Połącz się z nami

News Chicago

Pomimo ogólnych spadkowych trendów, w kilku miejscach Illinois przybyło mieszkańców

Opublikowano

dnia

W ciągu ostatniego roku, liczba ludności w wielu społecznościach stanu Illinois zmniejszyła się, w niektórych nastąpiły niewielkie lub żadne zmiany, ale w kilku nastąpił znaczny wzrost. Najwięcej mieszkańców przybyło w miejscowościach Wonder Lake i Union w powiecie McHenry.

Szacunki dotyczące populacji US Census Bureau na rok 2023 opublikowane w połowie maja wykazały, że ogólnie rzecz biorąc, duże miasta na północnym wschodzie i środkowym zachodzie nieco powiększyły liczbę swoich mieszkańców, odwracając wcześniejszy spadek liczby ludności.

W miastach Środkowego Zachodu, liczących 50 000 mieszkańców, odnotowano wzrost populacji o 0,1% po wcześniejszym średnim spadku o 0,2%.

Chicago straciło około 0,3% swojej populacji, co wzbudziło obawy, że może stracić także swoją wieloletnią pozycję trzeciego co do wielkości miasta Ameryki, jeśli ta tendencja się utrzyma. Wietrzne Miasto może zostać prześcignięte przez rozrastające się Houston w Teksasie. Informowaliśmy o tym 16 maja.

Jednakże w niektórych społecznościach na obszarze Chicago odnotowano pożądany wzrost. Dwie małe społeczności w powiecie McHenry – Wonder Lake i Union – odnotowały wzrost liczby ludności o 9,39% – najwyższy spośród wszystkich stanów Illinois.

Kilka punktów procentowych w tyle znajduje się Volo w powiecie Lake, które odnotowało wzrost liczby ludności o 6,56%. W pierwszej piątce uplasowały się także Deer Grove w powiecie Whiteside, wzdłuż granicy stanu Iowa w północno-zachodnim stanie Illinois, oraz Grafton, miasto w pobliżu zbiegu rzek Illinois i Mississippi w powiecie Jersey.

W obu gminach wzrost wyniósł odpowiednio 5,71% i 4,79%.

Spośród ponad 1000 gmin w stanie Illinois, w tym miast, miasteczek i wsi, te społeczności odnotowały największy wzrost liczby ludności w latach 2022–2023:

  1. 9,39%Wonder Lake – powiat McHenry – od 4456 do 4889 mieszkańców
  2. 9,39%Union – powiat McHenry – od 543 do 594 mieszkańców
  3. 6,56%Volo – powiat Lake – od 6584 do 7016 mieszkańców
  4. 5,71%Deer Grove – powiat Whiteside – od 35 do 37 mieszkańców
  5. 4,79%Grafton – powiat Jersey – od 730 do 765 mieszkańców
  6. 3,52%Hampshire – powiat Kane – od 7811 do 8086 mieszkańców
  7. 3,47%Yorkville – powiat Kendall – od 23 864 do 24 693 mieszkańców
  8. 3,43% – Mascoutah – powiat St. Clair – od 8620 do 8916 mieszkańców
  9. 3,36%North Aurora – powiat Kane – od 18 403 do 19 022 mieszkańców
  10. 3,22%Oswego – powiat Kendall i Will – od 35 917 do 37 074 mieszkańców

 

Źródło: nbc
Foto: Google Street View, Village of Volo

News Chicago

W środę wyłowiono zwłoki mężczyzny z Jeziora Michigan, w pobliżu Navy Pier

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę wieczorem z jeziora Michigan w pobliżu plaży Oak Street, prawdopodobnie wyłowiono ciało żeglarza poszukiwanego od soboty. Mężczyzna wypadł z łodzi w rejonie Playpen.

Ciało mężczyzny wyłowiono około godziny 7:50PM w środę. Chicagowska policja poinformowała, że ​​zwłoki wyciągnięto w pobliżu 600 North Lake Shore Drive.

Oficjalnie nie zidentyfikowano jeszcze tej osoby, ale jest to prawdopodobnie 58-letni mężczyzna poszukiwany od soboty, po tym, jak wypadł z łodzi w rejonie Playpen, w pobliżu plaży Oak Street. Według świadków mężczyzna wpadł do wody i już nie wypłynął na powierzchnię.

O czarnej serii zdarzeń związanych z wodą, które miały miejsce w ostatnich dniach, na wodach jeziora Michigan w Chicago, pisaliśmy 17 czerwca.

Źródło: suntimes
Foto: istock/Shelly Bychowski/
Czytaj dalej

News Chicago

Najnowszy program imigracyjny Bidena dotyczy Kongresmenki z Illinois, Delii Ramirez

Opublikowano

dnia

Autor:

Dla Kongresmenki USA z Illinois, Delii Ramirez, działania wykonawcze podjęte we wtorek 18 czerwca przez prezydenta Joe Bidena mają charakter osobisty. Jest ona jedynym członkiem Kongresu z rodziny o mieszanym statusie. Jej mąż, Boris Hernandez, objęty polityką DACA, pracuje nad uzyskaniem amerykańskiego obywatelstwa. Na środowej konferencji Ramirez przypomniała, że kandydowała do parlamentu aby walczyć właśnie o reformę imigracyjną.

Podczas środowej konferencji prasowej Demokratyczna Kongresmenka Delia Ramirez, reprezentująca 3. Okręg Illinois, dołączyła do innych lokalnych zwolenników i pochwaliła działania wykonawcze prezydenta, który 18 czerwca ogłosił pomoc dla nieposiadających dokumentów, małżonków i dzieci obywateli USA.

Nowe działania usprawnią proces ubiegania się tych osób o legalny pobyt stały oraz legalną pracę w USA. O programie informowaliśmy 18 czerwca.

Przemawiający na konferencji Kongresmen Jesús „Chuy” García powiedział, że jedno na dziesięcioro dzieci w Illinois ma rodzica nieposiadającego dokumentów.

Delia Ramirez stwierdziła, że ​​jej mąż odniesie korzyści z ogłoszenia imigracyjnego, co uspokoi jej rodzinę i pomoże jej lepiej spać w nocy. Jednak miała nadzieję, że akcja będzie bardziej ekspansywna, aby pomóc innym nieposiadającym dokumentów imigrantom.

Ramirez przysięgła, że ​​będzie nadal walczyć, aby pomóc innym nielegalnym imigrantom, którzy nie kwalifikują się na mocy ogłoszenia z 18 czerwca, w tym swojemu szwagrowi.

Tymczasem Republikanie oświadczyli, że planują zaskarżenie dekretu Joe Bidena.

Delia Ramirez zwyciężyła w listopadzie 2022 roku w wyborach do 3. Okręgu kongresowego stanu Illinois, pokonując republikanina Justina Burau stosunkiem głosów 65,4% do 34,6%. Była pierwszą kobietą – Latynoską wybraną do Kongresu z Illinois.

Wcześniej, w 2018 roku Ramirez został pierwszą Amerykanką pochodzącą z Gwatemali wybraną do Zgromadzenia Ogólnego stanu Illinois.

Pierwszym latynoskim członkiem Kongresu w tym stanie był Demokrata Luis Gutierrez, który został wybrany w 1993 r. i przeszedł na emeryturę w styczniu 2019 r. Demokrata Jesús „Chuy” García został wybrany na miejsce Gutiérreza w listopadzie 2018 r.

Źródło: nbc
Foto: justicedemocrats, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

218,2 milionów dolarów braknie w powiecie Cook w 2025 roku

Opublikowano

dnia

Autor:

Powołując się na rosnące koszty wynagrodzeń, wpływ inflacji i wzrost funduszy emerytalnych, Prezes Zarządu Powiatu Cook, Toni Preckwinkle, przewiduje lukę w przyszłorocznym budżecie wynoszącą 218,2 mln dolarów. Wstępną prognozę na rok budżetowy 2025 ogłosiła w środę.

Mimo prognozowanej luki urzędnicy twierdzą, że powiat Cook jest na dobrej drodze, aby zakończyć bieżący rok budżetowy z nadwyżką w wysokości 142 mln dolarów w funduszu ogólnym, co jest wynikiem takich czynników, jak dłuższe ramy czasowe zatrudnienia, które pozwalają zaoszczędzić na kosztach personelu, oraz wyższe niż przewidywano stopy procentowe prowadzące do dodatkowych podatków od sprzedaży i dochodów z inwestycji.

„Lata ciężkiej pracy i trudnych decyzji zapewniły nam silną pozycję budżetową” – powiedziała Toni Preckwinkle w ogłoszeniu wstępnej prognozy na rok budżetowy 2025.

„Pomimo pandemii i wyzwań fiskalnych chroniliśmy emerytury, rozszerzyliśmy programy kapitałowe, poprawiliśmy ratingi naszych obligacji, mądrze zarządzaliśmy pomocą humanitarną w związku z pandemią i zamknęliśmy luki budżetowe wynoszące prawie 1 miliard dolarów bez podnoszenia podatków” – dodała Prezes Zarządu Powiatu Cook.

Urzędnicy zauważyli, że prognozowana luka jest znacznie niższa niż niedobór 409,6 mln dolarów, z jakim borykał się powiat w 2021 r., a system szpitali okręgowych nie przewiduje deficytów w przyszłym roku, po raz pierwszy od co najmniej 2010 r.

Raport opublikowany we wtorek wieczorem zawiera prognozę przychodów i wydatków na koniec roku w roku budżetowym 2024 oraz prognozę przychodów i wydatków na 2025 rok dla funduszu ogólnego i funduszu przedsiębiorczości zdrowotnej, dwóch głównych funduszy operacyjnych powiatu.

Oczekuje się, że wydatki funduszu ogólnego wyniosą 271,6 mln USD powyżej skorygowanego budżetu na 2024 r. ze względu na wzrost kosztów personelu, wpływ inflacji na koszty towarów i usług zamawianych przez powiat, rosnące koszty opieki zdrowotnej oraz wzrost emerytur w powiecie o 35,7 mln USD.

Wyższe niż oczekiwano dochody częściowo zrównoważyły ​​przewidywany wzrost wydatków, zmniejszając całkowity oczekiwany niedobór do 218,2 mln dolarów.

17 lipca godzinie 6:00PM odbędzie się wirtualne wysłuchanie publiczne dotyczące wstępnej prognozy budżetowej powiatu. Mieszkańcy będą mieli okazję złożyć zeznania i nawiązać kontakt z biurem Preckwinkle w sprawie swoich priorytetów budżetowych.

Mieszkańcy będą mogli także zadawać pytania dotyczące budżetu na stronie www.cookcountyil.gov/service/submit-budget-questions.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu