Cook.

Urzędnicy zauważyli, że prognozowana luka jest znacznie niższa niż niedobór 409,6 mln dolarów, z jakim borykał się powiat w 2021 r., a system szpitali okręgowych nie przewiduje deficytów w przyszłym roku, po raz pierwszy od co najmniej 2010 r.

Raport opublikowany we wtorek wieczorem zawiera prognozę przychodów i wydatków na koniec roku w roku budżetowym 2024 oraz prognozę przychodów i wydatków na 2025 rok dla funduszu ogólnego i funduszu przedsiębiorczości zdrowotnej, dwóch głównych funduszy operacyjnych powiatu.

Oczekuje się, że wydatki funduszu ogólnego wyniosą 271,6 mln USD powyżej skorygowanego budżetu na 2024 r. ze względu na wzrost kosztów personelu, wpływ inflacji na koszty towarów i usług zamawianych przez powiat, rosnące koszty opieki zdrowotnej oraz wzrost emerytur w powiecie o 35,7 mln USD.

Wyższe niż oczekiwano dochody częściowo zrównoważyły ​​przewidywany wzrost wydatków, zmniejszając całkowity oczekiwany niedobór do 218,2 mln dolarów.

17 lipca godzinie 6:00PM odbędzie się wirtualne wysłuchanie publiczne dotyczące wstępnej prognozy budżetowej powiatu. Mieszkańcy będą mieli okazję złożyć zeznania i nawiązać kontakt z biurem Preckwinkle w sprawie swoich priorytetów budżetowych.

Mieszkańcy będą mogli także zadawać pytania dotyczące budżetu na stronie www.cookcountyil.gov/service/submit-budget-questions.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu