Połącz się z nami

News Chicago

Matka Wadei Al-Fayoume pozwała firmę, która wynajęła im mieszkanie u mordercy chłopca

Opublikowano

dnia

22 maja matka Wadei Al-Fayoume, który w zeszłym roku został zadźgany przez właściciela nieruchomości w Plainfield Township, złożyła pozew przeciwko właścicielowi firmy zajmującej się nieruchomościami. Twierdzi, że przez zaniedbanie zalecił jej pozostanie u wynajmującego, wiedząc, że ma on skłonności do przemocy i uprzedzenia wobec muzułmanów.

Hanan Shaheen została pchnięta nożem, a jej 6-letni syn zginął 14 października zeszłego roku w rezydencji w Plainfield Township, której kobieta była najemcą. Morderstwo, o którym po raz pierwszy informowaliśmy tutaj wstrząsnęło opinią publiczną na całym świecie.

72-letni Joseph Czuba, właściciel mieszkania, został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia chłopca i usiłowanie zabójstwa Shaheen. Czuba odpowie także za popełnienie przestępstwa z nienawiści. Obecnie sprawa powiatu Will przeciwko Czubie utknęła w martwym punkcie ze względu na toczące się śledztwo federalne.

Pozew Hanan Shaheen zastępuje pozew złożony przez jej byłego męża, Odai Al-Fayoume, ojca Wadei, który wszczął sprawę 21 listopada.

Oskarżonymi w sprawie cywilnej Hanan ShaheenJoseph Czuba; jego żona Mary Czuba; Daniel Czuba i jego firma Daniel and Associates Real Estate. Kolejnym oskarżonym jest firma Discerning Property Management, znana również jako PM Property Management. W zeszłym roku w jej aktach stanowych, na stanowisku kierownika spółki figurowała Mary Czuba.

Niedługo po zabójstwie Wadei, Mary Czuba wystąpiła o rozwód z mężem.

W pozwie Hanan Shaheen twierdzi, że znalazła rezydencję na wynajem w Plainfield Township za pośrednictwem Daniela Czuby, brata Josepha Czuby.

Wadea Al-Fayoume

„Pomimo wiedzy o brutalnych skłonnościach, usposobieniu i uprzedzeniach swojego brata do Arabów i muzułmanów, [Daniel Czuba] poinformował [Shaheen] o domu Czuby i powierzchni do wynajęcia oraz poprzez zaniedbanie zalecił [Shaheen] wynajęcie powierzchni mieszkalnej w domu swojego brata” – wynika z pozwu Shaheen.

Daniel Czuba odmówił komentarza w tej sprawie.

Pozew twierdzi również, że Mary Czuba i Discerning Property Management również były świadome tendencji i uprzedzeń Josepha Czuby, co sprawiło, że incydent z 14 października był „racjonalnie przewidywalny”. W pozwie zarzucono, że wszyscy oskarżeni w sprawie byli „obojętni i nie ostrzegli” jej o „brutalnych skłonnościach, myślach, planach i naturze Josepha Czuby”.

Wadea Al-Fayoume z matką

Kiedy Joseph Czuba powiedział Hanan Shaheen, że „nienawidzi muzułmanów”, kobieta opowiedziała o tym Mary Czuba – ta jednak „zapewniała, że ​​[Shaheen] i jej syn są bezpieczni”.

W pozwie zarzucono, że stosunki między Josephem Danielem Czubą uległy pogorszeniu, ponieważ Joseph Czuba miał obsesję na punkcie ataku z 7 października i strachu przed Palestyńczykami.

W pozwie zarzucono, że Joseph Czuba zaatakował i dźgnął nożem Shaheen, gdy ta kąpała syna. Następnie wyszedł, a kobieta zamknęła drzwi i zadzwoniła pod numer 911. Zanim przybyła policja, Joseph Czuba wrócił, by zaatakować Wadeę, a jego matka nie mogła sprawdzić co się dzieje z synem ani zobaczyć go ze względu na swój krytyczny stan zdrowia i obrażenia.

Pogrzeb Wadei Al-Fayoume, 16 października 2023 r. Fot, Jacek Boczarski

„Ostatnie słowa, które [Shaheen] usłyszała od Wadei, brzmiały: «O nie»” – jak wynika z pozwu.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Jacek Boczarski, CAIR-Chicago

News Chicago

W środę wyłowiono zwłoki mężczyzny z Jeziora Michigan, w pobliżu Navy Pier

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę wieczorem z jeziora Michigan w pobliżu plaży Oak Street, prawdopodobnie wyłowiono ciało żeglarza poszukiwanego od soboty. Mężczyzna wypadł z łodzi w rejonie Playpen.

Ciało mężczyzny wyłowiono około godziny 7:50PM w środę. Chicagowska policja poinformowała, że ​​zwłoki wyciągnięto w pobliżu 600 North Lake Shore Drive.

Oficjalnie nie zidentyfikowano jeszcze tej osoby, ale jest to prawdopodobnie 58-letni mężczyzna poszukiwany od soboty, po tym, jak wypadł z łodzi w rejonie Playpen, w pobliżu plaży Oak Street. Według świadków mężczyzna wpadł do wody i już nie wypłynął na powierzchnię.

O czarnej serii zdarzeń związanych z wodą, które miały miejsce w ostatnich dniach, na wodach jeziora Michigan w Chicago, pisaliśmy 17 czerwca.

Źródło: suntimes
Foto: istock/Shelly Bychowski/
Czytaj dalej

News Chicago

Najnowszy program imigracyjny Bidena dotyczy Kongresmenki z Illinois, Delii Ramirez

Opublikowano

dnia

Autor:

Dla Kongresmenki USA z Illinois, Delii Ramirez, działania wykonawcze podjęte we wtorek 18 czerwca przez prezydenta Joe Bidena mają charakter osobisty. Jest ona jedynym członkiem Kongresu z rodziny o mieszanym statusie. Jej mąż, Boris Hernandez, objęty polityką DACA, pracuje nad uzyskaniem amerykańskiego obywatelstwa. Na środowej konferencji Ramirez przypomniała, że kandydowała do parlamentu aby walczyć właśnie o reformę imigracyjną.

Podczas środowej konferencji prasowej Demokratyczna Kongresmenka Delia Ramirez, reprezentująca 3. Okręg Illinois, dołączyła do innych lokalnych zwolenników i pochwaliła działania wykonawcze prezydenta, który 18 czerwca ogłosił pomoc dla nieposiadających dokumentów, małżonków i dzieci obywateli USA.

Nowe działania usprawnią proces ubiegania się tych osób o legalny pobyt stały oraz legalną pracę w USA. O programie informowaliśmy 18 czerwca.

Przemawiający na konferencji Kongresmen Jesús „Chuy” García powiedział, że jedno na dziesięcioro dzieci w Illinois ma rodzica nieposiadającego dokumentów.

Delia Ramirez stwierdziła, że ​​jej mąż odniesie korzyści z ogłoszenia imigracyjnego, co uspokoi jej rodzinę i pomoże jej lepiej spać w nocy. Jednak miała nadzieję, że akcja będzie bardziej ekspansywna, aby pomóc innym nieposiadającym dokumentów imigrantom.

Ramirez przysięgła, że ​​będzie nadal walczyć, aby pomóc innym nielegalnym imigrantom, którzy nie kwalifikują się na mocy ogłoszenia z 18 czerwca, w tym swojemu szwagrowi.

Tymczasem Republikanie oświadczyli, że planują zaskarżenie dekretu Joe Bidena.

Delia Ramirez zwyciężyła w listopadzie 2022 roku w wyborach do 3. Okręgu kongresowego stanu Illinois, pokonując republikanina Justina Burau stosunkiem głosów 65,4% do 34,6%. Była pierwszą kobietą – Latynoską wybraną do Kongresu z Illinois.

Wcześniej, w 2018 roku Ramirez został pierwszą Amerykanką pochodzącą z Gwatemali wybraną do Zgromadzenia Ogólnego stanu Illinois.

Pierwszym latynoskim członkiem Kongresu w tym stanie był Demokrata Luis Gutierrez, który został wybrany w 1993 r. i przeszedł na emeryturę w styczniu 2019 r. Demokrata Jesús „Chuy” García został wybrany na miejsce Gutiérreza w listopadzie 2018 r.

Źródło: nbc
Foto: justicedemocrats, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

218,2 milionów dolarów braknie w powiecie Cook w 2025 roku

Opublikowano

dnia

Autor:

Powołując się na rosnące koszty wynagrodzeń, wpływ inflacji i wzrost funduszy emerytalnych, Prezes Zarządu Powiatu Cook, Toni Preckwinkle, przewiduje lukę w przyszłorocznym budżecie wynoszącą 218,2 mln dolarów. Wstępną prognozę na rok budżetowy 2025 ogłosiła w środę.

Mimo prognozowanej luki urzędnicy twierdzą, że powiat Cook jest na dobrej drodze, aby zakończyć bieżący rok budżetowy z nadwyżką w wysokości 142 mln dolarów w funduszu ogólnym, co jest wynikiem takich czynników, jak dłuższe ramy czasowe zatrudnienia, które pozwalają zaoszczędzić na kosztach personelu, oraz wyższe niż przewidywano stopy procentowe prowadzące do dodatkowych podatków od sprzedaży i dochodów z inwestycji.

„Lata ciężkiej pracy i trudnych decyzji zapewniły nam silną pozycję budżetową” – powiedziała Toni Preckwinkle w ogłoszeniu wstępnej prognozy na rok budżetowy 2025.

„Pomimo pandemii i wyzwań fiskalnych chroniliśmy emerytury, rozszerzyliśmy programy kapitałowe, poprawiliśmy ratingi naszych obligacji, mądrze zarządzaliśmy pomocą humanitarną w związku z pandemią i zamknęliśmy luki budżetowe wynoszące prawie 1 miliard dolarów bez podnoszenia podatków” – dodała Prezes Zarządu Powiatu Cook.

Urzędnicy zauważyli, że prognozowana luka jest znacznie niższa niż niedobór 409,6 mln dolarów, z jakim borykał się powiat w 2021 r., a system szpitali okręgowych nie przewiduje deficytów w przyszłym roku, po raz pierwszy od co najmniej 2010 r.

Raport opublikowany we wtorek wieczorem zawiera prognozę przychodów i wydatków na koniec roku w roku budżetowym 2024 oraz prognozę przychodów i wydatków na 2025 rok dla funduszu ogólnego i funduszu przedsiębiorczości zdrowotnej, dwóch głównych funduszy operacyjnych powiatu.

Oczekuje się, że wydatki funduszu ogólnego wyniosą 271,6 mln USD powyżej skorygowanego budżetu na 2024 r. ze względu na wzrost kosztów personelu, wpływ inflacji na koszty towarów i usług zamawianych przez powiat, rosnące koszty opieki zdrowotnej oraz wzrost emerytur w powiecie o 35,7 mln USD.

Wyższe niż oczekiwano dochody częściowo zrównoważyły ​​przewidywany wzrost wydatków, zmniejszając całkowity oczekiwany niedobór do 218,2 mln dolarów.

17 lipca godzinie 6:00PM odbędzie się wirtualne wysłuchanie publiczne dotyczące wstępnej prognozy budżetowej powiatu. Mieszkańcy będą mieli okazję złożyć zeznania i nawiązać kontakt z biurem Preckwinkle w sprawie swoich priorytetów budżetowych.

Mieszkańcy będą mogli także zadawać pytania dotyczące budżetu na stronie www.cookcountyil.gov/service/submit-budget-questions.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu